Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 282

Θέμα: Casey.Stoner.The.Age.Of.27

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Το ξερω οτι πηγαινε για μενα αλλα με σωστη διατυπωση.
    Αλλοι τον γουσταρουν τον Αυστραλο και αλλοι οχι.
    Εγω οχι γιατι ειναι 27 χρονων και δεν δικαιουται ακομα να μιλαει τοσο πολυ και με χοντραδες πολλες φορες.
    Ο Λορενθο εχει ηδη 2 πρωταθληματα και δεν μιλουσε ποτε ετσι.

    Ειπαμε. Συμπαθειες και αντιπαθειες...
    Οχι οτι πολυσυμπαθω τον Χορχε...αλλα μαλλον το Rocstar σαν ποτο καιει λιγοτερο τον εγκεφαλο απο το Red Bull που κατεβαζε ο Στονερ....

  2. #32
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    δεν έχω μπερδευτεί...πάμε

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    otinanai.gr
    Για μένα κακώς και δεν τιμωρήθηκε για το περιστατικό με τον Πουτανιέ. Η μαγκιά είναι μαγκιά όταν έχει συνέπειες.

    2012 Casey Stoner Βαθμολογία στο πρωτάθλημα 254, θέση 3η.
    15 εκκινήσεις, 5 poles, 10 βάθρα εκ των οποίων τα 5 στην πρώτη θέση.
    Με χέρι τούμπανο και μηχανάκι που τελευταία στιγμή τους έκατσαν έξτρα κιλά.
    Αυτά δίπλα στον Dani που την ίδια χρονιά κάνει 18 αγώνες και κερδίζει τους 7. Για τον πρωταθλητή δεν χρειάζεται να γράψουμε κάτι.

    Πάμε στην "κακές" χρονιές.
    2008 6νίκες και 5 ακόμα βάθρα (2ος στο πρωτάθλημα)
    2009 4νίκες και 4 βάθρα ακόμη (4ος στο πρωτάθλημα)
    2010 3 νίκες και 5 βάθρα ακόμη (4ος στο πρωτάθλημα)

    Στο διάστημα 2008-2012 (ΠΕΝΤΕ αγωνιστικές σεζόν) η εργοστασιακή Ducati που δεν την κουμαντάρει ο CS
    ΣΥΝΟΛΙΚΑ ανεβαίνει 6 φορές βάθρο καμία εκ των οποίων στην πρώτη θέση.

    Αυτά σε μια εταιρεία που είτε θα βγάλει στην σύνταξη τον αναβάτη είτε θα τον στείλει στον ψυχολόγο (Meladri)

    Με την αποχώρηση του ο VR απο την Ιταλική μπολντόζα, δηλώνει ότι όταν τους έλεγε ότι κάτι πάει στραβά με το μηχανάκι,
    του την έπεφταν ότι είναι ο κακός της υπόθεσης. Για τον ίδιο λόγο ο Meladri παρουσίασε πρόβλημα.
    Όταν ο Stoner μίλαγε, ήταν απλώς κλαψοκώλης.
    Όποιος είδε το βίντεο και δεν κατάλαβε τι είπε ο Suppο για τις πρώτες δοκιμές του '07...εεεε τι να πω.

    Ακόμα κάποια γεγονότα που δεν λέγονται στο βίντεο.
    Πήρε την πρώτη φορά βάθρο στην ΚΤΜ. Την ίδια χρονιά (2004) την ανεβάζει στο πρώτο σκαλί στην Μαλαισία.
    Στον πρώτο του αγώνα στην κατηγορία των 1000 κερδίζει την pole (Qatar 2006)
    Ως γνωστών στην μαυροκακομοίρα Ντουκάτι έδωσε τον πρώτο και μοναδικό τίτλο της στους κατασκευαστές motogp.
    (Συνολική συγκομιδή βαθμών το '07 των υπόλοιπων Ducati στο πρωτάθλημα 346, ΕΙΚΟΣΙΕΝΑΣ λιγότεροι απο του ψαρά μόνο του)

    Η αξία του αναβάτη, κυρίως μετριέται απο τους αντιπάλους. Υπήρχε η φήμη όταν πήγε στην Ντουκάτι ο Γιατρός, ότι όταν είδε την τηλεμετρία του
    stoner δεν το πίστευε. Στην συνέντευξη που έδωσε πριν λίγες μέρες στην mcn, παραδέχεται (δεν είναι αυτό το νέο) ότι πριν πάει, δεν είχε αντιληφθεί
    πόσο χάρχαλο ήταν. Το νέο είναι ότι ακόμα και τώρα δεν "κατάλαβε" ποτέ πως το έκανε ο Stoner και ήταν γρήγορος με το Ducati.
    Άλλο ανταγωνιστικός.

    τελευταία παρατήρηση: Ο CS στην κάμερα ποτέ δεν έλεγε "Ι", i did that, i won, i found something... κτλ
    πάντα χρησιμοποιούσε πρώτο πληθυντικό: we were fast, we did excellent race...κτλ
    Ήταν κάτι που μου έκανε εντύπωση.
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Ο Λορενθο εχει ηδη 2 πρωταθληματα και δεν μιλουσε ποτε ετσι.
    Τα λέει, αλλά τα λέει στα βιβλία του. 2 βιβλία έχει γράψει μέχρι στιγμής, ένα για κάθε πρωτάθλημα

    Τωρά τα περι συμπαθητικών και αντιπαθητικών...οκ. Ούτε εγώ τους συμπαθώ σαν χαρακτήρες, αλλά είναι οδηγοί from other planet...
    Αλλωστε είναι σύνηθες στους οδηγούς αγώνων να μην είναι και τα καλύτερα παιδιά, αλλιώς η καριέρα τους τελειώνει απ΄τα τσικό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #34
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Τα λέει, αλλά τα λέει στα βιβλία του. 2 βιβλία έχει γράψει μέχρι στιγμής, ένα για κάθε πρωτάθλημα
    και απο ένα σημειωματάριο λέει για τα άλλα 2 στα μικρά
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  5. #35
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    φτωχοτερος ο χωρος απο την απουσια του.Μαχητης!

  6. #36
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    δεν έχω μπερδευτεί...πάμε
    Για μένα κακώς και δεν τιμωρήθηκε για το περιστατικό με τον Πουτανιέ. Η μαγκιά είναι μαγκιά όταν έχει συνέπειες.
    Mia διορθωσούλα: Τιμωρήθηκε, απλά όχι επαρκώς.
    Επίσης κάτι που δεν πρέπει να ξεχνάμε είναι πως ο Randy ζήτησε δημόσια συγνώμη για το ότι έκοβε βόλτες στην αγωνιστική γραμμή εκείνη την ώρα.

    Κατα τα άλλα νομίζω πως δεν χρειάζονται επιχειρήματα για την ποιότητα του Casey σαν οδηγού ούτε σαν ανθρώπου. Όποιος βλέπει και καταλαβαίνει ξέρει. Σαν την επίσημη ομοσπονδία για παράδειγμα που του έδωσε τον τίτλο του θρύλου των motogp.
    Η γνώμη μου είναι πως οι κατακριτές του μοιάζουν με ''κάποιες'' () γυναίκες που τους λένε για την τάδε θεά και σπεύδουν να τονίσουν πως έχει χοντρούς αστραγάλους. Οκ κούκλα μου έστω πως έχεις δίκιο, χέστηκα για τους αστραγάλους, η θεά παραμένει θεά και εσύ κακεντρεχής και άσχημη. ΟΚ?
    Υπάρχουν και οι άλλοι φυσικά που κι αν γουστάρουν άλλον αναβάτη, είναι φίλαθλοι και θα γράψουν χωρίς εμπάθειες το αυτονόητο. Απόδειξη το πρώτο ποστ του θρεντ.

    Επίσης δεν θα κάτσουμε να εξηγήσουμε αν ο Casey ήταν ο πιο πετυχημένος αναβάτης στην εποχή του στα motogp. Γι αυτό υπάρχουν τα στατιστικά τα οποία κατά περίεργο τρόπο (λόγω είδους αναβάτη) το επιβεβαιώνουν.
    Ο παρακάτω πίνακας πχ όταν έσκασε έκανε τους βαλετζιπιώτες να παραμιλούν. (γνωρίζω και ποιος τον έφτιαξε παρεμπιπτόντως...)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	511961554.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	80,0 KB 
ID:	287494
    Και μετά ήταν και το 12...

    Η ουσία της αγάπης μας για τον τρελό γράφτηκε παραπάνω. Δεν μας ενδιαφέρουν τα στατιστικά (προσωπικά χέστηκα κιόλας) αλλά ο τρόπος οδήγησης. Εκεί ο τρελός ήταν ανεπανάληπτος.
    Για τον ίδιο λόγο στα ράλια γουστάρω mcRay και όχι Loeb. Είναι το είδος του πιλότου που μας γοητεύει, όχι η συλλογή τροπαίων παρότι έχουμε απόλυτο σεβασμό στους δεύτερους.
    Τελευταία τροποποίηση από endopandou; 13/04/2013 στις 13:32.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  7. #37
    Αρκετα βολικο αυτο το κολαζ με στοιχεια θα ελεγα! Που πηγε εκεινο το "Συνολο της προσφορας στον (οποιοδηποτε) χωρο"?
    Επισης Βολικο το να μην καθεσαι να δεις το τελος σου... Μοιαζει με την λιθη... Δηλαδη το να ζεις μονο με τις αναμνησεις και δη αυτες που σε βολευουν...

  8. #38
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    akaposto & endo
    Give me fuel, Give me fire

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.969
    Ασυμβίβαστος ο Στόνερ !
    Καλό κι αυτό….
    Πότε έγινε λέει ασυμβίβαστος?
    Όταν έφυγε?
    Είπε τίποτα στη ντουκάτι τόσα χρόνια που δεν έφτιαχνε το μηχανάκι?
    Μα όχι φυσικά.
    Κάτι μουρμούραγε εκεί αλλά χαμπάρι δεν πήρε κανένας.
    Μπορείς να πεις το ίδιο για το Ρόσσι?
    Όχι βέβαια !!!
    Τους πήρε και τους σήκωσε όλους και στο τέλος έφυγε παρά τα χρήματα (πιο πολλά)
    που του έδινε η Άουντι . (ή ντουκάουντι)
    Μήπως είπε κάτι για τη Χόντα και το τσάτερινγκ?
    Όχι βέβαια…
    Το χεράκι πονούσε και πρήστηκε.
    Μπορείς να πεις το ίδιο για τον Μπιάτζι πχ ?
    Όχι βέβαια…
    Και κάτι άλλο, μέσα από τις χιλιάδες μαλακίες που είπε για το μότο τζι είπε και ότι λίγες μέρες μετά από το θάνατο του Σιμοντσέλι όλα έδειχναν σαν να μην είχε γίνει τίποτα.
    Προφανώς βέβαια δεν έριξε ούτε μια ματιά γύρω του να δει τι έγινε στην ομάδα του Σίμου πχ, ούτε διάβασε τίποτε σχετικό.
    Αυτά γιατί δεν γουστάρω τη ηρωποίηση ανθρώπων με σύμπλεγμα κατωτερότητας
    Περί στιλ, ναι ωραίο στιλ είχε όταν η πίστα ήταν άδεια, όταν είχε το καλύτερο μοτόρι και όταν άντεχαν τα λάστιχα.
    Γιατί αν δεν υπήρχαν αυτές οι προϋποθέσεις
    Ή τον πέρναγε ο Χόρχες σαν κορίνα
    Ή έπεφτε
    Ή τον σαμποτάριζε ο Ρόσσι και το σύμπαν συνωμοτούσε εναντίων του και για αυτό μοίραζε κλοτσιές μπουνιές και βρισιές –αυτό το τελευταίο με τις πλάτες της Χόντα φυσικά και σε πιλότους μικρών ομάδων όπως ο Πετρούτσι και ο ντεπουνιέ- (στις μεγάλες μόκο)
    Άσε που ο Ρόσσι έπαιρνε και πιο πολλά λεφτά !
    Για μένα σαν οδηγός είχε πολλές αδυναμίες κυρίως τεχνικές και δεν έδειχνε να τις βελτιώνει. Ήταν πολύ γρήγορος στο γύρο.
    Σαν άνθρωπος ήταν και παραμένει φουκαράς.
    Λυπάμαι που έφυγε –γιατί θα βλέπαμε πολλές καλές μάχες- αλλά από την άλλη γλυτώνουμε τον κοινωνικό αυτισμό που τον διακατείχε!
    -Δε σε συμπαθούν ρε φίλε και δε σε γουστάρουν. Μπας και να κοίταγες και λίγο τη συμπεριφορά σου?
    Μπας και δεν είναι αρκετό να τρέχεις καλά το μοτόρι για να σε γουστάρουν κι όλας?
    Λέμε τώρα!

    Και κάτι τελευταίο
    Η Αργεντινή είναι η μόνη ομάδα που στα παιχνίδια με την Βραζιλία έχει θετικό ισοζύγιο. Μπορείς να πεις όμως ότι είναι η καλύτερη ομάδα του κόσμου?
    Όχι φυσικά, γιατί ο πλανήτης γη μετράει με πρωταθλήματα στο σύνολο τις καριέρας και όχι σε περιορισμένο χρονικό πλαίσιο και μόνο
    Ως εκ τούτου στη λίστα της παγκόσμιας κατάταξης ούτε ο Ρόσσι είναι ο πρώτος όλων των εποχών ούτε με 2ΠΠ αναφέρεσαι κάπου.
    Σόρι αλλά τα πράγματα είναι έτσι.

    υγ
    και κάτι μου λέει ότι έφυγε όχι για τις βλακείες που λέει αλλά γιατί γνώριζε ότι με γεμάτο γκριντ θα γινότανε της Λαγκούνας και όχι μόνο από το Ρόσσι.


    και κάτι που ξέχασα...
    Δεν μπορείς να συγκρίνεις μοτοσικλέτες σε βάθος χρόνου.
    Άλλη η ντουκάτι που πήρε ΠΠ ο Στόνερ άλλη η ντουκάτι που παρέδωσε στο Ρόσσι.
    Τα ίδια και για τους αντίπαλους, άλλη η Χόντα που κέρδισε ο Στόνερ τότε και η Χόντα σήμερα.

    Κι εδώ να πούμε ότι ο Στόνερ (και ο Σούπο) έφυγε από τη ντουκάτι γιατί ήξερε ότι τη Χόντα ΔΕΝ θα τη ξανακερδίσει ποτέ μ αυτό το μηχανάκι.


    Αντί επιλόγου (το έχω ξαναγράξει)
    Η ντουκάτι η Χοντα και ο Στόνερ καλά θα κάνουν να βάλουν στην αυλή τους ένα άγαλμα του Σούπο και κάθε πρωί να προσκυνάνε και να λένε
    Γκράτσιε μάστερ....

    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 13/04/2013 στις 14:40.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.969
    Και όχι δεν είμαι Ροσσικός (δεν ήμουν ποτέ) και δεν είμαι ούτε αντιΣτόνερ

    Αντιπαθώ το Ρόσσι γιατί ήταν υπερόπτης, γιατί άφηνε γύρω του να οργιάζουν φήμες ανυπόστατες και γιατί απλόχερα μοίραζε προσβολές στους αντιπάλους του αλλά αντιπαθώ και το Στόνερ γιατί έγινε κακέκτυπο του Ρόσσι.
    (Στο πιο Κατινέ !)
    Φυσικά είναι μεγάλοι πιλότοι και οι 2.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Η γνώμη μου είναι πως οι κατακριτές του μοιάζουν με ''κάποιες'' () γυναίκες που τους λένε για την τάδε θεά και σπεύδουν να τονίσουν πως έχει χοντρούς αστραγάλους. Οκ κούκλα μου έστω πως έχεις δίκιο, χέστηκα για τους αστραγάλους, η θεά παραμένει θεά και εσύ κακεντρεχής και άσχημη. ΟΚ?
    Υπάρχουν και οι άλλοι φυσικά που κι αν γουστάρουν άλλον αναβάτη, είναι φίλαθλοι και θα γράψουν χωρίς εμπάθειες το αυτονόητο. Απόδειξη το πρώτο ποστ του θρεντ.
    Εδώ έχεις ένα ποσοστό δικαίου, ακόμα και αν δεν είμαι αυτό που θα έλεγες καθαρός επικριτής του Stoner (δεν θα μπορούσα άλλωστε, θα εξηγήσω το γιατί παρακάτω*), παραδέχομαι πως ό,τι και αν πω εγώ για το Stoner, αυτός παραμένει πιλοτάρα ενώ εγώ εκ γενετής κουλός ως αναβάτης. Επίσης λογικά είναι και πολύ καλύτερος ψαράς από εμένα εκτός από αναβάτης, μιας και από ψάρεμα εγώ έχω μεσάνυχτα.
    Το άσχημος/όμορφος βέβαια είναι υποκειμενικό εφόσον δεν ξεπερνιούνται κάποια όρια, οπότε για άλλους ναι και για άλλους όχι, οπότε θα το δεχτώ κι αυτό.

    Το κακεντρεχής όμως, δεν το δέχομαι με τίποτα. Εξάλλου δεν έχω να κερδίσω κάτι λέγοντας τι μου αρέσει στον Stoner και τι όχι.
    Επίσης δεν δέχομαι πως δεν είμαι φίλαθλος μόνο και μόνο γιατί δεν έχω αποκλειστικά καλή άποψη για τον Stoner αλλά καλή για κάποια και κακή για άλλα.


    (*) Όπως γράφεις στην υπογραφή σου, όλα είναι θέμα αντίληψης. Σωστά.
    Γράφεις για ντομπροσύνη, ευθύτητα και έλλειψη διπλωματικότητας. Συμφωνώ, αλλά μόνο ως προς τα 2 τελευταία.
    Η φράση 'Your ambition outweighed your talent' δεν ήταν ούτε αυθόρμητη ούτε έδειχνε ντομπροσύνη, ήταν μια φράση καλά μελετημένη με σκοπό να προσβάλλει. Γι αυτό και όταν ο ψηλός τον ρώτησε «τι είπες» του την επανέλαβε κατά λέξη (δες το βίντεο). Αν την έλεγε κάποιος πραγματικά ντόμπρος, στο «τι είπες» θα απαντούσε «άστο, δε γαμιέται...»

    Επίσης, το «τρέχω πολλά χρόνια και λέω πως τα προσπεράσματα του ψηλού δεν ήταν κανονικά» είναι φράση άκυρη από γεννησιμιού της, τι πάει να πει «τρέχω πολλά χρόνια»; Το ίδιο και όλοι οι άλλοι στο grid, αλλά δεν άκουσα τον Biaggi ή τον Capirossi ποτέ να διαμαρτύρεται κι ας έχουνε δώσει ακόμη σκληρότερες μάχες (με τον Biaggi παίζανε μπουνιές, αλλά δεν μίλησε κανένας).
    Ο γλυφιτζούριας στο Motegi είχε πει το αντίστοιχο «ήταν νόμιμα, αλλά πολύ για μένα», κάτι που δείχνει πως πρόσεξε να μην προσβάλλει ακόμα και αν ενοχλήθηκε.

    Επίσης αυτό που γράφεις «Είπε υπερβολικά πολλούς καλούς λόγους για πολλούς συναθλητές του που τους άξιζαν.», μπορείς να μου το κάνεις τάλληρα;
    Εκτός από το κλασσικό «Ο Χ είναι πολύ καλός αναβάτης και πάντα είναι δύσκολο να τρέχεις εναντίον του» που το μαθαίνουν όλοι νεράκι μόλις υπογράφουν το 1ο τους συμβόλαιο και δεν το εννοεί κανείς, μου λες κάνα δύο παινέματα που έκανε σε αντιπάλους του (εννοώ αντιπάλους για το πρωτάθλημα, μη μου πεις για κανέναν Toni Elias ή κανέναν Checa);

    Και με όλα αυτά τα παραπάνω πάντως, εκτός του ότι θα ήθελα πολύ να βρίσκεται και φέτος στο grid, δεν κατακρίνω τον Stoner ούτε τον θεωρώ κακό χαρακτήρα, κατά βάθος μάλλον καλό παιδί πρέπει να είναι.
    Απλά είναι ένα παιδί χωρίς ανατροφή και καλούς τρόπους αλλά γι αυτό μάλλον φταίνε οι γονείς του και όχι ο ίδιος. Γι αυτό και το «τι κρίμα» του 1ου μου ποστ στο θέμα
    Αλλά το να μπερδέψω την έλλειψη ανατροφής με την ντομπροσύνη, no sir, not me!
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  12. #42
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Σιγά μην έδειχνε χαρακτήρα καλού παιδιού στο ΠΠ, με σκατοχαρακτηρες σαν το ροσι...

    Τσαντηλας ήταν όχι μαλακας...


    Καλα με το σχόλιο του κτηνου "στο πιο κατινε " ,γελανε και οι πετρες... μεγαλύτερη Κατίνα από τον ροσι δε γινεται...

    Μεταφορικά και κυριολεκτικα...

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Allst@rf Προβολή μηνύματος
    Σιγά μην έδειχνε χαρακτήρα καλού παιδιού στο ΠΠ, με σκατοχαρακτηρες σαν το ροσι...

    Τσαντηλας ήταν όχι μαλακας...


    Καλα με το σχόλιο του κτηνου "στο πιο κατινε " ,γελανε και οι πετρες... μεγαλύτερη Κατίνα από τον ροσι δε γινεται...

    Μεταφορικά και κυριολεκτικα...
    Άκουσες ποτέ το Ρόσσι να λέει πόσα λεφτά παίρνουν οι άλλοι?
    Άκουσες το Ρόσι το προηγούμενο Σ/Κ που δεν έκανε το χρόνο που ήθελε να βρίζει θεούς και δαίμονες που δεν κάνουν στην άκρη?
    Ο Ρόσσι πανηγύρισε νίκες και ΠΠ (και πολλές) ο δικός σου πάσχιζε να πείσει το σύμπαν πως ήταν ο καλύτερος του κόσμου και ακόμα πασχίζει.
    (και κάτι μου λέει ότι το προηγούμενο Σ/Κ δεν ήταν και το καλύτερο στη ζωή του. Κατά βάθος θα ήθελε να πάει σκατά ο Ρόσσι για να πει κι άλλες μλκιες σε κάποιο Αγγλικό κανάλι, άκα γιατί δε πήρε μηχάκι ο Κράτσλοου και το πήρε ο Ρόσσι.
    Τέσπα ας πάρει τη τσαντίλα του κι ας πάει για ψάρεμα να κάτσουν οι άλλοι που γουστάρουν με τα μηχανάκια...
    Όπως τη βρίσκει ο καθένας!

    υγ
    Ίσως όμως τελικά το πρόβλημα δεν ήταν ο Ρόσσι αλλά οι περί τον Ρόσσι οπαδοί -του κώλου-
    Τελευταία τροποποίηση από MG-KTiNoS; 13/04/2013 στις 17:26.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ngelos
    Εγγραφή
    20/03/2009
    Μηνύματα
    448
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Ασυμβίβαστος ο Στόνερ !
    Καλό κι αυτό….
    Πότε έγινε λέει ασυμβίβαστος?
    Όταν έφυγε?
    Είπε τίποτα στη ντουκάτι τόσα χρόνια που δεν έφτιαχνε το μηχανάκι?
    Μα όχι φυσικά.
    Κάτι μουρμούραγε εκεί αλλά χαμπάρι δεν πήρε κανένας.
    Μπορείς να πεις το ίδιο για το Ρόσσι?
    Όχι βέβαια !!!
    Τους πήρε και τους σήκωσε όλους και στο τέλος έφυγε παρά τα χρήματα (πιο πολλά)
    που του έδινε η Άουντι . (ή ντουκάουντι)
    Μήπως είπε κάτι για τη Χόντα και το τσάτερινγκ?
    Όχι βέβαια…
    Το χεράκι πονούσε και πρήστηκε.
    Μπορείς να πεις το ίδιο για τον Μπιάτζι πχ ?
    Όχι βέβαια…
    Και κάτι άλλο, μέσα από τις χιλιάδες μαλακίες που είπε για το μότο τζι είπε και ότι λίγες μέρες μετά από το θάνατο του Σιμοντσέλι όλα έδειχναν σαν να μην είχε γίνει τίποτα.
    Προφανώς βέβαια δεν έριξε ούτε μια ματιά γύρω του να δει τι έγινε στην ομάδα του Σίμου πχ, ούτε διάβασε τίποτε σχετικό.
    Αυτά γιατί δεν γουστάρω τη ηρωποίηση ανθρώπων με σύμπλεγμα κατωτερότητας
    Περί στιλ, ναι ωραίο στιλ είχε όταν η πίστα ήταν άδεια, όταν είχε το καλύτερο μοτόρι και όταν άντεχαν τα λάστιχα.
    Γιατί αν δεν υπήρχαν αυτές οι προϋποθέσεις
    Ή τον πέρναγε ο Χόρχες σαν κορίνα
    Ή έπεφτε
    Ή τον σαμποτάριζε ο Ρόσσι και το σύμπαν συνωμοτούσε εναντίων του και για αυτό μοίραζε κλοτσιές μπουνιές και βρισιές –αυτό το τελευταίο με τις πλάτες της Χόντα φυσικά και σε πιλότους μικρών ομάδων όπως ο Πετρούτσι και ο ντεπουνιέ- (στις μεγάλες μόκο)
    Άσε που ο Ρόσσι έπαιρνε και πιο πολλά λεφτά !
    Για μένα σαν οδηγός είχε πολλές αδυναμίες κυρίως τεχνικές και δεν έδειχνε να τις βελτιώνει. Ήταν πολύ γρήγορος στο γύρο.
    Σαν άνθρωπος ήταν και παραμένει φουκαράς.
    Λυπάμαι που έφυγε –γιατί θα βλέπαμε πολλές καλές μάχες- αλλά από την άλλη γλυτώνουμε τον κοινωνικό αυτισμό που τον διακατείχε!
    -Δε σε συμπαθούν ρε φίλε και δε σε γουστάρουν. Μπας και να κοίταγες και λίγο τη συμπεριφορά σου?
    Μπας και δεν είναι αρκετό να τρέχεις καλά το μοτόρι για να σε γουστάρουν κι όλας?
    Λέμε τώρα!

    Και κάτι τελευταίο
    Η Αργεντινή είναι η μόνη ομάδα που στα παιχνίδια με την Βραζιλία έχει θετικό ισοζύγιο. Μπορείς να πεις όμως ότι είναι η καλύτερη ομάδα του κόσμου?
    Όχι φυσικά, γιατί ο πλανήτης γη μετράει με πρωταθλήματα στο σύνολο τις καριέρας και όχι σε περιορισμένο χρονικό πλαίσιο και μόνο
    Ως εκ τούτου στη λίστα της παγκόσμιας κατάταξης ούτε ο Ρόσσι είναι ο πρώτος όλων των εποχών ούτε με 2ΠΠ αναφέρεσαι κάπου.
    Σόρι αλλά τα πράγματα είναι έτσι.

    υγ
    και κάτι μου λέει ότι έφυγε όχι για τις βλακείες που λέει αλλά γιατί γνώριζε ότι με γεμάτο γκριντ θα γινότανε της Λαγκούνας και όχι μόνο από το Ρόσσι.


    και κάτι που ξέχασα...
    Δεν μπορείς να συγκρίνεις μοτοσικλέτες σε βάθος χρόνου.
    Άλλη η ντουκάτι που πήρε ΠΠ ο Στόνερ άλλη η ντουκάτι που παρέδωσε στο Ρόσσι.
    Τα ίδια και για τους αντίπαλους, άλλη η Χόντα που κέρδισε ο Στόνερ τότε και η Χόντα σήμερα.

    Κι εδώ να πούμε ότι ο Στόνερ (και ο Σούπο) έφυγε από τη ντουκάτι γιατί ήξερε ότι τη Χόντα ΔΕΝ θα τη ξανακερδίσει ποτέ μ αυτό το μηχανάκι.


    Αντί επιλόγου (το έχω ξαναγράξει)
    Η ντουκάτι η Χοντα και ο Στόνερ καλά θα κάνουν να βάλουν στην αυλή τους ένα άγαλμα του Σούπο και κάθε πρωί να προσκυνάνε και να λένε
    Γκράτσιε μάστερ....



    Μην τα πω και εγώ δεύτερη φορά.Όσο καλός και να είσαι με αυτήν την συμπεριφορά δν πάς πουθενά...
    ...και δν ήταν και τόσο καλός ο Stoner.

  15. #45
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Το "δεν ήταν και τόσο καλός "που πάει;

    Στο χαρακτήρα ή στις οδηγικες ικανοτητες;

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Casey Stoner: The Final Lap
    από chr1s_86 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2013, 20:17
  2. 27 to 1 The Rise of Casey Stoner !!!
    από Runner Ducati στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2007, 16:45
  3. The Lord Of The..............GREEKS!Xα!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2004, 11:45
  4. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 15:59
  5. The Lord Of The Rings......The end...!
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 22:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF