Σελίδα 3 από 42 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 623

Θέμα: Xt 1200 Tenere

  1. #31

    λοιπον,,,,

    το tenere 660 το εχω οδηγησει στο χωμα ,,,,,,,, ητανε πολυ καλο. αλλα ποσοι εχουν το gs 1200 το βαζουν στο χωμα και περνανε ποταμια? εγω που παω χωμα θα αρκετα θα επερνα το tenere1200 ασ πουμε,,,
    αυτος που δεν παει χωμα και του αρεσει το on off θα παρη το gs για ομορφια και αξιοπιστια!

    το ktm ειναι πολυ ωραιο αλλα δεν ξερω ....πολλα λεγονται προβληματα κτλ!

    αρα μια ανοιχτη αγορα νομηζω πως ειναι στα 800-900 cc.

    και 190-200 κιλα!
    οικονομικο
    7500-9000 ευρο
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  2. #32
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    kala 190 κιλα αποκλειετε να ειναι,τοσα ειναι το τενερε 660, καθως και να ειναι στα 7500?.

    Εγω πιστευω θα ειναι γυρω στα 220-240 κιλα,μαλλον με 19αρα ροδα,γυρω στα 100 αλογα τροχο και θα παιζει στα 11,000?,δηλαδη στην κατηγορια Varadero,Caponord, εκτος αν το κανει πιο off road με 21'' ροδα μπροστα που θα ειναι καλυτερο για μενα...

    Και θα πουλησει καλα αν ειναι οπως πιστευω,το ''μικρο'' τενερε ηδη εχει αρχισει να κυκλοφορει και σε λιγο καιρο θα το βλεπουμε παντου.

  3. #33

    p@nos.......sorry

    εννοουσα εγω πως θα ηθελα να ειναι ενα καινουριο on off! το tenere 660 ειναι 200 κιλα χωρισ υγρα νομηζω,,πολυ ευκολο στο χωμα!

    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  4. #34
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: p@nos.......sorry

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    εννοουσα εγω πως θα ηθελα να ειναι ενα καινουριο on off! το tenere 660 ειναι 200 κιλα χωρισ υγρα νομηζω,,πολυ ευκολο στο χωμα!





    τι sorry ρε?

    κουβεντα κανουμε...


  5. #35
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αποψη μου, το KLR ειναι ενα πολυ καλο μηχανακι. Αν το βγαζανε 1000-1200 ακριβως οπως ειναι αλλα με αναβαθμισμενες δυνατοτητες, πιστευω tenere, bmw και μερικα αλλα δε θα ειχαν ελπιδες, οχι τυπου strom, αλλα τα πιο ''λεπτα''.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #36

    χμμμμμμ

    πάντως εγώ το λέω και το ξαναλέω ,,,,,,χρειάζονται ρε πεδία τόσα πολλά cc για ένα on off ?

    η bmw έκανε σωστά.....σου έχει το 800ρι και το 1200 τέλειες αναλογίες!!!

    πάντως το θέμα είναι να έχει καλή προστασία ,,,,όχι να πέσει και να θες 300 με 400 ευρο κάθε φορά που ακουμπήσει κάπου!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  7. #37
    Υπάρχει το μοτέρ του TDM αλλά δεν θα μαζεύεται από τα μπαντιλίκια το TENERE.

  8. #38

    νοτακοσ......

    εγώ το 660 πήρα σε χώμα και πήγαινε μια χαρά δεν χρειάζεσαι παραπάνω!

    εκτός εαν έχεις σκοπό να οργώσεις !
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  9. #39
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Μετά το XT660Z Tenere η φυσική συνέχεια θα ήταν η παρουσίαση του μεγαλύτερου σε κυβισμό «αδερφού» μοντέλου. Η μοτοσικλέτα εθεάθη κατά την διάρκεια δοκιμών σε δημόσιο δρόμο στην Ιταλία και όλα δείχνουν πως πιθανότατα στην έκθεση της Κολωνίας, θα έχουμε τα «αποκαλυπτήρια» του Super Tenere 1200!


    Το «μεγαλύτερο» των Tenere εντοπίστηκε από πολλούς αυτόπτες μάρτυρες στην Ιταλία κατά την διάρκεια δοκιμών στα τέλη του Αυγούστου, όμως στάθηκε αδύνατο να τραβηχτεί κάποια φωτογραφία, αφού ο οδηγός του ήταν «υποψιασμένος» και για αυτόν τον λόγο, πολύ γρήγορος! Τα στοιχεία που παρουσιάζουμε πιο κάτω, εκμαιεύτηκαν με την μέθοδο της…κατάθεσης των μαρτύρων σε γνωστό ευρωπαϊκό μοτοσικλετιστικό περιοδικό.

    Σύμφωνα με τις περιγραφές λοιπόν, πρόκειται για μια μοτοσικλέτα που ακολουθεί τα σχεδιαστικά πρότυπα του 660, διαφοροποιούμενη σε ότι αφορά στο πίσω μέρος (ουρά-εξατμίσεις), με 19 ιντσών μπροστινό τροχό και χυτές ζάντες (έναντι 21’’ και ακτινωτών τροχών στο 660). Το πλαίσιο είναι αλουμινένιο δύο δοκών σε μια προσπάθεια να κρατηθεί το βάρος χαμηλά, ενώ και το ψαλίδι έχει πολλές πιθανότητες να είναι κατασκευασμένο από το ίδιο υλικό, από την στιγμή που και στο 660 υπάρχει κάτι τέτοιο.

    Ο κινητήρας θα είναι δικύλινδρος σε σειρά, με τα σενάρια για την χωρητικότητα του να «παίζουν» πιο πολύ στα 1.200 κ.εκ., δεδομένου του ότι η ισχύς και η ροπή κυμαίνονται πλέον σε υψηλά επίπεδα στην κατηγορία και τα 1000ρια μοτέρ δυσκολεύονται να συνδυάσουν απόδοση μεγάλης τάξης και παράλληλα να πληρούν τις αυστηρές προδιαγραφές εκπομπής καυσαερίων. Άλλωστε με το ΒΜWR1200GS να «σαρώνει» σε πωλήσεις παγκοσμίως και με τις φήμες για το νέο Aprilia Caponord 1200 να πληθαίνουν, η Yamaha σίγουρα δεν θέλει να μπει στο παιχνίδι του ανταγωνισμού μειονεκτώντας σε κυβικά.

    Το μοτέρ θα βασίζεται προφανώς σε αυτό του TDM 900, αλλά μπορούμε αβίαστα να μιλάμε για ένα ολοκαίνουργιο κινητήρα, αφού η μέθοδος του «αυξάνω διάμετρο και διαδρομή» δεν μπορεί να εφαρμοσθεί στην συγκεκριμένη περίπτωση για αύξηση της τάξεως των 300κ.εκ., χωρίς εκτεταμένες αλλαγές. Τέλος, το γεγονός η μοτοσικλέτα βρισκόταν σε στάδιο δοκιμών στον δρόμο και -σύμφωνα με τις μαρτυρίες- φαινόταν ολοκληρωμένη σχεδιαστικά, συνηγορεί στο ότι πολύ σύντομα θα δούμε το νέο Super Tenere, πιθανότατα στην έκθεση της Κολωνίας τον Οκτώβριο.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ten1200.jpg 
Προβολές:	1211 
Μέγεθος:	50,6 KB 
ID:	140684
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  10. #40

    Re: νοτακοσ......

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    εγώ το 660 πήρα σε χώμα και πήγαινε μια χαρά δεν χρειάζεσαι παραπάνω!

    εκτός εαν έχεις σκοπό να οργώσεις !


    +1000

  11. #41
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: χμμμμμμ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
    πάντως εγώ το λέω και το ξαναλέω ,,,,,,χρειάζονται ρε πεδία τόσα πολλά cc για ένα on off ?


    den eχει σημασια...

    παντα οι αντρες θελουμε πολλα κυβικα να γουργουριζουν στα σκελια μας...


  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    παντα οι αντρες θελουμε πολλα κυβικα να γουργουριζουν στα σκελια μας...
    Ε όχι μόνο οι άντρες...

  13. #43
    οτι δειξει το σπρα'ι'τς
    Εγγραφή
    02/10/2007
    Μηνύματα
    101
    καλα ολα αυτα ,αλλα με την εφαρμογη των τεκμηριων με kle 500 και virago μας ξαναβλεπω
    όποιος εις την ορθήν του γνώμην περί οποιουδήποτε αντικειμένου προσθέσει την διαφοράν, η οποία το διακρίνει από όλα τα άλλα, αυτός θα έχει αποκτήσει την γνώσιν αυτού, ενώ προηγουμένως δεν είχε παρά απλώς μία γνώμη..

  14. #44
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
    καλα ολα αυτα ,αλλα με την εφαρμογη των τεκμηριων με kle 500 και virago μας ξαναβλεπω

    θα βγαλουν τπτ τουρμπο 400αρια με 100 αλογα και θα μαστε οκ...


  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
    καλα ολα αυτα ,αλλα με την εφαρμογη των τεκμηριων με kle 500 και virago μας ξαναβλεπω
    χαχαχαχαχαχ ετσι ετσι,,,,,,,!

    εγω σου λεω και το αλλο ,,,,,, εμενα δεν με ενδιαφερει να με κουναει τα π@π@ρι@ αλλα θελω να παω ταξηδι και να μην σταματαω καθε 200 χλμ για βεντζηνη, να παω σε ενα βουνο διημερο και να μην χρειαζομαι μπετονια,,,,,,τι να τα κανω τα 1200 , βλεπω και οσουσ εχουν το gs 1200,,,
    θελω να πω οτι δεν περνω ενα on off για τελικες και ταχυτητα.....αμα ηθελα κατι τετιο υπαρχουν αλλες καλες κατηγοριες!

    μπορω να εχω καθαροαιμο on off με 80-90 αλογα με αυτονομια και να μπαινει παντου!

    γιαυτο και κατεληξα να μην αλαξω το africa μου ακομα,,,,σκυλι μαυρο....οπου θελεις σε παει! και στο χωμα ριχνεις και πολλες πατατες! τωρα θα το βαλω και 50/50 λαστοιχο!

    το tenere αμα το βγαζανε 800 θα ελεγα , ναι μαλιστα εδω κανανε κατι καλο.


    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








Σελίδα 3 από 42 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF