Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 102

Θέμα: Fazer FZ8

  1. #46
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    γιαλαντζί εννοώ οτι ειναι απο Η/Υ , δηλαδή να την δούμε όπως θα κυκλοφορεί στον δρόμο!

    αν και δεν το ειχα ψαξει ειμαι σιγουρος για αυτο που λες για τα ξενα site

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  2. #47
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    υπάρχει και η επίσημη πρώτη του fazer8 . Το έχει και στο blog του ο SVX ( αλλά ρε μαν βλέπω τα βιντεάκια στο μπλογκ σου αλλά θα ήθελα και το σχολιάκι σου για κάθε τι που παρουσιάζεις εκεί ) Έχει πιο fun έτσι .

  3. #48
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    θα ήθελα και το σχολιάκι σου για κάθε τι που παρουσιάζεις εκεί ) Έχει πιο fun έτσι .
    ασε γιατι θα αρχιζα για το καζανι του Πανοραμιξ που το βαλανε για ΤΕλικο ...

    Βρηκαμε κοντρα για το Bandit

    ΣΧΟΛΙΑ στο Blog ( αν υπαρχουν) εμφανιζονται με κλικ στο "Περισσοτερα"
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #49
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Δε μ απασχολεί αν είναι αρνητικά ή θετικά , απλά μου κάνει κάπως να βλέπω μόνο φώτος και βιντεάκια και να μην ξέρω την άποωη του μπλόγκερ για αυτά . Τέλος για το καζάνι , ξέρεις ότι στο 95% των περιπτώσεων θα πάει υπέρ πίστεως και πατρίδας για τα μάτια μιας ακράπας , ρέμους κοκ

  5. #50
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    μακαρι να ΜΗΝ ειναι τετρακυλινδρο...

    Όλα τα Fazer ανέκαθεν ήταν 4κύλινδρα από το αρχαίο Phazer του '85 (άνω των 50 ίππων) και ευτυχώς μέχρι σήμερα. Εννοείται πως όσο περισσότερα τα κυβικά τόσο το καλύτερο.
    Όταν άκουσα την φήμη για 800άρι 2κύλινδρο αναρωτήθηκα, γιατί να βγεί TDM 800 με σχήμα και αυτοκόλητο Fazer και ποιός θα πάρει κατι τέτοιο; Χάρηκα πολύ που θα προστεθεί το καινούριο 800 σφήνα στο μικρό και το μεγάλο. Νομίζω ο,τι θα έχει λόγο ύπαρξης αν έχει και λογική τιμή, που το φοβάμαι λιγάκι, βλέποντας τις τιμές της YAMAHA τελευταία (αν έιναι εως 785cc θα έχει και φθηνό σήμα).
    Ίσως τελικά να προτιμήσω μεταχειρισμένο 1000. Πάντως το 600 εώς το 2003 βελτιωνόταν ενώ από το 2004 εώς σήμερα κατά την άποψή μου γίνεται χειρότερο. (Σε θέμα πρακτικότητας και πολυχρηστικότητας κυρίως)
    Όυφ Μπερδεύτηκα δεν ξέρω
    Καληνύχτα:ZZZ:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tami-14047.jpg 
Προβολές:	599 
Μέγεθος:	20,0 KB 
ID:	190672
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  6. #51
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
    Μια πολύ καλή ιδέα θα ήταν:
    1.Το FZ8 να βγεί μόνο σε streetfighter και να αντικαταστήσει το FZ6 το οποίο έχει ούτως ή άλλως σχετικά μικρό αγοραστικό κοινό (σε σχέση με το FZ6 Fazer),
    2.To FZ6 Fazer να παραμείνει στην παραγωγή,αλλά μόνο το S2 και
    3.Να παραμείνουν και τα Diversion και FZ1 όπως έχουν...και με τα δύο μοντέλα τους (γυμνό και με fairing).

    Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε τι θα γίνει,πιστεύω...
    Μέχρι τότε:
    +1000
    Κι αυτό για την ιστορία. Με αγάπη στους fazerάκιδες
    http://www.youtube.com/watch?v=0eR673Nt4ao
    Πρωτοάκουσα τον ήχο αυτό (με μαμά εξατμίσεις όμως) πριν 15-18 χρόνια περίπου, από ένα γείτονα που την είχε, και ακόμα βουίζουν τα αυτιά μου. από τις 16000 στροφές.
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  7. #52
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
    Μια πολύ καλή ιδέα θα ήταν:
    1.Το FZ8 να βγεί μόνο σε streetfighter και να αντικαταστήσει το FZ6 το οποίο έχει ούτως ή άλλως σχετικά μικρό αγοραστικό κοινό (σε σχέση με το FZ6 Fazer),
    2.To FZ6 Fazer να παραμείνει στην παραγωγή,αλλά μόνο το S2 και
    3.Να παραμείνουν και τα Diversion και FZ1 όπως έχουν...και με τα δύο μοντέλα τους (γυμνό και με fairing).

    Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε τι θα γίνει,πιστεύω...
    Μέχρι τότε:

    KAI TOTE ta XJ6 & Diversion pos tha ta Passaroun?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #53
    Η yamaha τα εχει κανει πουτανα.
    Ξηλωνει ενα all around best seller και προωθει το xj6-diversion που εχει μοτερ, πλαισιο, μπροστινο απο fazer και ενα ψαλιδακι απο το cb125 και μια αθλια εξατμιση, δηλαδη διωχνει τον χαρακτηρα του fazer και συναρμολογει ενα ''νεο'' μοντελο απο ο,τι εχει στην αποθηκη.
    Δηλαδη τι περιμενουν, με ενα καινουριο φαναρι και μερικα πλαστικα γυρω-γυρω να μας πουνε οτι ειναι νεο μοντελο??

    Το fz8 , πλην της αθλιας εξατμισης που θυμιζει κακοβαμμενο τελικο fz1, και του αναμενομενου νεου μοτερ, εχει βαλει ο,τι εχει απομεινει απο τα προηγουμενα R1 και το τωρινο fazer1000.
    Tουλαχιστον ας το βαλει σε μια χαμηλη τιμη, γιατι ενα downsizing του 1000 και μονο αυτο δεν δικαιολογει επιπλεον χρηματα για εξελιξη νεου μοντελου.Αν καιει και οπως το χιλιαρι.....
    Τουλαχιστον εβαλαν ενα γαμωusd (απο το χιλια φυσικα, μην μπαινουμε και σε εξοδα).

    Τιποτα, μηδεν..η yamaha φετος ειναι σκετη απογοητευση.Αντιγραφει τους υπολοιπους σε βαθμο αηδιας.Απλα κοτσαρει κι ενα φερινγκ, ετσι για προστασια (απ'το φτυσιμο).
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  9. #54
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Μακάρι να έχει νέο μοτέρ , γιατί αν έχει του 1Κ , θα έχει και το βάρος του καθώς και την κατανάλωση του και μάλλον τη γαμ...με!!!

  10. #55
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    KAI TOTE ta XJ6 & Diversion pos tha ta Passaroun?
    Ως πρότασή τους στα οικονομικά 4κύλινδρα απέναντι στο CBF 600 GSR 600 κλπ ''φθηνά'' της κατηγορίας.
    Δεν νομίζω ο,τι το αγοραστικό κοινό του Fazer θα κοιτάξει το Χj6 και το Diversion για άλλο λόγο από την χαμηλότερη τιμή. Δεν αξίζει περισσότερο έτσι κι΄αλλιώς. Έτσι δεν είναι?
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  11. #56
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
    Η yamaha τα εχει κανει πουτανα.
    Ξηλωνει ενα all around best seller και προωθει το xj6-diversion που εχει μοτερ, πλαισιο, μπροστινο απο fazer και ενα ψαλιδακι απο το cb125 και μια αθλια εξατμιση, δηλαδη διωχνει τον χαρακτηρα του fazer και συναρμολογει ενα ''νεο'' μοντελο απο ο,τι εχει στην αποθηκη.
    Δηλαδη τι περιμενουν, με ενα καινουριο φαναρι και μερικα πλαστικα γυρω-γυρω να μας πουνε οτι ειναι νεο μοντελο??

    Το fz8 , πλην της αθλιας εξατμισης που θυμιζει κακοβαμμενο τελικο fz1, και του αναμενομενου νεου μοτερ, εχει βαλει ο,τι εχει απομεινει απο τα προηγουμενα R1 και το τωρινο fazer1000.
    Tουλαχιστον ας το βαλει σε μια χαμηλη τιμη, γιατι ενα downsizing του 1000 και μονο αυτο δεν δικαιολογει επιπλεον χρηματα για εξελιξη νεου μοντελου.Αν καιει και οπως το χιλιαρι.....
    Τουλαχιστον εβαλαν ενα γαμωusd (απο το χιλια φυσικα, μην μπαινουμε και σε εξοδα).

    Τιποτα, μηδεν..η yamaha φετος ειναι σκετη απογοητευση.Αντιγραφει τους υπολοιπους σε βαθμο αηδιας.Απλα κοτσαρει κι ενα φερινγκ, ετσι για προστασια (απ'το φτυσιμο).

    Είναι συνηθισμένη αυτή η τακτική των εργοστασίων ,ο ένας αντιγράφει τον άλλο και το χειρότερο είναι να φτιάχνει κακά αντίγραφα δικών της μοντέλων. Δέν έχεις και άδικο. Η απογογοήτευσή σου ίσως είναι υπερβολική, αλλά κατανοητή. Πάντως τον χαρακτήρα του fazer 600 τον χάλασε κατ' εμέ, απ' το '04 και μετά. Το 1000 μου αρέσει περισσότερο έτσι.
    Τουλάχιστον η εξάτμιση λόγω καμπύλων δεν μοιάζει τόσο με θερμοσίφωνα όπως στο Bandit. Το μοτέρ προέρχεται απο downsizing του 1000 με μικρότερη διάμετρο και ίδια διαδρομή απ' ότι διάβασα κάπου (δεν θυμάμαι που) λογικά θα έχει χαμηλότερη κατανάλωση. Αν αυτό είναι αρκετό για να μας κερδίσει? Δεν ξέρω, κάτι είναι πάντως....
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hiro

    Είναι συνηθισμένη αυτή η τακτική των εργοστασίων ,ο ένας αντιγράφει τον άλλο και το χειρότερο είναι να φτιάχνει κακά αντίγραφα δικών της μοντέλων. Δέν έχεις και άδικο. Η απογογοήτευσή σου ίσως είναι υπερβολική, αλλά κατανοητή. Πάντως τον χαρακτήρα του fazer 600 τον χάλασε κατ' εμέ, απ' το '04 και μετά. Το 1000 μου αρέσει περισσότερο έτσι.
    Τουλάχιστον η εξάτμιση λόγω καμπύλων δεν μοιάζει τόσο με θερμοσίφωνα όπως στο Bandit. Το μοτέρ προέρχεται απο downsizing του 1000 με μικρότερη διάμετρο και ίδια διαδρομή απ' ότι διάβασα κάπου (δεν θυμάμαι που) λογικά θα έχει χαμηλότερη κατανάλωση. Αν αυτό είναι αρκετό για να μας κερδίσει? Δεν ξέρω, κάτι είναι πάντως....
    Θα θεωρουσα πιο τιμιο απο την yamaha να μας κοτσαρει ενα αναβαθμισμενο s2, με 750αρι μοτερ και usd , παρα ενα συνολο απο ρεταλια παλιων χιλιαριων.
    Παντως, νομιζω οτι θα πουλησει, γιατι το ''fazer'' ειναι ονομα με ιστορια.
    Ενας καινουριος χρηστης θα το προτιμησει, για το επομενο μηχανακι ομως δυσκολα.
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  13. #58
    Μέλος χωρίς V-Strom Το avatar του/της Hiro
    Εγγραφή
    17/02/2010
    Μηνύματα
    162
    Μήπως στο όνομα της ''αναβάθμισης'' ενός μοντέλου αλλοιώνεται ο χαρακτήρας και συνήθως η χρηστικότητα του, ανεβάζοντας πολλές φορές αδικαιολόγητα το κόστος?? Παρατηρώ τα μοντέλα να βελτιώνονται ώσπου αλλάζουν κατηγορία και μου ανάβουν τα λαμπάκια
    Experience is something you don't get until just after you need it.
    Παλιά ήμουν αναποφάσιστος αλλά τώρα πια δεν είμαι σίγουρος.

  14. #59
    Κυβισμός 779cc
    Διαστάσεις 68,0 x 53.6mm
    Σχέση 12,0: 1
    Ονομαστική Ιπποδύναμη 78.1KW (106.2PS) / 10000rpm
    Ροπή (8.4kgf ・ m) / 8000rpm


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	las-yamaha-fz8-fazer8-2010-al-detalle-12684018994.jpg 
Προβολές:	432 
Μέγεθος:	50,6 KB 
ID:	191661
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  15. #60
    Βάρος FZ8: 211kg / 216kg ABS ---- Fazer8: 215kg / ABS 220 kg

    Χωρητικότητα καυσίμου 17 lit
    Ρεζέρβα 3,8 lit


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	435 
Μέγεθος:	33,3 KB 
ID:	191662
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2011, 19:54
  2. Fazer 1000
    από Θάνος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 23:52
  3. Πώληση FAZER
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2003, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF