Σελίδα 34 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 24293031323334353637 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 496 έως 510 από 541

Θέμα: Λάστιχα για Vstrom

  1. #496
    Γειά χαρά

    Όπως βλέπω στη συζήτηση (πολύ χρήσιμο log) πριν 2 χρόνια τέτοιο καιρό είχα αλλάξει τα μαμά στα 29800 και έβαλα BW, τώρα λοιπόν που 50000ρίζω λέω να πάω για αλλαγή γιατί είναι ψηλολιώμα.

    Στο διαταύτα, αν και αγόρασα τα Battlewing με σκοπούς δικάβαλων ασφάλτινων ταξιδιών, δεν έμεινα και ιδιαίτερα εντυπωσιασμένος αφού μου είχε κάνει απο την αρχή εντύπωση το πόσο σκληρά είναι και κοπάναγε το μπροστινό. Θυμάμαι μάλιστα που πριν τα βάλω ο λαστιχάς μου είχε δώσει και τα Anakee για να πιάσω τη γόμα τους και είχα διαπιστώσει ο ίδιος την τεράστια διαφορά, παρόλα αυτά επέμεινα στα BW για να τα δοκιμάσω μιας και "τα φοράνει όλοι". Επιπλέον τα έχω αισθανθεί αρκετές φορές να γλιστράνε (ήδη από τους πρώτους έξη μήνες κατοχής τους) και θα ήθελα κάποιο λάστιχο που να ζεσταίνετε γρηγορότερα.

    Παρακαλώ λοιπόν για τις προτάσεις σας σε 101% (μην κοροϊδευόμαστε με 95% κλπ) ασφάλτινο μαλακό λάστιχο.

    ps: τα Road Attack 2 έχουν έρθει; ξέρουμε τιμές;
    ps: επίσης μπας και ξέρουμε για τίποτα προσφορές, κάτι είχε πάρει το μάτι μου αλλά ξέχασα που...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  2. #497
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205
    Eμενα παντως παιδια ο καλος μου φιλος Στεφανος(Ααρων) που ξερει απο μηχανες και λαστιχα και εχει και βουλκιανιζατερ μου προτεινε αν θελω να δοκιμασω το νεο dunlop...δεν το εχω δει βεβαια, αλλα εχω αλλαξει τρεις φορες λαστιχα και το 501,502 ειναι απαιχτο και ας ειναι λιγο πιο σκληρο...
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  3. #498
    Hδη λιώνω το 4ο ζευγάρι BW και ίσως στην επόμενη αλλαγή βάλω Metzeler Tourance.... αλλά επί 4,5 χρόνια είμαι ευχαριστημένος από τα συγκεκριμένα λάστιχα...
    Όμως αγαπητέ Innersense, άλλαξα τα μαμίσια TW στις 12.000 χλμ. και εσύ περίπου στις 30.000...
    Όπως γράφω χλμ. έτσι αλλάζω και λάστιχα, δηλαδή έχω 56.000 χλμ. και αλλάζω λάστιχα κάθε χρόνο.
    Εσύ, αν κατάλαβα καλά, τα έχεις πάνω 2 χρόνια.... ξέρεις, ακόμη και αν δεν "γράφεις" χλμ. τα λάστιχα ξεραίνονται και χρήζουν αλλαγής.
    Όντως το μπροστινό BW έχει πιό σκληρό σκελετό από αυτόν του TW και πιό γρήγορη κορώνα γι' αυτό και στρίβει καλύτερα....
    Αλλά και το στρίψιμο οφείλεται κατά κύριο λόγο στον αναβάτη.
    Αντί να ψάχνεσαι με τύπους ελαστικών πήγαινε σε ένα "0300 riding school"
    Μεταξύ άλλων θα μάθεις περί πιέσεων ελαστικών που θα σου φανούν χρήσιμα, και φυσικά πως να στρίβεις γρήγορα και με ασφάλεια.
    Πιστεύω ότι μετά δεν θα έχεις προβλήματα με τα λάστιχα...... αρκεί βεβαίως να μην τα αφήνεις να ξεραίνονται.
    the motorcycleboy reigns

  4. #499
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2010
    Μηνύματα
    103
    Παιδια πριν 2 βδομαδες ειχα παει επιδαυρο.Το trail attack δεν υπαρχει στο στριψιμο.Το πατησα σχεδον ολο μονο μισο εκατοστο μου εμεινε για να το πλαγιασω ολο.Τρελη κορονα γρηγορο ζεσταμα πολυ ωραιο βουτηγμα στη στροφη.Την επομενη θα βαλω to road attack2 ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την continental παντως.

  5. #500
    Αρχικά δημιουργήθηκε από imba
    Παιδια πριν 2 βδομαδες ειχα παει επιδαυρο.Το trail attack δεν υπαρχει στο στριψιμο.Το πατησα σχεδον ολο μονο μισο εκατοστο μου εμεινε για να το πλαγιασω ολο.Τρελη κορονα γρηγορο ζεσταμα πολυ ωραιο βουτηγμα στη στροφη.Την επομενη θα βαλω to road attack2 ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την continental παντως.

    με road attack θα ξυνεισ δοκιμασμενο απο εμενα

  6. #501
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2010
    Μηνύματα
    103
    Και με τα τραιλ αν το τραβαγα κιαλο και με αυτα θα εξυνα.

  7. #502
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205
    Εχθες σε ενα φαναρι στην Αχαρνων πετυχα σταματημενο στο φαναρι ενα βεστρομ 650 και κοιτω κατω και βλπεω στον εμπρος τροχο να λειπει ενα φιλετο απο το λαστιχο...Το ειπα στον ιδιοκτητη και επαθε ΣΟΚ!!!! φορουσε τα μετζελερ....

    Αυτος ειναι και ο λογος που φοβαμαι να αλλαξω τα 501-502..επειδη την φορτωνω σαν γαιδουρι και τρεχω και καβαλαω πεζοδρομια θελω ενα λαστιχο πιο σκληρο..εσεις τι λετε?
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  8. #503
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Το Metzeler είναι καλό λαστιχάκι. Τα φόραγα στο 650 που είχα και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος. Το μόνο κακό τους ήταν που έχανες το πίσω λάστιχο σε απότομα φρεναρίσματα. Γενικά πέταγε κώλο εύκολα.
    Tώρα ο τύπος ποιός ξέρει τι έκανε...


    εγώ ήμουν πολύ ευχαριστημένος από αυτά αν και δεν πρόλαβα τα να χαρώ και πολύ

  9. #504
    Γουλιέλμος Μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    16

    λαστιχα Vstrom 650

    Πριν περίπου 10 μήνες και περίπου 12500 km μόνο , ειχα βάλει τα Metzeler Tourance και δεν εμεινα πολύ ευχαριστημένος κυριως απο την χρονική και χιλιομετρική αντοχή τους.
    Εδω και 15 μέρες περιπου ειναι λες και οδηγω σε καθρέφτη. Εχουν φθαρεί απρόσμενα γρήγορα και νομιζω οτι ειναι υπερβολικό να χρειαζομαι λάστιχα καθε 9-10 μήνες.
    Γι'αυτό κ σημερα-αυριο πάω για τα 501-502.
    Εχω ακουσει τόσα πολλά που λέον εχω πειστεί!
    Να σημειώσω ότι οδηγώ σχεδον 100% σε ασφαλτο κ περιπου διανυω 15000-17000 Km τον χρόνο!

    Πριν απο αυτά ειχα Dunlop που δεν με χαλασαν αλλά ουτε με εντυπωσιασαν κιολας...


    Την είπα κ 'γώ την λ@λ@κία μου κ ξαλάφρωσα...



    Have a nice Easter, που λέν' κ στο χωριό μου

    Καλές γιορτές και καλά χιλιόμετρα σε όλους!!!
    Ricco provinciale motociclista

  10. #505
    Δηλαδή με πόσα χιλιόμετρα είσαι ευχαριστημένος αν σου βγάλει ένα λάστιχο;
    Δεν το ξέρω το λάστιχο αυτό, αλλά ...Μια χαρά κανονικά μου ακούγεται εμένα .

  11. #506
    Γουλιέλμος Μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    16
    Καλημέρα!
    Ευχαριστημένος θα είμαι τουλάχιστον με όσα προτεινει ο ίδιος ο κατασκευαστής, δηλαδή minimum 15.000 km.
    Αν συγκρινω με τα Dunlop παλιοτερα, για την ίδια χρήση πάντα, 17-18.000km άνετα...

    Κι ακόμα πιο ευχαριστημένος θα ήμουν αν δεν χρειαζόταν ποτέ ν'αλλαξω λάστιχα... :rotflmao:

    Ricco provinciale motociclista

  12. #507
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205
    Εχω αλλαξει λαστιχα 3 η 4 φορες δεν θυμαμαι καλα απο το 2004..Το 501 502 την βγαζει ανετα 20 000 εως και 30 000 χλμ χωρις σημαντικη φθορα η επικινδυνες αντιδρασεις...Σκεφτομουν μηπως στην επομενη αλλαγη φορεσω ντανλοπ αλλα τελικα δεν το ρισκαρω και θα ξαναβαλω 501 502 μπριτζ..

    Οσον αφορα τα μετζελερ φθειρονται τρομερα γρηγορα και επισης σαν σχεδιαση ελαστικου δεν μαρεσει καθολου..Ειναι αηδιαστικο και αναχρονιστικο..Ασε που αμα πλαγιαζεις την μηχανη στα 5 000χλμ ξεχνα τα...

    Για αυτο μονοδρομος ειναι τα 501 502 για το στρωμα...
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  13. #508

    Lightbulb λαστιχα για vstrom650

    κατ'αρχην να σας πω οτι ειμαι εντελως καινουργιο μελος. στη μοτοσυκλετα ομως ειμαι περιπου33χρονια
    εχω αλλαξει παρα πολλες μηχανες μερικες για παραδειγμα ειναι AR125,GPZ250,GPZ400,GSXR750,TDR250,BANDIT600,BMW650F,DR650S,KLR600,GPZ500S,MZ251,
    SV1000,RD350YPIS,CBR600, GS500 και αλλες πολλες ισως μερικοι απο σας δεν θα τις γνωριζουν οπως το750 το SAMOYRAI για παραδειγμα το επαγγελμα μου ειναι ηλεκτρονικος και κανω και μαθηματα ΣΚΑΚΙ στα δημοτικα εδω στο ρεθημνο οπου τωρα ζω(ειμαι απο την αθηνα) παντα μου αρεσαν τα ταξιδια εχω παει στην ελλαδα σχεδον παντου αλλα και στην ευρωπη .
    τωρα στο θεμα ¨απο το 2005 εχω εναVSTROM650 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλιως θα ειχε φαει σουτ με τα λαστιχα ομως εχω ενα θεμα (το μπροστινο το βρηκα hypepro 10 και για την ποσοτητα απο524ml 518 μετα απο απειρες βολτες μα μια συριγκα στο χερι να αφερω και να προσθετω) δυστηχως δεν εχω βρει ακομα λαστιχο που να μου ταιριαζει τισ μανας του ηταν σκληρα
    με γρηγορη κορωνα και στα πολλα 190 ελαφρωνε το τιμονι αλλιως εντουριζε!!!! πολυ αλλα και στο ανεβασμα 90-140 εδινε μια καποια αισθηση ελαφρωματος με τα mishelin παλι στα psi του κατασκευαστη 33-36 33-40 δεν το συζητω κουνουσε σαν διαολος διορθωνοντανε το προβλημα με
    36-42 με την συνεπεια οτι αργουσαν να ζεσταθουν και οταν την φορτωνες με δυο ατομα στα πολλα κουνουσε παλι το καλοκαιρι τουλαχιστον!! δεν υπαρχουν λαστιχα με σκληρο σκελετο σαν τα bridgeston αλλα με σχετικα αργη κορωνα ωστε να μην ελαφρωνει το τιμονι στα πολλα????
    αν θελατε να μου απαντησετε θα ημουν πολυ χαρουμενος ευχαριστω εκ των προτερων
    paylos vstrom
    paylosvstrom

  14. #509

    Re: λαστιχα για vstrom650

    Αρχικά δημιουργήθηκε από felixjbc
    κατ'αρχην να σας πω οτι ειμαι εντελως καινουργιο μελος. στη μοτοσυκλετα ομως ειμαι περιπου33χρονια
    εχω αλλαξει παρα πολλες μηχανες μερικες για παραδειγμα ειναι AR125,GPZ250,GPZ400,GSXR750,TDR250,BANDIT600,BMW650F,DR650S,KLR600,GPZ500S,MZ251,
    SV1000,RD350YPIS,CBR600, GS500 και αλλες πολλες ισως μερικοι απο σας δεν θα τις γνωριζουν οπως το750 το SAMOYRAI για παραδειγμα το επαγγελμα μου ειναι ηλεκτρονικος και κανω και μαθηματα ΣΚΑΚΙ στα δημοτικα εδω στο ρεθημνο οπου τωρα ζω(ειμαι απο την αθηνα) παντα μου αρεσαν τα ταξιδια εχω παει στην ελλαδα σχεδον παντου αλλα και στην ευρωπη .
    τωρα στο θεμα ¨απο το 2005 εχω εναVSTROM650 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλιως θα ειχε φαει σουτ με τα λαστιχα ομως εχω ενα θεμα (το μπροστινο το βρηκα hypepro 10 και για την ποσοτητα απο524ml 518 μετα απο απειρες βολτες μα μια συριγκα στο χερι να αφερω και να προσθετω) δυστηχως δεν εχω βρει ακομα λαστιχο που να μου ταιριαζει τισ μανας του ηταν σκληρα
    με γρηγορη κορωνα και στα πολλα 190 ελαφρωνε το τιμονι αλλιως εντουριζε!!!! πολυ αλλα και στο ανεβασμα 90-140 εδινε μια καποια αισθηση ελαφρωματος με τα mishelin παλι στα psi του κατασκευαστη 33-36 33-40 δεν το συζητω κουνουσε σαν διαολος διορθωνοντανε το προβλημα με
    36-42 με την συνεπεια οτι αργουσαν να ζεσταθουν και οταν την φορτωνες με δυο ατομα στα πολλα κουνουσε παλι το καλοκαιρι τουλαχιστον!! δεν υπαρχουν λαστιχα με σκληρο σκελετο σαν τα bridgeston αλλα με σχετικα αργη κορωνα ωστε να μην ελαφρωνει το τιμονι στα πολλα????
    αν θελατε να μου απαντησετε θα ημουν πολυ χαρουμενος ευχαριστω εκ των προτερων
    paylos vstrom

    Πωπω τι μεγάλη λέξη!!!!

    Ρε φιλαράκι, ειλικρινά, μου βγήκαν τα μάτια να σε διαβάσω γιατί πραγματικά έχει ενδιαφέρον
    η προσέγγισή σου, αλλά βάλε καμμιά παράγραφο, κόμμα, τελεία!!!

  15. #510
    μηπως έχεις μπαγκαζιέρα πίσω?
    Τουτέστιν πάει να πει οτι η σημερινή νεολαία μας έχει γραμμένους στα παλιά της τα καρμπιρατέρ!

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα Bridgestone για Vstrom 650 K7
    από IPL στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 12:46
  2. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF