Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 69

Θέμα: Να το πάρω το R125 τελικά;;Βοήθεια χριστιανοί

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    το rs125 ειναι πιο απολυτο μηχανακι.
    που σημαινει οτι ειναι και πιο δυσκολο και καθολου φιλικο σε entry level επιπεδο.
    Εγώ μετά το 50αρι σκούτερ μου RS πήρα...
    Δε μπορώ να πω, είναι όπως τα λές, απόλυτο και σε φρένα και σε γκάζι, αν όμως έχεις το μυαλό
    στο πάνω κεφάλι θα το μάθεις εν καιρώ!

    Πριν πάρω το δίπλωμα, πήγαινα με τον πατέρα μου σε αλάνες για να το μάθω και μετά βγήκα στο δρόμο!

    Υ.Γ Γιατί πρέπει να το πάρεις καινούργιο? Εγώ το πήρα μοντέλο 06 με 6.000 χλμ 2500Ε

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefi21
    Εγώ μετά το 50αρι σκούτερ μου RS πήρα...
    Δε μπορώ να πω, είναι όπως τα λές, απόλυτο και σε φρένα και σε γκάζι, αν όμως έχεις το μυαλό
    στο πάνω κεφάλι θα το μάθεις εν καιρώ!

    Πριν πάρω το δίπλωμα, πήγαινα με τον πατέρα μου σε αλάνες για να το μάθω και μετά βγήκα στο δρόμο!

    Υ.Γ Γιατί πρέπει να το πάρεις καινούργιο? Εγώ το πήρα μοντέλο 06 με 6.000 χλμ 2500Ε
    ναι,αλλα πρεπει να διαβαζουμε λιγο και το αρχικο ποστ.
    η κοπελια ειπε οτι το θελει πιο πολυ για βολτουλες εντος πολεως (αφου εκτος θα βγει με το varadero του φιλου της) και της αρεσει το στυλ των supersport.

    για την χρηση λοιπον που το θελει το rs ειναι ακαταλληλο.
    πιο λογικο λοιπον ειναι να κινηθει σε ενα λιγοτερο απολυτο μηχανημα (δικυλινδρο, τετραχρονο, πιο ορθια θεση, κλπ) π.χ. kawasaki.

    επισης αν δεν μπαινεις πιστα και γενικα δεν το δουλευεις ψηλα δεν νομιζω οτι μπορεις να το ευχαριστηθεις το rs σαν μηχανακι.

  3. #48
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Το RS δεν είναι για ενδοαστικές βόλτες.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από YZF rider

    καλα να κουρασει ναι...αλλα οχι και να το σιχαθει!!ημαρτον!!συνηθως τα πρωτα μηχανακια ειναι και αυτα που ερωτευομαστε!
    εγω πλεον το δικο μου τοχω σιχαθει(θα μου πεις ειναι κ πιο ασχημο ). φτανεις σε ενα σημειο που λες να παει κ το τριμπουρδελο..μαυτο εμαθες, νιωθεις πολυ ανετα αλλα δεν παει αλλο..

    ενω με ενα 250 ή λιγο παραπανω μπορει να μην το κρατησεις πολυ περισσοτερο αλλα θα εισαι ανετος..θα πας κ καμια βολτα λιγο μεγαλυτερη..

    μ'αυτην την εννοια

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
    εγω πλεον το δικο μου τοχω σιχαθει(θα μου πεις ειναι κ πιο ασχημο ). φτανεις σε ενα σημειο που λες να παει κ το τριμπουρδελο..μαυτο εμαθες, νιωθεις πολυ ανετα αλλα δεν παει αλλο..

    ενω με ενα 250 ή λιγο παραπανω μπορει να μην το κρατησεις πολυ περισσοτερο αλλα θα εισαι ανετος..θα πας κ καμια βολτα λιγο μεγαλυτερη..

    μ'αυτην την εννοια


    Καταλαβα φιλε μου πως το θετεις..μαλλον και εγω κατι τετοια θα λεω σε λιγο καιρο(και ας ειναι ομορφο το ρημαδι!)...

  6. #51
    θεοτρελο μελος Το avatar του/της mauritanos
    Εγγραφή
    23/08/2008
    Μηνύματα
    23
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 ninza 250...
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 er6.............
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 GSXR600....
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 zx10...........

    η αγοραζεις αυτο που γουσταρεις μιας και κανεις δεν μπορει να σου πει ουτε ποσο ΄χερου΄ εισαι η ποσα λεφτα εχεις η θες να δωσεις

  7. #52
    στρίβειν εστί φιλοσοφείν Το avatar του/της mizz
    Εγγραφή
    18/06/2007
    Μηνύματα
    203
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mauritanos
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 ninja 250...
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 er6.............
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 GSXR600....
    ....με λιγα λεφτα παραπανω περνεις 1 zx10...........
    ....και με λίγο μυαλό περισσότερο κρατάς τη ζωή σου και δε τη πετάς.......
    οπότε επιλογή ένα.

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2009
    Μηνύματα
    17
    το σκουτερ που έχω για να καταλάβετε έχει κάνει 24000 χιλιόμετρα. το έχω λιώσει. πάω παντού με αυτό. οπότε υπολογίζω οτι με το άλλο θα γίνει το ίδιο και χειρότερα αν μπορεί να πάει και στην ΑΑττική οδό ας πούμε ασφαλώς. εχθες καβάλησα το kavasaki ενός γνωστού και οφείλω να ομολογήσω οτι η θέση οδήγησης είναι πολύ βολική. και θέλω να μπω σιγά σιγά στα κυβικά γιατι ακόμα έχω το άχτι οτι έχω σκουτερ και με φοβάμαι λίγο. οπότε για 600 δε με βλέπω εκτός αν έπαιρνα χτ ππου είναι ένα μεγάλο παπί. θα ξανακαβαλήσω και το R125 αλλα ρε γ...το δεν μπορώ να το πάω βόλτα γιατι είναι καινουριο και δεν το δίνουν για τεστ.
    Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται

  9. #54
    κατι για rs125 πηρε το ματι μου
    tsitoula σου αρεσει το μηχανακι που ειχα καποτε ?
    βεβαια εγω το ειχα σε 50αρι [επιτηδες]........απολυτο στριψομηχανημα ....... οποιος δεν εχει οδηγησει rs απο 50 μεχρι 250 καλυτερα να μην εκφερει γνωμη
    [καποια στιγμη που κολησε το μοτερ ...... αν και διχρονος ..... του φορεσα παπισιο 50αρι με κανονικη δηλωση στην τροχαια.... με τα απαραιτητα καλουδια εγινε πολυ πανω απο 125 κυβικα
    δεν σου αρεσει η χαμηλη θεση οδηγησης και θελεις κατι πιο ορθιο ? με 100 ευρω εβαλες ενα enduro τιμονακι και μια μασκα, βαζεις και τα φαιρινγκ στην ακρη και ετοιμο τo street fighter



    σκεψου μονο οτι μιλαμε για τοσο απολυτο στριψομηχανημα που πλεον τωρα που ξαναβρηκα rs50 το αγορασα και τι μοτερ του βαζω επανω ? rd350 με 60 αλογακια

    εγω εχοντας δουλεψει με αυτο το μηχανακι εντος πολης θα σου συνιστουσα να μην ακουσεις τι γνωμες εχει ο καθενας ..... μην ακουσεις ουτε και εμενα μιας και ειμαι λιγο των ακρων ..... βρες ανθρωπους που εχουν το συγκεκριμενο μηχανακι και ζητα εμπειριες και αποψεις

    φιλικα Σπυρος

  10. #55
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    παρε το νιτζα
    προβληματα δεν εχει,βολτες ανετες παει,αυτονομια εχει,μεταπωληση εχει,ανταλλακτικα πανακριβα δεν εχει(ουτε συντηρηση ακριβη),νορμαλ ειναι..τωρα η εμφανιση ειναι κατι αλλα δεν ειναι και για τα μπαζα και λογω ελλειψης ανταγωνισμου,αξιζει τον κοπο
    μπες και στο www.kawasaki-bikers.gr να ψαξεις πιο εξειδικευμενα
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  11. #56
    επειδη ανεφερες την συντηρηση μπορω να σου πς για το kawasaki. το πρωτο σερβισ 35ε (λαδια,φιλτρο) στα 1000χλμ και το δευτερο 55ε στα 6000χλμ.
    **Gogito ero sum**

  12. #57
    Οτι κ αν παρεις καλα χιλιομετρα κ παντα στη μια ροδα

  13. #58
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από katana750
    κατι για rs125 πηρε το ματι μου
    tsitoula σου αρεσει το μηχανακι που ειχα καποτε ?
    βεβαια εγω το ειχα σε 50αρι [επιτηδες]........απολυτο στριψομηχανημα ....... οποιος δεν εχει οδηγησει rs απο 50 μεχρι 250 καλυτερα να μην εκφερει γνωμη
    [καποια στιγμη που κολησε το μοτερ ...... αν και διχρονος ..... του φορεσα παπισιο 50αρι με κανονικη δηλωση στην τροχαια.... με τα απαραιτητα καλουδια εγινε πολυ πανω απο 125 κυβικα
    δεν σου αρεσει η χαμηλη θεση οδηγησης και θελεις κατι πιο ορθιο ? με 100 ευρω εβαλες ενα enduro τιμονακι και μια μασκα, βαζεις και τα φαιρινγκ στην ακρη και ετοιμο τo street fighter



    σκεψου μονο οτι μιλαμε για τοσο απολυτο στριψομηχανημα που πλεον τωρα που ξαναβρηκα rs50 το αγορασα και τι μοτερ του βαζω επανω ? rd350 με 60 αλογακια

    εγω εχοντας δουλεψει με αυτο το μηχανακι εντος πολης θα σου συνιστουσα να μην ακουσεις τι γνωμες εχει ο καθενας ..... μην ακουσεις ουτε και εμενα μιας και ειμαι λιγο των ακρων ..... βρες ανθρωπους που εχουν το συγκεκριμενο μηχανακι και ζητα εμπειριες και αποψεις

    φιλικα Σπυρος
    :hypnotize
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  14. #59
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εγω θα το πω και ας φαω κραξιμο...(αδικως)


    Hyosung GT250R EFI.

    4.100 ευρω

    Δικυλινδρο V, 2ΕΕΚ, 8βαλβιδο, αεροελαιοψυκτο, με USD, φρενουκλες και πολυ ωραια εμφανιση που θυμιζει μεγαλυτερη μηχανη. 28 αλογακια.

    http://www.hyosung.co.uk/detail.php?id=21#

    http://www.youtube.com/watch?v=rUtaTBAXHgo

    http://www.youtube.com/watch?v=mYM4R...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=cgixX...eature=related


    Ψαξε και λιγο στα Reviews στο δικτυο...μονο καλα λογια λενε για αυτο.

    Το μεγαλυτερο αρνητικο βεβαια ειναι η αντιπροσωπευση στην Ελλαδα, αλλα γενικα η Hyosung βγαζει ποιοτικα μηχανακια δεν σπανε- δεν χαλανε, μονο λιγη εκπτωση στο φινιρισμα και στη συναρμογη παιζει.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	large2.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	92,0 KB 
ID:	153959

  15. #60
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Δεν μπαινει ασχημα...

    και εχει και ωραιο ηχο...

    http://www.youtube.com/watch?v=Jkp0K...eature=related

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Cbr 600f
    από dankannn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2008, 14:24
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2006, 23:48
  3. Να το πάρω το κορίτσι?
    από WILDCAT_mmm στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2006, 07:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF