Σελίδα 39 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 29343536373839404142434449 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #571
    Πρωην CBFakias...
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    74
    δηλαδη δεν ισχυει αυτο που λεει το manual για 1000 μετα 6000 μετα 12000, 18000 και παει λεγοντας...????
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=28239


  2. #572
    τι να σου πω ρε συ σε ολα τα συνεργεια αυτο ισχυει κ τα λαδακια περιπου στα 3000χλμ θελουν αλλαγη αυτα για να ειναι παντα οκ το μηχανακι

  3. #573
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paschalis
    τι να σου πω ρε συ σε ολα τα συνεργεια αυτο ισχυει κ τα λαδακια περιπου στα 3000χλμ θελουν αλλαγη αυτα για να ειναι παντα οκ το μηχανακι
    +1000
    για να ειναι παντα οκ το μηχανακι
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #574
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24

    Νέος CBFας

    Γειά σας παιδιά. Πριν 2 βδομάδες περίπου αγόρασα ένα μεταχειρισμένο CBF 250. Έχω κάνει περίπου 500 χλμ και έχω πολύ θετική άποψη (αν εξαιρέσεις ένα παπί είναι η πρώτη μου μηχανή).
    Με πλήρες ρεζερβουάρ έβγαλε 300 χλμ περίπου αλλά έσβησε ενώ είχε ακόμη 2 γραμμές στον δείκτη... Αυτό είναι το μονάδικο παράξενο που παρατήρησα. Συμβαίνει και σε σας?
    Όσο για την νεκρά μπαίνει όντως όταν έχει κέφια η μηχανή, αλλά το ήξερα πριν την αγοράσω και δεν με ενοχλεί πολύ. Αυτό που κάνω και δεν ξέρω αν είναι σωστό είναι να βάζω μπρος με πρώτη και πατημένο συμπλέκτη όταν δεν παίρνει με τίποτα από στάση τη νεκρά και βαριέμαι να το πηγαίνω μπρος πίσω μέχρι να μπει.
    Κατά τα άλλα μου αρέσει το ότι ανοίγει γρήγορα (με τα δικά μου κριτήρια πάντα) και φτάνει τα 100 πολύ γρήγορα.
    Σε γενικές γραμμές από τον λίγο καιρό που την έχω, έχω πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Νομιζω ότι είναι ιδανική για μέσα στην πόλη και για πηγαινοέρχομαι στη δουλειά καθημερινά.
    Τέλος μια φώτο.
    http://farm4.static.flickr.com/3145/...120dcfaf21.jpg
    Πάντα όρθιοι

  5. #575
    καλοταξιδη φιλε μου κ καλες βολτες.
    η δικη μου βγαζει γυρω στα 330-40 χιλιομετρα περιπου με ρεζερβα οποτε καλα εισαι.
    τωρα με τις μπαρες τι να σου πω δεν αναβοσβησε καθολου δηλ η μια μονη της?συνηθως στο δικομου αναβοσβηνει κανα 2 φορες επανερχεται σε 2κ μετα οταν αναβοσβηνει συνεχως ειναι ωρα για το βενζιναδικο μην μεινουμε κιολας.
    γιαυτο συνθως με 2 μπαρες παω για γεμισμα να ειμαι ησυχος
    για το ξεκινημα καλο ειναι να βαζεις εμπρος με νεκρα οχι οτι θα παθει τπτ το μηχανακι.
    αν δεν μπαινει η νεκρα δοκιμασε να παιξεις λιγο με το συμπλεκτη αλλιως λιγο εμπρος κ θα μπει αν κ εγω δεν εχω κανενα προβλημα απο την αρχη ηταν οκ.
    καλοταξιδη παντα λοιπον α και να προσεχεις τα φρενα στα πολλα χιλιομετρα δεν λενε για μενα το μονο αρνητικο της μηχανης.
    γενικα ειναι παρα πολυ καλη μηχανη για μεσα στην πολη κ ταξιδακι χαλαρο
    τα λαστιχα τι λενε?απο αποδοση?

  6. #576
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    Αναβόσβησε μια φορά στην μια γραμμή αλλά για πολύ λίγο και μετά εμφανίστηκε πάλι και η δεύτερη γραμμή. Όταν με άφησε είχε 2 γραμμές και όχι 1 να αναβοσβήνει. Μάλλον δεν θα είναι πολύ αξιόπιστος ο δείκτης. Οπως και να έχει το έμαθα πλέον το κόλπο στις 2 γραμμές κατευθείαν για βενζινάδικο
    Δεν έχω μεγάλη εμπειρία για να κρίνω τα φρένα αλλα μου φαίνονται μέτρια. Ειδικά η μανέτα για το μπροστά πάει μέχρι τη μέση και μετά σαν να έχει ενα σκαλοπάτι για να πατηθεί τελείως. Αυτό είναι λίγο ενοχλητικό. Σκέφτομαι να βάλω contact-spray. Είναι καλή ιδέα? Όσο για το πίσω ο τεχνικός στο κατάστημα που την αγόρασα που την έκανε μια βόλτα μου είπε ότι θέλει αλλαγή στο επόμενο σερβις (σε λιγότερα από 1000 χλμ θα το κάνω).
    Τα λάστιχα φαινόταν σε καλή κατάσταση αλλά σκέφτομαι να τα αλλάξω σε πρώτη ευκαιρία για να είμαι σίγουρος. Έχω την εντύπωση ότι πιθανόν να γλυστράει ελαφρά το πίσω.
    Και μια τελευταία ερώτηση: Παίρνει 2 λίτρα λάδι? Σκέφτομαι να το ελέγξω πόσο έχει. Εσένα σου καίει λαδάκι?

  7. #577
    ε απο την στιγμη που αναψε η λαμπα θελει βενζινη απο μηχανη σε μηχανη παιζει το ποσο πιο γρηγορα αρα μην στεναχωριεσαι απλα σε καποια φαση ο δεικτης ερχεται στισ 2 γραμμες λογω μετακινησης του ρεζερβουαρ.
    κ εγω εβαλα σωληνακι υψηλης εμπρος καλυτερη αισθηση αλλα γενικα το μπροστα μπλοκαρει ευκολα κ σε ταχυτητες ανω των 90 αστο τελικα εμαθα να φρεναρω με το πισινο πρωτα κ μετα κ το μπροστινο και ολα οκ
    σε ρωτησα για τα λαστιχα γιατι δεν ειναι τα μαμα ε?ποσα χιλιομετρα εχει κ ποσο το πηρες?
    γενικα πιστευω θα την ευχαριστηθεις την μηχανη οπως και εγω και καμια σχεση με την παπια ε?

  8. #578
    λαδακι ισως καιει αν το τελικιαζεις συνεχως σε μενα ομως οχι απλα καθε 3000 -4000 το πολυ αλλαζε τα κ εισαι ησυχος.το μανθαλ λεει καθε 6000χιλιομετρα εγω τα αλλαζω στα 3000-3500 το πολυ κ η μηχανη δεν λεει κιχ ολα ρολοι

  9. #579
    α κ κατι τελευταιο την αλυσιδα κ τα ματια σου μπολικο γρασσαρισμα τουλαχιστον καθε 500χλμ σε στεγνες συνθηκες, με βροχη οσο πιο συχνα γινεται

  10. #580
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    Το πήρα από την Αgio Motors και είχε 30.000 χλμ. Τιμή 2600. Μου είπανε για σέρβις μικρό κάθε 5.000-6.000 χλμ. Τα λάστιχα προφανως δεν είναι μαμά αλλά δεν έχω προσέξει τι μάρκα είναι.
    Μου είπανε ότι όλα τα σέρβις έχουνε γίνει στην Agio (είναι περασμένα στον υπολογιστή) οπότε όταν το πήρα και πήγα στον τεχνικό να το ρίξει μια ματιά πριν φύγω μου είπε ότι το επόμενο σέρβις είναι το μικρό σε 1.500 χλμ.
    Το καλό είναι ότι έχει tankbag (αισθητικά μου αρέσει πολύ) και συναγερμό meta που το ήθελα για να έχω κάποια ασφάλεια...
    Γενικά όπως έγραψα και πριν είμαι ικανοποιημένος από την αγορά. Ακόμη και για καφέ που πήγα δικάβαλος μέχρι Περαία πήγε άνετα.

    P.S. Επειδή είμαι τελείως νέος στο χώρο. Το γρασάρισμα πως το κάνεις? Προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο προϊόν?

  11. #581
    απο θεσσαλονικη?μηπως εχει κ διακοπτη για τα φωτα?πρεπει να το ειδα. κ εγω εκει κανω τα σερβις αλλα κατι μου λεει οτι θα αλλαξω δεν πρεπει να κανουν κ πολυ δουλεια εκει ασε που τους κυνηγας να δουν καλα το μηχανακι αλλιως μονο φιλτρα κ λαδια κοιτανε οντως ωραιο το καλυμμα

  12. #582
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    Ναι στη θεσσαλονίκη στην Κων. Καραμανλή και ναι έχει διακόπτη για τα φώτα. Εμένα ο τύπος στο service μου φάνηκε καλός. Δηλαδή ασχολήθηκε να μου πει 5 πράγματα που ήθελα να ξέρω αγοράζοντας τη μηχανή. Βέβαια για service δεν το πήγα ακόμη για να κρίνω εξυπηρέτηση και τιμές.
    Αν σου είναι εύκολο όμως πες μου με τι το κάνεις το γρασάρισμα. Κάποιο εξειδικευμένο προϊόν?

  13. #583
    συγκεκριμενο οχι κυκλοφορουν αρκετα σε καλη ποοτητα.παιρνεις ενα φιλαρακι η τον αδερφο σου η τον πατερα σου κτλ σηκωνει απο τα καγκελα της βασης της μπαγκαζιερας(που βλεπω εχεις)ςτην πισω ροδα απο την δεξια πλευρα στηριζοντας την μηχανη την στο σταντ κ συ γυριζεις την ροδα κ ψεκαζεις μπολικο γρασσο στην αλυσιδα

  14. #584
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    Δεν ακούγεται πολύ δύσκολο. Ευχαριστώ πολύ.

  15. #585
    υπαρχουν post που αναφερουν κ προιοντα κ τροπους νομιζω στα γενικα tips εγω δεν κολλαω τοσο στο προιον πανω κατω τα ιδια ειναι η φροντιδα τησ μηχανης μετραει

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF