Σελίδα 35 από 37 ΠρώτοΠρώτο ... 253031323334353637 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 511 έως 525 από 541

Θέμα: Λάστιχα για Vstrom

  1. #511
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
    [
    B]μηπως έχεις μπαγκαζιέρα πίσω? [/B]
    oxi
    paylosvstrom

  2. #512

    σταθερα στην ευθεια;

    επειδη την δευτερα αλλαζω λαστιχα(τωρα φοραω τα αneeke) και λεω να δοκιμασω τα 501-502.
    θελω σταθεροτητα στην ευθεια με πολλα .αλλα με φοβιζει οτι εχουν γρηγορη κορωνα και στα πολλα θα ελαφρωνει το τιμονι(ο λογος που αλαξα τα μαμισια) μπορει να με διαφωτισει καποιοσ που τα φοραει;
    paylosvstrom

  3. #513
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205

    Re: σταθερα στην ευθεια;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από felixjbc
    επειδη την δευτερα αλλαζω λαστιχα(τωρα φοραω τα αneeke) και λεω να δοκιμασω τα 501-502.
    θελω σταθεροτητα στην ευθεια με πολλα .αλλα με φοβιζει οτι εχουν γρηγορη κορωνα και στα πολλα θα ελαφρωνει το τιμονι(ο λογος που αλαξα τα μαμισια) μπορει να με διαφωτισει καποιοσ που τα φοραει;
    φιλε μου εχω φορεσει πολλες φορες τα 501 502 κ πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο..τα εχω πει πολλες φορες..δυνατο ελαστικο με αντοχη στον χρονο ανετα βγαζεις 50 000χλμ κ δεν ελαφραινει καθολου στα πολλα...στο βρεγμενο κραταει αρκετα καλα και ζεσταινεται και σχετικα γρηγορα..πλεονεκτημα ειναι οτι τα 501 502 δουλευουν αψογα με τις enkei και γενικα τα βαραντερο και τα στρωμια πανε φινα με αυτα τα λαστιχα χωρις τριγμους εξτρα ζυγοσταθμισεις κλπ κλπ...
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  4. #514
    καθε ποτε αλλαζετε λαστιχα σε ενα β-στρομ και γενικα σε ον -οφ???
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #515
    Καλά βλέπω το προηγούμενο ποστ μου... τραγικός.... πως πέρασε έτσι ο καιρός...

    27-09-2011 [56710 Km]

    Σήμερα που λέτε άλλαξα επιτέλους τα Battlewing με τα οποία όπως έγραψα δεν έμεινα ποτέ ιδιαίτερα ευχαριστημένος με τα άρτι αφιχθέντα εν Ελλάδι Michelin Pilot Road 3 καθότι ήθελα κάτι 100% ασφάλτινο.

    Όπως καταλαβαίνετε ακόμα και χωμάτινα για τρακτέρ να έβαζα η διαφορά θα ήταν αισθητή (2,5 χρόνια και 27000km) και φυσικά... είναι.

    Περισσότερα σχόλια μετά το break in των 200 πρώτων χιλιομέτρων, ίσως και όταν χιλιαρίσουν για να είμαι και απόλυτα αντικειμενικός.

    Για όσους ενδιαφέρονται μπορείτε να τα χαζέψετε εδώ. Το αντίτιμο για την απόκτηση τους για την περίπτωση μου ήταν 250E κομπλέ μαζί με περαστικά και ζυγοστάθμιση.
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  6. #516
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    καθε ποτε αλλαζετε λαστιχα σε ενα β-στρομ και γενικα σε ον -οφ???


    Γενικά ισχύει τα 15000 χιλιόμετρα....
    Ride hard, die young.........

    http://www.youtube.com/watch?v=1QP-SIW6iKY

    http://mortes.forumgreek.com

  7. #517

    Re: Re: σταθερα στην ευθεια;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    φιλε μου εχω φορεσει πολλες φορες τα 501 502 κ πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο..
    Μάλλον δεν έχεις vstrom...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    τα εχω πει πολλες φορες..δυνατο ελαστικο με αντοχη στον χρονο ανετα βγαζεις 50 000χλμ
    50000 ? Αυτοκτονικά χιλιόμετρα, με μαμά ελαστικά και 25000 φαίνονται λινά... εκτός και εάν τα 50000 χιλομετρα τα έκανες σε 2 μήνες και γύρισες με λινά....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    τα στρωμια πανε φινα με αυτα τα λαστιχα χωρις τριγμους εξτρα ζυγοσταθμισεις κλπ κλπ...
    πρέπει να είσαι από τους μοναδικούς....


    Παίδες εάν Θέλετε να ευχαριστηθείτε το μηχανάκι σας... προτείνω....

    Για On - Off
    1) METZELER EXP
    2) DUNLOP TR91
    3) PIRELLI SCORPION TRAIL

    Για on
    1) DUNLOP ROADSMART
    2) MICHELIN PILOT 3

    αυτά ....



    [B][B]
    Ride hard, die young.........

    http://www.youtube.com/watch?v=1QP-SIW6iKY

    http://mortes.forumgreek.com

  8. #518
    Φώτησε μας Θεέ Απόλλωνα!! Το avatar του/της CBF - HRC
    Εγγραφή
    27/11/2007
    Μηνύματα
    86
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από moystakias_reth Προβολή μηνύματος
    Μάλλον δεν έχεις vstrom...



    50000 ? Αυτοκτονικά χιλιόμετρα, με μαμά ελαστικά και 25000 φαίνονται λινά... εκτός και εάν τα 50000 χιλομετρα τα έκανες σε 2 μήνες και γύρισες με λινά....



    πρέπει να είσαι από τους μοναδικούς....


    Παίδες εάν Θέλετε να ευχαριστηθείτε το μηχανάκι σας... προτείνω....

    Για On - Off
    1) METZELER EXP
    2) DUNLOP TR91
    3) PIRELLI SCORPION TRAIL

    Για on
    1) DUNLOP ROADSMART
    2) MICHELIN PILOT 3

    αυτά ....



    [B][B]
    Καλησπέρα, για τα Continental ContiRoadAttack 2 τι έχεις να πεις? εγω φοράω στης δουλειας τα Pirelli Scorpion Trail αλλα η χρήση γίνεται μονο σε άσφαλτο, οπότε κοιτάω για πιο ασφάλτινη λύση. για τα Dulop αλλοι που έβαλαν τα trailsmart δεν εμειναν ευχαριστημένοι ιδιαίτερα.
    CBF 600S - HRC

  9. #519
    με τα Continental ContiRoadAttack 1 ηταν απιστευτα ελπιζω τα 2 να ειναι ακομα καλυτερα

  10. #520
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189
    Μια ερώτηση από έναν νέο σχετικά με τα λάστιχα και τις v-strom. Το Pirelli Diablo Rosso δεν θα ήταν καλό για το V-strom για χρήση on μόνο;
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  11. #521
    Αν κάνετε πολλά ταξίδια και εκδρομες βάζετε τα battlewing 501,502
    Αν είσαστε μέσα στην πόλη συνέχεια βάζετε Dunlop tr91

    Τα Battlewing αργουν πολύ να ζεσταθούν, θέλουν δρόμο, οταν ζεσταθούν γίνονται απίστευτη βεντούζα και στο ταξίδι/εκδρομή είναι σκέτη απόλαυση.Κάποιος έγραψε οτι εχουν γρήγορη κορόνα, οχι δεν εχουν γρήγορη κορόνα τα 501/502
    Τα Dunlop tr91 είναι οτι καλύτερο υπάρχει για vstrom, ζεσταινονται αμέσως και εχουν τέλεια ποιότητα κύλησης στα περισότερα τερέν, στο ταξίδι/εκδρομή παραμένουν πολύ καλά απλά εκει δεν μπορούν να πιάσουν το βεντουζάρισμα του 501/502

  12. #522
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    270
    Ε ναι ρε παιδια τα BW δεν εχουν γρηγορη κορωνα... ακομα κ καινουρια να τα δεις απο πάνω ειναι σχεδον τετράγωνα )))) που λέει ο λόγος...
    Σημειωτέον μετά τα μαμα φοράω αποκλειστικά αυτά (2 αλλαγες). Γενικώς πολύ καλό κ ποιοτικό λαστιχο ιδανικό για τον χαρακτήρα της μοτο... α επίσης μάλλον ειναι τα μόνα που τα βρήσκεις ευκολα με την σωστη ενδειξη ταχυτητας για το στρομ 650 "Η" αν θυμάμαι καλα...
    Ισως στην επόμενη αλλαγη να δοκιμάσω τα Dunlop για τα οποια έχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν ξερω αν τα φερνουν σε "Η"

  13. #523
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.013
    μολις εβαλα και εγω τα pilot road 3
    πρωτη εντυπωση..
    να την πω περιεργη.. να την πω καπως..
    θα δειξει..

    η αληθεια ειναι οτι το δειγμα της δοκιμης ηταν
    παρα παρα πολυ μικρο και θελω να πιστευω οτι ειναι θεμα συνηθειας!!
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  14. #524
    Νέο μέλος Το avatar του/της ioarma
    Εγγραφή
    24/11/2008
    Μηνύματα
    72
    Μετά από 2 αλλαγες Bridgestone BW 501-502 (στα ταξίδια τα είχα ευχαριστηθεί μου έβγαζαν άνετα 24χ Km )

    μια φορά exp (στα στροφιλικια τα είχα ευχαριστηθεί μου έβγαλαν με το ζόρι 14χ Km)

    τώρα μπήκαν τα scorpion για τα οποία προσεχώς……………..
    Μην μετράς τις μέρες κάνε τις μέρες να μετράνε!

  15. #525
    καλησπέρα σας,
    θέλω κι εγώ να αλλάξω λάστιχα αλλά η αλήθεια έιναι πως έχω μπερδευτεί με τις διάφορες εναλλακτικές και προτάσεις απο χρήστες.
    Η χρήση που κάνω στη μηχανή δεν είναι χειμώνας αλλά πάντα υπάρχει ο φόβος του βρεγμένου οδοστρώματος οπότε είναι σίγουρα ζητούμενο να μη γλιστράει σε νερά!!
    Απο ταξίδια μικρά πράγματα, κυρίως χρήση είναι εντός Αττικής και μικρές αποδράσεις τύπου κόρινθος...

    Είχα την αίσθηση ότι τα MICHELIN Anakee είναι απο τις καλύτερες επιλογές και το ίδιο μου είπε και ο λαστιχάς που έχω κάνει μια πρώτη ερώτηση...
    Τι θα προτείνατε?
    Προσοχή στους τρελούς....Υπάρχουν πολλοί!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα Bridgestone για Vstrom 650 K7
    από IPL στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 12:46
  2. λαστιχα για vstrom 1000
    από x-rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2005, 07:51
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 15:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF