Σελίδα 39 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 293435363738394041424344 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 648

Θέμα: Για δυνατούς λύτες...

  1. #571
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Τι ΔΕΝ έχει εννοείς: από τα απαραίτητα χαρ/κα το 3 κ το 6. Από τα επιθυμητά το 5.

    Και προσθέτω, επειδή υπάρχει ένας (άνθρωπός σωστός) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ μόνο να σώσει την τιμή της μπεμβέ, υπομονή.
    Μέχρι να ανοίξουν κι άλλα σωστά μαγαζΑ.

    (Για ρώτα κάποιον που έχει πέσει με τέτοιο μπόξερ και το μηχανάκι σΟΥρθηκε 10-15 μέτρα τι έλειπε όταν το σήκωσε... )


    Κλασικά μέσα στην υπερβολή. Σαφώς και δε χρειάζεται να αποδείξω τίποτα αν και τις καραμέλες τις έχω βαρεθεί. Όπως και να το πάρεις, είτε αριθμητικά, είτε αναλογικά, τα μηχανάκια της BMW που έβγαλαν κάποιο προβληματάκι και δε διορθώθηκαν είναι ελαχιστότατα, εως ανύπαρκτα.

    Βέβαια κάποιοι πάντα θα λένε για εκείνο το Κ που έπαθε αυτό, εκείνο το GS που έπαθε το άλλο και τα σχετικά.... Αντίστοιχα μπορούμε να πούμε για εκατοντάδες άλλα, άλλων εταιρειών που έπαθαν τη μάνα τους και το πατέρα τους, και παρέμεινα μπ@ρδέλα.


    By the way, ξέρεις πόσο κοστίζει ένα καπάκι κιλύνδρου? Γιατί αν πέσει το r1200ST, είναι πραγματικά το μόνο που μπορεί να πάθει.


  2. #572
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    εεεπ, το 3 το έχει όσο το έχει και το cbf ... για το 5 μένει να αποδειχθεί στο χρόνο η αξιοπιστία του rotax μιας και δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να του έχει κάνει κοντά 100.000 χλμ (κάτι παιδικές ασθένειες που πράγματι το ταλαιπώρησαν πολύ έχουν λυθεί)

    για το 5-επιθυμητό, δεν ξέρω δεν απαντώ αλλά δεν νομίζω ας πούμε τα πλαστικά της bmw να στοιχίζουν σημαντικά περισσότερα απο τα πλαστικά του Σαρακάκη
    Δεν μίλαγα για το 800άρι, Γιάννη...

    Μετά την πρόταση του Μικέ θεώρησα ότι μιλάγατε για το μπόξερ...και μονο εσύ κατάλαβα ότι πέταξες σφήνα το 800 για την κατανάλΑ.

    Οσο για το οχτακΟ. αν με ρωτάτε πάλι έχω την αίσθηση ότι δεν του κάνει του Νίκου...




    (Μόνο εγώ ξέρω τι πραγματικά θέλει και δεν το ξέρει ούτε ο γΙδιος).

  3. #573
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Κλασικά μέσα στην υπερβολή. Σαφώς και δε χρειάζεται να αποδίξω τίποτα αν και τις καραμέλες τις έχω βαρεθεί. Όπως και να το πάρεις, είτε αριθμητικά, είτε αναλογικά, τα μηχανάκια της BMW που έβγαλαν κάποιο προβληματάκι και δε διορθώθηκαν είναι ελαχιστότατα, εως ανύπαρκτα.

    Βέβαια κάποιοι πάντα θα λένε για εκείνο το Κ που έπαθε αυτό, εκείνο το GS που έπαθε το άλλο και τα σχετικά.... Αντίστοιχα μπορούμε να πούμε για εκατοντάδες άλλα, άλλων εταιρειών που έπαθαν τη μάνα τους και το πατέρα τους, και παρέμεινα μπ@ρδέλα.


    By the way, ξέρεις πόσο κοστίζει ένα καπάκι κιλύνδρου? Γιατί αν πέσει το r1200ST, είναι πραγματικά το μόνο που μπορεί να πάθει.

    Εντάξει ρε Μικε είμαι υπερβολικός. Μπορεί και ορισμένες φορές και φαντασιόπληκτος.

    Δεν ξέρω πόσο κοστίζει το καπάκι, ξέρω τι έχει μέσα όμως.
    Δεν ξέρω πόσο κοστίζει η φλάντζα του καπακΙου, ξέρω πόσο θα περιμένει το μηχανάκι στο συνεργείο μέχρι να στην στείλουν.
    Δεν ξέρω πόσο θα πληρώσεις εργασία, ξέρω σίγουρα ότι δεν θα το φτιάξεις στο γκαράζ σου.

  4. #574
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Παντως μου κανει εντυπωση οτι γινετε σημειο αναφορας οι αναρτησεις και το στησιμο σε Χοντα(γενικα οχι στο σιμπιεφ)



    Από διπλανό thread του SVX, ο Byron νομίζω το περιγράφει σαφέστατα...



    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Σωστά υπέθεσα. Οι αναρτήσεις του είναι ο ορισμός του σουμιέ ντιβανοκασέλλας.


  5. #575
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Μα συμφωνω αλλα εδω λεμε οτι ειναι ενα κλικ πανω απο το 800ST και απο το 1050

    ή εγω καταλαβαινω λαθος

  6. #576
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Εντάξει ρε Μικε είμαι υπερβολικός. Μπορεί και ορισμένες φορές και φαντασιόπληκτος.

    Δεν ξέρω πόσο κοστίζει το καπάκι, ξέρω τι έχει μέσα όμως.
    Δεν ξέρω πόσο κοστίζει η φλάντζα του καπακΙου, ξέρω πόσο θα περιμένει το μηχανάκι στο συνεργείο μέχρι να στην στείλουν.
    Δεν ξέρω πόσο θα πληρώσεις εργασία, ξέρω σίγουρα ότι δεν θα το φτιάξεις στο γκαράζ σου.

    Well, όλα αυτά που αναφέρεις, τουλάχιστον από εκεί που εξυπηρετούμαι εγώ είναι ετοιμοπαράδοτα, & επίσης μια χαρά το κάνεις στο garage σου. Αν πάλι το κάνω στον εξουσιοδοτημένο μηχανικό, το πιο πιθανό είναι να μη μου πάρει τίποτα, όπως και στους περισσότερους.
    Μάλλον συνανστρέφεσαι με τα λάθος "μαγαζιά".


    By the way, όταν παραγγείλεις κάτι στο Σαραβαλάκη, μετά από πόσο καιρό έρχεται?


    & για να πω & κάτι πιπεράτο, η ΚΤΜ έχει τους καλύτερους χρόνους παράδοσης σε ανταλλακτικά..

  7. #577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    .... Αν πάλι το κάνω στον εξουσιοδοτημένο μηχανικό, το πιο πιθανό είναι να μη μου πάρει τίποτα, όπως και στους περισσότερους.
    Μάλλον συνανστρέφεσαι με τα λάθος "μαγαζιά"
    ψιτ, επειδή έχεις μάθει έτσι στο Χερκούλιο οφ Άφρικα εντ Μαβριτάνια, δεν σημαίνει ότι συμβαίνει το ίδιο στην Άθενς οφ Γκρής ...

    είναι γνωστό ότι τα εξουσιοδοτημένα της μπεμβέ γδέρνουν ... εδώ τουλάχιστον...

  8. #578
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ψιτ, επειδή έχεις μάθει έτσι στο Χερκούλιο οφ Άφρικα εντ Μαβριτάνια, δεν σημαίνει ότι συμβαίνει το ίδιο στην Άθενς οφ Γκρής ...

    είναι γνωστό ότι τα εξουσιοδοτημένα της μπεμβέ γδέρνουν ... εδώ τουλάχιστον...

    Σε περίμενα λέλο, να το γράψεις αυτό
    & στην Αθήνα υπάρχουν από όσο ξέρω αντίστοιχα συνεργεία. Κάνουμε τις επιλογές μας σε αυτό το θέμα

    Χώρια που ανταλλακτικά μπορούμε να αγοράσουμε από όλο το κόσμο σχεδόν ή και με κάποιο απλό τρόπο, απευθείας από τη BMW Hellas



  9. #579
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Σε περίμενα λέλο, να το γράψεις αυτό
    & στην Αθήνα υπάρχουν από όσο ξέρω αντίστοιχα συνεργεία. Κάνουμε τις επιλογές μας σε αυτό το θέμα

    Χώρια που ανταλλακτικά μπορούμε να αγοράσουμε από όλο το κόσμο σχεδόν ή και με κάποιο απλό τρόπο, απευθείας από τη BMW Hellas


    να μας κάνεις ένα κατάλογο με αυτά τα συνεργεία και να τον ποστάρεις στο μπεμβέ σέξιον να τα έχουμε εύκαιρα ... (εξουσιοδοτημένα έ?)

    για τα ανταλλακτικά και την αγορά απο έξω, τι άσχετο ήταν αυτό που πέταξες? αυτό ισχύει για τα πάντα όλα και δεν επηρεάζει την επιλογή μας εδώ

  10. #580
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    να μας κάνεις ένα κατάλογο με αυτά τα συνεργεία και να τον ποστάρεις στο μπεμβέ σέξιον να τα έχουμε εύκαιρα ... (εξουσιοδοτημένα έ?)

    για τα ανταλλακτικά και την αγορά απο έξω, τι άσχετο ήταν αυτό που πέταξες? αυτό ισχύει για τα πάντα όλα και δεν επηρεάζει την επιλογή μας εδώ

    Θα σε το πω αρχικά από κοντά.
    Δε το θεωρώ άκυορα για τα ανταλλακτικά. Δεν είπαμε για ένα καπάκι κιλύνδρου ή φλάτζα, πόσο κάνει? Ε, αν πηγαίνεις στον Χ εξουσιοδοτημένο και θεωρείς ότι στον πιάνει γιατί δε το παίρνεις απέξω ή από άλλον dealer? Σαφώς ισχύει για τα πάντα όλα.

    Αν όμως κάτσεις και κάνεις αντιπαραβολές τιμές σε ανταλλακτικά, θα δεις ότι η BMW είναι πιο φτηνή, σε αρκετά αναλώσιμα, από ότι πχ η suzuki, που έχω παράδειγμα με Vstorm.

    & για να σας πικάρω πάλι, η KTM έχει τα πιο φτηνά ανταλλακτικά.





    Edit : Κανά φαί έβγαλες?

  11. #581
    ρε παπάρα όταν μιλάμε για το κόστος των εξουσιοδοτημένων μιλάμε πόσο σε χρεώνουν εργατικά, μη τα μπλέκεις με ανταλλακτικά ...

    80 ευρώ το πρώτο σέρβις των 1.000 χλμ ρε, τί δε καταλαβαίνεις?? για μια αλλαγή λαδιών και ένα plug-and-play τσεκ ...

    εδιτ: γλαρόσουπα

  12. #582
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    7.001
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    για να σας πικάρω πάλι, η KTM έχει τα πιο φτηνά ανταλλακτικά.
    H KTM ΔΕΝ έχει ανταλλακτικά, μόνο αναλώσιμα...


  13. #583
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ρε παπάρα όταν μιλάμε για το κόστος των εξουσιοδοτημένων μιλάμε πόσο σε χρεώνουν εργατικά, μη τα μπλέκεις με ανταλλακτικά ...

    80 ευρώ το πρώτο σέρβις των 1.000 χλμ ρε, τί δε καταλαβαίνεις?? για μια αλλαγή λαδιών και ένα plug-and-play τσεκ ...

    εδιτ: γλαρόσουπα

    Εντάξει ρε, η Μπεμπε είναι για το φούτσο! Τράβα πέτα το, το παρτάλι σου! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #584
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.177
    Το F800 μένει εκτός εφ όσον ο Νικος θέλει γυρω στους 100 ίππους, ασε που μόλις το κάνει βόλτα θα τρομάξει, θα νομίζει οτι εχει βαρέσει το μοτέρ και το κιβώτιο.
    Τα προβλήματα τα φτιάξανε σιγα σιγα, αφού ταλαιπωρήθηκαν πρωτα κάμποσοι ιδιοκτήτες, αλλά για 100.000 χλμ που συζητάμε το κόστος θα ειναι πολλαπλάσιο απ αυτο που ειχε με το CBF λόγω service, και ακριβων ανταλλακτικών.
    Ξερετε πότε κλάνει πχ το πίσω ράουλο του ιμάντα, ο ιμάντας κλπ και το κόστος επισκευής?
    Μαλλον οχι...

    Εχει κάποια παραδείγματα στο bmw φορουμ, οι άνθρωποι την πατησαν ασχημα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #585
    Ο ιμάντας απ' οσο ξέρω θέλει αλλαγή στα 40κ χλμ, λιγο περισσότερο απ' οσο μια αλυσίδα δλδ, αλλα μεχρι τότε εχεις γλυτώσει ότι έχει να κάνει με συντηρηση.

    Δεν ξέρω οδηγικά η απόκριση πώς ειναι με ιμάντα vs αλυσίδα vs αξονα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF