Σελίδα 34 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 242930313233343536373839 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 496 έως 510 από 628

Θέμα: Μηχανη vs Car

  1. #496
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τι; Πάλι έσπασε;




    Υποσημείωση: το δίκυκλο έχει τα διπλάσια άλογα ανά κιλό.
    διπλασια στη θεωρια.γιατι στην πραξη για να κινηθει το μηχανακι εχει και εναν αναβατη πανω.και αν ανεβω εγω με φουλ εξοπλισμο ξεπερναω τα 100κιλα.αρα καπου κοντα παει η αναλογια.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #497
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Δεν θέλεις 1000 αλογα. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι 560 αλογα στα 1400 κιλα. Αρα ΦΠΕ, με Nitron, τα στοκ κεραμικά και ενα άδειασμα πίσω με deadweight μπαταρια φτάνει στα μπεμβε και ειναι καθημερινό/ταξιδιάρικο..
    Ποιος τον έφερε αυτόν τον κουτάκια εδώ;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    διπλασια στη θεωρια.γιατι στην πραξη για να κινηθει το μηχανακι εχει και εναν αναβατη πανω.και αν ανεβω εγω με φουλ εξοπλισμο ξεπερναω τα 100κιλα.αρα καπου κοντα παει η αναλογια.
    Σωστός, το δέχομαι. Πολύ κοντά δεν πάει, αλλά ναι, δεν είναι +100%, είναι +30-50% (ανάλογα τον αναβάτη).
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 28/02/2024 στις 11:54.
    Life begins at 45°.

  3. #498
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Μαζι σου σε ΟΛΑ .....αλλα διαφωνω καθετα με το θεμα SS (για μενα παντα)
    Δεν ειπαμε ατομικα,ειπαμε γενικα.Οι πωλησεις αυτο δειχνουν.Οι κοινωνιες αλλαζουν.Καθως και οι τασεις της αγορας.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #499
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για 20 τσάντες ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    Οξύμωρο.

  5. #500
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Οξύμωρο.
    Χλεχλες. Έτσι είναι οι χορχόδειλοι?!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #501
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Οξύμωρο.
    "Μασάζ" έγραψα.
    Life begins at 45°.

  7. #502
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποιος τον έφερε αυτόν τον κουτάκια εδώ;



    Σωστός, το δέχομαι. Πολύ κοντά δεν πάει, αλλά ναι, δεν είναι +100%, είναι +30-50% (ανάλογα τον αναβάτη).
    Ασε τα κουτάκια και πες μου που θα βρώ μπουγατσα γλυκιά γιατί πέρασε η Ελληνική εβδομάδα στα λιντλ και πλέον ξέμεινα απο μπουγάτσες..

  8. #503
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κόστος, όμως, είναι πλασματικό επιχείρημα διότι με αυτά τα χρήματα αγοράζεις ολόκληρο αυτοκίνητο, με ένα σωρό τεχνολογίες και ανέσεις, που το πρωί θα σε πάει στη δουλειά στην Αθήνα, το μεσημέρι θα σε πάει για 20 τσάντες ψώνια στα ΙΚΕΑ, το απόγευμα θα είσαι για μπουγάτσα στη Θεσσαλονίκη και σε 5 μέρες θα χαζεύεις το βόρειο σέλας στο Nordkapp, ξεκούραστος, στεγνός, φορώντας παντόφλες και βερμούδα, με τη γυναίκα δίπλα να σου κάνει μασάζ και 3 πιτσιρίκια να γυρνοβολάνε.

    Στην άλλη περίπτωση αγοράζεις απλά 2 ρόδες με επιδόσεις.
    είδες;

    Αν είχες Range Rover δε θα χρειαζόσουν τη γυναίκα. Θα σου έκανε μασαζ καθόλη τη διάρκεια του ταξιδιού το κάθησμά σου.
    Και μάλιστα θα μπορούσες να επιλέξεις και το είδος

  9. #504
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.276
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Ανέβα Ξάνθη και θα κεράσω καριοκα μετά το τσάι
    Φαρούκ να κεράσεις

  10. #505
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.276
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ποιος τον έφερε αυτόν τον κουτάκια εδώ;



    Σωστός, το δέχομαι. Πολύ κοντά δεν πάει, αλλά ναι, δεν είναι +100%, είναι +30-50% (ανάλογα τον αναβάτη).
    Εξαρτάται ποιος θα ανέβει
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kyriakosgrizzlynaturalflex.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	71,0 KB 
ID:	451139

  11. #506
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    είδες;

    Αν είχες Range Rover δε θα χρειαζόσουν τη γυναίκα. Θα σου έκανε μασαζ καθόλη τη διάρκεια του ταξιδιού το κάθησμά σου.
    Και μάλιστα θα μπορούσες να επιλέξεις και το είδος
    Πεομάλαξη κάνει;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #507
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Πεομάλαξη κάνει;
    άμα έχει το απαραίτητο πακετάκι €, όλα γίνονται

  13. #508
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    911
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αυτο ναι. Δεν εχω πετυχει (περιπου) κανεναν οδηγο αυτοκινητου να κινειται οντως πολυ γρηγορα σε στροφες.
    Οι περισσοτεροι ειναι ευθειακηδες και παντα τον τρωνε επιτοπου.
    Μια φορα επαιζα με ενα Μ3 στον Καρεα και ηταν οντως διασκεδαστικο. Αυτος το ειχε οδηγικα και το πηγαινε.

    Ποσες και ποσες φορες εχω δει κατι 4κινητα και αντι να μπουνε να στριψουν πανε σαν κυριες. Ανοιγουν 2-3 ταχυτητες στην ευθεια και τελος.
    Τα αμαξια στον δημοσιο εχουν ενα μεγαλο πλεονεκτημα και ενα μεγαλο μειονεκτημα.Κι αλλα ειναι αλλα για μενα αυτα ειναι τα βασικα:

    -Το πλεονεκτημα ειναι οτι και να γλισταρει λιγο ο δρομος/χαλικια κτλ θα πανε γρηγορα με τις λαστιχαρες τους,ενω η μηχανη θα κοψει.
    -Το μειονεκτημα ειναι οτι δεν μπορουν να εκμεταλλευτουν το κρατημα τους και να μπουν γρηγορα στη στροφη οταν μενουν στο ρευμα τους.Το αμαξι ''στριμωχνεται'' μεταξυ διαχωριστικης και μπαριερας,ενω φωναζει οτι θελει να στοχευσει το απεξ που ειναι η εξωτερικη πλευρα του αντιθετου ρευματος για να παρει την ιδανικη γραμμη.Ετσι φαινεται οτι καθυστερει σε σχεση με την μηχανη να διαγραψει το τοξο που κανει η διαχωριστικη,αφου παλευει μην βγει εκτος.Η μηχανη χρησιμοποιει κανονικα το εισοδο-απεξ-εξοδο,οπου στο απεξ μπορει και να μπει πιο γρηγορα/σηκωσει το μηχανακι με γκαζι(εξαρταται) αφου εχει χωρο στην εξοδο να ανοιχτει.Εχεις επιλογες.

    https://www.youtube.com/watch?v=edO5ozuRUXk

  14. #509
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αυτα πριν 30 χρονια,σημερα οι νεοι στην πλειοψηφια τους ελαχιστα ασχολουνται με την κοκκινη γραμμη.Οι περισσοτεροι θελουν σκουτερ,ηλεκτρικα,και το κριτηριο τους ειναι οι ευκολιες των ηλεκτρονικων,και οι συνδεσιμοτητες στο τηλεφωνο τους.Ασε που ,απο μικρη ηλικια εχουν προσβαση (με την βοηθεια των γονιων τους βεβαιως )σε αυτοκινητο,οποτε κλα-ι-ν μα-ι-ν,γι αυτους.Στην εποχη μου δεν υπηρχαν αυτες οι δυνατοτητες,οποτε οι νεοι ηταν πιο πολυ της μοτο.Εγω π.χ καταφερα οικονομικως να παρω αμαξι 1000 κυβικων στα 37 μου.Σημερα απο 18 ο νεος εχει δικο του αμαξι,ειδικα αν καταφερει να μπει και σε καμμια σχολη,ασε που η καθε οικογενεια εχει 2-3 αυτοκινητα.Καπου θα βρει να οδηγησει,ακομα κι αν δεν εχει ο ιδιος. Η ΧΙΛΙΑΡΑ SS ,εχει πεθανει.
    Σ'μπαθα με παναβούρη είμαστε και μεις εδώ που πουλήσαμε το παραχωρημένο αυτοκίνητο όσο όσο κοψοχρονιά- μετά και από μέρική επένδυση για αποχρεποποίηση ε!- για να πάρουμε όπως όπως μηχανή 18ετίας παρακαλώ! Ρολόγια στα στροφόμετρα, ούτε μια θύρα γιού εζ μπι να ούμ!
    Χιλιάρα για καθημερινό δεν πήρα βέβαια γιατί αγαπώ την μάνα μου, αλλά 2 ρόδες: τσεκ!

  15. #510
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Σ'μπαθα με παναβούρη είμαστε και μεις εδώ που πουλήσαμε το παραχωρημένο αυτοκίνητο όσο όσο κοψοχρονιά- μετά και από μέρική επένδυση για αποχρεποποίηση ε!- για να πάρουμε όπως όπως μηχανή 18ετίας παρακαλώ! Ρολόγια στα στροφόμετρα, ούτε μια θύρα γιού εζ μπι να ούμ!
    Χιλιάρα για καθημερινό δεν πήρα βέβαια γιατί αγαπώ την μάνα μου, αλλά 2 ρόδες: τσεκ!
    εισαι η εξαιρεση,καθε κανονας εχει απο μια.αν και δεν ξερω την ηλικια σου ,για να δω σε ποιο γκρουπ απ αυτα που αναφερω εισαι.εισαι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Παρόμοια θέματα

  1. άλλη μια κόντρα αιωνίων : moto vs car (περιοδικο motojournal.fr)
    από road spirit στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 332
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2010, 01:41
  2. ΚΙΝΔΥΝΟΣ! Moto Vs Car
    από perrakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2010, 16:11
  3. ΜΗΧΑΝΗ Vs ΠΑΠΙ
    από kokosKRITI στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 1099
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 11:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF