Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 81

Θέμα: Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ

  1. #46
    θα συμφονησο με τον θανο. εγω δεν παω στην καθε συγκεντροση για να διμιουργισω φασαρια. παω να περασω καλα με τους φιλους μου. την περιφρουριση της ταξης πρεπει οι διοργανωτες να βαλουν καποιους να την διατηρουν. και αν δουν ο κοσμος 2-3 κεφαλια καγκουρων να ανοιγουν απο το ξυλο θα ξεσικοθουν και αυτοι μαζι την επομενη φορα, γιατι θα ξερουν οτι οι διοργανωτες πραγματι θελουν μια πανελληνια με ανθρωπηνο προσοπο. στην επομενη πανελληνια θα ερθουν λιγοτεροι καγκουρες γιατι θα ξερουν οτι δεν τους περνει και περισοτεροι μοτοσηκλετιστες. μεχρη ομως οι διοργανοτες να το πραγματοποιησουν αυτο πρεπει να χτηπισουμε τουν ελληνα εκει που ποναει. στην τσεπη. γιατι οσο μιωνονται οι μοτοσηκλετηστες, και οσο δησφημηζετε η πανελληνια, τοσο και τα καμπινκ δεν θα θελουν να διοργανοσουν στον χορο τους, και οι διμοτικοι αρχοντες θα αντιδρουν στο να γινη η πανελληνια στον τοπο τους. για εμενα αυτο πρεπει να το λαβουν υπ οψιν τους οι διοργανωτες πριν φτασουν να κανουν πανελληνια παρεα με τα ματ.
    γιωργος ρουσσος πρωιν μελος ΛΕ.Φ.ΚΑ αλλα αμετανοητος και αδεσμευτος μοτοσηκλετηστης

  2. #47
    Το οτι η πανελληνια γινεται κοντα στην αθηνα και οχι βορεια ειναι μια αποδειξη οτι δεν ειναι κριτηριο μονο τα λεφτα για την ΜΟΤΟΕ , μιας και ειναι γνωστο οτι, οσο πιο κοντα στην Αθηνα γινεται η πανελληνια, τοσο λιγοτερο κοσμο εχει αφου δεν ερχονται τοσοι περισσοτεροι Αθηναιοι για να καλυψουν τους βορειους που δεν φτανουν τοσο μακρυα.
    Για το θεμα με τους καγκουρες εχω μιλησει με ατομα απο το Δ.Σ. της ΜΟΤΟΕ και ολοι ειναι της γνωμης οτι φετος θα ειναι πολυ αυστηροτερα τα μετρα για τους καγκουρες.
    στο τελος των συστασεων αν δεν συμορφωνονται θα φευγουν απο το χωρο της πανελληνιας
    απ οσα γνωριζω τουλαχιστον.
    ελπιζω να μην βγω ψευτης
    νομιζω οτι περυσι εγινε μια καλη αρχη μιας και ηταν η πρωτη χρονια που γινοταν εστω και συστασεις στους καγκουρες.
    αυτο δεν το αναγνωριζει κανεις βεβαια , ολοι μιλανε για τα χωματα ΕΞΩ αποτην πανελληνια.
    σε ενα χωρο που φυσικα δεν ειναι υπευθηνοι οι διοργανωτες αλλα η αστυνομια.
    τα χωματα ενοειται οτι δεν τα εριξαν ατομα της ΜΟΤΟΕ , αλλα ο ΔΗΜΟΣ.
    Να κρινουμε ειναι πανευκολο , μπορω να κρινω κι εγω ολο τον κοσμο.
    Να κρινομαι το δεχομαι και το θελω για να γινω καλυτερος
    αλλα απο ποιον?
    απο καποιον που τουλαχιστον ξερει τα γεγονοτα .
    να με κρινει καποιος που εμαθε απο εναν κολλητο οτι ενας ξαδερφος της γυναικας του κουμπαρου του ειχε παει στην πανελληνια και δεν ηταν καλα δεν θελω να ακουσω καμμια κριτικη.
    περυσι, γραφτηκε απο περιοδικο που θαβει μονιμα την πανελληνια(γνωστο το γιατι) οτι παταγε ο κοσμος πανω σε συριγγες , αλλα το περιοδικο ,δεν ηταν εκει , καποιος αλλος ειδε ,(λεει το περιοδικο) τους ενημερωσε με e-mail και το γραψανε . κανονικο ρεπορταζ δηλαδη
    να ειστε σιγουροι οτι οι διοργανωτες και οσοι δουλευουν στην πανελληνια (λεσχες) εχουν την ιδια αποψη με σας.
    δεν θελουν τους καγκουρες η για να ακριβολογουμε τους θελουν καπως ελεγχομενους και ΕΞΩ απο το CAMPING.
    Oχι για να μην χασουν λεφτα φυσικα απο τους 30 καγκουρες που δεν θα ερθουν, αλλα γιατι πολλοι σωστοι μοτοσυκλετιστες ερχονται για να δουν και τους καγκουρες και τις καγκουριες


  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
    Νομίζω ότι αύτο που λένε οι διοργανωτές δεν είναι 'Αφού δεν συνδιοργανώνετε μη μιλάτε' Λένε αφού σας απάσχολεί το θέμα, προτείνετε κάτι!
    Έχω τοποθετηθεί επί του θέματος....δεν θα ξαναπώ τα ίδια... απλά κάτι δεν καταλαβαίνω- ή καταλαβαίνω καλά-
    Περνάει ο κάγκουρας από μπροστά σου. Έρχεται ο διοργανωτής και τον παρατηρεί.Ο κάνγκουρας όμως είναι κάνγκουρας και δεν πέρνει από λόγια.... Ρε παιδιά πρέπει να τον κοπανήσει ο διοργανωτής για μας???? Ξαναείπα ότι η τιμωρία πρέπει να είναι άμεση... ξύλο και πέταμα τα κλειδιά στη θάλλασα. Και μη μου αρχίσει κανείς τα περί πολιτισμένης κοινωνίας και διαλόγου και αρχίδια....
    5 κάνγκουρες δαρμένοι και χωρίς κλειδιά είναι καλή αρχή και καλό παράδειγμα.
    Σωστός Πεφωτισμένε!
    Μας 'εδωσες λίγο από το φως σου...


  4. #49
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    .....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
    Να κρινομαι το δεχομαι και το θελω για να γινω καλυτερος
    αλλα απο ποιον?
    απο καποιον που τουλαχιστον ξερει τα γεγονοτα .
    να με κρινει καποιος που εμαθε απο εναν κολλητο οτι ενας ξαδερφος της γυναικας του κουμπαρου του ειχε παει στην πανελληνια και δεν ηταν καλα δεν θελω να ακουσω καμμια κριτικη.
    Δεν έχω πάει ποτέ σε πανελλήνια. Όταν ακούω ανθρώπους άπο εδώ μέσα που τους έχω γνωρίσει και τους εχω κρίνει σαν σωστούς μοτοσυκλετιστές και όχι κάγκουρες, να μιλάνε με τέτοια λόγια για την πανελλήνια, γιατί να μην τους πιστέψω και να πιστέψω 2-3 απο τους διοργανωτές που ούτε τους ξέρω, αλλά και που δεν μπορούν να πουν κακό λόγο για τη διοργάνωση??

    Τα συμπεράσματα νομίζω έχουν βγεί, και η συντριπτική πλειοψειφία αυτού του φόρουμ (που αποτελέιται κατά 99% απο μοτοσυκλετιστές) είναι κατά....

    Δε θα συμφωνήσω με εσένα illu στο θέμα του ξύλου , πέταμα κλειδιά κλπ γιατί όπως και άλλοι είπαν, πας για να περάσεις καλά και όχι για να μαλλιοτραβιέσαι με τον κάθε μαλάκα εκεί μέσα. Μ'αυτό τον τρόπο δε διασφαλίζεις τίποτα γιατί όπως εσύ κάνεις μια το μάγκα και οι άλλοι δε φύτρωσαν.. μπορουν και αυτοι να αντιδράσουν και να γίνει της που#$#ας.. γενικά δεν είμαι αυτων των λύσεων και δεν τις θεωρώ σωστές...δεν ανέχομαι να μου χαλάσει την καλοπερασή μου ούτε ένας μαλάκας. ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΑΠΕΧΩ!!!

    Τώρα θα ήταν ιδανικό να υπάρχει έλεγχος, κλπ κλπ αλλα αυτό μάλλον δεν γίνεται επαρκώς, όπως λένε όσοι ξέρουν... Οπότε πιστεύω ότι αν δεν γίνει κάτι δράστικο (δεν ξέρω τι, δεν προτείνω γιατί δε με νοιάζει) ο μοτοσυκλετιστικός κόσμος θα απέχει και ακριβώς παρέα με τα ματ, καπνογόνα κλπ θα γίνεται και η πανελλήνια (κάτι σαν πολυτεχνείο δηλαδή....). Οπότε αν συνεχιστει αυτό, στο τέλος θα κατηργηθεί ο θεσμός και καλά θα κάνει!

    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΗΣΥΧΙΑ ΤΑΞΗ ΚΛΠ... ΑΠΛΑ Η ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΤΕΙΣ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.. ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!! ΟΧΙ ΓΙΑ ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΚΑΖΙΕΣ ΚΛΠ.. ΜΟΝΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!!!

    αλλα γιατι πολλοι σωστοι μοτοσυκλετιστες ερχονται για να δουν και τους καγκουρες και τις καγκουριες
    Είναι γενικά ενδιαφέρον να παρατηρείς άτομα που έχουν ιδιαίτερα ταλέντα σε stunds κλπ κλπ (μέχρι να σπάσουν κάνα κεφάλι αν δεν είναι σωστά εξοπλισμένοι!!!)

    Αλλά σε ελεγχόμενο χώρο έτσι ώστε να διασφαλίζεται η ασφάλεια των υπόλοιπων!!! Κανένα ελαφρυντικό σε κάγκουρες που κάνουν οτιδήποτε οπουδήποτε , αλλα επίσης και σε διοργανωτές που επιτρέπουν τέτοιες συμπεριφορές (τί συστάσεις και μαλακίες ακούω????? έκανες μαλακία άντε γεια χωρίς καμία σύσταση!!!)



    Θέλω τελικώς να αναφέρω ξανά ότι δεν έχω πάει ποτέ σε πανελλήνια, και ούτε πρόκειται μετά απο όσα άκουσα
    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  5. #50
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    το απλό πράγμα είναι ένα

    όταν πας "εσύ" μπορεί να είσαι έτοιμος για το τι θα συναντήσεις... όταν όμως πας με ΑΛΛΟΝ (διάβαζε: άλλη ή/και παιδί κλπ. που θες ίσως να πλησιάσει στο χώρο/χορό) τότε αυτά δεν μπορεί να τα συναντήσεις ούτε για πλάκα...

    φαντάσου τώρα να πάει ο Νίκος, να πάρει τη γυναίκα του που παλεύει να την πείσει να κάνουν πάνω από 200χλμ. με μιας σε τουράκι (και εκείνη να προτιμούσε με αυτοκίνητο), να την βάλει περισσότερο στο κλίμα "μηχανή", βάλε να θέλει να την πείσει και να πάρει μηχανή 2χ (μην πω 3χ) το κόστος του αυτοκινήτου που έχει... και να την πάει εκεί... έχασε - tilt, game over, better luck next time

    άστε ρε παιδιά - μετά θα φταίει αυτός που θα φτιάξει την "ανταγωνιστική" πανελλήνια; θα είναι "για τα φράγκα"; ας είναι

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
    μετά θα φταίει αυτός που θα φτιάξει την "ανταγωνιστική" πανελλήνια; θα είναι "για τα φράγκα"; ας είναι
    Ανταγωνιστική πανελλήνια;;

    χμμμ....

    Κι αν πετύχει εκεί να δεις πώς θα λυθούν ως δια μαγείας μέσα σε ένα-δυο χρόνια όλα τα προβλήματα.
    Θάνος..

  7. #52
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    έτσι κάνει ο ανταγωνισμός

    ακόμα και σε χώρους που "επισήμως" δεν υπάρχει

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
    Ανταγωνιστική πανελλήνια;

    χμμμ....

    Κι αν πετύχει εκεί να δεις πώς θα λυθούν ως δια μαγείας μέσα σε ένα-δυο χρόνια όλα τα προβλήματα.

    Τι λέτε;
    Την ξεκινάμε;

    Θα δέρνουμε τα καγκούρια και θα τσεπώνουμε και λεφτά!



  9. #54
    Δώσε γκάζι.... Το avatar του/της superspy
    Εγγραφή
    12/12/2003
    Μηνύματα
    70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bxtrm
    ....
    δεν θελουν τους καγκουρες η για να ακριβολογουμε τους θελουν καπως ελεγχομενους και ΕΞΩ απο το CAMPING.
    Oχι για να μην χασουν λεφτα φυσικα απο τους 30 καγκουρες που δεν θα ερθουν, αλλα γιατι πολλοι σωστοι μοτοσυκλετιστες ερχονται για να δουν και τους καγκουρες και τις καγκουριες
    Προσωπικά (και εκτιμώ και αρκετοί άλλοι) δε θέλω τους «ηλίθιους» ούτε μέσα – ούτε έξω από το camping. Με τις μαλακίες που κάνουν (με την ανέχεια των οργανωτών) φροντίζουν να διαμορφώνουν την εικόνα μας, στα μάτια των μη μοτοσικλετιστών, κάτι που στο τέλος υποβαθμίζει και εμένα.

    Όχι δε θέλω να βλέπω, τι μαλακία είναι ικανός ο κάθε άσχετος να κάνει, εκτός (ίσως) αν το κάνει, προγραμματισμένα, σε ελεγχόμενο χώρο ΚΑΙ χρόνο.
    Τέλος δεν γνωρίζω κανένα «σωστό» μοτοσικλετιστή που θέλει να διακινδυνέψει το οτιδήποτε προσωπικό του, (πχ την δική του εικόνα σαν μοτοσικλετιστή, το κατόρθωμα να «πείσει» τη δικιά του να αφήσουν το αυτοκίνητο στο σπίτι, την σωματική του ακεραιότητα, την καλή λειτουργία της ακοής του και πολλά άλλα), για τον κάθε ανεγκέφαλο (σε οποιαδήποτε θέση και αν είναι αυτός).
    Ειδικά αυτό το «ΕΞΩ από το Camping» είναι που πρέπει να προσέξει πιο πολύ η οργάνωση.

    Φιλικά
    Σπύρος

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
    ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ - ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ.
    ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΔΕΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ EVENT ΟΠΟΥ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ!!!!
    ΜΗΠΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ ΕΚΤΟΣ EVENT ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΚΑΜΠΙΝΓΚ?
    ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ EVENT.
    ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ?
    ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΒΕΣΠΑΑΑΑΑΑ....

  11. #56
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    χλωμό - νομίζω "κάπως" έτσι ήδη το κάνουν

    αλλά ο ΜΑΛΑΚΑΣ που θέλει να πάει στην καντίνα με σαγιονάρα και με τη μια ρόδα, πάλι έτσι θα πάει

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SpyrosTDM
    ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΔΕΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ EVENT ΟΠΟΥ ΣΕ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΓΚΟΥΡΙΑ!!!!
    Πολύ καλή ιδέα!
    Αλλά νομίζω πως και πάλι ο αυθεντικός Κάγκουρας κάτι θα βρει να κάνει...

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    ΝΙΚΟ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ "ΑΝΑΡΧΑ" ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΜΠΙΝΓΚ..
    ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΟΥΖΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ!!!!
    ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ
    ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΒΕΣΠΑΑΑΑΑΑ....

  14. #59
    Καταρχην ο μοτοσικλέτιστικος κοσμος της Ελλαδας δεν απεχει απο την πανελληνια οπως εγραψε καποιος. η πανελληνια καθε χρονο εχει και περισσοτερο κοσμο . (περυσι 3900 προπερσι 3800 και παει λεγοντας) στην ΘΑΣΟ που εχουμε πολλα στοιχεια απο διαφορες πηγες να σας αναφερω μονο οτι περασαν απο το πορθμειο της ΘΑΣΟΥ το 3ημερο της πανελληνιας 7500 μοτοσυκλετες.
    ασχετα αν μεσα στο camping μπηκαν 3750( δεν χωραγε ουτε ενας ακομη ουτως η αλλως). την Κυριακη μεσα στο camping ηταν περιπου 10.000 ατομα
    ΣΤΟ ΓΥΘΕΙΟ ενοικιαστηκαν το 3ημερο 2200 δωματια.

    Το εξω απο το camping που ανεφερε καποιος πως πρεπει να προσεξουμε συμφωνω.
    Ουτε απ εξω γουσταρει κανεις τους μαλα@κες να σκοτωσουν κανεναν ανθρωπο, αλλα μεχρι που μπορουμε δηλαδη να φυλαξουμε την περιοχη? και ποσα ατομα μπορει να χρειαζονται?
    Και με ποια δικαιοδοσια .
    Να τους διωξουμε απο μεσα ενταξει, αλλα απ εξω?
    Για αντιπανελληνια που ειπε καποιος , συζητηθηκε να γινει η πανελληνια μονο για μελη λεσχων. αυτη δεν ειναι πανελληνια ομως . ισως να φτασει και εκει καποτε αν δεν απομωνοσουμε τους καγκουρες και φετος.
    Αυτο για το καθημερινο event για τους καγκουρες μου αρεσει και εχει συζητηθει να γινει κατι παρομοιο σε ελεγχομενο χωρο.
    τοσο ελεγχομενο που δεν μπορει καν να βγει η μηχανη απο εκει μεσα .
    με σενα φιλε petridist συμφωνω , και μακαρι να μπορουσα να σε πεισω οτι η συντριπτικη πλειοψηφεια των διοργανοτων συμφωνει μαζι σου.
    Ολοι ξερουμε πως θελουμε τελικα μια πανελληνια αλλα δεν καταφεραμε να το κανουμε. μακαρι να γινει φετος .
    και κατι αλλο .
    Απο τοτε που αρχισα να δουλευω στην πανελληνια ,για μενα αλλα και για οποιον δουλευει, εχει σταματησει να ειναι διασκεδαση .
    φευγω απο την δουλεια μου 2 μερες νωριτερα
    δεν παω ουτε μια βολτα στις γυρω περιοχες ,
    γινεσαι πτωμα απο την ζεστη και την φασαρια και δεν μπορεις να ευχαριστηθεις ουτε τις ωρες που καθεσαι,
    και το μονο που ακους ειναι παραπονα .
    δικαιολογημενα μπορει , αλλα αν καποιος δεν προσπαθησει να κανει κατι θα μεινουμε ολοι απ εξω να κατηγορουμε τους μεσα.
    Εγω σιγουρα θα δουλευω καθε χρονο για την πανελληνια μεχρι τοτε που θα καταλαβω, οτι οι διοργανωτες θελουν αλλη πανελληνια απο αυτην που ονειρευομαι εγω.
    Και το κινητρο δεν ειναι τα λεφτα που ΙΣΩΣ να παρει η λεσχη μας (ΛΕΜΙ) ,γιατι μπορει και να μην παρει φραγκο και να δουλεψουμε εντελως τσαμπα , βλεπε ΓΥΘΕΙΟ.
    απλα πρεπει ολοι να προσπαθησουμε να την κανουμε οσο καλυτερη μπορουμε ,μιας και ειναι απο τις μεγαλυτερες συγκεντρωσεις μοτοσικλετιστων της Ευρωπης.
    νομιζω 2η στην Ευρωπη.

  15. #60
    λογο του οτι μου αρεση να λεω αυτο που ειναι και οχι να κρυβομε πισο απο το δακτηλο μου θα κανω τον δηκηγορο του διαβολου. στην ηγουμενιτσα υπηρχε ενας χορος που ειχαν για διαφορα κολπα για να ξεκαβλοσουν οσοι ηθελαν και ηταν πολλοι. αν και εκει τα μετρα ασφαλειας ηταν εεεε.... καπως καλυτερα θα μπορουσαν να ειναι ακομα πιο καλα. σε αυτο το θεμα θα πω ενα μπραβω για την προσπαθεια τους αυτη. αλλα..... αφου ρε παιδια κανατε αυτον τον χορο για αυτην την δουλια και μπραβω και παλι για την ιδεα που ειχατε.... γιατι το γαμ.μ.νο το αφισατε μισο??????
    γιατι αφισατε να γινιοντε καγκουριες στον χορο του καμπινκ? γιατι δεν αφισατε τα παιδια της περιφρουρισης να κανουν την δουλια τους???? για εμενα και τον καθε εμενα η απαντηση ειναι μια....... το χρημα.... γιατι το ειδα με τα ματια μου οπως εγραψα πιο πανω τα παιδια της περιφρουρησης ηθελαν να κανουν την δουλια τους σωστα αλλα εσεις τους κοβατε τα φτερα για να μην χαθη το χρημα....
    εγω προσοπικα θα εδηνα και τα διπλα για εισοδο να παω στην πανελληνια με την γυναικα μου και τα παιδια μου ΑΝ.......
    στην πανελληνια εβλεπα αυτο που ζηταμε απο τους αλλους.... σεβασμο στον συνανθρωπο.. και οχι να ζηταμε απο το κρατος να μας σεβετε και εμεις να δηχνουνε αυτην την εικονα στον κοσμο.
    ΝΑΙ σε μια παραλληλη πανελληνια και ας βγαλει αυτος που θα την διοργανωσει λευτα.... αρκη να μας εξασφαλησει οτι οσοι παμε τοσοι θα φυγουμε σωοι και με χαμογελο οχι πικρα στο στομα μας.
    εξω απο το καμπινκ δεν πρεπει να εχουμε απετηση απο τους διοργανοτες να τους ελενχουν. αλλα ακομα και αυτο ελενχετε.
    αν διοξεις τους καγκουρες απο το καμπινκ που θα πανε στο ξενοδοχειο? κοστηζη περισοτερο και απο την αλλη αυτοι θελουν μεσα στο καμπινκ να κανουν της καγκουριες τους, για να εχουν θεατες να λενε ( ΜΠΡΑΒΩ ΜΑΛΑΚΑ ΑΞΙΟΣ-ΑΞΙΟΣ).
    με αυτον και εναν- δυο τροπους ακομα και με τσαμπουκα απο τους διοργανωτες και της ομαδες περιφρουρισης η πανελληνια θα φτιαξη. κοσμος που θα το κανει υπαρχει. αρκη οταν η ομαδα περιφρουρισης τους τριζη τα δοντια να μην πανε οι διοργανωτες και να τους χαιδευουν για το χρημα.
    στης πανελληνιες πανε 3000 μοτοσηκλετηστες και 10-20 καγκουρες. και υπαρχουν και 5-6000 μοτοσηκλετηστες που δεν πανε για αυτα που γινοντε. αν φιγουν οι καγκουρες και πανε μονο μοτοσηκλετηστες τοτε και ο θεσμος προστατευετε και η εικονα μας ειναι καλυτερη και το κρατος θα αρχησει να μας βλεπει με αλλο ματι και.. και... και... και... και..... το θεμα ειναι εχουν το θαρος να παρουν μια τετοια αποφαση? η σκευτοντε με την τσεπη?
    σας εχω δηξει οτι ειμαι ανθρωπος που θελω να βοηθησω χωρις οικονομικο συμφερον. εχω παει με την λεσχη κλασηκης μοτοσηκλετας με την κατερινα και καναμε σεχ στον δυημερο αγωνα τους και τους ειπα οτι ειμαι διατεθημενως οπωτε θελησουν να βοηθησω. γιατι ειδα την αγαπη τους για αυτο που κανουν. και το κανουν πολυ καλα. και ευχαριστος θα πηγενα να βωηθησω και σε μια τετοια πανελληνια. αραγε θα υπαρξη ποτε?
    γιωργος

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περί ατυχημάτων… με τα δικά μου μάτια
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2011, 11:11
  2. ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΔΕ ΤΡΩΝΕ ΠΟΤΕ Recycle - ΦΑΝΤΑΡΟΣ
    από xxxristos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 12:09
  3. Προβλημα με τα "μανηταρια"μου!!!
    από GTZ750 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2005, 21:33
  4. ο κοσμος με τα δικα μου ματια...
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2005, 22:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF