Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: Κατα τα αλλα θελαμε και απαγορευση του κυνηγιου

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2007
    Μηνύματα
    182
    Συγνώμη αν παρέλειψα να αναφέρω ότι στην συγκεκριμένη περιοχή και περίπτωση που αναφέρομε.

    Ο χώρος μπορεί κάποτε πριν από πολλά χρόνια να ήταν ο φυσικός χώρος της αρκούδας αλλά σιγά σιγά ο άνθρωπος τον κατέλαβε και είχε εξαφανίσει το είδος της και την πηγή τροφής της πολλά χρόνια πριν γίνει το συμβάν.

    Οι αρκούδες που είχαμε όταν βρισκόμουν εκεί καθώς και η συγκεκριμένη που ανέφερα ήρθε στον χώρο μετά από μελέτη οργανώσεων και αφέθηκε ελεύθερη να ζήσει και να μεγαλώσει τα παιδιά της.

    Και βέβαια το μόνο που με προβληματίζει είναι ο λόγος που αναγκάζονται αυτά τα ζώα να εισβάλουν στον χώρο μας

    Και πιστεύω ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει κάποιος για να τα προστατεύσει είναι να δημιουργήσει της απαραίτητες συνθήκες για να τρέφονται από το φυσικό περιβάλλων τους και όχι από το τεχνητό που έχουμε δημιουργήσει εμείς για την δική μας επιβίωση.

    Το να σκοτώσεις αρκούδα δεν είναι απλό πράγμα εκτός από τα 10 χρόνια φυλάκισης που κινδυνεύεις να φας.
    Θα πρέπει να ξέρεις ότι δεν είναι και τόσο εύκολο, βάζεις σε μεγάλο κίνδυνο την ζωή σου.

    Ένα ζώο 400 – 600 κιλών δεν πεθαίνει εύκολα και η αρκούδα γίνετε πολύ επιθετική αν την τραυματίσεις

    Οι φήμες έλεγαν ότι η συγκεκριμένη πέθανε αφού κάποιος της έριξε 2 γεμιστήρες Μ1
    αν ξέρεις από στρατιωτικά όπλα είναι πάρα πολύ δυνατό όπλο.

    Οπότε δεν το κάνει κανείς εύκολα και για πλάκα

    Για να το κάνει θα πρέπει να είναι η πολύ άρρωστος ψυχολογικά η πολύ απελπισμένος

  2. #32
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
    ...

    Φιλικη συμβουλη...

    ΜΗΝ συνεχιζεις, εκτιθεσαι... :wacko:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #33
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
    ....................
    Όταν ήμουν φαντάρος πέρασα 7 μήνες από την ζωή μου σε ένα φυλάκιο που στην περιοχή του υπήρχαν 2 αρκούδες και αρκετοί λύκοι

    Ποτέ δεν μας ενόχλησαν όταν μας αντιλαμβάνονταν έφευγαν

    Αλλά από ιστορίες που μας είχαν πει, το πρόβλημα των χορικών παλαιότερα ήταν όταν μια αρκούδα το χειμώνα είχε αρχίσει να κάνει συχνές επισκέψεις σε μαντριά και δεν έπαιρνε μόνο ένα αρνί τα σκότωνε όλα πρώτα και μετά έπαιρνε ένα και έφευγε
    ................

    Αυτο το τελευταιο ΔΕΝ εχει γινει ποτέ παγκοσμιως !!!


    Εχω ξαναπει οτι οι "ιστοριες" που εχω ακουσει απο χωριατες (για αρκουδες και λυκους) ειναι περισσοτερο ΑΠΙΘΑΝΕΣ, απο 'κεινες που μου 'λεγε η μανα μου και που ειχαν και Δρακους.
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
    1. Προσωπικα εγω, οχι. Ζω σε πολη, και αυτη τη δουλεια την κανουν αλλοι για μενα, εστω και αν δεν το βλεπω (Ενταξει, αν παω "σπιτι" μου το καλοκαιρι μπορει να παρω το οπλο μου (βλεπε ψαροντουφεκο) και να βγω για κυνηγι)

    2. Συμφωνω υπο προυποθεσεις. Ναι, ακουω το ενστικτο μου, και δεν θελω να ειμαι ρομποτακι αγγελικα πλασμενο απο καποιους

    3. Στο παρον σπιτι μου οχι. Στο σπιτι που θελω να αποχτησω θα μπορει να ερθει (διπλα ειναι)



    1.Τα ζώα στα κρεοπωλεία δεν κυνηγήθηκαν στο φυσικό τους περιβάλλον,ανατράφηκαν γι'αυτό τον σκοπό

    2. Το ένστικτό μας το ακούμε όταν υπάρχει σοβαρός λόγος (αυτοσυντήρηση,επιβίωση κτλ),σήμερα δεν υπάρχει λόγος να ξυπνάμε κατά βούληση τα αρχέγονά μας ένστικτα και να τα βαφτίζουμε χόμπυ και διασκέδαση

    3. Μήπως πας να χτίσεις το σπίτι σου μέσα στο σπίτι της αρκούδας;Μήπως εσύ είσαι ο εισβολέας και έχει κάθε λόγο να σου επιτεθεί η αρκούδα;
    Fortis Fortuna Adiuvat

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.892
    Ξαναλέω οτι μπερδεύεται το κυνήγι με ένα συγκεκριμένο περιστατικό με αρκούδα.
    Και εγώ είμαι εναντίον του κυνηγιού και εναντίον του enduro σε δασικές περιοχές και εναντίον του jeeping σε δασικές περιοχές.
    Παρόλα αυτά καταλαβαίνω και την ανάγκη ενός ανθρώπου , η ενος χωριού ,να διαφυλάξει τα ζώα του.

  6. #36
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Φιλικη συμβουλη...

    ΜΗΝ συνεχιζεις, εκτιθεσαι... :wacko:
    Το'πιακα αφεντικο. Ασε με ομως να εκτεθω μια τελευταια φορα σε αυτο το thread (Οπως λεει και ο Λαζοπουλος, να μιλεις).

    Μπερδεψαμε το κυνηγι με την συμβιωση ανθρωπων και (μη ημερων) ζωων. Τελος παντων. Οι βουνισιοι τα ξερουν καλυτερα απο τον καθενα αστο, και νομιζω οτι η αγαπη τους ειναι μεγαλυτερη απο αυτη του καθε "οικολογου" (γιατι το δασος, η φυση, απλα ειναι ο τοπος τους)

    Γουσταρω τους οικολογους, που εναντιωνονται στους κυνηγους. Αλλα πως γινεται να γουσταρουμε περισσοτερο "αγριοχοιρο" απο τον απλο "χοιρο"? Γιατι οι "πελαγισιες" τσιπουρες ειναι καλυτερες απο τις "ιχθυοτροφιου"? Αυτες δεν ειναι απο "κυνηγι"? Και μη μου πεις οτι εμεις δεν τρωμε τετοια! Τα χρυσοπληρωνουμε κιολας!

    Παν μετρον αριστον αδερφια!

    Το κοτετσι μου, θα το διαφυλαξω, για να εχουν τα παιδια μου αυγο "χωριατικο", και οχι κατι "παραφυσιν αυγα" στο σωμα τους.
    Ειδικα δε το αμπελι μου, μαυρο φιδι που τους εφαγε! Αν παλι το τσιπουρο βγει χαλια, ας κανουν τα σκατζοχοιρακια οτι γουσταρουν στο χωραφι, και πισινα θα τους φτιαξω.

    Μακρια απο κακους κυνηγους, αυτοι κανουν την ζημια.

    ΥΓ: Τωρα αν πω οτι τα Φωτα με περιμενουν για να σφαξουμε τον καθιερωμενο κοκορα στο χωριο, γινομαι αιμοβορος? Αυτη ειναι η παραδοση που εμαθα, αυτο θα συνεχισω να κανω.
    ΥΓ2: Ξεχασα, ο κοκορας ειναι ημερο ζωντανο, αρα δικαιουμε να το "δολοφονησω". Η μηπως οχι?
    ΥΓ 3: Να μην πω τι θα γινει το Πασχα ε?
    ΥΓ 4: Βουλγαρο-Γκεκας εχει ενσωματωθει στην οικογενεια εδω και ενα χρονο. Μονο να κυνηγαει δεν ξερει, αφου εχει πεθανει στο παιχνιδι. Αλλα οταν του φερνουμε κανενα κουνελι, η μουσουδα του δεν ξεκολλαει απο το χωμα. Εχω υποσχεθει να τον παω βολτα να "μυρισει". 99% δεν θα φερει τον λαγο μονος του, αλλα θα το ευχαριστηθει, και εγω θα μεινω με την ορεξη του "στιφαδου"


  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2007
    Μηνύματα
    182
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Αυτο το τελευταιο ΔΕΝ εχει γινει ποτέ παγκοσμιως !!!


    Εχω ξαναπει οτι οι "ιστοριες" που εχω ακουσει απο χωριατες (για αρκουδες και λυκους) ειναι περισσοτερο ΑΠΙΘΑΝΕΣ, απο 'κεινες που μου 'λεγε η μανα μου και που ειχαν και Δρακους.
    Μην είσαι και τόσο απόλυτος για αυτό που λες.

    Και εγώ όταν ακούω πολλά κεράσια παίρνω μικρό καλάθι.

    Αλλά είμαι σίγουρος ότι είχαν πρόβλημα γιατί η συγκεκριμένη σκότωνε πολύ περισσότερα από όσα έτρωγε.

    Το συνηθισμένο όντως είναι να σκοτώσει 1 και να το πάρει μαζί της για να το φάει.

    Κάτι που το έκαναν και οι επόμενες αρκούδες που έφεραν και δεν είχε δημιουργήσει κάποια αντίδραση από τους χορικούς, το θεωρούσαν φυσιολογικό και το ανέχονταν χωρίς διαμαρτυρία

    Ελπίζω να μην με παρεξηγήσει κάποιος και θεωρήσει ότι είμαι υπέρ του κυνηγιού και της θανάτωσης άγριων ζώων.

    Θεωρώ υποχρέωση μου των σεβασμό της φύσις και προσπαθώ να μην την ενοχλώ η καταπατώ

    Είμαι ώμος αντίθετος με κάποιους που πιστεύουν ότι για να αναπτυχθεί η φύση αρκεί και μόνο να την αφήσουν ελεύθερη.

    Στην Ελλάδα τα μέρη που αχούν μείνει ελεύθερα είναι πολύ λίγα και πολύ μικρά σε έκταση.

    Για να μπορέσουν να ζήσουν τα ζώα μέσα σε αυτά πρέπει να γίνετε μελέτη και προσπάθεια να τα κρατήσουμε σε οροθετημένες περιοχές με συνεχή παρακολούθηση.

    Οπός επίσης και άμεση κάλυψη των ζημιών που αυτά προκαλούν

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.892
    Πρίν λίγα χρόνια υπήρχε αποζημίωση για τα ζώα που τα έτρωγαν οι αρκούδες.
    Απλά έπρεπε να βρείς το κουφάρι του ζώου ώστε να διαπιστωθεί οτι έπεσε θύμα άγριου ζώου.
    Αυτό δεν είναι και τόσο εύκολο.Είχα την τύχη πρίν μερικά χρόνια να βρεθώ σε ένα τέτοιο "κυνήγι" με έμπειρο βουνίσιο.Στην πραγματικότητα η αρκούδα δεν κάθεται να φάει μια αγελάδα στην καθισιά της.Την μεταφέρει πολύ μακρύτερα απο ότι μπορεί να φανταστεί κανείς που έχει δεί το μέγεθος της αγελάδας και την κρύβει για αργότερα.
    Λοιπόν την "δική μας" την βρήκαμε σε μια κοίτη ρυακιού στην βάση ενός πρανούς οπου η αρκούδα είχε θάψει το ζώο γκρεμίζοντας απλά το πρανές απο φερτά υλικά πάνω στην αγελάδα.
    Πανέξυπνο ζώο.
    Και το κρέας δεν περιλαμβάνεται στο μενού του, γιατί απλά δεν μπορεί να πιάσει ένα ελάφι η αγριογούρουνο, εκτός αν είναι είδη νεκρό η τραυματισμένο.
    Οι αρκούδες λοιπόν που την πέφτουν στα "εύκολα" οικόσιτα ζώα δεν ανταποκρίνονται στην φυσική συμπεριφορά τους, και γι αυτό και πολλές φορές πράγματι καθαρίζουν όλο το μαντρί για να πάρουν ένα ζώο.Πρίν 2 χρόνια σε ένα τέτοιο μαντρί μπήκε η γριά ιδιοκτήτρια και η αρκούδα την πάτησε βγαίνοντας τρομαγμένη και πάει η γριά.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.219
    Δεν έχω διαβάσει όλα τα προηγούμενα πόστ, οπότε σόρρυ αν επαναλαμβάνω κάτι που ήδη έχει αναφερθεί...

    Είναι εντελώς ΑΔΙΚΟ για μια ΠΑΡΑΝΟΜΗ πράξη (το κυνήγι αρκούδας είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ εδώ και χρόνια...) ενός ασυνείδητου να υφίστανται τις συνέπειες και την κατηγορία όλοι οι κυνηγοί... είναι σαν να βρίζουμε τους μοτοσυκλετιστές επειδή υπάρχουν τσαντάκηδες που την κοπανάνε με δίκυκλο...
    Δέν έχει σημασία σε αυτές τις περιπτώσεις η άδεια κυνηγιού ή κάθε άλλη δραστηριότητα σχετική με το κυνήγι... είναι μια πράξη ενός ανεγκέφαλου ανθρώπου που δεν έχει κανέναν ηθικό φραγμό και θα έκανε το ίδιο ή αντίστοιχο σε κάθε πτυχή της κοινωνικής συμπεριφοράς του... Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να πυροβολήσεις μια αρκούδα που κινδυνεύει με αφανισμό πέραν από την ικανοποίηση ενός διαστραμμένου μυαλού... αυτά όσο αφορά τους κυνηγούς...

    Από εκεί και πέρα ότι σκοτώνεται στην φύση δεν σημαίνει ντε και καλά ότι το έχουν κάνει κυνηγοί... Πολλοί ντόπιοι οι οποίοι έχουν πρόβλημα με συγκεκριμένα ζώα είτε γιατί επιτίθενται στα μαντριά τους (λύκοι, αρκούδες, αλεπούδες κλπ), είτε γιατί καταστρέφουν την σοδειά τους (κυρίως συγκεκριμένα πτηνά) προβαίνουν σε τέτοιες πράξεις...και εδώ που τα λέμε μπορεί εμάς να μας φαίνονται "κάπως", αλλά οι ίδιοι που θίγονται άμεσα το βλέπουν από εντελώς άλλη οπτική γωνία (και ίσως από την ίδια να το βλέπαμε και εμείς αν είμασταν στην θέση τους...).

    Λίγη ψυχραιμία λοιπόν πριν αρχίσουμε το πετροβόλημα χωρίς να ξέρουμε τι ακριβώς έχει γίνει, και πριν σκεφτούμε λίγο περισσότερο...

  10. #40
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    Πριν δυο χρονια στα χωρια του σμολικα υπηρχε μια αρκουδα που δεν αφηνε τιποτα στα μαντρια.Παρολο αυτα ομως οι κατοικοι μαθημενοι να ζουν με τις αρκουδες δεν την σκοτωσανε.
    αναλαμβανει λοιπον το αφεντικο μου να παρει τηλ στην αρκτουρος.
    Το σηκωνει μια μουνιτσα και της λεει τα γεγονοτα και ζητα μεταφορα της αρκουδας σε αλλη περιοχη που δεν δημιουργει προβλημα.
    Η μουνιτσα αρχισε να λεει τις οικολογικες της παπαριες χωρις να αντιλαμβανεται το προβλημα της περιοχης.
    Το αφεντικο μου της εξηγησε οτι οι ανθρωποι εκει ζουνε απο τα ζωα τους και μαλιστα πολυ δυσκολα και υπαρχει μεγαλο προβλημα επιβιωσης το οποιο η αρκουδα το επιβαρυνει ακομη περισσοτερο.
    Αυτη παλι τα δικα της.
    Της λεει λοιπον στο τελος οτι οι κατοικοι ξερουν εδω και καιρο τι πρεπει να κανουν αλλα επειδη εκπολιτιστικαν και ειναι οικολογοι περισσοτερο απο εσας ειπαν να απευθυνθουν σε εσας γιατι ειναι κριμα να την σκοτωσουν.
    Αυτη με το ακοσμα της λεξης σκοτωσουν αρχισε να φωναζει λες και εκανε πορεια στο συνταγμα.
    Οταν θα την βρειτε λοιπον σκοτωμενη την αρκουδα της λεει το αφεντικο μου να ξερετε οτι η αδιαφορια σας πατησε την σκανδαλη απο το δικανο.και το κλινει λεγοντας ντροπη σας οικολογοι των γραφειων.
    φυσικα μετα απο λιγο καιρο το προβλημα λυθηκε με τον γνωστο δυσαρεστο τροπο
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  11. #41
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    Πριν δυο χρονια στα χωρια του σμολικα υπηρχε μια αρκουδα που δεν αφηνε τιποτα στα μαντρια.Παρολο αυτα ομως οι κατοικοι μαθημενοι να ζουν με τις αρκουδες δεν την σκοτωσανε.
    αναλαμβανει λοιπον το αφεντικο μου να παρει τηλ στην αρκτουρος.
    Το σηκωνει μια μουνιτσα και της λεει τα γεγονοτα και ζητα μεταφορα της αρκουδας σε αλλη περιοχη που δεν δημιουργει προβλημα.
    Η μουνιτσα αρχισε να λεει τις οικολογικες της παπαριες χωρις να αντιλαμβανεται το προβλημα της περιοχης.
    Το αφεντικο μου της εξηγησε οτι οι ανθρωποι εκει ζουνε απο τα ζωα τους και μαλιστα πολυ δυσκολα και υπαρχει μεγαλο προβλημα επιβιωσης το οποιο η αρκουδα το επιβαρυνει ακομη περισσοτερο.
    Αυτη παλι τα δικα της.
    Της λεει λοιπον στο τελος οτι οι κατοικοι ξερουν εδω και καιρο τι πρεπει να κανουν αλλα επειδη εκπολιτιστικαν και ειναι οικολογοι περισσοτερο απο εσας ειπαν να απευθυνθουν σε εσας γιατι ειναι κριμα να την σκοτωσουν.
    Αυτη με το ακοσμα της λεξης σκοτωσουν αρχισε να φωναζει λες και εκανε πορεια στο συνταγμα.
    Οταν θα την βρειτε λοιπον σκοτωμενη την αρκουδα της λεει το αφεντικο μου να ξερετε οτι η αδιαφορια σας πατησε την σκανδαλη απο το δικανο.και το κλινει λεγοντας ντροπη σας οικολογοι των γραφειων.
    φυσικα μετα απο λιγο καιρο το προβλημα λυθηκε με τον γνωστο δυσαρεστο τροπο
    +100000

    Αρκετοί από εδώ μέσα είναι απλά έξω από το χωρ(ι)ό....

  12. #42
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.662
    Αρχικά δημιουργήθηκε από toulis
    Αλλά είμαι σίγουρος ότι είχαν πρόβλημα γιατί η συγκεκριμένη σκότωνε πολύ περισσότερα από όσα έτρωγε.
    Σοβαρετήτεεεεε....

    (δεν υπάρχουν "αιμοβόρα" ζώα - και δεν μιλάω μόνο για αρκούδες ...)

    Εάν κάποιον τον πιάνει η "τσιγκουνιά" και δεν αφήνει ένα ζώο (άρρωστο, σακάτικο, στέρφο ή οτιδήποτε άλλο...) τον χρόνο ξεκομμένο για την αρκούδα, αλλάζει τους - πανάρχαιους - "κανόνες" συμβίωσης με το ζώο !!

    Και να μην ξεχνάμε ότι οι αρκούδες ήταν πολύ πριν από μας στα μέρη που πήγαμε και οριοθετήσαμε σαν βοσκοτόπια !!

    Ο εκτοπισμός ενός ζώου από το οικοσύστημά του είναι ελαφρώς ΕΓΚΛΗΜΑ !!


    Υ.Γ.
    Τα υπόλοιπα τύπου "μπήκανε λύκοι στο μαντρί" κ.λ.π. είναι απλώς φαιδρά σαν δηλώσεις, αλλά πολύ σοβαρά όταν γίνονται άλλοθι για διαδικασίες εξόντωσης ζώων !!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #43
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.662
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    Πριν δυο χρονια στα χωρια του σμολικα υπηρχε μια αρκουδα που δεν αφηνε τιποτα στα μαντρια.
    Ρε Μουσουργέ ...

    Η αρκούδα πήγε στα μαντριά ή τα μαντριά στην αρκούδα ???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #44
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Ειμαι κατα του κυνηγιου κ εγω.
    Κατ'εμε θα πρεπε να απαγορευθει στην ελλαδα.
    Εκτος αν φτιαξουν ειδικα παρκα περικλειστα και αφηνουν ζωα εκει αποκλειστικα για θηρα.
    Οτι χτυπησεις, στην πυλη εξοδου το ζυγιζουν, το καταγραφουν, το πληρωνεις και φευγεις (αφου βεβαια ψαξουν ενδελεχως το οχημα σου)..
    Οπως αμερικη.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.892
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Ρε Μουσουργέ ...

    Η αρκούδα πήγε στα μαντριά ή τα μαντριά στην αρκούδα ???

    Πόσα χρόνια νομίζεις οτι ζει η αρκούδα ρε old?
    Φυσικά και τα μαντριά ήταν εκεί πρίν την αρκούδα, και μάλιστα πολύ περισσότερα.Και η αρκούδα ήξερε οτι δεν πρέπει να πάει εκεί γιατί της το έμαθε η μάνα της (ενώ οι endurades το μαθαίνουν με τον δύσκολο τρόπο).
    Και τους ανθρώπους της έμαθε να αποφεύγει και πολλά άλλα.
    Και για να ξεκινήσει το ζωντανό να κάνει τέτοια κίνηση ενάντια στα όσα έμαθε απο μικρό πρέπει να είχε φτάσει στο αμήν απο την πείνα, η να ήταν πολύ γέρικο.
    Αν και πολλά λέγονται για τους ζεστούς χειμώνες που κάνει τα τελευταία χρόνια που μπερδεύουν τα ζώα.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Και είμαστε άνθρωποι κατά τα άλλα...
    από nikos_abel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2012, 22:40
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2008, 16:56
  4. Κατά τα άλλα μιλάμε για Αθλητισμό
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2007, 19:10
  5. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2004, 09:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF