Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 102

Θέμα: αναμεσα σε v-strom kai σε versus?

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: αναμεσα σε v-strom kai σε versus?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
    Τα Τεράστια πλαστικά μέρη + ο όγκος του ασφαλώς που κάνει
    όλους τους εχθρούς του V-Strom να το απεχθάνονται είναι
    για κάλυψη από τον αέρα.
    Τα φρένα του είναι ικανοποιητικά.Ο κινητήρας κάθε άλλο παρά ψόφιος είναι.
    Το μπροστά όντως δε ρυθμίζεται.
    αληθεια ποσα αλλογα βγαζει ο κινητηρας και τι τελικη εχει.
    τι καταναλωση?.ρυθμιζεται το πισω αμορτισερ? και αφου εχει τοσο καλη καλυψη απο τον αερα με τα τεραστια πλαστικα του γιατι ολοι βαζουν αφτερμαρκετ ζελατινα?

  2. #47
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: αναμεσα σε v-strom kai σε versus?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
    αφου εχει τοσο καλη καλυψη απο τον αερα με τα τεραστια πλαστικα του γιατι ολοι βαζουν αφτερμαρκετ ζελατινα?
    Μήπως γιατί δεν έχουν κουμπώσει στη σωστή θέση οδήγησης ή μήπως γιατί κάποιοι είναι ψηλότεροι από άλλους. Οι περισσότεροι που βάζουν την τεράστια ζελατίνα τη βάζουν στα πρώτα χιλιόμετρα ή στο πρώτο ταξίδι. Αφού έχουν συνηθίσει τη μηχανή τους για ρώτα αν πιστεύουν πως χρειαζόταν η μεγάλη ζελατίνα.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Εν ολίγοις αν το ταξίδι σου ήταν μεγαλύτερο θα σας είχε βασανίσει;
    οταν θα κανω θα σου πω.
    εκτιμω ομως οτι ουτε καν θα με κουραζε.

    ειχα γραψει και σε προηγουμενο ποστ οτι γνωρισα προσφατα ενα παλικαρι που με versys παει 2 φορες το μηνα βουδαπεστη.3.000 χλμ πηγαινε ελα.ειναι κοντα 1,85 και χρειαστηκε μονο μια αφτερ μαρκετ ζελατινα.Δεν παιρνει χαμπαρι μου ειπε.
    και η προηγουμενη του μηχανη ηταν στρομ.

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    ρε

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
    ρε παιδια νταξει,,δεν εχω τπτ με καμια εταιρια,,αλλα λιγο γουστο,,ειναι κακασχημο το kawa :rotflmao:
    το γουστο ειναι υποκειμενικο φιλε

  6. #51
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Πραγματι βρε παιδια

    Ιδιαιτερα αυτο το φαναρι μπροστα......

  7. #52
    Επειδή ΔΕΝ είμαστε στις αντιπαραθέσεις και επειδή ΔΕΝ έχω σκοπό να το μεταφέρω , ας παραμείνουμε στο να δώσουμε κάποια σημαντική πληροφορία στο συμφορουμίτη για τα δύο μοντέλα ....


    κοσμητικά επίθετα άνευ λόγου και σημασίας θα οδηγήσουν το Thread αυτομάτως στο πυρ το εξώτερον ...



  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2008
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Επειδή ΔΕΝ είμαστε στις αντιπαραθέσεις και επειδή ΔΕΝ έχω σκοπό να το μεταφέρω , ας παραμείνουμε στο να δώσουμε κάποια σημαντική πληροφορία στο συμφορουμίτη για τα δύο μοντέλα ....


    κοσμητικά επίθετα άνευ λόγου και σημασίας θα οδηγήσουν το Thread αυτομάτως στο πυρ το εξώτερον ...


    καλα τα λες φιλε μου δεν χρειαζεται να μαλωνεται απλα να πειτε τα πλεονεκτοιματα τις καθε μηχανης

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    ok

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
    ok,,μονο το μπροστινο που αξιζει,,παντα φιλικα παιδια,,,
    και το ψαλιδι δεν παιζεται
    και ο κινητηρας του ειναι ο πιο παιχνιδιαρικος της κατηγοριας
    και οι δισκοι μαργαριτες κωλολενε
    και τα 15-20 κιλα λιγοτερα απο το στρομ μαλλον καλο θα ειναι

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris1980
    και το ψαλιδι δεν παιζεται
    και ο κινητηρας του ειναι ο πιο παιχνιδιαρικος της κατηγοριας
    και οι δισκοι μαργαριτες κωλολενε
    και τα 15-20 κιλα λιγοτερα απο το στρομ μαλλον καλο θα ειναι
    ουτε την προστασια

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
    ουτε την προστασια του βεστρομ απο αερα εχει,,ουτε την ανεση,,ουτε την εμφανιση,,ουτε την μεταπωλιτικη αξια,,ουτε φορτωνεται,,και η kawa δεν φιμηζεται και τοσο πολυ για την αξιοπιστια της,,και ειναι πιο γρηγορο το στρωμα απο αυτο,,παντα φιλικα:
    την ανεση δεν την εχει.αλλα μια χαρα ανετο ειναι.
    την προστασια δεν την εχει.αλλα μια χαρα καλυπτει.
    η εμφανιση ειναι υποκειμενικη.
    φορτωνεται μια χαρα.δες φωτο λιγες σελιδες πριν στο παρον θρεντ.
    απο αξιοπιστια δεν εχω ακουσει κανενα να σπαει...για v2 της suzuki υπαρχουν διασημες ιστοριες στο σαιτ.
    μεταπωλητικη αξια δεν νομιζω να εχει τρομερη οταν βρισκεις δεκαδες να αγορασεις μεταχειρισμενα.σε λιωνει στο παζαρι ο αγοραστης γιατι εχει πολλες εναλλακτικες να διαλεξει..
    πιο γρηγορο δεν ειναι σιγουρα.εκτος αν εσυ θεωρεις πιο γρηγορο τα 5 χλμ τελικης οποτε χανεις την ουσια.εχουν σχεδον τις ιδιες επιδοσεις με το βερσισς να ειναι πολυ καλυτερο σε σκλειστες διαδρομες λογω μειωμενου βαρους,17αρι μπροστινου τροχου σε σχεση με τον 19αρι του στρομ και ασφαλτινων ελαστικων σε σχεση με τα ον-οφ του στρομ.

  13. #58
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Λοιπόν επειδή όλοι φαγωθήκατε με την εμφάνιση της μιας και της άλλης μηχανής. Προφανώς το παληκάρι για να αναφέρετε σε αυτά τα δύο σημαίνει οτι του αρέσουνε κι αισθητικά επομένως γιατί να το ζορίζουμε κι άλλο. Άλλωστε πρόκειται για καθαρά υποκειμενικό θέμα. Εμένα μου αρέσει απίστευτα αισθητικά για παράδειγμα το DN δεν πα να φωνάζουν όλοι οτι μοιάζει με καρχαρία ή πως είναι αυτόματο αν εμένα μου αρέσει αυτό δεν αλλάζει.
    Το Versys είναι πολύ ελαστικό μηχανάκι απ' το λιγό που είδα. Είναι άριστο για μέσα στην πόλη και για επαρχιακούς. Για ΕΟ δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Η κάλυψη του απ' τον αέρα εμένα τουλάχιστον δε με πείθει.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris1980
    την ανεση δεν την εχει.αλλα μια χαρα ανετο ειναι.
    την προστασια δεν την εχει.αλλα μια χαρα καλυπτει.
    η εμφανιση ειναι υποκειμενικη.
    φορτωνεται μια χαρα.δες φωτο λιγες σελιδες πριν στο παρον θρεντ.
    απο αξιοπιστια δεν εχω ακουσει κανενα να σπαει...για v2 της suzuki υπαρχουν διασημες ιστοριες στο σαιτ.
    μεταπωλητικη αξια δεν νομιζω να εχει τρομερη οταν βρισκεις δεκαδες να αγορασεις μεταχειρισμενα.σε λιωνει στο παζαρι ο αγοραστης γιατι εχει πολλες εναλλακτικες να διαλεξει..
    πιο γρηγορο δεν ειναι σιγουρα.εκτος αν εσυ θεωρεις πιο γρηγορο τα 5 χλμ τελικης οποτε χανεις την ουσια.εχουν σχεδον τις ιδιες επιδοσεις με το βερσισς να ειναι πολυ καλυτερο σε σκλειστες διαδρομες λογω μειωμενου βαρους,17αρι μπροστινου τροχου σε σχεση με τον 19αρι του στρομ και ασφαλτινων ελαστικων σε σχεση με τα ον-οφ του στρομ.

  15. #60
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    παρε και συ ενα (ακομα) στρωμα.....μπορεις:rotflmao:
    τωρα για το θεμα μεταπωληση που ακουγεται αναρωτιεμαι ποσα θα σου δινει ο εμπορος οταν μεσα στο μαγαζι του υπαρχουν αλλα .....5 (μαυρα) που περιμενουν να πουληθουνε:rotflmao:
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μπαταρία σε V-Strom 650...?
    από lkol στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2012, 12:23
  2. ΤΡΙΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ V-strom 650 κ7.
    από snatch στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 12:13
  3. Έλλειψη σε V-Strom 650μαύρο ματ
    από chria στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2007, 13:14
  4. Αλλαγή λαδιών σε V-strom 1000
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2006, 12:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF