Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 69

Θέμα: Στριφτερός δρόμος πολύ κοντά στην Αθήνα???

  1. #31
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Διόνυσος.


    Προχωράς απο Κηφισίας, περνάς τον τροχονόμο, συνεχίζεις , περνάς το φανάρι της Ερυθραίας, την Αγ.Μαρίνα Εκάλης στο δεξί σου χέρι, περνάς και τον ΟΤΕ στην Εκάλη στο αριστερό σου χέρι και συνεχίζεις όλο ευθεία. Πας πλέον για Αγ.Στέφανο. Συνεχίζεις και σε κάποια στιγμή βλέπεις φανάρι και ταμπέλα που λέει προς Διόνυσο - Ν.Μάκρη.

    Κάνεις δεξιά εκεί και συνεχίζεις.Τα στροφιλίκια ξεκινούν αργότερα, αμέσως μετά το γήπεδο ποδοσφαίρου στο αριστερό σου χέρι.

    Προσοχή μόνο στην στορφή του Γερμανικού Νεκροταφείου , στο δεξί σου χέρι , καθώς έχει έξοδο λατομείου εκεί.

    Καλά στροφιλίκια.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #32
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Διόνυσος.


    Προχωράς απο Κηφισίας, περνάς τον τροχονόμο, συνεχίζεις , περνάς το φανάρι της Ερυθραίας, την Αγ.Μαρίνα Εκάλης στο δεξί σου χέρι, περνάς και τον ΟΤΕ στην Εκάλη στο αριστερό σου χέρι και συνεχίζεις όλο ευθεία. Πας πλέον για Αγ.Στέφανο. Συνεχίζεις και σε κάποια στιγμή βλέπεις φανάρι και ταμπέλα που λέει προς Διόνυσο - Ν.Μάκρη.

    Κάνεις δεξιά εκεί και συνεχίζεις.Τα στροφιλίκια ξεκινούν αργότερα, αμέσως μετά το γήπεδο ποδοσφαίρου στο αριστερό σου χέρι.

    Προσοχή μόνο στην στορφή του Γερμανικού Νεκροταφείου , στο δεξί σου χέρι , καθώς έχει έξοδο λατομείου εκεί.

    Καλά στροφιλίκια.


    Gandalf
    Ευχαριστώ, να'σαι καλά

  3. #33
    Πας Μη Ελλην Βαρβαρος
    Εγγραφή
    22/08/2005
    Μηνύματα
    1
    Συμφωνώ με τις περιοχές Καπανδρίτι,Γραμματικό και Κάλαμος.Πήγα και πρόσφατα για να δω που έπεσε το boeing της Hellios και έχει συνεχής στροφές με αρκετά καλή ορατότητα και πολύ καλή άσφαλτο.Στο τέλος κάθεσαι και για καφεδάκι στα μέρη που σου ανέφεραν πιο πριν ή συνεχίζεις προς Σκάλα Ωρωπού για πολυκοσμία.Μετά επιστροφή από Εθνική ξεκούραστα.

  4. #34
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tzervas
    Συμφωνώ με τις περιοχές Καπανδρίτι,Γραμματικό και Κάλαμος.Πήγα και πρόσφατα για να δω που έπεσε το boeing της Hellios και έχει συνεχής στροφές με αρκετά καλή ορατότητα και πολύ καλή άσφαλτο.Στο τέλος κάθεσαι και για καφεδάκι στα μέρη που σου ανέφεραν πιο πριν ή συνεχίζεις προς Σκάλα Ωρωπού για πολυκοσμία.Μετά επιστροφή από Εθνική ξεκούραστα.
    +1 αλλα και με αναβαση μετα στο γυρισμο για διπλη δοση!
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  5. #35
    Τρελος Enduras Το avatar του/της LanosXR125
    Εγγραφή
    01/07/2005
    Μηνύματα
    67
    Παλη καλα που οι περισσοτεροι εχετε street ντρεπομαι για λογαριασμο σας. Λοιπον φιλε μου θα μπεις αττικη οδο και θα βγεις παραμεθωριο Υμμητου προς βυρωνα κα τετοιε περιοχες. Αλλη μια λυση ειναι απο Διονυσσο προς Νεα Μακρη αλλα δεν πεζει πολυ καλλη ασφαλτο και ετσι σου προτεινω το πρωτο που εχει ασφαλτο αττικης οδου. Καλο λιωσσημο
    Της μηχανης μου σαν ακουω να μουγκριζει το μοτερ,
    νιωθω στα συνεφα μεγαλος καμικαζι.

  6. #36
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Πήγα την περασμένη Πέμπτη απόγευμα αν θυμάμαι καλά από Καπανδρίτι προς Κάλαμο, δεν ξέρω αν την κάνατε πρόσφατα τη διαδρομή αλλά είναι εντελώς ακατάλληλη για ss...... Ο δρόμος αλλού είναι πολύ στενός και αλλού γεμάτο μπαλώματα και λακούβες. Έχει ένα καλό σημείο αλλά είναι πολύ μικρό, 1,5-2 χλμ. Φαντάζομαι δεν πήγα από λάθος δρόμο, θα ποστάρω χάρτη με τη διαδρομή με την πρώτη ευκαιρία.

    Θα δοκιμάσω και τις υπόλοιπες διαδρομές μέσα στη βδομάδα, thanks

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    971
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    πάμε ξανά.

    Απο Διόνυσο πλέον είναι εντάξει καθώς έχει στρωθεί νέα άσφαλτος. (Πότε πήγατε αλήθεια τελευταία φορά;..να δώ αν συμπέφτουν οι εντυπώσεις μας).Πάντως με το DR πήγαινα αέρα.


    Gandalf
    Eίχα πολύ καιρό να παω απο Διόνυσο και σήμερα που βγήκα για τσάρκα είπα να περάσω να δω τι άλλαξε.Ε δεν άλλαξε τίποτα,κλειστά γλυστερά στροφιλίκια με αρκετές ανωμαλίες όχι ότι καλύτερο για ss δηλαδή...για μοτάρντ ίσως είναι καλά.
    Πάντως πολύ όμορφη διαδρομή. :smilea:

  8. #38
    Ειπα και γω, για τον Διονυσο.....

    Στρωθηκε ασφαλτος την προηγουμενη βδομαδα και δεν το καταλαβα?

    Μα ακομα και ασφαλτος να στρωθει ειναι πολυ κλειστα!

    Ενω Πεντελη....εχει γινει ιδιοτικη μου πιστα δοκιμων

  9. #39
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Ειπα και γω, για τον Διονυσο.....

    Στρωθηκε ασφαλτος την προηγουμενη βδομαδα και δεν το καταλαβα?

    Μα ακομα και ασφαλτος να στρωθει ειναι πολυ κλειστα!

    Ενω Πεντελη....εχει γινει ιδιοτικη μου πιστα δοκιμων
    After αν τυχόν ξαναπάς στείλε κανά pm αν θες να πάμε μαζί. Εγώ αυτή τη βδομάδα όλο και κάποιο απόγευμα θα παω προς τα εκεί.


  10. #40
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΣΤΡΙΦΤΕΡΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΤΛ.
    ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΚΑΒΛΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΤΩΠΙΚΕΣ ΣΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΔΙΟΝΥΣΟ , ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ.

  11. #41
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΣΤΡΙΦΤΕΡΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΤΛ.
    ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΚΑΒΛΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΤΩΠΙΚΕΣ ΣΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΔΙΟΝΥΣΟ , ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ.
    Thanks Σταύρο, όσο μπορούμε και γίνεται προσέχουμε, βέβαια και αυτό δεν αρκεί πολλές φορές......

    Πάντως καθημερινές πρέπει να είναι πιο χαλαρά τα πράματα νομίζω, ή κάνω λάθος?

  12. #42
    Να περιμενεις call, stako

  13. #43
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Thanks Σταύρο, όσο μπορούμε και γίνεται προσέχουμε, βέβαια και αυτό δεν αρκεί πολλές φορές......

    Πάντως καθημερινές πρέπει να είναι πιο χαλαρά τα πράματα νομίζω, ή κάνω λάθος?
    EKTOΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΡΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΓΚΡΕΜΟΣ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΕΝΑ.
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΛΑΤΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ.
    ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΑΝΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΄΄ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ΄΄.

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    EKTOΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΡΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΓΚΡΕΜΟΣ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΕΝΑ.
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΛΑΤΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ.
    ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΑΝΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΄΄ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ΄΄.
    Δεν αντιλεγω,αλλα καλυτερα απο λιμανακια(καμια σχεση) και απο λυσσασματα μεσα στην πολη!

    Μηπως το Σουνιο ειναι καλυτερο?....

    Τι να κανουμε,δεν εχουμε παντα την δυνατοτητα/χρονο να φευγουμε μακρια

  15. #45
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    βραδυ διονυσος και πεντελη ειναι ο ιδιος ο χαρος. μεχρι και αγωνιστηκα κουτια εχω δει να πανε φετες

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 15:08
  2. Παραλία κοντά στην Αθήνα(Αττική)
    από manhunter στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2009, 14:59
  3. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 09:05
  4. πόσοι εχουμε μείνει στην αθήνα???
    από free rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 06:12
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF