Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 45

Θέμα: κρανος

  1. #31
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    οκ ρε γιωργη σορρυ....

    ναι φυσικα να τα πουμε απο κοντα !

  2. #32
    "Παππούς" -- (22-05-02) Το avatar του/της jimbar
    Εγγραφή
    30/09/2003
    Μηνύματα
    317
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Καταρχην ρε τζιμακο γιατι ανοιγομενο.;;;;;;
    Παρε ενα full face να τελειωνει το πανυγηρι καλυτερη προστασια,σαφως καλυτερη αεροδυναμικη.Αυτα τα σπαστα δεν ξερω κατι μου κανουν αν και εχω και εγω ενα φτηνιαρικο για αθηνα μονο.
    Ναι ρε παιδιά αλλά πιο ;;;
    Αυτό είναι το πρόβλημά μου … πιο κράνος να πάρω ;;;
    - - - ΠANTA ΟΡΘΙΟΙ !!!! - - -

    ΘΕΕ μου μην φοβάσαι είμαι δίπλα σου!!

  3. #33
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    ΤΑ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΑ ΚΡΑΝΗ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ...
    i kopela exi dikio ke emena mia fora mou epite8ike ena me agries dia8esis........
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  4. #34
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Ε τζιμ οτι σου καθεται καλα στο κεφαλι αλλα και οτι σου αρεσει κιολας.Αμεσως αμεσως σου ειπαμε πεντε μαρκες για να κατευθυνθεις και να δεις.Αμα δεν δεις δεν κανεις τιποτα.Πηγαινε στον Ιταλο δες τα ΑΡΑΙ πηγαινε στον τζωρτο δες τα shoei και τα FM.Τωρα δες και τα αλλα απο το ιντερνετ και μετα δες τα live φορεσε τα και που σαι στο νουμερο σου ετσι μην παρεις παλι κανα μπαουλο.Μετρα το περιφερεια γυρω απο το μετωπο σου και ζητα βασει της μετρησης.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Α καλα αν νομιζεις idi γιαννη (αν θυμαμαι καλα!) οτι το astro/j κανει φασαρια που να δεις το RV.Το astro/j ειναι πιο ησυχο σε σχεση με τα αλλα της Arai.Αλλα εγω δεν το αλλαζω με shoei αυτη η αισθηση της arai οταν μπαινει το κεφαλι μεσα ειναι τελεια.
    Συμφωνώ 100%!! Νομίζεις ότι έχει φτιαχτεί με καλούπι για το κεφάλι σου!

    Για το θόρυβο, ωτοασπίδες...

  6. #36
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    προσωπικα, το κρανος μου, το αγαπαω παρα πολυ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  7. #37
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898

    ΠΙΟ????? ΑΥΤΟ!!!!

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΟΠΙΚΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΗ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΣΚΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΦΟΡΩΝΤΑΣ ΤΟ SUOMY ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ. ΤΟ SUOMY ΤΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΔΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΡΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΣΤΑΡΙΣΜΕΝΗ, ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ !!! ΕΤΣΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΝΟLAN ΓΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ SUOMY ΓΙΑ ΕΚΤΟΣ , ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ, ΑΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟ NOLAN ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ. ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΜΕ ΜΟΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΚΤΟΣ!!!! ΤΑ ΚΡΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΟΧΙ

  8. #38
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Σωστο λινα παρα πολυ σωστο,μετα απο θανατο φιλου που φορουσε ενα ιδιο με το δικο μου airoh ανοιγομενο σταματησα να το φοραω,το παροπλισα και εχω δυο arai τα οποια τα φοραω παντα.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079

    Re: ΠΙΟ????? ΑΥΤΟ!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
    ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ !!!



    ΤΑ ΚΡΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΟΧΙ
    κι εγώ συμφωνώ...!

    Πριν μία εβδομάδα μία καλή και προσεκτική κυρία για να αποφύγει μία λακούβα χτύπησε τον ξάδερφο μου και τον πέταξε κάτω στον παράδρομο της κηφισίας.

    Έσκασε με το κεφάλι στο πεζοδρόμιο και μετά κουτρουβάλησε για κάμποσα μέτρα... Φορούσε κράνος και μπουφάν και την έβγαλε καθαρή με μώλωπες. Δεν θέλω να σκεφτώ τι θα γινόταν αν δεν φορούσε το κράνος...

    Σημασία έχει ότι αυτή η λογική του πρόχειρου κράνους είναι πολύ λάθος. Αρκεί να σκεφτεί κανείς σε πόσα εμπόδια μπορεί να κοπανήσει το κεφάλι του πέφτοντας μέσα στην πόλη...

  10. #40
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: ΠΙΟ????? ΑΥΤΟ!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΟΠΙΚΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΠΟΥ ΥΠΕΣΤΗ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΣΚΑΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΦΟΡΩΝΤΑΣ ΤΟ SUOMY ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ. ΤΟ SUOMY ΤΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΔΕΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΡΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΕΣΤΑΡΙΣΜΕΝΗ, ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ !!! ΕΤΣΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΝΟLAN ΓΙΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ SUOMY ΓΙΑ ΕΚΤΟΣ , ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ, ΑΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟ NOLAN ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ. ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΜΕ ΜΟΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΚΤΟΣ!!!! ΤΑ ΚΡΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΟΧΙ
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ, ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΒΟΥΛΙΑΚΑΣ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.:hypnotize ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΚΑΛΟ ΚΡΑΝΟΣ.
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΙ ΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ, ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.
    ΤΟ ΔΕ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΥ, ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ dna ΟΜΩΣ, ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΧΑΛΙΑ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΗΚΑ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  11. #41
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177

    Re: Re: ΠΙΟ????? ΑΥΤΟ!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ, ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΣΤΡΑΒΟΥΛΙΑΚΑΣ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.:hypnotize ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΚΑΛΟ ΚΡΑΝΟΣ.
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΙ ΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΕΝΑ ΚΡΑΝΟΣ, ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.
    ΤΟ ΔΕ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΥ, ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΟ dna ΟΜΩΣ, ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΧΑΛΙΑ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΗΚΑ
    ...ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    118
    TO XETHAVO AFTO TORA....alla dna? iparxi tetia marka kranus?
    GSXR 600 K6

  13. #43
    ΠΙΑΣΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ... Το avatar του/της BAD BOY
    Εγγραφή
    21/01/2005
    Μηνύματα
    877
    Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
    TO XETHAVO AFTO TORA....alla dna? iparxi tetia marka kranus?
    ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ.
    ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΣ.
    Καλυτερα Τρεις Μερες λυκος παρα...μια ζωη προβατο.
    -ΚΤΜ ON HEAD-

    kawasaki street warriors


  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2006
    Μηνύματα
    3
    Κοίτα, είναι και θέμα πως κάθεται στο κεφάλι σου. Εμένα στη (στραβο)κεφάλα μου τα ARAI δεν με βολεύουν καθόλου. Με πίεζε λίγο πιο πάνω από το κούτελο, και στα 20'' που το φόρεσα με έπιασε πονοκέφαλος. Πήρα το SHOEI και δεν το μετάνιωσα καθόλου. Παρότι το κεφάλι μου δεν καλύπτεται από την ζελατίνα και ο αέρας χτυπάει το κράνος λίγο πάνω από την ζελατίνα, είναι πολύ σταθερό και σχετικά ήσυχο (και φοβερό εξαερισμό το καλοκαίρι).

    Βασικά ο θόρυβος που κάνει είναι αρκετά μπάσος και δεν ενοχλει καθόλου. Με ωτασπίδες κιόλας σε ταξίδι, είμαι σουπερ.
    Όσο για το θέμα ασφάλειας, όλα τα κράνη που περνάνε τις προδιαγραφές είναι εξίσου ασφαλή.

    Αυτό που διαφοροποιεί είναι τα υλικά (που επηρρεάζουν το βάρος) και η μελετημένη κατασκευή (σταθερότητα, θόρυβος, εφαρμογή, εξαερισμός κλπ)

    Πάρε κάτι που να χαίρεαι να το φοράς και ... αχρείαστο να'ναι !!!

  15. #45
    μοναχικός καβαλλάρης Το avatar του/της kostisthegreek
    Εγγραφή
    23/05/2006
    Μηνύματα
    521
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    ΤΑ ΑΝΟΙΓΟΜΕΝΑ ΚΡΑΝΗ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ...

    Τα ανοιγόμενα είναι μόνο για χαμηλές ταχύτητες, κοντινές αποστάσεις μέσα στην πόλη κλπ...ανάβεις κι ένα τσιγαράκι και πας. Μετά τα 60-70 χιλιόμετρα ταχύτητα αν είναι ανοικτό νομίζεις ότι θα σου ξεκολήσει ο αέρας το κεφάλι οπότε το κλείνεις και συνεχίζεις.
    Πήρα τη strada κι έρχομαι...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος XXS
    από sloumos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2013, 06:34
  2. κράνος και "πτωση"
    από tzanismille στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2004, 00:41
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 06:45
  4. κρανος
    από tools στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 07:51
  5. Υποχρεωτικο το Κρανος ???
    από crs-k στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF