Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 89

Θέμα: Ducati 916, 749 ή 999 ???

  1. #31
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    916.
    Ο έρωτας , ο ίδιος!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ant0ine
    θα σου έδινα το δικό μου 916 (monster) για 6800 ευρώ και είναι και του 2001 και με Termignoni εξατμίσεις κ με ohlins ανάρτηση.. αλλά είμαι Κύπρο (μικρή λεπτομέρεια!!)

    Να πας για το 916 πάντως... έρωτας τρελός!!!!!!!!!
    Μπα!
    Το παιδί εμφανίστηκε!
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  2. #32
    Μας τον έχουν φορέσει κανονικά.. γι αυτό εξαφανιστήκαμε, κ τώρα ξεπουλάμε για να φύγουμε!!
    Δες πμ!!

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
    99 ducatisti συνιστουν 916......μακραν η καλυτερη!

    οταν βγηκε η 999 ο ειδικος τυπος μιλαγε για πατατα και ολοι αναπολουσαν το παρελθον...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    link περικαλώ...
    Φωτη, ασε τον ταχυδρομο.... Ο Σωτηρακης απλα μ@λ@κιζεται προσπαθωντας να μου την πει -αν και δεν θα περιμενα κατι καλυτερο απο αυτον!
    (Ουτως η αλλως στα @@ μου. Η 999 μου αρεσει καλυτερα απο καθε αλλη Duc πριν η μετα! )


    Ο ειδικος τυπος της εποχης εγραφε διθυραμβους για την 999.
    Βεβαια, το οτι θα εγραφαν καλα λογια ειναι αναμενομενο, μιας που ο ειδικος τυπος παντα εκθειαζει το νεο μοντελο θαβοντας το παλιο, αλλα οπως και να εχει, το οποιοδηποτε κορυφαιο μοντελο της Ducati δεν μπορει ποτε να ειναι "πατατα"....

    "That’s right, folks, it may be heresy but here and now I am standing up and yelling it at the top of my voice. The Ducati 999 is way better than the 998. That isn’t to say that the 998 is a bad bike – read the review elsewhere on the site and you will see that we certainly do not think that. No, it’s just that the 999 has moved the game on so far that comparisons become almost meaningless."
    http://www.motorbikestoday.com/revie...ducati_999.htm
    "But what isn't debatable is that the new 999 works better than the previous generation. In every aspect of backroad performance, the 999 is superior to Tamburini's 916/998, and it accomplishes this without pummeling the rider physically. "
    http://www.sportrider.com/bikes/146_...999/index.html
    "Well, all we can tell you is that the 999 is probably the best streetbike Ducati has ever produced, and the whiny poseurs who poo-poo the new design are missing out on a thrilling Italian thoroughbred, cutting off their collective noses to spite their face."
    http://www.motorcycle-usa.com/Articl...x?ArticleID=59
    "World Class: The Best of the Best..."
    http://www.windingroad.com/features-page/ducati-999/
    Νίκος
    Open Horizons

  4. #34
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Μια τέτοια γνώμη είχα σχηματίσει κι εγώ. Αν εξαιρέσεις την εμφάνιση (που αν και δεν φτάνει την σειρά 916 χωρίς όμως είναι άσχημη) η 749/999 έχει γίνει πιο ευκολοδήγητη με λιγότερο απόλυτη θέση οδήγησης, κουράζει λιγότερο για να πάει γρήγορα και έχει καλύτερα φρένα.

    ΑΛΛΑ έχει τόσο μεγάλη διαφορά για κάποιον που δεν κυνηγάει ούτε τα άλογα ούτε και τα δέκατα στο χρονόμετρο ώστε να δικαιολογήσει τα παραπάνω χρήματα (καλά 2000 δεν είναι πολλά αλλα ούτε και λίγα όμως) και την χειρότερη εμφάνιση? Υπάρχει και το γεγονός της μικρότερης συντήρησης βέβαια.

    Όπως και είπαν και άλλοι, η λογική και η τσέπη λέει 749, η λογική μόνο λέει 999 με καλύτερο value/money αλλα η καρδιά λέει 916.

    DIMST:
    996R 01 ----> 9000Ε
    998R του 02.
    998S ................... τα ξέρω αλλα παίζουν σε τιμές από 9000Ε και πάνω και δεν θέλω να ξοδέψω τόσα χρήματα. Άλλωστε μετά πάς και παραπάνω όπου είχα βρεί να παίζει 1098 με 12.000Ε !!! και 999R με 13.000Ε !!! και έτοιμος ήμουν να κάνω κλίκ να την πάρω. Αλλα μετά θα γυρνουσα τις τράπεζες για δάνεια.

  5. #35
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Αν βρείς 998S με 9000Ε μη πάς πουθενά... πέσε πάνω του και αγόρασε το, είναι το καλύτερο πολιτικό 916 ever, χωρίς παιδικά (και αντρικά στη τσέπη) προβλήματα και με άλογα που θα ντροπιάσει πολλά japan. Απο τα 6000+ με ζόρι πάς στα 9κ όχι στα 12-13.


  6. #36
    916 για το σαλονι και 999/749 για πιστα οντως ποιο ευκολοδηγητο !!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ge5v9665.jpg 
Προβολές:	550 
Μέγεθος:	62,1 KB 
ID:	127770
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  7. #37
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA

    DIMST:
    996R 01 ----> 9000Ε
    998R του 02.







    μπορεις να μου πεις για αυτη την 996R με τα 9,000?????


    Αν και παρα ειναι καλο για να ναι αληθινο...

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.791
    998S είναι πολύ καλή επιλογή.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    1098 με 12000 ευρω;!!!

    Οσον αφορα το ερωτημα σου,παρε την μοτοσυκλετα του αιωνα...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  10. #40
    1098 με 12.000 και δεν πατησες το κλικ ? :hypnotize
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Μια τέτοια γνώμη είχα σχηματίσει κι εγώ. Αν εξαιρέσεις την εμφάνιση (που αν και δεν φτάνει την σειρά 916 χωρίς όμως είναι άσχημη) η 749/999 έχει γίνει πιο ευκολοδήγητη με λιγότερο απόλυτη θέση οδήγησης, κουράζει λιγότερο για να πάει γρήγορα και έχει καλύτερα φρένα.

    ΑΛΛΑ έχει τόσο μεγάλη διαφορά για κάποιον που δεν κυνηγάει ούτε τα άλογα ούτε και τα δέκατα στο χρονόμετρο ώστε να δικαιολογήσει τα παραπάνω χρήματα (καλά 2000 δεν είναι πολλά αλλα ούτε και λίγα όμως) και την χειρότερη εμφάνιση? Υπάρχει και το γεγονός της μικρότερης συντήρησης βέβαια.

    Όπως και είπαν και άλλοι, η λογική και η τσέπη λέει 749, η λογική μόνο λέει 999 με καλύτερο value/money αλλα η καρδιά λέει 916.

    DIMST:
    996R 01 ----> 9000Ε
    998R του 02.
    998S ................... τα ξέρω αλλα παίζουν σε τιμές από 9000Ε και πάνω και δεν θέλω να ξοδέψω τόσα χρήματα. Άλλωστε μετά πάς και παραπάνω όπου είχα βρεί να παίζει 1098 με 12.000Ε !!! και 999R με 13.000Ε !!! και έτοιμος ήμουν να κάνω κλίκ να την πάρω. Αλλα μετά θα γυρνουσα τις τράπεζες για δάνεια.

    σρυ κιολας τετοιες τιμες που τις βρισκεις? γερμανια
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  12. #42
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Δημοπρασίες στο ebay ήταν και οι δύο. Η μια αγγλία και η άλλη γερμανία ή ιταλία (δεν θυμάμαι). Φυσικά έχουν κλείσει και οι 2 και φυσικά δεν παίζουν κάθε μέρα αλλά αν το ψάχνεις αρκετά θα βρεις και άλλες από μήνα σε μήνα. Αν θέλετε την άλλη φορά θα ποσταρω τα λινκ

    Το πόσο με έτρωγε το χέρι μου και στις 2 δεν λέγεται. Με το ζόρι κρατήθηκα να μην τις βουτήξω και μετά με βουτήξουν εμένα οι τράπεζες!

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Δημοπρασίες στο ebay ήταν και οι δύο. Η μια αγγλία και η άλλη γερμανία ή ιταλία (δεν θυμάμαι). Φυσικά έχουν κλείσει και οι 2 και φυσικά δεν παίζουν κάθε μέρα αλλά αν το ψάχνεις αρκετά θα βρεις και άλλες από μήνα σε μήνα. Αν θέλετε την άλλη φορά θα ποσταρω τα λινκ

    Το πόσο με έτρωγε το χέρι μου και στις 2 δεν λέγεται. Με το ζόρι κρατήθηκα να μην τις βουτήξω και μετά με βουτήξουν εμένα οι τράπεζες!

    αρε αυτο το ebay αρρωστια ειναι μας εχει φαει τα λεφτα
    Τα αλογα ποτε δεν ειναι αρκετα

  14. #44
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos



    μπορεις να μου πεις για αυτη την 996R με τα 9,000?????


    Αν και παρα ειναι καλο για να ναι αληθινο...
    Φίλε μου και 'γώ έτριβα τα μάτια μου... στη xe.gr της περασμένη βδομάδας...

    9000Ε ζήταγε.... τη στιγμή που έχω δεί 996 για 10.000Ε κοίταζε την εφημερίδα συχνά και αν δε το έχει πουλήσει θα το βρείς.

    Έχω πουλήσει το gsxr και δε τόλμησα να σηκώσω το τηλ να πάρω... θα την έκανα τη μαλακία και το μηχανάκι δεν είναι για το μπόι μου... τέσπα, μακάρι να το βρείς! Αν το βρώ θα ποστάρω εδώ

  15. #45
    non serviam Το avatar του/της kachius
    Εγγραφή
    18/10/2002
    Μηνύματα
    816
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    Φίλε μου και 'γώ έτριβα τα μάτια μου... στη xe.gr της περασμένη βδομάδας...

    9000Ε ζήταγε.... τη στιγμή που έχω δεί 996 για 10.000Ε κοίταζε την εφημερίδα συχνά και αν δε το έχει πουλήσει θα το βρείς.

    Αν το βρώ θα ποστάρω εδώ
    Υπάρχει ακόμα σαν "παλιά" αγγελία, ducati 996
    Ξέρω από βέσπα!

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ Ducati 749 H 999
    από john nsr250 στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2009, 19:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF