Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 72

Θέμα: 5 λεπτά αρκούν για να γκρεμίσουν τους ψεύτικους φόβους μας.

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Ανθρωποι είμαστε όλοι,τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο..
    The only easy day was yesterday.

  2. #47
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Ανθρωποι είμαστε όλοι,τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο..
    Αυτό ελέγχεται...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Πόσα να δίνουμε για το κεφάλι;

    Ναρκοθέτηση των συνόρων;

    Ο ανθρωπισμός δεν εχει κομματικά όρια.. (δλδ τωρα τελευταία έχει αλλά πάμε παρακάτω).

    Επισης, δεν ήρθαν για να κάτσουν αλλά τους δώσαμε δουλειά.. τώρα που δεν έχουμε εμείς, δεν τους γουστάρουμε;
    Είπαμε, εμείς είμαστε μοντέρνοι. Με ορθάνοιχτα σύνορα, ορθάνοιχτα μυαλά & ορθάνοιχτες τις πόρτες των σπιτιών μας για να μπαίνει ο καθένας όποτε θέλει και να κάνει ότι γουστάρει.

    Και μετά απορούμε που ο μιχαλολιάκος έχει πέραση στον κόσμο...Αυτά συμβαίνουν μόνο σε χώρες-καφενεία.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αυτό ελέγχεται...
    Χμμ..
    Ισως να αντιστράφηκε το πίθηκος-νεάτερνταλ-άνθρωπος σε άνθρωπος-νεάτερνταλ-πίθηκος.
    Με αυτό δεν θα διαφωνήσω,γιατί καθημερινά βλέπουμε πολλούς άνθρωπους σε φάση πιθηκοποίησης(όλων των φυλών και εθνικοτήτων)
    The only easy day was yesterday.

  5. #50
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Ανθρωποι είμαστε όλοι,τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο..
    Και η ανθρωπότητα έχει τις απαιτήσεις της...

    "L'humanité ne sera heureuse que le jour où le dernier bureaucrate aura été pendu avec les tripes du dernier capitaliste"
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VASOS Προβολή μηνύματος
    Είπαμε, εμείς είμαστε μοντέρνοι. Με ορθάνοιχτα σύνορα, ορθάνοιχτα μυαλά & ορθάνοιχτες τις πόρτες των σπιτιών μας για να μπαίνει ο καθένας όποτε θέλει και να κάνει ότι γουστάρει.

    Και μετά απορούμε που ο μιχαλολιάκος έχει πέραση στον κόσμο...Αυτά συμβαίνουν μόνο σε χώρες-καφενεία.
    Δεν μπορεί,μάλλον άλλος άνθρωπος έγραψε την πρώτη παράγραφο,και άλλος την δεύτερη..
    The only easy day was yesterday.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορεί,μάλλον άλλος άνθρωπος έγραψε την πρώτη παράγραφο,και άλλος την δεύτερη..
    Ρε πστ μου 3ωσε το κακό. Μπέρδεμα ο ένας, μπέρδεμα ο άλλος, ξαναματαμπέρδεμα και ο τρίτος, μάγκες το έπιασα και θα πάω να το κοιτάξω

  8. #53
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VASOS Προβολή μηνύματος
    Είπαμε, εμείς είμαστε μοντέρνοι.
    Λέμε..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VASOS Προβολή μηνύματος
    Με ορθάνοιχτα σύνορα,
    Εκ του αποτελέσματος, ναι
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VASOS Προβολή μηνύματος
    ορθάνοιχτα μυαλά
    Μπα..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VASOS Προβολή μηνύματος
    & ορθάνοιχτες τις πόρτες των σπιτιών μας για να μπαίνει ο καθένας όποτε θέλει και να κάνει ότι γουστάρει.
    Εχουν πλουτίσει οι αλουμινάδες και οι κλειδαράδες..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VASOS Προβολή μηνύματος
    Και μετά απορούμε που ο μιχαλολιάκος έχει πέραση στον κόσμο...Αυτά συμβαίνουν μόνο σε χώρες-καφενεία.
    Δεκτόν.


    Αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι όλα αυτά θα είχαν μέτρο εφόσον δούλευε το κράτος..
    Το θρεντ βεβαια ξεκίησε για την διαφορετικότητα κι εσύ το πήγες στην ξενοφοβία και την μεταναστευτική πολιτική..

    Σε διαβεβαιώ ότι κι εγώ ο κομιστής του φωτός και του πολιτισμού ένοιωσα πολύ άσχημα απο την ξενοφοβία και των ρατισμό των βαρβάρων Άγγλων τα χρόνια που έμενα εκεί..

    Δεν έπαιζα ποδόσφαιρο μάλλον.. γι αυτό..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Εδώ ρε συ ένιωθα ξένος στην πολύ κλειστή κοινωνία της Πάτρας σαν φοιτητής και εσύ μου λες για Αγγλία? Αν και νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός γιατί εκεί έχουν γαλουχηθεί για χρόνια (πρώην αυτοκρατορία γαρ) με τις ιδέες του γιωργάκη περί multi-cultural society και global administration.

    Απλά ότι είναι καλό για κάποιον μπορεί να είναι κακό για κάποιον άλλο. Και αυτό διαφορετικότητα είναι

  10. #55
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VANDA Προβολή μηνύματος
    Να μιλάς λίγο καλύτερα για κάποιους που τον έχουμε γραμμένο και τον Τσίπρα κι όλους, απλά έχουμε καταλάβει από μικροί ότι βγαίνουμε σε πολλές βερσιόν και προσπαθούμε να είμαστε άνθρωποι, δίπλα σε ανθρώπους, είτε έτυχε να γεννηθούμε/μένουμε Ελλάδα, είτε στη ζούγκλα του Αμαζονίου, είτε στις ΗΠΑ, είτε παντού.
    +1000

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    ...........
    Το θρεντ βεβαια ξεκίησε για την διαφορετικότητα κι εσύ το πήγες στην ξενοφοβία και την μεταναστευτική πολιτική.....
    και αλλα 1000.

    προσεχτε πολυ!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Άλλος ένας που μπερδεύτηκε

    edit: εγώ το σταματάω γιατί παρεξηγήθηκαν οι απόψεις μου.

  12. #57
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VASOS Προβολή μηνύματος
    Εδώ ρε συ ένιωθα ξένος στην πολύ κλειστή κοινωνία της Πάτρας σαν φοιτητής και εσύ μου λες για Αγγλία? Αν και νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός γιατί εκεί έχουν γαλουχηθεί για χρόνια (πρώην αυτοκρατορία γαρ) με τις ιδέες του γιωργάκη περί multi-cultural society και global administration.

    Απλά ότι είναι καλό για κάποιον μπορεί να είναι κακό για κάποιον άλλο. Και αυτό διαφορετικότητα είναι
    Όταν προσπαθούν να σε καρφώσουν στο μάτι με το κλειδί επειδή η προφορά σου δεν τους αρέσει (αν κι ακουγόμουν τότε σαν σκωτσέζος λόγω μακρόχρονης διαμονής εκεί - καμία ξενοφοβία εκεί, η μέρα με τη νυχτα λέμε!!!!) μάλλον κάτι καλά κατάλαβα...

    Το κλειδί βεβαια ακόμα το ψάχνουν
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Όταν προσπαθούν να σε καρφώσουν στο μάτι με το κλειδί επειδή η προφορά σου δεν τους αρέσει (αν κι ακουγόμουν τότε σαν σκωτσέζος λόγω μακρόχρονης διαμονής εκεί - καμία ξενοφοβία εκεί, η μέρα με τη νυχτα λέμε!!!!) μάλλον κάτι καλά κατάλαβα...

    Το κλειδί βεβαια ακόμα το ψάχνουν
    Καλά παιδιά αλλά απρόσεκτα με τα κλειδιά τους .

  14. #59
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Όταν προσπαθούν να σε καρφώσουν στο μάτι με το κλειδί επειδή η προφορά σου δεν τους αρέσει (αν κι ακουγόμουν τότε σαν σκωτσέζος λόγω μακρόχρονης διαμονής εκεί - καμία ξενοφοβία εκεί, η μέρα με τη νυχτα λέμε!!!!) μάλλον κάτι καλά κατάλαβα...

    Το κλειδί βεβαια ακόμα το ψάχνουν
    Παντού οι άνθρωποι ίδιοι είναι, λίγο πολύ... απαίδευτοι, αμόρφωτοι, παρτάκηδες, συντηριτικοί, πατριώτες/σοβινιστές/εθνικιστές, ρατσιστές, βλάκες....
    Υπάρχουν βέβαια και οι άλλοι, οι προοδευτικοί, δημοκράτες, ανοιχτόμυαλοι, ανθρωπιστές με παιδεία...αλλά αυτοί πάντα είναι λιγότεροι και ανοργάνωτοι σε αντίθεση με τους πρώτους....
    ΌΛΟΙ τους όμως είναι ψηφοφόροι...
    Τεσπά άκρη δεν θα βγει ούτε σήμερα...
    Αν κάποτε τολμήσουμε να κάνουμε την αυτοκριτική μας, να μορφωθούμε σαν έθνος (όχι από τα τωρινά σχολειά ή τα κατηχητικά....), και αποκτήσουμε και λίγο ομαδικό πνεύμα (αγαπάτε αλλήλους...) ίσως κάτι γίνει...
    Άντε, και καλύ τύχη μάγκες...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Δημοσιεύω επιστολή Αθηναίου αναγνώστη που περιγράφει μια ενδιαφέρουσα εμπειρία του.

    .....
    .....
    Αναπαράγεται αυτό το αρκετά συμπαθητικό κείμενο και αντί να ακολουθήσουν κάποια σχόλια για το που τελικά έχει φτάσει η άρρωστη λογική που κατάπιαμε αμάσητα από τα μήντια, γράφονται σχόλια που είναι στο ίδιο πνεύμα..

    Ρε παιδιά, γιατί τα λέτε απέξω απέξω, αφού η εποχή το επιτρέπει πια...Και "η ελλάδα πολιτισμός, θαύματα, όταν εμείς χτίζαμε...." και "εγώ δεν είμαι ρατσιστής...". Πείτε τι πιστεύετε ανοιχτά, αφήστε τα μισόλογα. Οι άνθρωποι που διαφωνούν τα είπαν τόσο απλά και ωραία

    Αν τυχόν όμως βρίσκεται όχι και τόσο σόι τη λογική σας, ότι κάπου μπάζει, μην την αμφισβητείτε χλιαρά σαν παιδάκια. Κάντε το σωστά, γρεμίστε τη και σκεφτείτε σοβαρά το ενδεχόμενο να έχετε ταυτιστεί με τις πιο απάνθρωπες λογικές και πρακτικές. Δεν είναι ντροπή να παραδεχθείς το λάθος, ντροπή είναι να επιμένεις σε αυτό όταν το βλέπεις

    Για δοκιμάστε...

    Αυτή η χώρα από τον ταξιτζή μέχρι τον πρωθυπουργό έχει πήξει στα "ξέρω εγώ που σου λέω μπλα...τα χω δει εγώ αυτά...μπλα...μπλά...εμένα που βλέπεις...μπλα...μπλα..."

    Μόνο που δεν υπάρχει χώρος για καφενειακές κουβέντες, πάει αυτό πέθανε, θέλει άλλα η εποχή

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2011, 11:17
  2. Για να μην φάμε τα μούτρα μας!
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2011, 22:18
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2009, 16:03
  4. Για να τους κράξουμε λιγάκι....
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2005, 12:34
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2005, 15:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF