Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 47

Θέμα: Αν θες να σε σέβονται σαν οδηγό να μάθεις να σέβεσαι πρώτα τους γύρω σου!

  1. #31
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.206
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokkiklhs
    ...

    +10000 στους τετράτροχους που (πρώτον και κύριον) ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ και δεν κάνουν ελιγμούς αμελώντας να δουν τι έρχεται πίσω κι επί πλέον στο μποτιλιάρισμα και τα φανάρια μας δίνουν χώρο κόβοντας προσεκτικά τιμόνι! Δεν πιστεύω ότι είναι ΟΛΟΙ αυτοί και μηχανάκηδες, απλώς έχουν οδηγική συνείδηση και ασφαλώς είναι ακομπλεξάριστοι!!


  2. #32
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.835
    Eνταξει,δεν ειναι και υποχρεωμενοι οι ''κουτακιδες'' να αφηνουν το κενο αναμεσα στις 2 λωριδες,αλλα ειναι και μερικοι που μας κλεινουν επειτηδες....
    Ποτε δεν κορναρω να περασω ως βιαστικος,αν και μερικες φορες οταν ειμαι σταματημενος αναμεσα ανοιγουν δρομο απο μονοι τους...(περνωντας λες και ενα ''ευχαριστω'',γιατι πανω απ'ολα ειμαστε ανθρωποι)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  3. #33
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
    Εγω παντα κανω ακρη να περασει αυτος που θελει να παει πιο γρηγορα ,ειτε εχει παπι , ειτε νταλικα.Η μονη περιπτωση να μη κανω στην ακρη ειναι να μην τον εχω παρει χαμπαρι. Δε μου ειναι καθολου κοπος.Και πολυ εκτιμαω αυτους που κανουν στην ακρη για μενα. Δειχνει ακομπλεξαριστους ανθρωπους που επιτρεπουν και στους πιο"γρηγορους" να κανουν το κομματι τους.

    +1
    Give me fuel, Give me fire

  4. #34
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    Εγω γουστάρω τους super γρηγορους με κολλημενο αυτοκολητο στο πισω τζαμι super sound, tarαndula motorsport κοκ, κολλημενους στην κινηση και με το στερεοφωνικό τσιτα. Στα φαναρι που περιμενω ακουω και λιγο μουσικουλα.
    Στα του οικου μας τωρα παντα η αληθεια ειναι στην μεση. Ουτε παω με 200 αναμεσα στα αυτοκινητα αλλα και ο τυπος μπροστα μου με μοτο/σκουτερ/παπι που παει με 30 και με παει καροτσακι, μου την βιδωνει. Δεν γινομαι επιθετικος αλλα θα το εκτιμουσα να παει καποια στιγμη σε ενα ανοιγμα και να με αφησει να περασω.

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2008
    Μηνύματα
    17
    Και γιατί πρέπει ο άλλος να παρανομήσει επειδή εσύ είσαι βιαστικός; Όταν είναι ακινητοποιημένα τα αυτοκίνητα νομιμοποιείσαι να κινηθείς ανάμεσά τους με 20χαω maximum.
    Εγώ με λύπη μου διαπιστώνω ότι όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται οι μηχανόβιοι και μειώνονται οι μοτοσυκλετιστές. Περισσότερο επικίνδυνα είναι τα άλλα μηχανάκια παρά τα αυτοκίνητα. Το ζω καθημερινά λόγω δουλειάς στο κέντρο της Αθήνας.

  6. #36

    Re: Re: Re: Αν θες να σε σέβονται σαν οδηγό να μάθεις να σέβεσαι πρώτα τους γύρω σου!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who

    Που πας ρε φιλαρακι? του λεω.Οποτε γυρναει με υφος 100 καρδιναλιων και μου δινει ευχη:
    Aντε γ@μησου ρε.

    Κατεβαινεις να του γαμησεις τα ραμματα,ναι η οχι?
    Την επομενη φορα δεν θα σταματησω,θα συνεχισω κανονικα κι οποιον παρει ο χαρος λεμε.

    επρεπε να του ριξεις τον φραπε στην κεφαλα του

  7. #37
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    Re: Re: Re: Re: Αν θες να σε σέβονται σαν οδηγό να μάθεις να σέβεσαι πρώτα τους γύρω σου!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    επρεπε να του ριξεις τον φραπε στην κεφαλα του
    Δεν πινω φραπε ργτ και η κεφαλα του δεν αξιζει το φρεντο μου.Το γελιο ειναι οτι αν τον κηνυγουσα θα τον προλαβαινα με το φορτηγο και μεσα σε πηγμενο δρομο.Για τετοια κουλομαρια μιλαμε.:rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από atridis
    Και γιατί πρέπει ο άλλος να παρανομήσει επειδή εσύ είσαι βιαστικός; Όταν είναι ακινητοποιημένα τα αυτοκίνητα νομιμοποιείσαι να κινηθείς ανάμεσά τους με 20χαω maximum.
    Εγώ με λύπη μου διαπιστώνω ότι όσο περνάει ο καιρός αυξάνονται οι μηχανόβιοι και μειώνονται οι μοτοσυκλετιστές. Περισσότερο επικίνδυνα είναι τα άλλα μηχανάκια παρά τα αυτοκίνητα. Το ζω καθημερινά λόγω δουλειάς στο κέντρο της Αθήνας.
    Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Μακάρι να είναι αλήθεια αλλά πόσοι πάνε με 20χλμ ανάμεσα στα αυτοκίνητα?
    Πόσοι με μοτό ανάβουν το φλας όταν αλλάζουν λωρίδα?
    Εγώ παιδιά ανχώνομαι όταν πάω ανάμεσα στα αυτοκίνητα και έχω από πίσω μου άλλο μηχανάκι που βιάζεται.
    Με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω δεξιά να περάσει να πάει στην ευχή του Θεού αλλά είναι φορές που η κίνηση
    είναι τόση πολύ που δεν μπορώ. Αυτόματα πρέπει να προσέχω μην πεταχτεί αυτοκίνητο και να έχω το νου μου
    στον από πίσω. Φρίκη είναι. Υπάρχουν και μερικοί που κορνάρουν, άλλοι που μπλοκάρουν τον πίσω τροχό
    έτσι για να σε τρομάξουν (;?) και άλλοι που φωνάζουν
    Ρωτήστε και μερικούς συνειδητοποιημένους οδηγούς αυτοκινήτων να σας πουν πως είναι όταν κάνουμε
    διήθηση με 40+ και θα καταλάβετε. Ή όταν κάνουμε σφήνες και απαιτούμε να μας προσέχουν τα αυτοκίνητα.
    Πολλοί έχουν αυτή τη νοοτροπία με τη μηχανή. Δηλαδή δεν διανοείτε να καθόμαστε πίσω από αυτοκίνητα αφού
    έχουμε μηχανή. Ρε προσοχή!! Το ότι καβαλάμε μηχανές σημαίνει ότι αν πέσουμε θα πονέσουμε. Αυτό δεν μας δίνει
    κανένα δικαίωμα να απαιτούμε ο άλλος να μας προσέχει και στις μαλακίες που κάνουμε.

  9. #39
    Δεν νομίζω ότι είναι νόμιμη η διήθηση σε ακινητοποιημένα αυτοκίνητα,
    απλά η διαφορά ταχύτητας ως +20χλμ/ώρα από τα άλλα οχήματα, είναι αυτή που
    επιτρέπει σωστή αντίδραση από μέρους μας καθώς θεωρείται η μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να
    αναπτύξει ο άνθρωπος τρέχοντας.

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/02/2010
    Μηνύματα
    12
    Πανε 30+ χρονια που ειχα να οδηγησω μηχανη στην Ελλαδα και φετος ειπα να κατεβασω ενα FAZER 1000 ετσι για να αποφευγω τα μποτιλιαρισματα μιας και εκτος των αλλων κουβαλουσα και φαγητα στο γιο μου που σπουδαζει στην ελλαδα (πρειπει να διευκρινισω οτι ειμε κατοικος εξωτερικου και οτι οδηγω συστηματικα΄μηχανη εδω που ειμε ) λοιπον οτι Μαλακιες γινονταν στα χρονια μου τις ιδιες και περισσοτερες συναντισα και φετος
    εινε λυπηρο το γεγονος οτι αντι να συνετιζομαστε γινομαστε ολο και ποιο πολυ καγκουρες(οπως τους αποκαλειται) το τι ξεκρανωτους ειδα ,το τι σαγιοναριτσα,τι παιδια πανω στα ρεζερβουαρ,και φυσικα κρανος δεν φοραγανε, αλλα πιτσιρικια ειτανε πισω απο τους πατεραδες τους (ο θεος να τους κανει πατερες αυτους) και φυσικα χωρις κρανος
    Κυριοι εχουμε γινει ΡΟΜΠΕΣ διοτι καποιοι απο εμας΄με την παραβατικη τους συμπεριφορα εκθετουν ολους τους υπολοιπους νομιζω οτι καποια στιγμη πρεπει να σταματισει αυτο το χαλι
    πως?δεν ξερω αλλα πρεπει να σταματισουνε να μας χλευαζουν οι ξενοι που επισκεπτοντε την χωρα μας και μολις γυρισουνε πισω στις πατριδες τους γραφουν για ολα αυτα που κανουν και εσας τους ιδιους να αγανακτουν και να κατακρινεται
    δεν εχω σκοπο γραφοντας αυτα τα λιγα να σας την πω ντε και καλα νομιζω οτι και εσεις οι ιδιοι ειστε καθημερινοι μαρτυρες ολης αυτης της καγκουριας και εχω την εντυπωση οτι ουτε και εσεις τα δεχεσται αυτα
    φιλικα

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo


    άλλοι που μπλοκάρουν τον πίσω τροχό
    έτσι για να σε τρομάξουν (;?)





    Πλακα μου κανεις? Τον δικο σου πισω τροχο ?Με την ροδα τους?
    Και εσυ τι εκανες?Μαλλον ο επομενος γρηγορος θα μας ριχνει και φαπα που δεν εξαφανιζομαστε απο μπροστα του

    Σχετικα με τα υπολοιπα συμφωνω.
    Παντα κανω στην ακρη με την πρωτη ευκαιρια,αλλα πρεπει ο αλλος να σεβαστει πως το να κολλαει στο ενα μετρο απο πισω μεσα στην κινηση,ειναι ακρως αγχωτικο!

  12. #42
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Drapetsoniths


    Πλακα μου κανεις? Τον δικο σου πισω τροχο ?Με την ροδα τους?
    Τον δικο τους ρε παλικαρι οχι τον δικο σου.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    - Omnia mea mecum porto -

  13. #43
    Α γιατι σκιαχτηκα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #44
    Μια απορία.
    Ποιος είπε, ότι σε ώρα διήθησης και μποτιλιαρίσματος, είναι νόμος να περνάει ο γρηγορότερος?
    Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Και διήθηση και γρηγοράδα!
    Ορισμένοι θα θέλανε να οδηγούνε ελικόπτερο να περνάνε πάνω από όλους...

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Drapetsoniths


    Πλακα μου κανεις? Τον δικο σου πισω τροχο ?Με την ροδα τους?
    Και εσυ τι εκανες?Μαλλον ο επομενος γρηγορος θα μας ριχνει και φαπα που δεν εξαφανιζομαστε απο μπροστα του

    Σχετικα με τα υπολοιπα συμφωνω.
    Παντα κανω στην ακρη με την πρωτη ευκαιρια,αλλα πρεπει ο αλλος να σεβαστει πως το να κολλαει στο ενα μετρο απο πισω μεσα στην κινηση,ειναι ακρως αγχωτικο!
    χαχα όχι ευτυχώς δεν έχω βιώσει κάτι τέτοιο

    Πάντως το έχω ξαναπεί και δεν είναι κάτι άγνωστο.
    Το πρόβλημα με εμάς τους Έλληνες είναι ότι βιαζόμαστε και δεν έχουμε υπομονή.
    Δηλασή έχουμε τους γρήγορους που νομίζουν ότι είναι στην πίστα και έχουμε και
    τους απλούς οδηγούς που τους πιάνει φαγούρα στα @@ και δεν μπορούν να έχουν
    μπροστά τους κανέναν. Δεν σας έχει τύχει ποτέ να βγείτε αριστερή λωρίδα για προσπέραση
    και μέχρι να την ολοκληρώσετε να σου έχει κολλήσει στην κυριολεξία το αυτοκίνητο από
    πίσω και να παίζει φώτα και να χτυπάει την κόρνα? Η τρομερή πλάκα είναι όταν σε περνάνε
    τελικά και μετά από μερικά μέτρα κολλάνε στην κίνηση :rotflmao:

    Προσπαθώ να σέβομαι τους γύρω μου αλλά χωρίς υπομονή προκοπή δεν θα κάνουμε. Και να πω
    την αλήθεια τους πιο πολλούς στο δρόμο δεν τους σέβομαι. Σέβομαι το φόβο που μου δημιουργούν.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έναν αρχάριο οδηγό σκουτερ....
    από Marathos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2015, 16:29
  2. Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2010, 12:35
  3. Έλα να σΕ πω μωρή πατσα-βούρα SouperGayzer
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2004, 14:06
  4. Ζουμε στη Πόλη να σε δούμε ...
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2004, 14:37
  5. να τα νε μια φορα!να σε καλα εκει που εισαι ξυλουρη
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 21:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF