Σελίδα 31 από 34 ΠρώτοΠρώτο ... 21262728293031323334 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 451 έως 465 από 508

Θέμα: Crypton X135

  1. #451
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Αν και έχω διαβάσει όλες τις αναφορές.
    Αν και το σκέφτομαι εδώ και καιρό έφτασε η στιγμή για να τηρήσω την υπόσχεση μου στο γιό μου.
    ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΠΑΠΙ.
    Και ναι είπα (είπε) να πάρω το crypton x.
    Τελικά αξίζει???
    Συχνή ερώτηση με πολλές απαντήσεις θα μου πεις.
    Θα ήθελα αν γίνεται την βοήθεια σας για να πάω μες στην εβδομάδα και να το πάρω ή όχι.
    Στην περιοχή μου (επαρχία) δεν έχει αντιπροσωπεία yamaha και έτσι σε τυχόν πρόβλημα θα πρέπει να τρέχω σε κοντινούς νομούς.
    Συγκεντρωτικά.
    Τυχόν προβλήματα σε βάθος χρόνου?
    Εχει βεντιλατέρ? Ακούω προβλήματα υπερθέρμανσης.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #452
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Άριστο μηχανάκι το λιώνω εδώ και 2 χρόνια και δεν έχει πει κιχ.

    Οι αναρτήσεις του μπρος και πίσω είναι βούτυρα και η βαφή του σκελετού δεν είναι της ποιότητας που είχα συνηθίσει. Το άνοιξα για να βάλω πίσω ανάρτηση και είδα σκουριές στις κολλήσεις. Αυτά τα λίγα κατά τα άλλα γαζώνει το παπί.
    Ξέχασα να πω ότι μόλις το έστρωσα άλλαξα εξάτμιση και το παπάκι ανάσανε σημαντικά.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #453
    ΜΟΝΤΕΝΑΣ..........ΚΡΙΣ



    1750 εύρώ..........ΔΕ ΧΑΛΑΕΙ, μοτεράκι καβασάκι .....!!!

    ΑΘΡΑΥΣΤΟ........καί όλα φτηνά.

    Μιλάμε γιά πολλά χιλιόμετρα χωρίς φράγκο,ρωτήστε ντελιβεράδες....!!






  4. #454
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pepes1gr
    Αν και έχω διαβάσει όλες τις αναφορές.
    Αν και το σκέφτομαι εδώ και καιρό έφτασε η στιγμή για να τηρήσω την υπόσχεση μου στο γιό μου.
    ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΠΑΠΙ.
    Και ναι είπα (είπε) να πάρω το crypton x.
    Τελικά αξίζει???
    Συχνή ερώτηση με πολλές απαντήσεις θα μου πεις.
    Θα ήθελα αν γίνεται την βοήθεια σας για να πάω μες στην εβδομάδα και να το πάρω ή όχι.
    Στην περιοχή μου (επαρχία) δεν έχει αντιπροσωπεία yamaha και έτσι σε τυχόν πρόβλημα θα πρέπει να τρέχω σε κοντινούς νομούς.
    Συγκεντρωτικά.
    Τυχόν προβλήματα σε βάθος χρόνου?
    Εχει βεντιλατέρ? Ακούω προβλήματα υπερθέρμανσης.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    <off topic>

    Καταρχάς συγχαρητήρια στο γιο σου Ξεκινάει μία από τις ομορφότερες περιόδους της ζωής του και μία περίοδος μεγάλων αλλαγών στην σκέψη του.

    </off topic>

    <on topic>

    To crypton x είναι ένα καταπληκτικό παπί, κυρίως από άποψη τεχνολογίας. Παρ' όλα αυτά επειδή έχει ξεφύγει και η τιμή του θα σου έλεγα να σκεφτείτε και κάτι άλλο. Μία καλή περίπτωση είναι το zx 130 της kawasaki που έχει και ένα προσόν επιπλέον, τον χώρο κάτω από τη σέλα, όπου θα μπορεί να βάζει ότι χρειάζεται να παίρνει μαζί του στη σχολή. Επίσης πολύ καλό, αλλά scooter, είναι το honda pcx 125. Αν ξαναεπέλεγα σήμερα αυτό θα έπαιρνα. Τρομερή οικονομία, ευκολία, start n stop, χώρος για full face από κάτω κτλπ.. Και φυσικά σε αυτά τα χρήματα παίζουν και ένα δυο μοτοσυκλετάκια, το ybr 125 του 2010 και το cbf 125.

    </on topic>

    <ps>

    Στο car.gr βρήκα παραεισαγωγή το γνωστό αθάνατο πολύ καλό crypton 115 καινούριο με ζάντες (κυκλοφοεί ακόμα στις ασιατικές αγορές με ελάχιστα διαφορετικά πλαστικά και άλλο όνομα) 1600 ευρώ πάνω κάτω. Πολύ καλή τιμή, και παρότι παραεισαγωγής θα βρεις τα παντα μιας και είχε εισαχθεί για 6-7 χρόνια.

    </ps>

    Βρήκα μερικά stock & παραεισαγωγής

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/849303/ - απόγονος του kaze r που δεν περπάτησε εμπορικά

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/883950/ - το παραεισαγωγής crypton που έλεγα

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/348817/ - παπί σκυλί τα παλιά χρώματα..

    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  5. #455
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373

    .

    Καταρχήν χίλια ευχαριστώ για τις ευχές και για τις πληροφορίες.
    Ο νεαρός μου έχει σπάσει τα νεύρα με το crypton αλλά.........δεν μπορώ να κάνω και διαφορετικά.
    Θα ήθελα να αναφέρω ότι έχω ένα vstrom 650- ένα fx 125 και ένα shogun 110 αλλά .....θέλει καινούργιο.
    Τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι δεν φταίνε τα παιδιά αλλά εμείς οι γονείς που θέλουμε να τους προσφέρουμε τα πάντα και τελικά κάνουμε μιά τρύπα στο νερό.
    Αυτά τα ολίγα.

  6. #456
    Το fx 125 είναι επίσης κορυφαίο!

    Να δεις που και crypton-x να του πάρεις, θα βουτάει το fx μετά!

  7. #457
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    <off topic>

    Καταρχάς συγχαρητήρια στο γιο σου Ξεκινάει μία από τις ομορφότερες περιόδους της ζωής του και μία περίοδος μεγάλων αλλαγών στην σκέψη του.

    </off topic>

    <on topic>

    To crypton x είναι ένα καταπληκτικό παπί, κυρίως από άποψη τεχνολογίας. Παρ' όλα αυτά επειδή έχει ξεφύγει και η τιμή του θα σου έλεγα να σκεφτείτε και κάτι άλλο. Μία καλή περίπτωση είναι το zx 130 της kawasaki που έχει και ένα προσόν επιπλέον, τον χώρο κάτω από τη σέλα, όπου θα μπορεί να βάζει ότι χρειάζεται να παίρνει μαζί του στη σχολή. Επίσης πολύ καλό, αλλά scooter, είναι το honda pcx 125. Αν ξαναεπέλεγα σήμερα αυτό θα έπαιρνα. Τρομερή οικονομία, ευκολία, start n stop, χώρος για full face από κάτω κτλπ.. Και φυσικά σε αυτά τα χρήματα παίζουν και ένα δυο μοτοσυκλετάκια, το ybr 125 του 2010 και το cbf 125.

    </on topic>

    <ps>

    Στο car.gr βρήκα παραεισαγωγή το γνωστό αθάνατο πολύ καλό crypton 115 καινούριο με ζάντες (κυκλοφοεί ακόμα στις ασιατικές αγορές με ελάχιστα διαφορετικά πλαστικά και άλλο όνομα) 1600 ευρώ πάνω κάτω. Πολύ καλή τιμή, και παρότι παραεισαγωγής θα βρεις τα παντα μιας και είχε εισαχθεί για 6-7 χρόνια.

    </ps>

    Βρήκα μερικά stock & παραεισαγωγής

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/849303/ - απόγονος του kaze r που δεν περπάτησε εμπορικά

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/883950/ - το παραεισαγωγής crypton που έλεγα

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/348817/ - παπί σκυλί τα παλιά χρώματα..

    [/QUO






    ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ JOY 125.............



    Έχει τό ίδιο μοτέρ μέ τό modenas kriss........
    Τά περιφερειακά τού kriss όμως είναι καλύτερα.
    'Οντως είναι ένα μηχανάκι πού δέν περπάτησε,μένοντας ίσως στή σκιά τού kaizer.....!!
    Γιαυτό καί πολύ γρήγορα ίσως βγήκε τό 130 τής Καβασάκι.....
    Καλά ξεμπερδέματα στό φίλο μας μέ τό γιό του.
    Οί νέοι πάντα προτιμούν αύτό πού λάμπει.
    Καί στά παπιά όντως λάμπει τό ύδρόψυκτο Γιαμάχα.....!!!






  8. #458
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ypopsifios
    Το fx 125 είναι επίσης κορυφαίο!

    Να δεις που και crypton-x να του πάρεις, θα βουτάει το fx μετά!
    Το γλυκοκοιτάζει αλλά ....το έχω για την πόλη εγώ...άρα ο παλιός προηγείται.

  9. #459
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    http://www.youtube.com/watch?v=2S3VrqqLAEQ

    Για δείξε του και αυτό από scooter. Είναι άψογο και μέχρι στιγμής διαβάζω μόνο θετικά. Στους 2-3 μήνες που πωλείται έχει πουλήσει άπειρα. Συνδυασμένη πέδηση, 3πίστονη μπροστά, 14ρηδες τροχοί, χώρος 25 λίτρα και διαρύθμιση για full face, start n stop, μοντέρνα σχεδίαση, καλή επιτάχυνση μέχρι την τελική του (μικρή), καλή ποιότητα, πολύ καλή βαφή, όχι τριξίματα.

    Το μόνο αρνητικό του είναι ότι είναι scooter και δεν τα πολυσυμπαθώ..

    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  10. #460
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Δεν είναι παραεισαγωγή.. το ξανάφεραν επίσημα μετά την αύξηση της τιμής του Χ

    http://www.yamaha-motor.gr/products/...rypton_110.jsp
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  11. #461
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.882
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640

    Το μόνο αρνητικό του είναι ότι είναι scooter και δεν τα πολυσυμπαθώ..

    Και κακασχημο.

  12. #462
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373

    .

    Τελική ενημέρωση.
    Εχω στην τσέπη 2620ευρώπουλα και αύριο μεσημέρι (να είμαστε καλά) πάω και το φορτώσω.
    Μιλάω φυσικά για το crypton x.
    Αρα από αύριο βράδυ εντυπώσεις χα χα χα χα

  13. #463
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από pepes1gr
    Τελική ενημέρωση.
    Εχω στην τσέπη 2620ευρώπουλα και αύριο μεσημέρι (να είμαστε καλά) πάω και το φορτώσω.
    Μιλάω φυσικά για το crypton x.
    Αρα από αύριο βράδυ εντυπώσεις χα χα χα χα
    Ρε κοίταξε κανένα μοτοσυκλετάκι.. η Beta ξεστοκάρει το rr125 (εντουράκι) με 2450 και μοτέρ μιναρέλι (αυτό που φοράει το xt 125 και το ybr)... πολλά ρε συ 2600 για παπί..

    Αλλά επειδή δεν πρόκειται να αλλάξει ο μικρός απόφαση καλορίζικο, καλόστριφτο, καλοτάξιδο..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  14. #464
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pepes1gr
    Εγγραφή
    02/09/2003
    Μηνύματα
    373

    .

    Τελικά χθές αργά το βράδυ έφτασε το όχημα σπίτι.
    Ο πιτσιρικάς τρελάθηκε και στην πρώτη του βόλτα πήγαινε σαν παναγία.(Το δικό μου γιατί το ξεκαρφώνει?????).
    Βενζίνα ελάχιστη άρα πάω για φουλάρισμα.
    Γεμίζω πάω σπίτι και το στήνω στο πλαινό και παφ ...... πλημμύρα βενζίνα στο δάπεδο.
    ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ εγώ αλλά και ποιο πολύ ο μικρός,
    Τηλέφωνο στον αντιπρόσωπο και.........στολίσματα.
    Αύριο έλα από εδώ μου λέει και έτσι έκανα αλλά λόγω δουλειάς πήγα το μεσημέρι (σήμερα).
    Τελικά το λαστιχάκι της τρόμπας καυσίμου που ακουμπάει στο τεπόζιτο ήταν στραβοπατημένο!!!!!!
    Ξεβίδωμα η τρόμπα και σωστή τοποθέτηση και όλα καλά.
    Απολογισμός 110χιλ με 3 ευρώ βενζίνα αλλά όχι πάνω από 65.
    Υπομονή για τα παραπάνω χιλ.

  15. #465
    Εντάξει, για το γούρι είναι αυτό!
    Καλούς δρόμους!!!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF