Σελίδα 30 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 202526272829303132333435 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 436 έως 450 από 556

Θέμα: Επιτέλους η 1η μου ανακατασκευή.....(SRX400)

  1. #436
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    ειναι κανεις που ξερει τι διακενα πρεπει να εχω???Εχω το μανιουαλ του 600 αλλα οχι του 400.
    Inlet Valve Clearance (cold)
    2 - 4 thou (0.05 - 0.10mm)

    Exhaust Valve Clearance (cold)
    4.5 - 6.7 thou (0.12 - 0.17mm)

    http://www.srx600.net/srx400/3vnengi...83VN%29%20Info
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #437
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Inlet Valve Clearance (cold)
    2 - 4 thou (0.05 - 0.10mm)

    Exhaust Valve Clearance (cold)
    4.5 - 6.7 thou (0.12 - 0.17mm)

    http://www.srx600.net/srx400/3vnengi...83VN%29%20Info
    Ευχαριστω πολυ Βυρωνα για τη βοηθεια.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  3. #438
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.166
    αργησα να απαντησω στο πμ. κι αυτο τωρα το ειδα. παντως εχω καλη μνημη τελικα.. χαχαχχαα αυτον τον κυρκο να τον ακους.. ξερει απο σρχ.

  4. #439
    ρε παιδια ακουσα και ετουτο σημερα. Μια θεωρια που μου ειπε ενα παιδι ειναι οτι μπορει απλα να παιζει καμια μ@λ@κι@ με τα ρευματα ή το μπουζι και για αυτο να γινεται το σκασιμο στην εισαγωγη. Η αληθεια ειναι πως την 1η φορα που πηγαινε να παρει ειχα το παλιο μπουζι και μετα που εκανε τα σκασιματα στην εισαγωγη το ειχα αλλαξει με καινουργιο. Παιζει κατι τετοιο????
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  5. #440
    Το λοιπον...Μετα απο ολιγολεπτη συσκεψη με το Μαστρο-Σιδερη που προμηθευομαι τα ανταλλακτικα μου και γνωσεις οπου εχω κενα αποφασιστηκε οτι οπως λεγατε και εσεις θελουν ρυθμισμα οι βαλβιδες. Οποτε θα το μαθουμε και αυτο το κομματι... Εμπρος καλο μου φιλερ...Πρεπει να το προμηθευτω και αυτο για να αυξηθουν και τα εργαλεια μου
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  6. #441
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MaiTak
    Εγγραφή
    24/11/2012
    Μηνύματα
    330

    ετσι ετσι τα εργαλεια κανουν και τα μαστορια να πετανε λενε στην οικοδομη

    μια μασας και προχορα δυνατα λεμε
    τσακο και μια

  7. #442
    παιδια υπαρχει κανενα λινκ που να μπορω να δω με φωτο πως θα κανω την ρυθμιση των βαλβιδων???
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  8. #443
    · Ο χαρακτήρας είμαι εγώ, η συμπεριφορά μου εξαρτάται από εσένα.
    www.agmalarm.gr https://www.facebook.com/giorgos.marazotis https://twitter.com/GMarazotis

  9. #444
    ακρως διαφωτιστικο το λινκ σου. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  10. #445
    χαιρετω την παρεα μετα απο καιρο, αφου δεν προλαβαινα να ασχοληθω λογω δουλειας. Αφου πηρα φιλλερ ανοιξα να δω τι παιζει καθως τα βιντεο στο νετ δεν ειναι και τοσο κατατοπιστικα. Ειδα και αυτο αλλα ..... http://www.youtube.com/watch?v=Wa2H4...ture=endscreen
    Αφου εβγαλα την βιδουλα στο καπακι για να εντοπισω τις γραμμες και γυρισα τον στροφαλο ,εμφανιστηκε ενα ''Η'' και μιση σχεδον στροφη μετα ενα ''Ι''. Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι με βαση ποιο ρυθμιζω τις βαλβιδες εισαγωγης και με ποιο τις εξαγωγης...

    Επισης το φιλλερ που εχω εχει μονο 0,05 , 0,10 και 0,15 .Με βαση τους αριθμους του μανιουαλ
    Inlet Valve Clearance (cold)
    2 - 4 thou (0.05 - 0.10mm)

    Exhaust Valve Clearance (cold)
    4.5 - 6.7 thou (0.12 - 0.17mm) πιστευω να ειναι επαρκη για αυτη τη δουλεια καθοτι βρισκονται μεσα στα ορια.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  11. #446
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    χαιρετω την παρεα μετα απο καιρο, αφου δεν προλαβαινα να ασχοληθω λογω δουλειας. Αφου πηρα φιλλερ ανοιξα να δω τι παιζει καθως τα βιντεο στο νετ δεν ειναι και τοσο κατατοπιστικα. Ειδα και αυτο αλλα ..... http://www.youtube.com/watch?v=Wa2H4...ture=endscreen
    Αφου εβγαλα την βιδουλα στο καπακι για να εντοπισω τις γραμμες και γυρισα τον στροφαλο ,εμφανιστηκε ενα ''Η'' και μιση σχεδον στροφη μετα ενα ''Ι''. Αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι με βαση ποιο ρυθμιζω τις βαλβιδες εισαγωγης και με ποιο τις εξαγωγης...

    Επισης το φιλλερ που εχω εχει μονο 0,05 , 0,10 και 0,15 .Με βαση τους αριθμους του μανιουαλ
    Inlet Valve Clearance (cold)
    2 - 4 thou (0.05 - 0.10mm)

    Exhaust Valve Clearance (cold)
    4.5 - 6.7 thou (0.12 - 0.17mm) πιστευω να ειναι επαρκη για αυτη τη δουλεια καθοτι βρισκονται μεσα στα ορια.
    kaντες 0.10 kai 0.15 θa einai ok.

    κι αν θυμαμαι καλα ειναι στο Η το σημαδι. το αλλο ειναι I ignition. αν και κανονικα επρεπε να εχει Τ timing. αλλιως γυρνα τον στροφαλλο με ενα καρθδακι μεχρι που κανενα αμυγδαλο ναπην παταει κοκορι. λογικα και το πιστονι σου θα ειναι σε καποιο νεκρο σημειο. ολα αυτα με βγαλμενο μπουζι ε?

  12. #447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    kaντες 0.10 kai 0.15 θa einai ok.

    κι αν θυμαμαι καλα ειναι στο Η το σημαδι. το αλλο ειναι I ignition. αν και κανονικα επρεπε να εχει Τ timing. αλλιως γυρνα τον στροφαλλο με ενα καρθδακι μεχρι που κανενα αμυγδαλο ναπην παταει κοκορι. λογικα και το πιστονι σου θα ειναι σε καποιο νεκρο σημειο. ολα αυτα με βγαλμενο μπουζι ε?
    θα βαλω την αριστερη πλευρα του Η στο σημαδι.
    θα κανω την εισαγωγη ετσι ωστε το 0,05 να ειναι χαλαρο και το 0,10 σφιχτο. Την εξαγωγη 0,15 και μετα ξαναδιπλοτσεκαρισμα. Αντε να δουμε ποτε θα βρω χρονο....
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  13. #448
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων

  14. #449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    θα βαλω την αριστερη πλευρα του Η στο σημαδι.
    θα κανω την εισαγωγη ετσι ωστε το 0,05 να ειναι χαλαρο και το 0,10 σφιχτο. Την εξαγωγη 0,15 και μετα ξαναδιπλοτσεκαρισμα. Αντε να δουμε ποτε θα βρω χρονο....
    Το 0,05 να περνάει ελεύθερα και το 0.10 να μην μπαίνει. Σαν της πάπιας είναι, πανεύκολο, η αίσθηση που έχεις όταν χρησιμοποιείς το κατάλληλο φίλερ είναι όπως ανοιγοκλείνεις ένα κουτί με σπίρτα.

  15. #450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    η αίσθηση που έχεις όταν χρησιμοποιείς το κατάλληλο φίλερ είναι όπως ανοιγοκλείνεις ένα κουτί με σπίρτα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF