Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 56

Θέμα: Συμπεριφορά οδηγών αυτοκινήτων

  1. #31
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    ο κλασσικός ανδρικός εγωισμός.
    Το έχω παρατηρήσει αυτό κι εγώ...συμβαίνει συχνά αυτό...
    Μάλλον είναι πολλοί οι κομπλεξικοί με τα κουτάκια τους
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  2. #32
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Ευτυχώς που ο χώρος της μοτοσικλέτας δεν ξέρει τι πάει να πει κόμπλεξ. Ξεκολλήστε επιτέλους με τα «κουτάκια». Η ηλιθιότητα δεν έχει να κάνει με το αν είσαι πάνω σε 2 η σε 4 ρόδες. Όταν προσπερνάω ένα αυτοκίνητο με +150 χλμ. είμαι σίγουρος ότι θέλει κανα δίλεπτο να συνέλθει αλλά απαιτώ να σεβαστεί τις διαφορετικές επιλογές μου και να μη με στολίσει με διάφορα κοσμητικά την ίδια στιγμή είμαι υποχρεωμένος κι εγώ να σεβαστώ τις δικές του επιλογές και να μην τον βάλω σε ένα «κουτί». Αυτά και δεν είναι ανάγκη να το πάμε στις διαμάχες.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harlek
    Εγγραφή
    28/08/2005
    Μηνύματα
    222
    Πες τα χρυστόστομε, που το παίζουμε όλοι εδώ μέσα ακομπλεξάριστοι! Πόσες φορές δεν προσπεράσαμε επιδεικτικά ένα ταλαίπωρο παπί? Πόσοι με χιλιάρια δεν περάσατε ξυστά με +80χλμ από ένα ταπεινό ον-οφφ που ξεκίνησε κάπως γρήγορα; Είτε σε κουτάκι, είτε σε μοτοσακό, μαλάκες υπάρχουν παντου.

  4. #34
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HAYA
    Ευτυχώς που ο χώρος της μοτοσικλέτας δεν ξέρει τι πάει να πει κόμπλεξ. Ξεκολλήστε επιτέλους με τα «κουτάκια». Η ηλιθιότητα δεν έχει να κάνει με το αν είσαι πάνω σε 2 η σε 4 ρόδες. Όταν προσπερνάω ένα αυτοκίνητο με +150 χλμ. είμαι σίγουρος ότι θέλει κανα δίλεπτο να συνέλθει αλλά απαιτώ να σεβαστεί τις διαφορετικές επιλογές μου και να μη με στολίσει με διάφορα κοσμητικά την ίδια στιγμή είμαι υποχρεωμένος κι εγώ να σεβαστώ τις δικές του επιλογές και να μην τον βάλω σε ένα «κουτί». Αυτά και δεν είναι ανάγκη να το πάμε στις διαμάχες.


    τώρα εδώ φίλε μου, έχεις απόλυτο δίκιο
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    τώρα εδώ φίλε μου, έχεις απόλυτο δίκιο
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!
    Μάλιστα κάνω και ένα τεστ στα φανάρια για να καταλάβω πόσοι οδηγοί SS των 1000 κυβικών είναι μαλάκες.....
    Συγκεκριμένα όταν βλέπω 100ο σε φανάρι ξεκινάων επίτηδες με σπασμένη πρώτη με το ταπέινό μου street 600 κυβικών....
    και μαντέψτε!!!! 1 στους 2 το σπάει...για να με περάσει..χααχαα
    φυσικά εγώ καβλώνω να βλέπω τα πατιλίκια του 1000 μπροστά μου αλλά μάλλον αυτός νομίζει ότι είμαι κάποιος που το παίζει γρήγορος!!!
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #36
    Νέο μέλος Το avatar του/της HAYA
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    14
    Να ξεκινήσω με μια ιστοριούλα. Είμαι πρώτος σε ένα φανάρι στη Βουλιαγμένης και οδηγώ ένα Saab 93 cabriole (κουτάκιας κλπ ), δίπλα ένα Uno Turbo να μαρσάρει συνέχεια. Γυρίζω τον κοιτάζω και λέω στην κοπελιά που ήταν δίπλα μου (δεν ήταν ξανθιά) «Τι προσπαθεί να κάνει ο μαλάκας; Φταίω να το γκαζώσω και να με ψάχνει;» Και με ρωτάει «Γιατί να το κάνεις; Έχεις να του αποδείξεις κάτι; Μήπως δεν ξέρει ποιο είναι πιο γρήγορο; Ακόμα κι αν δεν ξέρει θα αλλάξει αν το μάθει;» Φίλε μου ZZR για σκέψου αν το 50%, που προσπαθεί να σου αποδείξει τα αυτονόητα, είναι μαλάκες (και δε θα διαφωνήσω καθόλου) το άλλο 50% τι θα σκέφτεται για σένα; Και σε τελευταία ανάλυση τι έγινε αν έχω εγώ ή εσύ πιο γρήγορη μηχανή;

  7. #37
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harlek
    Πες τα χρυστόστομε, που το παίζουμε όλοι εδώ μέσα ακομπλεξάριστοι! Πόσες φορές δεν προσπεράσαμε επιδεικτικά ένα ταλαίπωρο παπί? Πόσοι με χιλιάρια δεν περάσατε ξυστά με +80χλμ από ένα ταπεινό ον-οφφ που ξεκίνησε κάπως γρήγορα; Είτε σε κουτάκι, είτε σε μοτοσακό, μαλάκες υπάρχουν παντου.
    αυτό που λες ισχύει.
    Κι όποιος το αρνηθεί, είναι λόγω εγωισμού...
    εκτός κι αν αποτελεί εξαίρεση από τις λίγες...
    σπάνιο για τον έλληνα
    και βάζω και τον εαυτό μου μέσα
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  8. #38
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!
    Μάλιστα κάνω και ένα τεστ στα φανάρια για να καταλάβω πόσοι οδηγοί SS των 1000 κυβικών είναι μαλάκες.....
    Συγκεκριμένα όταν βλέπω 100ο σε φανάρι ξεκινάων επίτηδες με σπασμένη πρώτη με το ταπέινό μου street 600 κυβικών....
    και μαντέψτε!!!! 1 στους 2 το σπάει...για να με περάσει..χααχαα
    φυσικά εγώ καβλώνω να βλέπω τα πατιλίκια του 1000 μπροστά μου αλλά μάλλον αυτός νομίζει ότι είμαι κάποιος που το παίζει γρήγορος!!!

    δηλαδή θες να μάς πείς ότι είσαι γλήγορος χωρίς να το παίζεις?
    Γιατί δεν αφήνεις να το κρίνουμε εμείς αυτό?
    Έχεις ανάγκη να τεστάρεις τον κόσμο?
    Η μοτοσυκλέτα επιβεβαιώνει κάτι από τον εγωισμό σου?
    Αν στον δρόμο σε περάσει μια γυναίκα, θα σκυλιάσεις?:wacko:
    Δεν είναι όλοι μαλάκες με τις χιλιάρες ss πάντα υπάρχει κάποιος πιό γρήγορος από εμάς (είτε μάς αρέσει είτε όχι )
    Το θέμα είναι, να μπορούμε να το δεχτούμε
    Μπορείς να το δεχτείς?
    Ακόμα κι αν είναι έτσι όπως τα λες, δεν νομίζεις ότι είναι βλακεία που το γράφεις εδώ μέσα?:hypnotize
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι αν μαζευτούν όλοι όσοι τους έχει τύχει κάτι ανάλογο, θα γίνει τση πουτάνας?
    Θα γεμίσουμε με γλήγορουςςςςςςςςςς
    Και δεν το αντέχουμε εμείς οι αργοί βρε μάστορα



    Υ.Γ. Δηλαδή τώρα θες να πείς ότι περνάς με το 600 τις χιλιάρες μηχανές? Δηλαδή αποκλείεται να σε αφήνουν να τους περάσεις έτσι βρε αδερφέ για να σου δώσουν λίγη χαρά... ? ίσως...επειδή δεν έχουν να σου πουν τίποτα ή να σου αποδείξουν τίποτα???
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  9. #39
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
    Μα καλά τί ψώνια κυκλοφορούν;
    χρόνια τώρα
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  10. #40
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HAYA
    τι έγινε αν έχω εγώ ή εσύ πιο γρήγορη μηχανή;
    τίποτα δεν έγινε
    νομίζουν ότι έγινε
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  11. #41
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363
    Για να αναφέρω και εγώ περίπτωση με ΖΖR (δεν ξέρω άν ήσουν εσύ μάλιστα)...
    Πετυχαίνω μέρα μεσημέρι, στην Ποσειδώνος ZZR. Ε, το παλικάρι σε κάθε φανάρι ανοίγει κόφτες. Μιλάμε για εκκίνηση αγώνα. Μάλιστα, πριν ξεκινήσει, με κοιτάει και προκλητικά. Τι να πεις... Απόρεσα πραγματικά. Εγώ χαλαρός τελείως και στο επόμενο φανάρι, πάλι παρεούλα δίπλα-δίπλα. Αυτός δηλαδή δεν είχε κόμπλεξ? 'Η μήπως ήθελε να δει άν αυτοί που έχουν 1000, είναι κομπλεξικοί? Από τεστ περνάνε δηλαδή?

    Πάντως, όπως είπε και ο φίλος Haya, δεν κάνει η μηχανή ή το αυτοκίνητο τον άνθρωπο. Και άν είναι κομπλεξικοί ή όχι κάποιοι το ξέρουν οι ίδιοι τους.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    δηλαδή θες να μάς πείς ότι είσαι γλήγορος χωρίς να το παίζεις?
    Γιατί δεν αφήνεις να το κρίνουμε εμείς αυτό?
    Έχεις ανάγκη να τεστάρεις τον κόσμο?
    Η μοτοσυκλέτα επιβεβαιώνει κάτι από τον εγωισμό σου?
    Αν στον δρόμο σε περάσει μια γυναίκα, θα σκυλιάσεις?:wacko:
    Δεν είναι όλοι μαλάκες με τις χιλιάρες ss πάντα υπάρχει κάποιος πιό γρήγορος από εμάς (είτε μάς αρέσει είτε όχι )
    Το θέμα είναι, να μπορούμε να το δεχτούμε
    Μπορείς να το δεχτείς?
    Ακόμα κι αν είναι έτσι όπως τα λες, δεν νομίζεις ότι είναι βλακεία που το γράφεις εδώ μέσα?:hypnotize
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι αν μαζευτούν όλοι όσοι τους έχει τύχει κάτι ανάλογο, θα γίνει τση πουτάνας?
    Θα γεμίσουμε με γλήγορουςςςςςςςςςς
    Και δεν το αντέχουμε εμείς οι αργοί βρε μάστορα



    Υ.Γ. Δηλαδή τώρα θες να πείς ότι περνάς με το 600 τις χιλιάρες μηχανές? Δηλαδή αποκλείεται να σε αφήνουν να τους περάσεις έτσι βρε αδερφέ για να σου δώσουν λίγη χαρά... ? ίσως...επειδή δεν έχουν να σου πουν τίποτα ή να σου αποδείξουν τίποτα???
    φίλε μάλλον εδν κατάλαβες γρι από ότι έγραψα....
    απλώς στηλίτευσα την αντίδραση όσων έχουν 1000αρι και κάθονται και ασχολούνται με ένα πιο αργό μηχανάκι....για να δείξω ότι μαλάκες υπάρχουν και στο χώρο των οδηγών μοτοσυκλέτας...
    το να ανήκσει ένα χιλιάρι δίπλα μου είναι σαν να ανοίγω εγώ δίπλα σε ένα παπί που ξεκίνησε γρήγορα στο φανάρι....απλώς είναι ανούσια επίδειξη...το έγραψα για να δείξω ότι η επίδειξη δεν είναι μόνο από πλευράς αυτοκινήτου....
    εξάλου δεν κάνω ποτέ κόντρες στα φανάρια γιατί απλούστατα έχω το πιο αργό 600αρι που κυκλοφορεί...αχααχχααχχααχ

    αν στο δρόμο με περάσει γυναίκα με μηχανή θα μείνω πίσω της για να θαυμάσω τον κώλο της..!!!!!

    ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ POST ΜΟΥ....ΑΛΛΙΩς ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕς ΟΤΙ ΤΑΣΣΟΜΕ ΥΠΕΡ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΑ 1000αρια ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΙΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
    Για να αναφέρω και εγώ περίπτωση με ΖΖR (δεν ξέρω άν ήσουν εσύ μάλιστα)...
    Πετυχαίνω μέρα μεσημέρι, στην Ποσειδώνος ZZR. Ε, το παλικάρι σε κάθε φανάρι ανοίγει κόφτες. Μιλάμε για εκκίνηση αγώνα. Μάλιστα, πριν ξεκινήσει, με κοιτάει και προκλητικά. Τι να πεις... Απόρεσα πραγματικά. Εγώ χαλαρός τελείως και στο επόμενο φανάρι, πάλι παρεούλα δίπλα-δίπλα. Αυτός δηλαδή δεν είχε κόμπλεξ? 'Η μήπως ήθελε να δει άν αυτοί που έχουν 1000, είναι κομπλεξικοί? Από τεστ περνάνε δηλαδή?

    Πάντως, όπως είπε και ο φίλος Haya, δεν κάνει η μηχανή ή το αυτοκίνητο τον άνθρωπο. Και άν είναι κομπλεξικοί ή όχι κάποιοι το ξέρουν οι ίδιοι τους.
    σιγουρρα δεν ημουν εγω ...δεν χρησιμοποιώ καθόλου την Πωσειδώνος....
    εγώ δεν κοιτώ ποτέ κανέναν στο φανάρι.....δεν είμαι ψώνιο...δεν ανοίγω ποτέ την μηχανή για να κάνω κόντρα...μερικές φορές είπα ότι ανοίγω τη μηχανή για να δω αν θα ψαρώσει κάποιος με σαφώς πιο γρήγορο μηχανάκι...έτσι απλά για να τεστάρω την ψυχολογία των οδηγών μηχανών μεγάλου κυβισμού.
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #44
    Εγω δεν κανω ποτε κοντρες στο φαναρι.....


























































































    Ειναι αλλωστε παγκοσμιως γνωστο οτι....


































































































































    ΤΟΥΣ ΠΑΤΑΩ ΟΛΟΥΣ



  15. #45
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    φίλε μάλλον εδν κατάλαβες γρι από ότι έγραψα....
    απλώς στηλίτευσα την αντίδραση όσων έχουν 1000αρι και κάθονται και ασχολούνται με ένα πιο αργό μηχανάκι....για να δείξω ότι μαλάκες υπάρχουν και στο χώρο των οδηγών μοτοσυκλέτας...
    Άν κατάλαβα, γιατί αυτό γράφεις. Άν ανοίξει τελικά αυτός με το 1000, είναι κομπλεξικός mlk-ας γιατί ασχολείται με πιο αργά μηχανάκια, ενώ εσύ που έχεις αργό όπως λες μηχανάκι, και ανοίγεις με το 1000 είσαι εντάξει??? Κάτι δεν μου κολλάει... Εγώ πάντως ξέρεις τι θα σκεφτόμουν? Ότι ο άνθρωπος δεν πάει καλά στα μυαλά του και έχει κάποιο πρόβλημα, γιατί είναι σαν να βλέπεις το ποντίκι να τα βάζει με τη γάτα.

    Πάντως νιώθω ήρεμος μιας και υπάρχουν αγαπητοί συνάνθρωποι που ελέγχουν με διάφορους τρόπους την συμπεριφορά μου και την ψυχολογία μου! Μπράβο! Αυτό σημαίνει κοινωνική συμπαράσταση.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πλύσιμο αυτοκινήτων...
    από downhill στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 12:22
  2. CBF-600S σε σχολή οδηγών;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 12:23
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2005, 01:16
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2005, 19:33
  5. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 18:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF