Σελίδα 4 από 18 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 263

Θέμα: Θόρυβος από το μπροστινό του v-strom 650 (5 threads in one)

  1. #46
    ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ.ΕΒΑΛΑ WP ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΜΑΤΗΣΕ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ.ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΜΑΛΑΚΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΤΙΠΟΤΑ.WP ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ:rotflmao: ΑΧΑΡΝΩΝ 63 (ΜΟΥΝΤΑΤΟΣ) ΤΗΛ.2108238996

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thryleon
    ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ.ΕΒΑΛΑ WP ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΜΑΤΗΣΕ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ.ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΜΑΛΑΚΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΤΙΠΟΤΑ.WP ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ:rotflmao: ΑΧΑΡΝΩΝ 63 (ΜΟΥΝΤΑΤΟΣ) ΤΗΛ.2108238996


    Ωραιος, αντε να το χαρεις



    απο τιμη?

  3. #48
    oraia nea epitelous!

    ti timoula exounkai poio montelo evales?

    kai mia foto vale apo th mhxanh sou meta thn egxeirhsh na vlepoume kai emeis oi neoi na ma8ainoume..
    Fly With It!!

  4. #49
    Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ 140EURO MAZI KAI ΤΑ ΛΑΔΙΑ WP.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dl.jpg2.jpg 
Προβολές:	843 
Μέγεθος:	21,4 KB 
ID:	37302

  5. #50
    KAI AΛΛΗ ΜΙΑ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15022006107.jpg 
Προβολές:	822 
Μέγεθος:	20,7 KB 
ID:	37303

  6. #51
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thryleon
    ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ.ΕΒΑΛΑ WP ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΜΑΤΗΣΕ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ.ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΜΑΛΑΚΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΛΑΚΟΥΒΕΣ ΤΙΠΟΤΑ.WP ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ:rotflmao: ΑΧΑΡΝΩΝ 63 (ΜΟΥΝΤΑΤΟΣ) ΤΗΛ.2108238996
    Και άλλος φίλος με την αλλαγή ελατηρίων ανέφερε οτι εξαφανίστηκε αυτός ο θόρυβος....Άρα;; Ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε...

    Με άλλα λόγια τα ρουλεμάν λαιμού δεν έχουν καμία σχέση με τα "γκντούπ"

    Αντε να δούμε...θα βγάλουμε τελικά πόρισμα;;
    'Ενα Jameson με πάγο...

  7. #52

    Question ΘΩΡΥΒΟΣ ΣΕ ΛΑΚΟΥΒΕΣ!!

    ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ STROMERS
    KAI ΘΕΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΞΥΓΗΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΗΠΩΣ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ.
    ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΕΝΑ DL650, ΚΟΡΥΦΗ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕ ΛΕΩ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΘΩΡΥΒΟ ΣΕ ΛΑΚΟΥΒΕΣ, ΤΥΠΟΥ ΥΠΟΝΟΜΟΥΣ, Η ΣΑΜΑΡΙΑ ΜΕ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ 20-50ΚΛΜ.
    ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΥΠΟΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ.
    ΟΣΤΟΣΟ Ο ΘΩΡΥΒΟΣ ΠΟΥ ΚΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΝΤΟΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΤΑΞΥ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΜΟΝΙΟΥ.
    ΕΧΟΥΜΕ ΛΥΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΔΕΝ ΕΝΤΟΠΙΣΤΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΤ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΣΠΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΤΟΥΣ.
    ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΣ ΣΑΜΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΟΡΥΒΟ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΙΣΘΗΤΟΣ ΑΠΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ.
    ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!

  8. #53
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    μπουκαλιτσες μου γλυκες....

  9. #54
    ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ, ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙ ΜΠΟΥΚΑΛΕΣ?
    SORRY ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΑΥΤΟ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
    ΓΙΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΨΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?
    ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΚΝ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΤΟ ΚΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ STROM ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.

  10. #55
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    εχουμαι αναφεθει και στο παρελθων για αυτο το θεμα.
    Παντως μην ανησυχεις ,ειδικα τωρα μεσα στον χειμωνα θα το ακους εντονα,μολις πιασουν οι ζεστες ουτε που θα το ακους...
    Αλλοι λενε οτι ειναι στο ρουλεμαν του λΑΙΜΟΥ εγω λεω οτι ειναι στις μπουκαλες.

    Για κοιτα και εδω http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=18503

  11. #56
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Οχι μπουκαλίτσες βρε ,
    α.Πάρε ενα κλειδί και σφύξε τις δυο βίδες που κρατάνε το φέρινκ στον λαιμό,
    β.Αλλιώς μπορεί να έχει ξεσφίξει και η βάση του φαναριού και το χτύπημα που ακούς να είναι αυτή όταν χτυπάει στο φερινκ...

  12. #57

    Re: ΘΩΡΥΒΟΣ ΣΕ ΛΑΚΟΥΒΕΣ!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Psilouris DL650
    ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ STROMERS
    KAI ΘΕΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΞΥΓΗΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΜΗΠΩΣ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ.
    ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΕΝΑ DL650, ΚΟΡΥΦΗ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕ ΛΕΩ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΘΩΡΥΒΟ ΣΕ ΛΑΚΟΥΒΕΣ, ΤΥΠΟΥ ΥΠΟΝΟΜΟΥΣ, Η ΣΑΜΑΡΙΑ ΜΕ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ 20-50ΚΛΜ.
    ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΥΠΟΘΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.
    Μαλλον δεν κοιταξες καλα γιατι εχει ξανα υποθεί και μαλιστα παρα πολλες φορες σε διαφορες συζητησεις
    Για το γκουπ φταινε ΜΟΝΟ τα ρουλεμαν του λαιμου!Απο κει ακουγετε το γκουπ!Δεν ειναι τιποτα μην μασας οντως ειναι μαλακια να ακουγετε έτσι αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι στο μηχανακι.Να δεις ομως που με χιλιομετρα θα γλυκανει και οσο παει θα ακουγετε και λιγοτερο!
    Ενα τακ που κανει οταν κανεις την μηχανη μπρος πισω και πατας φρενο δεν εχει σχεση με τα ρουλεμαν ειναι οι πλευστοι δισκοι μπροστα!
    Υπομονη και σε λιγο ουτε καν που θα το ακους εκτος αν εχεις την διαθεση να πας να αλλαξεις ρουλεμαν στο λαιμο!

  13. #58
    afto to 8ema paizei synexeia kai apo oti exo dei, ena pallikari pou eixe to provlhma afto allakse tia elathria kai evale WP.apo tote den 3anakousthke o periergos-eknevristikos 8oryvos.
    ta phre apo edo:
    Ακαρνών 63 (Πουντάτος) τηλ 2108238996

    ama psa3eis mesa sto forum 8a vreis k poios to ekane post.

    Fly With It!!

  14. #59
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Πάνω που είχα κατασταλάξει και εγώ (μετά από πολλές συζητήσεις εδώ) οτι το πρόβλημα οφείλεται σε χαλαρά ρουλεμάν λαιμού και προγραμμάτιζα σφίξιμο ή αντικαταστασή τους στο επόμενο service.....έρχεται ο thryleon και ένα άλλο μέλος (sorry δεν θυμάμαι το nick) και αλλάζουν μπροστινά ελατήρια και....εξαφανίζεται ο θόρυβος!!!

    Ε, μετά από αυτό, παρατάω κάθε προσπάθεια κατανόησης του φαινομένου....μπορώ να πω οτι άρχισε να μου αρέσει κιόλας το ¨γκντουπ¨... δίνει χαρακτήρα ρε παιδί μου στο μηχανάκι..:rotflmao:





    Κοντοζυγώνουμε τους 60 και πόρισμα δεν βλέπω να βγάζουμε στο συγκεκριμένο πρόβλημα....Οψόμεθα
    'Ενα Jameson με πάγο...

  15. #60
    Παντα ορθιος Το avatar του/της mhtsorodas
    Εγγραφή
    09/03/2006
    Μηνύματα
    89

    ΘΟΡΥΒΟΣ ΣΕ ΛΑΚΟΥΒΕΣ

    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΛΕΥΣΤΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΛΑΙΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 23000+ ΚΑΙ ΤΟ GAP ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΑΣ. ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΓΗ ΕΛΑΤΗΡΙΑ Η ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΛΑΙΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Σελίδα 4 από 18 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΡΙΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ V-strom 650 κ7.
    από snatch στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 12:13
  2. γνώμες για το ABS του V-Strom 650
    από Skakinen στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 11:43
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2006, 01:24
  4. Honda Innova θορυβος απο το φαναρι
    από ioannou_b στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2006, 20:03
  5. Επιστροφή από το χωριό του Λεωνίδα
    από afrotwin στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 12:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF