Σελίδα 30 από 63 ΠρώτοΠρώτο ... 20252627282930313233343540 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 436 έως 450 από 942

Θέμα: Ελαστικά για αυτοκίνητο

  1. #436
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2017
    Μηνύματα
    0
    Κοιτα οντως 310 ευρω για μενα ειναι αρκετα.αλλα θα πηγαινωερχομαι καθε μερα αγρινιο 140 χιλιομ..για αυτο ρωταω σαν ομαδα πιο ειδικους απο μενα.

    Μικε βρηκα το Petlas Imperium PT515 185/60R15 84H 200 ευρω αγορα 4αδα ιντερνετ.
    Τι λες για τα hankook??
    Τι λες για το puntaki?θα βγει καλυτερο απο το conti??
    Τελευταία τροποποίηση από Christofer85; 24/09/2017 στις 08:28.

  2. #437
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Christofer85 Προβολή μηνύματος
    Κοιτα οντως 310 ευρω για μενα ειναι αρκετα.αλλα θα πηγαινωερχομαι καθε μερα αγρινιο 140 χιλιομ..για αυτο ρωταω σαν ομαδα πιο ειδικους απο μενα.

    Μικε βρηκα το Petlas Imperium PT515 185/60R15 84H 200 ευρω αγορα 4αδα ιντερνετ.
    Τι λες για τα hankook??
    Τι λες για το puntaki?θα βγει καλυτερο απο το conti??
    τα μαμισια χανκουκ στο δικο μου τα εβγαλα στα 3000 χλμ γιατι τα θεωρουσα απαραδεκτα και δε καθονταν το αμαξι στο δρομο με τιποτα... μπορει βεβαια να εφταιγε και η διασταση καθως 185/65-15 για i30 παραηταν μικρα.. (εβαλα 17ρια) αλλα η χανκουκ απο τοτε εχει κανει αλματα.. περα απο εκει σε οσα μαγαζια εχω δουλεψει, σε κανενα δε δουλευαμε χανκουκ οποτε αλλη γνωμη δεν εχω!

    αν βρηκες πετλας στα 200 βαλτα

  3. #438
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2017
    Μηνύματα
    0
    MIKES τελικα εβαλα σημερα τα toyo proxes cf2 πιστευω να μου βγουν καλα δεν εχω ξαναβαλει τη μαρκα αυτη , ηταν μικρη η διαφορα με τα petlas και τα θεώρησα καλυτερη επιλογη .ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!

  4. #439
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.109
    Κοίτα συμπτώσεις... εγώ σήμερα έβαλα τα Petlas PT311 Elegant (προτίμησα 175/70 αντί της εργοστασιακής 165/70/r13 τελικά) οπότε κι από εμένα ένα ευχαριστώ σε όσους έδωσαν συμβουλές (mikes ειδικά εσένα, αφού δεν θα τα είχα λάβει υπ'όψιν)

    Τα βρήκα στην καλύτερη τιμή εδώ γύρω, 170€ (ίδια με Kormoran και Tigar σε άλλο μαγαζί) . Αν θυμηθώ θα γράψω εντυπώσεις όταν έχω κάνει χιλιόμετρα, στα πρώτα 10 πάντως και σχετικά ήσυχα είναι και γενικά η ποιότητα κύλισης φαίνεται μια χαρά.

  5. #440
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Καλημερα σε όλους.

    Εχω ενα Ford Fiesta 1.4 automatic του 2008 και θελω να αλλάξω τα Continental 195/50/15 που φοράει πριν αρχίσουν οι βροχές, γιατί εχουν φθαρεί από πολυκαιρία όχι από πολλά χιλιόμετρα, αφού κάνω μολις +/-5000 χλμ. σε νησί του ΝΑ Αιγαίου με πολύ ζεστη το καλοκαιρι και λίγες βροχές τον χειμωνα. Η οδηγηση που κανω ειναι ηρεμη και κυριως μεσα σε πόλη, πολύ λίγο σε επαρχιακές οδούς.

    Σε μια ερευνα αγοράς που εκανα πριν κανα-δυο μηνες σε 3-4 λαστιχάδες, σε επώνυμα (Goodyear-Pirelli-Kuhmo-Toyo) μου ειπαν ~350+ €, κινέζικα αποκλείστηκαν, ενώ σε οικονομικά-θυγατρικά μου ειπαν ~250 €. Συγκεκριμένα μου πρότειναν Cooper 250 €, Nexen 250 € (τα ξερω ως μαρκα, τα φοράει το δευτερο αυτοκίνητο μου ενα Nissan Primera 1.6, κανένα ουσιαστικό πρόβλημα, αλλά ούτε κρύο ούτε ζεστη) και ένας μου πρότεινε τα Kelly (θυγατρική της Goodyear) 220 €.

    Θα ήθελα τη γνώμη σας πρώτα για τα παραπάνω οικονομικά-θυγατρικά, γιατί κατ'αρχάς αυτά μπορώ να βρω εδώ και μετά αν εχετε κάποιες άλλες αξιόπιστες προτάσεις εκεί γυρω στα 250 € και να δω τι μπορώ να βρω εδώ.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

  6. #441
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IliasG Προβολή μηνύματος
    Καλημερα σε όλους.

    Εχω ενα Ford Fiesta 1.4 automatic του 2008 και θελω να αλλάξω τα Continental 195/50/15 που φοράει πριν αρχίσουν οι βροχές, γιατί εχουν φθαρεί από πολυκαιρία όχι από πολλά χιλιόμετρα, αφού κάνω μολις +/-5000 χλμ. σε νησί του ΝΑ Αιγαίου με πολύ ζεστη το καλοκαιρι και λίγες βροχές τον χειμωνα. Η οδηγηση που κανω ειναι ηρεμη και κυριως μεσα σε πόλη, πολύ λίγο σε επαρχιακές οδούς.

    Σε μια ερευνα αγοράς που εκανα πριν κανα-δυο μηνες σε 3-4 λαστιχάδες, σε επώνυμα (Goodyear-Pirelli-Kuhmo-Toyo) μου ειπαν ~350+ €, κινέζικα αποκλείστηκαν, ενώ σε οικονομικά-θυγατρικά μου ειπαν ~250 €. Συγκεκριμένα μου πρότειναν Cooper 250 €, Nexen 250 € (τα ξερω ως μαρκα, τα φοράει το δευτερο αυτοκίνητο μου ενα Nissan Primera 1.6, κανένα ουσιαστικό πρόβλημα, αλλά ούτε κρύο ούτε ζεστη) και ένας μου πρότεινε τα Kelly (θυγατρική της Goodyear) 220 €.

    Θα ήθελα τη γνώμη σας πρώτα για τα παραπάνω οικονομικά-θυγατρικά, γιατί κατ'αρχάς αυτά μπορώ να βρω εδώ και μετά αν εχετε κάποιες άλλες αξιόπιστες προτάσεις εκεί γυρω στα 250 € και να δω τι μπορώ να βρω εδώ.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.
    Απορω σε αυτη τη διασταση για τις τιμες..... Ισως λογο νησιου. Μιλαμε για μια διασταση που η ακριβοτερη τιμη που θα βρεις σε racing ελαστικο ειναι λιγο πανω απο 300. Πολλοι να φανταστεις ειχαν 190-55-15 και το εκαναν 50 για καλυτερη τιμη.

    Τα θυγατρικα δε τα εμπιστευομαι αν θελεις τη γνωμη μου γιατι το θεωρω ενα ειδος μαρκετινγκ για να πουλησουν σκαρταδουρα. Αποψη μου παντα.

    Στην περιπτωση σου δεν θελει καποιο απαιτητικο ελαστικο οποτε μπορεις να κινηθεις σε καποιο φτηνοτερο continental pirelli michelen. Αυτα Ειναι μαλακα ελαστικα οποτε να μην εχεις θεμα οταν δεν προλαβαινουν να ζεσταθουν σε καποιο γρεναρισμα κλπ.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  7. #442
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Ευχαριστώ για την απάντηση.

    Ξερουν ότι για να ερθουμε Αθηνα να βαλουμε φθηνα λαστιχα θελουμε 220 € πηγαινε-ελα εισιτηρια μονο το αυτοκινητο, οπότε ειμαστε όμηροί τους.

    Τελος παντων, πήγα κι εκανα και σημερα μια βολτα στυς λαστιχαδες και τα νεωτερα ειναι μαλλον πιο απογοητευτικά απ' ό,τι ηταν πριν λιγους μηνες.

    Δειτε τιμές (195/50/15)

    Κινεζικα (δεν θυμάμαι μαρκες και μοντελα) 230-240-250 € (από 3-4 διάφορους)
    Matador 230-250-260 € (από 3 διαφορετικούς)
    Falken ΖΕ914 EcoRun 270 €
    Pirelli P1 280 €
    Toyo 280 €
    Yokohama 280-320 €
    Bridgestone 320 €
    Cooper 320 €

    Σημειωστε ότι τα Toyo, Yokohama, Bridgestone, Cooper δεν ηταν ετοιμοπαραδοτα, ήθελαν παραγγελία, επομένως δεν υπήρχαν για να τα δω ποια ήταν...!!

    Επίσης υπήρχε μια αυξηση τιμής σε όλα κατά 15-20%, τα δε Kelly που ειχαν 220 € πριν λίγους μήνες, δεν υπήρχαν τώρα.

    Μεταξύ Matador, Falken & Pirelli που ειναι ετοιμοπαραδοτα, τι λέτε? Να παω σε ενα από αυτά ή να παραγγείλω καποιο από τα άλλα των 280 €??
    Τελευταία τροποποίηση από IliasG; 02/10/2017 στις 13:29.

  8. #443
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Επειδή είσαι σε απομακρυσμένη περιοχή και κοπανανε στο κεφάλι όπως λες,ρίξε καμία ματιά σε μαγαζιά που δουλεύουν μέσω ίντερνετ μην τυχόν σε συμφέρει να στα στείλουν και απλά να πληρώσεις τοποθέτηση στο νησί.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #444
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Επειδή είσαι σε απομακρυσμένη περιοχή και κοπανανε στο κεφάλι όπως λες,ρίξε καμία ματιά σε μαγαζιά που δουλεύουν μέσω ίντερνετ μην τυχόν σε συμφέρει να στα στείλουν και απλά να πληρώσεις τοποθέτηση στο νησί.
    To εχω σκεφτεί αλλά δυστυχώς δεν παιζει... ποιος θα δεχτεί να τα βαλει αφου δεν τα εχεις αγορασει από εκει??
    Ασε που αν τα υπολογισεις, αγορά+μεταφορικά+τοποθετηση, μπορεί να σου βγει και παραπάνω...και θα γίνεις και κακός....

  10. #445
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IliasG Προβολή μηνύματος
    To εχω σκεφτεί αλλά δυστυχώς δεν παιζει... ποιος θα δεχτεί να τα βαλει αφου δεν τα εχεις αγορασει από εκει??
    Ασε που αν τα υπολογισεις, αγορά+μεταφορικά+τοποθετηση, μπορεί να σου βγει και παραπάνω...και θα γίνεις και κακός....
    Όλοι λογικά θα στα βάλουν,απλά με την ανάλογη χρέωση.
    Τώρα το ποσό θα κοστίσει,γιαυτό είπα να κοιτάξεις μην τυχόν σε συμφέρει.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #446
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IliasG Προβολή μηνύματος
    To εχω σκεφτεί αλλά δυστυχώς δεν παιζει... ποιος θα δεχτεί να τα βαλει αφου δεν τα εχεις αγορασει από εκει??
    Ασε που αν τα υπολογισεις, αγορά+μεταφορικά+τοποθετηση, μπορεί να σου βγει και παραπάνω...και θα γίνεις και κακός....
    Τελευταία φορά είχα αγοράσει λάστιχα από Αγγλία, με τα μισά λεφτά σχεδόν και το κατάστημα εδώ με χρέωσε 40€ για την εργασία τοποθέτησης. Ακόμα και με την έξτρα χρέωση, γλίτωσα πάνω από 100€.
    Life begins at 45°.

  12. #447
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Ο.Κ. Θα το ψάξω, αν και φοβάμαι ότι θα βγει παραπάνω.

    Αναμεσα τώρα σε Matador (230-250 €), Falken ZE914 EcoRun (270 €), Pirelli P1 Verde (280 €) και Toyo (δεν θυμαμαι μοντελο) (280 €) τι γνωμη εχετε??

  13. #448
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Τα θυγατρικα δε τα εμπιστευομαι αν θελεις τη γνωμη μου γιατι το θεωρω ενα ειδος μαρκετινγκ για να πουλησουν σκαρταδουρα. Αποψη μου παντα.
    οποιος ειναι εξω απ'το χορο πολλα τραγουδια ξερει..
    μια χαρα ειναι τα θυγατρικα και τιποτα δεν εχουν να ζηλεψουν απο τα επωνυμα..

    εν το μεταξυ το πιρελλι με τιποτα δε το λες μαλακο λαστιχο.. μεταξυ των 4 που αναφερεις προτιμησε πιρελλι αν ο λαστιχας τα δινει με το προγραμμα tyrelife που σου δινει ενα λαστιχο δωρεαν σε περιπτωση που παθει μη επισκευασιμη ζημια..

    κατα τα αλλα ολα μια χαρα λαστιχακια ειναι

  14. #449
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2017
    Μηνύματα
    0
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    οποιος ειναι εξω απ'το χορο πολλα τραγουδια ξερει..
    μια χαρα ειναι τα θυγατρικα και τιποτα δεν εχουν να ζηλεψουν απο τα επωνυμα..

    εν το μεταξυ το πιρελλι με τιποτα δε το λες μαλακο λαστιχο.. μεταξυ των 4 που αναφερεις προτιμησε πιρελλι αν ο λαστιχας τα δινει με το προγραμμα tyrelife που σου δινει ενα λαστιχο δωρεαν σε περιπτωση που παθει μη επισκευασιμη ζημια..

    κατα τα αλλα ολα μια χαρα λαστιχακια ειναι
    Μικε, ευχαριστω για την απάντηση.
    Δεν νομιζω ότι ο λαστιχάς με το pirelli εχει το πρόγραμμα που λες, αλλά θα ρωτησω.

    Αν δεν το εχει, πάλι στο Pirelli P1 προτείνεις να πάω?? Eίναι τόσο σαφώς καλύτερο ή είναι τα ίδια πάνω κάτω τα Matador (MP47 μάλλον, δεν τα εχω δει) και τα Falken ZE914 ΕcoRun ??
    Eνταξει, 50 € διαφορά έχουν (Pirelli με Matador), δεν ειναι πολλά, ειναι όμως κατι...

  15. #450
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από IliasG Προβολή μηνύματος
    Μικε, ευχαριστω για την απάντηση.
    Δεν νομιζω ότι ο λαστιχάς με το pirelli εχει το πρόγραμμα που λες, αλλά θα ρωτησω.

    Αν δεν το εχει, πάλι στο Pirelli P1 προτείνεις να πάω?? Eίναι τόσο σαφώς καλύτερο ή είναι τα ίδια πάνω κάτω τα Matador (MP47 μάλλον, δεν τα εχω δει) και τα Falken ZE914 ΕcoRun ??
    Eνταξει, 50 € διαφορά έχουν (Pirelli με Matador), δεν ειναι πολλά, ειναι όμως κατι...
    τα φαλκεν δε τα ξερω τι ειναι δεν τα εχω δουλεψει! αλλα δεν εχουν ακουστει κακα λογια στη πιατσα! τα υπολοιπα 3 που τα δουλευω ομως πανω κατω τα ιδια ειναι οποτε επιλεγεις οποιο σου καθεται καλυτερα στο ματι.. οποιο σου "μιλαει" ρε παιδι μου...

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 10:14
  2. Ελαστικα για sm 2002
    από ktm640lc4 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2006, 15:52
  3. Ελαστικά για Ss 600
    από stokos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 14:48
  4. Ασφαλεια Για Αυτοκινητο
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 14:23
  5. Ελαστικά για Transalp???
    από petridist στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF