Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 90

Θέμα: Το νέο μου shoei Multitec (2007)

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
    Και η εξήγηση μεταφράζοντας τα Γιαπωνέζικα ... για την διαφορά στους αεραγωγούς .

    As for the upper air intake which is loaded onto the sinciput, 3 hole types of outer sliding shutter equipment. Stabilizing approximately 60% rise than the model and the fresh air until recently, it takes in the inhalation area inside the helmet. As for the ardor humidity which is confined inside, from the neck outlet which utilizes the vacuum effect efficiently and the air stabilizer 4 which is loaded onto the vertex forcing discharge. It maintains comfortable installing environment always, prevents also the concentration decrease of the long distance cruising time. The upper intake, both the top outlet be able to operate easily when the glove is done, opening and closing is possible quickly.
    Μετάφραση για τους Έλληνες άνεφ Αγγλικών .

    Οι νέοι αεραγωγοί , στο επάνω μέρος , προσφέρουν 60% καλύτερο αερισμό (Μοντέλο 2007), πράγμα που θα εκτιμηθεί , μόνο σε ταξίδια , πολύ μεγάλων χιλιομετρικών αποστάσεων .

  2. #47
    Αντε καλά ... αντί Edit ... πάτησα παράθεση ... και νόμιζα οτι μόνο ο Dirtbird κάνει κάτι τέτοια

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
    Ωραίος ο slacker

    Να υποθέσω οτι το Ε6 = Japan



    E6=Belgium



    η Ιαπωνια εχει Ε43!!!

    το αισιοδοξο αυτοκολλητακι στο κουτι με ελληνικους χαρακτηρες "ΚΑΤΑΣΤΕΥΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ" ειναι φανερο πως μετακολληθηκε απο ελληνα μαλλον μετα την εισαγωγη του στη χωρα μας!

    προσεξε το κουτι, εχει γιαπωνικους κ λατινικούς χακτηρες,
    υπαρχει αυτοκολλητακι με περιγραφη περιεχομενου, serial number k barcodes με λατινικους χαρακτηρες,
    κ ενα ακομα αυτοκοκολλητο (διαφορετικης ποιοτητας απο'τι φαινετε στη φωτο) με ελληνικους χαρακτηρες!!!



    νομιζω οτι μπορεις να τους παρεις ενα τηλ να ρωτησεις "τι γινετε" με αυτο το Multitec τελικα!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  4. #49
    Η πατρότητα , αναγράφεται περίεργος, στον πάτο του κουτιού .

    Πάντως εάν είναι μαϊμού , είναι από τις καλύτερες που έχω δει !!

    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	p8075007.jpg 
Προβολές:	356 
Μέγεθος:	77,6 KB 
ID:	98661

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
    Η πατρότητα , αναγράφεται περίεργος, στον πάτο του κουτιού .
    .
    Ναι, μάλλον η πατρότητα της... χαρτόκουτας! :rotflmao:

  6. #51
    ε δεν εχεις δει κινεζικες απομημισεις!

    κ δε λεω για ηλ.σηδερα που σκανε κ καφετιερες που λιωνουν ή ταπερ που τρωνε τα κεφτεδακια, αλλα για επαγγελματικο reverse engineering, καποιες φορες οι κοπιες βγαινουν καλυτερες απο τα πρωτοτυπα!

    κανε το τεστ γνησιοτητα,βαλε στο κρανος δυο μπανανες κ εαν μετα απο 2 μερες βρεις μονο φλουδες.......εχεις προμπ!!!




    τεσπα,
    ευχομαι αχρειαστο να ειναι το κρανακι σου κ να μη σε απασχολησει η πατρωτητα του ουσιαστηκα!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  7. #52
    Οχι !! καλά κάνετε .... και μου τα λέτε .

    Διότι σήμερα το εμπόριο έχει καταντήσει ως, η επιστήμη της παραπλάνησης .

    Παρόλα αυτά , εάν προσέξατε στην σελίδα 3 , έχω παραθέσει εικόνα από την σελίδα της SHOEI Europe, περί HOMOLOGATION . (Αναγράφετε εκεί , στο σκίτσο και το Ε6 !! )


    Πάντως απάντηση απο SHOEI δεν έλαβα , μάλλον είναι όλοι με τα βατραχοπέδιλα. και τις μάσκες τους.

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost

    Διότι σήμερα το εμπόριο έχει καταντήσει ως, η επιστήμη της παραπλάνησης .


    σημερα?????



    γιατι νομιζεις οτι οι αρχαιοι ελληνες ηταν πρωτοποροι στο εμποριο?????


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    γιατι νομιζεις οτι οι αρχαιοι ελληνες ηταν πρωτοποροι στο εμποριο?????
    Γιατι είχαν καράβια ... διάβαζε και λίγο ιστορία ... όλο ΜΟΤΟ & 0-300 .. το έκαψες το ρημάδι

  10. #55
    Παιδιά τελικά ένα κράνος σήμερα πόσο φόρο έχει? Ισχύει ακόμα ο φόρος ειδών πολυτελείας?

  11. #56

  12. #57
    Μεγειά Κυριάκο, και αχρείαστο (τη ζελατίνα να τη κλείνεις παραέξω, οι μπάμπουρες δεν αστειεύονται).


  13. #58
    Thanks Man !!


    Μιλάμε , μου μπήκε γάντι ... στάθηκα πάρα πολύ τυχερός .

    Και με εχει ξετρελάνει , η αίσθηση που σου δίνει , οτι τα μούτρα σου δεν είναι κολλημένα πάνω στην ζελατίνα ( όπως στα φτηνιάρικα κράνοι ) .... νοιώθω άνετα .. σαν αστροναύτης :rotflmao:

  14. #59
    Το Ε6 αντιστοιχεί πράγματι στο Βέλγιο αλλά στην ετικέτα αναφέρεται σε ποιά χώρα έγινε τέστ ποιότητας και ασφάλειας του κράνους και όχι που κατασκευάστηκε. Άρα το Ε6 σημαίνει ότι πέρασε από τέστ στο Βέλγιο. Το είχα διαβάσει κάπου στο νετ αυτό, γιατί και εγώ απορούσα με το δικό μου HJC που έλεγε ότι κατασκευαζόταν στην Αμερική αλλά έφερε στην ετικέτα το Ε6.
    Καλοφόρετο και αγρατσούνιστο!

  15. #60
    Να σε καλά

    Εδω παραλίγο να μας τρελαίνουν , να μας βγάλουν το κράνος μαϊμού !!

    Πλάκα πλάκα .. η SHOEI δεν μου απάντησε ακόμα στο Email !! ... έπεσα μέσα στον Αύγουστο και τώρα υπομονή και κουράγιο .

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μόλις πήρα το νέο μου SHOEI X-Eleven Kiyonary...
    από nickmavros στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2007, 14:16
  2. Το νέο μου shoei (2007)
    από zireous στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2007, 11:55
  3. Το νέο μου μοτόρι
    από kalant στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 22:31
  4. Το νέο μου μηχανάκι!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2004, 14:43
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 12:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF