Σελίδα 310 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 210260300305306307308309310311312313314315320 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.636 έως 4.650 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4636
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.305
    φιλικό ζευγάρι, πέρασαν το 4 μηνο και αν δεν κάνω λάθος ακόμα ο ένας γκρινιάζει για την όσφρηση.

  2. #4637
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.927
    Προσοχή στα καλσόν κύριοι εισαγγελείς, σκίζονται εύκολα τα άτιμα...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2021-11-14 183009.jpg 
Προβολές:	177 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	432094

  3. #4638
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.402
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Όσες/όσοι έχετε νοσήσει, μετά από πόσον καιρό είχατε γεύση/όσφρηση στο 100% ;;
    Νόσησα αρχές Σεπτεμβρίου(όντας εμβολιασμένος με Pfizer από το Μάιο) και για ένα μήνα είχα μηδενική όσφρηση-γεύση. Αρχές Οκτωβρίου άρχισαν να επανέρχονται και τώρα είμαι κάπου στο 30%(με μικρές αυξομειώσεις), αν μπορώ να το υπολογίσω σωστά. Δεν περίμενα ότι θα είναι τοοσο σπαστικό αυτό το πράγμα.
    Γνωστή μου, κάτω από 30 ετών, έλεγε ότι επί ένα μήνα είχε χάσει τελείως όσφρηση & γεύση, κατόπιν επανήλθαν για λίγους μήνες και μετά χάθηκαν ...μερικώς. "Έχω γίνει φυτοφάγος, διότι δεν μπορώ να γευτώ κρέας, παρά μόνο λαχανικά φρούτα", ήταν η πρότασή της.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #4639
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.056
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    φιλικό ζευγάρι, πέρασαν το 4 μηνο και αν δεν κάνω λάθος ακόμα ο ένας γκρινιάζει για την όσφρηση.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Γνωστή μου, κάτω από 30 ετών, έλεγε ότι επί ένα μήνα είχε χάσει τελείως όσφρηση & γεύση, κατόπιν επανήλθαν για λίγους μήνες και μετά χάθηκαν ...μερικώς. "Έχω γίνει φυτοφάγος, διότι δεν μπορώ να γευτώ κρέας, παρά μόνο λαχανικά φρούτα", ήταν η πρότασή της.
    Στρίψτε κι άλλο το μαχαίρι στην πληγή

  5. #4640
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.305
    έχε λίγο υπομονή, μικροί είχαμε δυσκολότερες συνθήκες όταν αρρωσταίναμε

  6. #4641
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    να το κάνουν αυτοι που έχουν άμεσο κίνδυνο. οχι όλοι. εχουμε μπλέξει με τον 3μ@Λ4κα που μας κλέβει στεγνα κάθε εβδομάδα γιατι δεν θέλουμε να μπλέξουμε με παρενέργειες. αν δεν ήταν στη μέση η οικονομία ουτε μισο εμβόλιο δεν θα βλέπατε. καλό χρυσο το εμβόλιο και μπράβο τους που το εφτιαξαν. ας το κάνουν αυτοι που έχουν λόγο. εμβόλιο σε 20χρονα και αν δεν το κάνεις κοινωνικό αποκλεισμό γιατι έτσι. Βάλτε όλοι πρώτα την μάσκα σωστα και παντού και ελάτε μετα (αν ακομα εχουμε σοβαρό θέμα) να πλασάρετε εμβόλιο. Να θυμίσω μόνο οτι 3 απο τα 4 εμβόλιο έχουν ήδη απαγορευτει σχεδον. Ετσι για να θυμόμαστε και ποιος είχε δίκιο. Μακάρι να μην μάθουμε τιποτα για της pfizer που έχει κανει πλεον ολη η ελλάδα στο μέλλον. Τότε θα διαβάζουμε αυτα εδω μέσα και θα κλαίμε.
    ρε φίλε μας τα χετε κάνει τσουρέκια με τις παρένεργειες, φτάνει πια έλεος έλεος έλεος

    ξέρεις κανέναν που πέθανε από εμβόλιο ;

    έναν από τον προσωπικό σου κύκλο, όχι στην τηλεόραση

    πες μου με ονοματεπώνυμο

    εγώ πάντως δε ξέρω, αντιθέτως από covid ξέρω ονοματεπώνυμα διψήφιου αριθμού θανόντων

    άιντε γιατί έχετε κουράσει, πραγματικά

    τις μαλακίες περί μάσκας δε τις σχολιάζω καν, όλοι δηλαδή οι νοσηλευτές που έχουν κολλήσει δε φοράγαν μάσκα ή δε ξέραν να τη βάλουν, ή το παιδάκι που πάει σχολείο και είναι πυρηνική βόμβα μετάδοσης νομίζεις θα βάλει καλά την μάσκα και δε θα κολλήσει

    ρε τα σκέφτεστε αυτά καθόλου αυτά που γράφετε ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #4642
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ρε φίλε μας τα χετε κάνει τσουρέκια με τις παρένεργειες, φτάνει πια έλεος έλεος έλεος

    ξέρεις κανέναν που πέθανε από εμβόλιο ;

    έναν από τον προσωπικό σου κύκλο, όχι στην τηλεόραση

    πες μου με ονοματεπώνυμο

    εγώ πάντως δε ξέρω, αντιθέτως από covid ξέρω ονοματεπώνυμα διψήφιου αριθμού θανόντων

    άιντε γιατί έχετε κουράσει, πραγματικά

    τις μαλακίες περί μάσκας δε τις σχολιάζω καν, όλοι δηλαδή οι νοσηλευτές που έχουν κολλήσει δε φοράγαν μάσκα ή δε ξέραν να τη βάλουν, ή το παιδάκι που πάει σχολείο και είναι πυρηνική βόμβα μετάδοσης νομίζεις θα βάλει καλά την μάσκα και δε θα κολλήσει

    ρε τα σκέφτεστε αυτά καθόλου αυτά που γράφετε ;
    ουτε απο covid ξερω. ασε το θανατο, παρενεργειες ξερω πολλους, σοβαρες απειροελάχιστους. ουτε κανεναν που να εχει παθει τιποτα απο covid ξερω προσωπικα, δεν λεω ομως οτι ειναι ακινδυνος. συγνώμη που σε κούρασα, δεν είχα τέτοια πρόθεση

  8. #4643
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    464
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ρε φίλε μας τα χετε κάνει τσουρέκια με τις παρένεργειες, φτάνει πια έλεος έλεος έλεος

    ξέρεις κανέναν που πέθανε από εμβόλιο ;

    έναν από τον προσωπικό σου κύκλο, όχι στην τηλεόραση

    πες μου με ονοματεπώνυμο

    εγώ πάντως δε ξέρω, αντιθέτως από covid ξέρω ονοματεπώνυμα διψήφιου αριθμού θανόντων

    άιντε γιατί έχετε κουράσει, πραγματικά

    τις μαλακίες περί μάσκας δε τις σχολιάζω καν, όλοι δηλαδή οι νοσηλευτές που έχουν κολλήσει δε φοράγαν μάσκα ή δε ξέραν να τη βάλουν, ή το παιδάκι που πάει σχολείο και είναι πυρηνική βόμβα μετάδοσης νομίζεις θα βάλει καλά την μάσκα και δε θα κολλήσει

    ρε τα σκέφτεστε αυτά καθόλου αυτά που γράφετε ;
    Αν και εμβολιασμενος και εγώ και όλη η οικογένεια μου θα σου έλεγα να είσαι πιο φειδωλός στα σχόλια σου. Όντως δεν έχει αναφερθεί θάνατος από εμβόλιο καθώς και αυτοί που δημοσιεύτηκαν έγιναν γαργάρα γρήγορα.

    Εσυ έχεις στο στενό σου κύκλο άτομα (εμβολιασμενα) που έφυγαν εντελώς ξαφνικά με αιτία θανάτου ανακοπή, έμφραγμα κλπ;

    Εγώ προσωπικά έχω... δεν ξέρω αν είναι υπεύθυνο το εμβόλιο αλλά δεν μπορώ να το αποκλείσω κιόλας. Σημειωτέων τα δυο από αυτά τα άτομα που αναφέρω ήταν 35 ετών και έφυγαν ξαφνικά από ανακοπή. Απ όσο γνωρίζω δεν είχαν υποκείμενες νόσους. Ονοματεπώνυμο για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να δώσω σ ένα δημόσιο απρόσωπο φόρουμ.

    Μην παρεξηγηθώ. Δεν λέω ότι φταίει το εμβόλιο, αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος ότι δεν έχει κάποια επίδραση.

  9. #4644
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Αν και εμβολιασμενος και εγώ και όλη η οικογένεια μου θα σου έλεγα να είσαι πιο φειδωλός στα σχόλια σου. Όντως δεν έχει αναφερθεί θάνατος από εμβόλιο καθώς και αυτοί που δημοσιεύτηκαν έγιναν γαργάρα γρήγορα.

    Εσυ έχεις στο στενό σου κύκλο άτομα (εμβολιασμενα) που έφυγαν εντελώς ξαφνικά με αιτία θανάτου ανακοπή, έμφραγμα κλπ;

    Εγώ προσωπικά έχω... δεν ξέρω αν είναι υπεύθυνο το εμβόλιο αλλά δεν μπορώ να το αποκλείσω κιόλας. Σημειωτέων τα δυο από αυτά τα άτομα που αναφέρω ήταν 35 ετών και έφυγαν ξαφνικά από ανακοπή. Απ όσο γνωρίζω δεν είχαν υποκείμενες νόσους. Ονοματεπώνυμο για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να δώσω σ ένα δημόσιο απρόσωπο φόρουμ.

    Μην παρεξηγηθώ. Δεν λέω ότι φταίει το εμβόλιο, αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος ότι δεν έχει κάποια επίδραση.
    Όχι δεν έχω αλλά είναι δεδομένο ότι όσο θα κάνουμε εμβόλια κάποια στιγμή θα αποκτήσω, εφόσον 90% και πλέον στον κύκλο μου είναι εμβολισμένοι
    Εκτός εάν θεωρούν κάποιοι ότι άμα κάνεις εμβόλιο δε πεθάνεις μετά από ανακοπή κλπ
    Δεν σου κρύβω βέβαια ότι και εγώ αν είχα δύο τέτοια περιστατικά στην οικογένειά μου με ανθρώπους 35 ετών θα ήμουν πάρα πολύ προβληματισμένος
    Στην παρούσα φάση ομως επειδή έχω έναν κύκλο (βάζω και την δουλειά μέσα, δηλαδή συναδέλφους και τις οικογένειές τους) που μπορεί να μιλάμε για πάνω από 200 τρακόσια άτομα εμβολιασμένα από όπου δεν έχω ακούσει το παραμικρό θεωρώ ότι αξίζει το όποιο ρίσκο

  10. #4645
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    464
    Συμφωνώ απόλυτα σ αυτό που είπες. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του να πάρει το ρίσκο. Και εφόσον δεν είμαστε ιολογοι-επιδημιολόγοι ερευνητές δεν μπορούμε παρα να σεβόμαστε την αντίληψη του καθενός.

    Εγώ κι εσυ (και οι οικογένειες μας) πήραμε την απόφαση να εμβολιαστούμε πιστεύοντας και ελπίζοντας ότι πράττουμε το σωστό. Άλλοι, έχουν διαφορετική αντίληψη (συμπεριλαμβανομένων και εξαίρετων ιατρών) τόσο εγχώρια όσο και στο εξωτερικό.

  11. #4646
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Αν και εμβολιασμενος και εγώ και όλη η οικογένεια μου θα σου έλεγα να είσαι πιο φειδωλός στα σχόλια σου. Όντως δεν έχει αναφερθεί θάνατος από εμβόλιο καθώς και αυτοί που δημοσιεύτηκαν έγιναν γαργάρα γρήγορα.

    Εσυ έχεις στο στενό σου κύκλο άτομα (εμβολιασμενα) που έφυγαν εντελώς ξαφνικά με αιτία θανάτου ανακοπή, έμφραγμα κλπ;

    Εγώ προσωπικά έχω... δεν ξέρω αν είναι υπεύθυνο το εμβόλιο αλλά δεν μπορώ να το αποκλείσω κιόλας. Σημειωτέων τα δυο από αυτά τα άτομα που αναφέρω ήταν 35 ετών και έφυγαν ξαφνικά από ανακοπή. Απ όσο γνωρίζω δεν είχαν υποκείμενες νόσους. Ονοματεπώνυμο για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να δώσω σ ένα δημόσιο απρόσωπο φόρουμ.

    Μην παρεξηγηθώ. Δεν λέω ότι φταίει το εμβόλιο, αλλά δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος ότι δεν έχει κάποια επίδραση.
    μας έφτιαξες τη μερα

    δυστυχως κανένας γιατρός δεν θα σου πει οτι φταιει. ολοι θα σου πουνε αποκλείεται να φταιει κτλ. δεν τους αφηνουν να πουνε τιποτα διαφορετικο, κυριολεκτικα κινδυνεύει η θεση τους. μεσα στο νοσοκομείο ειναι απαγορευμένη κάθε συνδεση του εμβολίου με θάνατο. καλα για επίσημη δηλωση δεν το συζητάμε καν. επειδη τα οφελη του εμβολιου στο συνολο του πλυθησμου ειναι μεγαλυτερα απο τις παρενεργειες κοιτανε το συνολο. να μην φοβησουν το συνολο. αυτος ομως που ειναι 35 τι έφταιγε να πεθανει για το σύνολο? στην χειρότερη θα πουνε οτι ειχε κατι και το εμβόλιο το έφερε στην επιφάνεια. το οποίο ειναι ακριβως το ίδιο με το να σου έλεγαν ξεκαθαρα φταιει το εμβόλιο. Θάνατος απο εμβόλιο δεν υπάρχει ουτε ενας. Θάνατοι μεσα στο 15ημερο απο το εμβόλιο υπαρχουν πολλοι δυστυχως. και μιλάμε για νεους ανθρωπους οχι 90φευγα.

  12. #4647
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ απόλυτα σ αυτό που είπες. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του να πάρει το ρίσκο. Και εφόσον δεν είμαστε ιολογοι-επιδημιολόγοι ερευνητές δεν μπορούμε παρα να σεβόμαστε την αντίληψη του καθενός.

    Εγώ κι εσυ (και οι οικογένειες μας) πήραμε την απόφαση να εμβολιαστούμε πιστεύοντας και ελπίζοντας ότι πράττουμε το σωστό. Άλλοι, έχουν διαφορετική αντίληψη (συμπεριλαμβανομένων και εξαίρετων ιατρών) τόσο εγχώρια όσο και στο εξωτερικό.
    Ναι αλλά, το ζήτημα είναι τι προκρίνουν ως λύση οι εξαίρετοι γιατροί που εκφράζουν αμφιβολίες

    Εάν δεν θέλουμε εμβόλια με την παρούσα κατάσταση η λύση είναι πολύ απλή

    Περνάμε παγκοσμίως ο καθένας στο σπίτι του 10 kg ρύζι τα κλείνουμε όλα και περιμένουμε να περάσει η μπόρα

    Αλλά όταν λέμε όλα εννοούμε όλα ούτε ντελίβερι καφέ ούτε σουβλάκι ούτε να πάει ο άλλος να δουλέψει στον φούρνο να βγάλει ψωμί ούτε να πάει ο άλλος να ανοίξει το Σκλαβενίτη

    Αυτή είναι η λύση που θα εξαφάνιζε το πρόβλημα

    Αλλά δε φτάνει να γίνει μόνο στην Αθήνα στη Θεσσαλονίκη η άστο σε όλη την Ελλάδα. Πρέπει να γίνει συντονισμένα σε όλο τον πλανήτη

    Γίνεται κάτι τέτοιο ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #4648
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ρε φίλε μας τα χετε κάνει τσουρέκια με τις παρένεργειες, φτάνει πια έλεος έλεος έλεος

    ξέρεις κανέναν που πέθανε από εμβόλιο ;

    έναν από τον προσωπικό σου κύκλο, όχι στην τηλεόραση

    πες μου με ονοματεπώνυμο

    εγώ πάντως δε ξέρω, αντιθέτως από covid ξέρω ονοματεπώνυμα διψήφιου αριθμού θανόντων

    άιντε γιατί έχετε κουράσει, πραγματικά

    τις μαλακίες περί μάσκας δε τις σχολιάζω καν, όλοι δηλαδή οι νοσηλευτές που έχουν κολλήσει δε φοράγαν μάσκα ή δε ξέραν να τη βάλουν, ή το παιδάκι που πάει σχολείο και είναι πυρηνική βόμβα μετάδοσης νομίζεις θα βάλει καλά την μάσκα και δε θα κολλήσει

    ρε τα σκέφτεστε αυτά καθόλου αυτά που γράφετε ;
    το να λες δεν έχω γνωστούς που πάθανε παρενέργειες από το εμβόλιο είναι σαν κάποιους που δεν έχουν στο κύκλο τους άτομα που νόσησαν βαριά η πέθαναν από κορωνοιο και δεν πιστεύουν τίποτα .

    Οι μαλακίες περί μάσκας που λες , έχουν προστατεύσει αρκετό κόσμο , μαζί και εμένα που ειμουν ο μοναδικός που δεν κόλλησε σε περιβάλλον "βόμβα" όπως λες . Ξέρεις πως με λέγανε ; Κομπλεξικο, γιατί δεν άφηνα κανένα να με πλησιάσει χωρίς μάσκα , και κλασικά τώρα που νόσησαν όλοι , εμβολιασμενοι και μη , πάλι τα ίδια ... Μάσκα μόνο αν φάνε κανένα μπινελικι .

  14. #4649
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    το να λες δεν έχω γνωστούς που πάθανε παρενέργειες από το εμβόλιο είναι σαν κάποιους που δεν έχουν στο κύκλο τους άτομα που νόσησαν βαριά η πέθανε από κορωνοιο και δεν πιστεύουν τίποτα .

    Οι μαλακίες περί μάσκας που λες , έχουν προστατεύσει αρκετό κόσμο , μαζί και εμένα που ειμουν ο μοναδικός που δεν κόλλησε σε περιβάλλον "βόμβα" όπως λες . Ξέρεις πως με λέγανε ; Κομπλεξικο, γιατί δεν άφηνα κανένα συνάδελφο να με πλησιάσει χωρίς μάσκα , και κλασικά τώρα που νόσησαν όλοι , εμβολιασμενοι και μη , πάλι τα ίδια ... Μάσκα μόνο αν φάνε κανένα μπινελικι .
    Εσυ πιστεύεις ότι το παιδάκι 5 χρόνων στο σχολείο ξέρει να φοράει μάσκα ;
    Ή πιστεύεις ότι εάν εκτίθεσαι άπειρες ώρες σε χώρο φουλ του ιικού φορτίου θα σωθείς από τη μάσκα ;
    Ή στη δουλειά θα παίρνω τον καφέ, το νερό και την τυρόπιτα να κατεβαίνω στο δρόμο να πιω μια τζούρα ή να φάω ένα σάντουιτς για να μη βγάλω την μάσκα ;
    Προφανώς και η μάσκα προστατεύει, όπως προστατεύει και το εμβόλιο, όπως προστατεύει και το social distancing κτλ
    Όπως βλέπεις όμως ακόμα και με αυτά τα όπλα δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα. Άρα το να βγάλεις από την εξίσωση το εμβόλιο και να πεις ¨εγω καλυπτόμαι από τα υπολοιπα¨ είναι προφανώς καταστροφικό

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #4650
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    577
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αυτος ομως που ειναι 35 τι έφταιγε να πεθανει για το σύνολο?
    One for all, all for one.

    Έτσι είναι η ζωή, κάποιοι θα μείνουν πίσω/χαθουν/πεθάνουν, για το όφελος του συνόλου. Στην ιατρική, στον πόλεμο, σε ακραίες έκτακτες καταστάσεις,
    παντού και πάντα έτσι ήταν και θα είναι.

    Παλια, πολλοί ερευνητές έκαναν πρώτα δοκιμες τα φαρμακα και τα εμβόλια στον εαυτό τους, αυτοί τι έφταιγαν?

    Εκαναν ότι έκαναν, και οφελουμαστε εμείς τώρα.

    Από την άλλη, η ζωή είναι γεμάτη με αναγκαστικα διλήμματα.

    Αν κάνεις το εμβόλιο, υπάρχει μια πολύ μικρή πιθανότητα να έχεις παρενέργειες.
    Αν κολλήσεις covid, υπάρχει πάρα πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα να πάθεις ζημιά.

    Διαλέγεις και παίρνεις, το ένστικτο αυτοσυντήρησης,
    αλλά και η ΚΟΙΝΗ λογική λέει να διαλέξεις αυτό που έχει τις λιγότερες πιθανότητες να πάθεις κάτι, εν προκειμενω και με δεδομένο τον τεράστιο αριθμό δείγματος και για τις 2 περιπτώσεις, αν δεν είσαι γκάου διαλεγεις εμβόλιο.

    Αν είσαι μπροστά σε 2 γκρεμούς, ο ένας 10 μέτρα βάθος και ο άλλος 15 μέτρα, ποιον θα διαλέξεις να πέσεις?
    ΛΟΓΙΚΑ, θα διαλέξεις τον πιο μικρό.

    Αν και προσωπικά γνωρίζω αρκετους που θα γινόταν αρνητές του γκρεμού και θα προσπαθούσαν να πετάξουν σαν τον superman.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF