Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 116

Θέμα: Καθημερινή κίνηση... ιδεά μου;

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter

    Το ότι παίζει τον ρόλο της ασπίδας, δεν είναι 100% σωστό. Γιατί εγώ ας πούμε, δεν κολάω στον άλλον. Κρατάω μια απόσταση, αρα ανα πάσα στιγμή μπορεί να μου συμβεί και εμένα κάτι.
    πάντα υπάρχει κι αυτή η πιθανότητα, ωστόσο ο μπροστινός λειτουργεί ως ειδοποίηση προς τους ΙΧήδες, ότι "προσοχή, ανάμεσά σας περνάνε μοτό" κι έτσι οι ΙΧήδες μαζεύονται και μάλιστα ανοίγονται αν τυχόν έχουν πάρει στραβή θέση και κλείνουν τη διήθηση, οπότε ο από πίσω είναι σε πολύ καλύτερη "μοίρα"

  2. #47
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    gdevelek...

    είναι απίστευτο το οτι λέμε τόση ώρα το ίδιο πράγμα και δεν μπορούμε να συνενοηθούμε.

    βαρέθηκα να το λέω... πάμε πάλι... δεν με ενοχλεί το πάω αργά και σταθερά... καθόλου μάλιστα καθώς σε αυτή την περίπτωση πραγματικά οπως λές και εσύ κάνει και την ασπίδα για μένα... τον προπομπό αν θες..

    Με ενοχλεί ομως όπως και εσένα απο όσο φαίνεται το

    1. είχε κλείσει τη "λωρίδα" διήθησης, ΧΩΡΙΣ να κάνει διήθηση, αφού πήγαινε ακριβώς δίπλα με το ΙΧ!!!
    και εδώ μπαίνει αυτό που λέω.. το να πάνε δεξιά ή αν δεν μπορούν ούτε αυτό να πάρουν άλλο μέσο... ή ακόμα και να κάτσουν σπίτι τους.

    Το ίδιο πράγμα λέμε.... απλά εμένα με ενοχλεί ίσως περισσότερο απο σένα πάντα βασιζόμενος στα λεγόμενα μας.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Ρε παιδιά απ' τη στιγμή που η διήθηση είναι παράνομη και επικίνδυνη πάρτε το απόφαση ότι δεν μπορείς ν' απαιτήσεις απ'τον άλλον να σε βοηθήσει στη σφήνα...
    Άρα για κάτι που δε δικαιούσαι να το ζητάς μην εκνευρίζεσαι(και κάνεις καμμιά μαλακία παρακάτω...).Δέχεσαι το ρίσκο και προσέχεις,τι άλλο να κάνεις;
    Έχετε καταλάβει ότι ανήκετε/ανήκουμε σε πάρα πολύ μικρό ποσοστό οδηγών που ψάχνουμε και γουστάρουμε το θέμα οδήγηση;
    Οι υπόλοιποι τους αρκεί απλά να μετακινούται όχι να οδηγούν (έχει διαφορά).
    Ούτε στην τελική υποχρεούται ο άλλος να συμμετέχει σε φόρουμ σχετικά με την οδήγηση/μηχανή/αμάξι κλπ(δυστυχώς...).
    Πείτε τον ξενέρωτο,μαλάκα,ό,τι θέλετε ,συμφωνώ.
    Καλώς ή κακώς όμως μοιράζεστε/μοιραζόμαστε το δρόμο μαζί του....
    Ποιό το νόημα λοιπόν για το όλο θέμα;

  4. #49
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Ρε συ, δεν μιλάμε για νομιμότητα.
    Πες το απλά ''κώδικα μοτοσυκλετιστικής δεοντολογίας''

    Ή πες το, ''κάνω κάτι χωρίς να γαμάω τον άλλον''

    Απλά. Παρανομώ/είς, συμφωνώ. Αλλά αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν, να θέτει σε κίνδυνο την σωματική μου ακεραιότητα, και αν θες και του ίδιου, γιατί με αυτά που κάνει, μπορεί να έρθω και να του κολλήσω από πίσω....



    Απλά μπείτε όλοι στην θέση του να οδηγείς και να σε κλείνει μηχανάκι.



  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
    Ρε συ, δεν μιλάμε για νομιμότητα.
    Πες το απλά ''κώδικα μοτοσυκλετιστικής δεοντολογίας''

    Ή πες το, ''κάνω κάτι χωρίς να γαμάω τον άλλον''

    Απλά. Παρανομώ/είς, συμφωνώ. Αλλά αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν, να θέτει σε κίνδυνο την σωματική μου ακεραιότητα, και αν θες και του ίδιου, γιατί με αυτά που κάνει, μπορεί να έρθω και να του κολλήσω από πίσω....



    Απλά μπείτε όλοι στην θέση του να οδηγείς και να σε κλείνει μηχανάκι.


    Δυστυχώς οι κώδικες δεοντολογίας δεν τηρούνται...δυστυχώς.
    Γι'αυτό και γω επικεντρώθηκα στο αποτέλεσμα .Το οποίο είναι κάνεις το μαλάκα,οδηγάς σαν gay μέσα σε κατοικημένες περιοχές(ειδικά όταν έχει κίνηση) μπας και τη γλιτώσεις....
    Τί να τον κάνω τον κώδικα αν είμαι με τις πατερίτσες ή ...αλλού.... ή ακόμα χειρότερα...
    Οπότε θεωρείς ότι δεν υπάρχει κώδικας δεοντολογίας στην οδήγηση και φυλάς τογκώλο σου...

  6. #51
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Ωραια όλα αυτα

    Παραθέτω παράδειγμα φανταστικό, αλλά πολύ σύνηθες

    Έστω, ότι οδηγώ την όμορφη μηχανή μου, στην ''αριστερή'' μοτολωρίδα.
    Μπροστά μου είναι ένα δίτροχο (οτιδήποτε), το οποίο απλά πάει πιο αργά και από τον θάνατο.
    Βέβαια και είναι δικαίωμα του.καμία αντίρηση.
    Ψάχνω αριστερά και δεξιά, να βρω διέξοδο, αλλά τίποτα, είναι όλα κολλημένα και επειδή το τιμόνι μου δεν κόβει και πολύ, δεν μπορώ να περάσω με την καμία....

    Λογική κίνηση, είναι να κορνάρεις/ειδοποιήσεις το προπορευόμενο συμπαθές δίκυκλο, και να περάσεις. σωστά?
    Όμως θίγεται ο εγωισμός του, και γκαζώνει, αλλά δεν μπορεί. Και σταματάει μην βρει καθρέπτη, σταματάει επειδή σταμάτησε ο δίπλα, σταματάει επειδή ΄νομίζει ότι θα κόψει ο άλλος το τιιμόνι και θα τον κάνει ήχος και φως κλπ κλπ κλπ........


    Σας κούρασα???
    Ε τότε, γιατί αυτός, δεν κοιτάει απλά τον καθρέπτη του, να τελιώνει η υπόθεση?
    Γιατί να μην κάνει ένα κλικ δεξιά, να περάσουμε και εμείς?
    Δεν λέω ότι το λέει ο νόμος, ούτε ότι το απαιτώ.
    Αλλα δεν είναι για βρίσιμο???



  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
    Λογική κίνηση, είναι να κορνάρεις/ειδοποιήσεις το προπορευόμενο συμπαθές δίκυκλο, και να περάσεις. σωστά?
    Όχι φίλε ,το να κορνάρεις δε το θεωρώ λογική κίνηση.Κορνάρω μόνο αν δω καμμιά γριά στο πεζοδρόμιο ή τίποτα πιτσιρίκια ώστε να με καταλάβουν.
    Μαλακίες μικρότερος στο δρόμο έχω κάνει (με αμάξι σε βουνά)αλλά ποτέ δεν έχω κορνάρει στον μπροστινό.Πολύ σπάνια να παίξω φώτα σε κάποιον που κοιμάται αλλά όχι κόρνα.Είναι πολύ σπαστικό να σου κορνάρουν και λογικά ο μπροστινός (ειδικά αν είναι γκάγκας)ν'αρχίσει τα δικά του.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
    ......, σταματάει επειδή ΄νομίζει ότι θα κόψει ο άλλος το τιιμόνι και θα τον κάνει ήχος και φως κλπ κλπ κλπ........
    Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι όλ'αυτά έχουν συμβεί,συμβαίνουν και θα συμβαίνουν;Μήπως ο τύπος που τα κάνεις την έχει πατήσει κάποτε αναπάντεχα και προσπαθεί να φυλαγεται όσο γίνεται;

  9. #54
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Οκ και στα δυο ποστ. Εχεις δίκιο.
    Αλλά τότε, αν την έχει πατήσει, αν δεν θέλει να του κορνάρουν, γιατί δεν κοιτά ορθά τους καθρέπτες του, ή γιατί δεν κάνει δεξιά μόλις αντιληφθεί ότι έρχεται κάποιος ''γρηγορότερος'' από αυτόν?

    Και δεν το πάιζω γρήγορος, δεν στο λέω για αυτό. Εχω υπάρξει πολλές φορές μπροστά, και μόλις αντιληφθω κάποιον από πίσω, κάνω δεξιά για να περάσει, να έχω και την ησυχία μου


    Αυτο προσπαθώ να πω

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    606
    το ειχα ξαναγραψει καποτε και το ξαναλεω....
    η διαδρομη που ακολουθω καθε μερα περιλαμβανει και το κομματι Ποσειδωνος και ΑΜφιθεας για να φτασω στο γραφειο .....
    το τι βλεπω καθε μερα δεν περιγραφετε.....και στην Ποσειδωνος παει και ερχεται το πραγμα γιατι ειναι σχεδον δυσκολο για τους πεζους να διασχισουν το δρομο....

    Στην Αμφιθεας.....χαμος.....οι πεζοι μπορουν να τη νδιασχισουν απο οποιοδηποτε σημειο και πεταγονται ξαφνικα μπροστα σου σαν τους νιτζα.....
    το θεωρω απαραδεκτο να εχεις ενα μεγαλο οχημα ( λεωφορειο, φορτηγο κτλ ) στο δεξι σου χερι και προσπερνωντας το να μην πατησεις μια κορνα και να μην φρεναρεις λιγο ΜΗΠΩΣ και μπροστα απο το φορτηγο σου πεταχτει καποιος που ΔΕΝ μπορεις να δεις....

    ΑΠΟΡΩ με τους γρηγορους που ενω κινουμε ομαλα με το παπι μου αναμεσα στα αυτοκινητα κολλανε απο πισω μου και οταν τους αφησω να με περασουν απλα.....πανε με 100 αναμεσα στα αυτοκινητα στην ρημαδα την Αμφιθεας.....
    τα αποτελεσματα τα εχω δει πολλες φορες.....να χτυπανε πεζους, που περνανε χωρις αυριο απο σημεια που δεν ειναι διαβασεις κτλ, κτλ, κτλ ....
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟς ΦΤΑΙΕΙ ΜΕΤΑ Ή ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ......εχει να κανει με την σωματικα μας ασφαλεια......

    το τελευταιο μεγαλο ατυχημα που επαθα με το TDM ηταν οταν στην Λεωφορο Βουλιαγμενης οδηγος αυτοκινητου ανοιξε ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ την πορτα του οδηγου να αδειασει το τασακι του στιν δρομο.....
    εγω καρφωθηκα στην πορτα του με την μηχανη , εφυγα και κατεληξα μεσα σε ενα ταξι που ηταν μπροστα του.....και πηγαινε με 25-3ο κμ την ωρα το πολυ αναμεσα σε αυτοκινητα που εκκινουνταν !!!
    ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ μου που μετα ο οδηγος ανελαβε ΟΛΗ την ευθυνα και μου πληρωσε τα παντα....
    και την μηχανη μου και τα ρουχα μου και τα παντα.....

    το οτι εγω ομως υποδεχθηκα το πρωτο μελος τι οικογενειας μου στον κοσμο με σπασμενα δαχτυλα και ναρθηκα στον λαιμο ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ κανενας .....

    οποτε.....μην ακουω μ@λ@κιες για το πως κινειται ο καθενας αναμεσα στα αυτοκινητα....ο καθενας κινειται οπως νιωθει αυτος ασφαλης....και μονο ετσι .....δεν παιε να ειναι παππους, νεος οδηγος, γυναικα, ακρανωτος κλπ....
    ολοι οι αλλοι, μπορουν να αλλαξουν λωριδα διηθησης, να σε προσπερασουν οπου μπορουν κτλ, κτλ, κτλ....
    Δεν χρειαζεται ουτε να τους κολλαμε απο πισω ουτε να τους πιεζουμε ουτε να τους αγχωνουμε.....

  11. #56
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
    το ειχα ξαναγραψει καποτε και το ξαναλεω....
    η διαδρομη που ακολουθω καθε μερα περιλαμβανει και το κομματι Ποσειδωνος και ΑΜφιθεας για να φτασω στο γραφειο .....
    το τι βλεπω καθε μερα δεν περιγραφετε.....και στην Ποσειδωνος παει και ερχεται το πραγμα γιατι ειναι σχεδον δυσκολο για τους πεζους να διασχισουν το δρομο....

    Στην Αμφιθεας.....χαμος.....οι πεζοι μπορουν να τη νδιασχισουν απο οποιοδηποτε σημειο και πεταγονται ξαφνικα μπροστα σου σαν τους νιτζα.....
    το θεωρω απαραδεκτο να εχεις ενα μεγαλο οχημα ( λεωφορειο, φορτηγο κτλ ) στο δεξι σου χερι και προσπερνωντας το να μην πατησεις μια κορνα και να μην φρεναρεις λιγο ΜΗΠΩΣ και μπροστα απο το φορτηγο σου πεταχτει καποιος που ΔΕΝ μπορεις να δεις....

    ΑΠΟΡΩ με τους γρηγορους που ενω κινουμε ομαλα με το παπι μου αναμεσα στα αυτοκινηταμ κολλανε απο πισω μου και οταν τους αφησω να με περασουν απλα.....πανε με 100 αναμεσα στα αυτοκινητα στην ρημαδα την Αμφιθεας.....
    τα αποτελεσματα τα εχω δει πολλες φορες.....να χτυπανε πεζους, που περνανε χωρις αυριο απο σημεια που δνε ειναι διαβασεις κτλ, κτλ, κτλ ....
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟς ΦΤΑΙΕΙ ΜΕΤΑ Ή ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ......εχει να κανει με την σωματικα μας ασφαλεια......

    το τελευταιο μεγαλο ατυχημα που επαθα με το TDM ηταν οταν στην Λεωφορο Βουλιαγμενης οδηγος αυτοκινητου ανοιξε ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ την πορτα του οδηγου να αδειασει το τασακι του στιν δρομο.....
    εγω καρφωθηκα στην πορτα του με την μηχανη , εφηγα και κατεληξα μεσα σε ενα ταξι που ηταν μπροστα του.....και πηγαινε με 25-3ο κμ την ωρα το πολυ αναμεσα σε αυτοκινητα που εκινουνταν !!!
    ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ μου που μετα ο οδηγος ανελαβε ΟΛΗ την ευθυνα και μου πληρωσε τα παντα....
    και την μηχανη μου και τα ρουχα μου και τα παντα.....

    το οτι εγω ομως υποδεχθηκα το πρωτο μελος τι οικογενειας μου στον κοσμο με σπασμενα δαχτυλα και ναρθηκα στον λαιμο ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ κανενας .....

    οποτε.....μην ακουω μ@λ@κιες για το πως κινειται ο καθενας αναμεσα στα αυτοκινητα....ο καθενας κινειται οπως νιωθει αυτος ασφαλης....και μονο ετσι .....δεν παιε να ειναι παππους, νεος οδηγος, γυναικα, ακρανωτος κλπ....
    ολοι οι αλλοι, μπορουν να αλλαξουν λωριδα διηθησης, να σε προσπερασουν οπου μπορουν κτλ, κτλ, κτλ....
    Δεν χρειαζεται ουτε να τους κολλαμε απο πισω ουτε να τους πιεζουμε ουτε να τους αγχωνουμε.....



    Δλδ εσύ κατάλαβες ότι πρέπει να κάνεις δεξιά, αν έρχομαι από πίσω σου, για να πάω με 100?
    Δεν μποιρώ να πάω με 40?
    Δεν είπες ότι ο καθένας πάει όσο θέλει? Να πάει όσο θέλει, αλλά το ξαναλέω, να μην γαμάει και τον άλλον.

    Δεν είπα ότι πρέπει να πηγαίνεις μαλιά κουβάρια, ούτε ότι όποιος έχει 1000κυβικά έχει προτεραιότητα. Δεν έίναι εκεί το θέμα μου. Απλά εσύ θες να πηγαίνεις με 25 ανάμεσα από τα αυτοκίνητα, γούστο σου καπέλο σου, αλλά οι υπόλοιποι δεν είναι υποχρεωμένοι να πηγαίνουν και αυτοί με 25

    Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω, φαντάζομαι.


  12. #57
    Πιστεύω ότι εμείς (οι έμπειροι και υπεύθυνοι οδηγοί, όπως έγραψα και παραπάνω) οφείλουμε αφενός να κάνουμε το "λαγό" όταν μας το επιτρέπουν, δηλαδή να θέτουμε το ρυθμό της διήθησης με ταχύτητα και ασφάλεια και αφετέρου να έχουμε το νου μας συνεχώς στους καθρέπτες μας και να παραχωρούμε δρόμο στους γρηγορότερους.

    Όταν μας κλείνει κάποιος είτε γιατί χαζεύει, ή γιατί δεν ξέρει να οδηγεί οφείλουμε να κάνουμε υπομονή. Κόρνα δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ και σίγουρα όχι για να πάρω πορεία.

    Δεν λέω ότι δεν έχω χάσει την ψυχραιμία μου μιά-δυό φορές, όταν για παράδειγμα έπεσε πίσω στο V-strom (που είχα τότε) ένας σιχαμένος παπάκιας (ο συγκεκριμένος όχι όλοι οι αναβάτες των συμπαθών πτηνών) που την είχε δει γρήγορος, αλλά δεν είδε το μαλάκα στην Κατεχάκη που αποφάσισε πρώτα να στρίψει αλλάζοντας λωρίδα και μετά να κοιτάξει. 'Η σε άλλη περίπτωση έχει "κατασκηνώσει" μπροστά μου παππούς με σακούλες στο τιμόνι και αριστερά και δεξιά και τα 2 πόδια του όχι στους μαρσπιέδες, αλλά να σέρνονται στην άσφαλτο, μιλάμε για το Χάρο τον ίδιο!

    Υπομονή λοιπόν για να είμαστε όρθιοι και με τα νεύρα μας όχι κουρελιασμένα...

    Α! Να μην ξεχάσω ότι σε αυτό το thredaki έμαθα τη λέξη "διήθηση"!!! Πραγματικά δεν ήξερα τον όρο. Μόνο εγώ είμαι ρε παιδιά? Διότι νοιώθω λίγο κάπως που νόμιζα ότι ξέρω και αρκετά καλά τη γλώσσα μας...

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
    το ειχα ξαναγραψει καποτε και το ξαναλεω....
    η διαδρομη που ακολουθω καθε μερα περιλαμβανει και το κομματι Ποσειδωνος και ΑΜφιθεας για να φτασω στο γραφειο .....
    το τι βλεπω καθε μερα δεν περιγραφετε.....και στην Ποσειδωνος παει και ερχεται το πραγμα γιατι ειναι σχεδον δυσκολο για τους πεζους να διασχισουν το δρομο....

    Στην Αμφιθεας.....χαμος.....οι πεζοι μπορουν να τη νδιασχισουν απο οποιοδηποτε σημειο και πεταγονται ξαφνικα μπροστα σου σαν τους νιτζα.....
    το θεωρω απαραδεκτο να εχεις ενα μεγαλο οχημα ( λεωφορειο, φορτηγο κτλ ) στο δεξι σου χερι και προσπερνωντας το να μην πατησεις μια κορνα και να μην φρεναρεις λιγο ΜΗΠΩΣ και μπροστα απο το φορτηγο σου πεταχτει καποιος που ΔΕΝ μπορεις να δεις....

    ΑΠΟΡΩ με τους γρηγορους που ενω κινουμε ομαλα με το παπι μου αναμεσα στα αυτοκινητα κολλανε απο πισω μου και οταν τους αφησω να με περασουν απλα.....πανε με 100 αναμεσα στα αυτοκινητα στην ρημαδα την Αμφιθεας.....
    τα αποτελεσματα τα εχω δει πολλες φορες.....να χτυπανε πεζους, που περνανε χωρις αυριο απο σημεια που δεν ειναι διαβασεις κτλ, κτλ, κτλ ....
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟς ΦΤΑΙΕΙ ΜΕΤΑ Ή ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ......εχει να κανει με την σωματικα μας ασφαλεια......

    το τελευταιο μεγαλο ατυχημα που επαθα με το TDM ηταν οταν στην Λεωφορο Βουλιαγμενης οδηγος αυτοκινητου ανοιξε ΕΝ ΚΙΝΗΣΗ την πορτα του οδηγου να αδειασει το τασακι του στιν δρομο.....
    εγω καρφωθηκα στην πορτα του με την μηχανη , εφυγα και κατεληξα μεσα σε ενα ταξι που ηταν μπροστα του.....και πηγαινε με 25-3ο κμ την ωρα το πολυ αναμεσα σε αυτοκινητα που εκκινουνταν !!!
    ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ μου που μετα ο οδηγος ανελαβε ΟΛΗ την ευθυνα και μου πληρωσε τα παντα....
    και την μηχανη μου και τα ρουχα μου και τα παντα.....

    το οτι εγω ομως υποδεχθηκα το πρωτο μελος τι οικογενειας μου στον κοσμο με σπασμενα δαχτυλα και ναρθηκα στον λαιμο ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ κανενας .....

    οποτε.....μην ακουω μ@λ@κιες για το πως κινειται ο καθενας αναμεσα στα αυτοκινητα....ο καθενας κινειται οπως νιωθει αυτος ασφαλης....και μονο ετσι .....δεν παιε να ειναι παππους, νεος οδηγος, γυναικα, ακρανωτος κλπ....
    ολοι οι αλλοι, μπορουν να αλλαξουν λωριδα διηθησης, να σε προσπερασουν οπου μπορουν κτλ, κτλ, κτλ....
    Δεν χρειαζεται ουτε να τους κολλαμε απο πισω ουτε να τους πιεζουμε ουτε να τους αγχωνουμε.....
    Πέστα ρε φίλε,χαρά στο κουράγιο σου που έγραψες όλο το κατεβατό...
    Και μένα στο νοσοκομείο με επισκέφτηκε η γυναίκα και όντως είχε σοκαριστεί περισσότερο από μένα.Άψογη συμπεριφορά.
    ΧΕΣΤΗΚΑ όμως,το αποτέλεσμα ήταν κακό για μένα...
    Αυτό είναι που λέω μην προσπαθείτε να μάθετε τους άλλους οδήγηση,προσπαθήστε να τη βγάλετε καθαρή.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    606
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
    Δλδ εσύ κατάλαβες ότι πρέπει να κάνεις δεξιά, αν έρχομαι από πίσω σου, για να πάω με 100?
    Δεν μποιρώ να πάω με 40?
    Δεν είπες ότι ο καθένας πάει όσο θέλει? Να πάει όσο θέλει, αλλά το ξαναλέω, να μην γαμάει και τον άλλον.

    Δεν είπα ότι πρέπει να πηγαίνεις μαλιά κουβάρια, ούτε ότι όποιος έχει 1000κυβικά έχει προτεραιότητα. Δεν έίναι εκεί το θέμα μου. Απλά εσύ θες να πηγαίνεις με 25 ανάμεσα από τα αυτοκίνητα, γούστο σου καπέλο σου, αλλά οι υπόλοιποι δεν είναι υποχρεωμένοι να πηγαίνουν και αυτοί με 25

    Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω, φαντάζομαι.

    καταλαβαινω απολυτα τι λες και το σεβομαι....
    τα 25 κμ με τα 40κμ δεν νομιζω οτι εχουν μεγαλη διαφορα στο τροπο που κινειται καποιος....
    ουτε οι υπολοιποι ειναι υποχρεωμενοι να πηγαινουν με 25 .....ΑΛΛΑ αν ο μπροστινος πηγαινει με 25 και εισαι πισω του ΔΕΝ εχεις το δικαιωμα να του κολλας, να του κορναρεις και γενικα να δημιουργεις "καταστασεις"....περιμενε μεχρι το επομενο φαναρι και περασε τον .....
    "αλλαξε λωριδα".....
    δεν ξερεις ο μπροστινος πως θα συμπεριφερθει και σε τι κατασταση ειναι .....
    υπαρχουν πολλοι λογοι που μπορει να συντρεχουν.....
    κοιταμε παντα τον εαυτουλη μας παιδια και προσεχουμε για αυτον.....
    τωρα αν θα κανει ακρη για να περασεις εσυ, η θα σου σπασει τα @ρχδι@ ειναι καθαρα θεμα οδηγικης παιδειας που εχει ο καθενας ......να του την αλλαξεις δεν μπορεις.....οποτε....καθεσαι λιγο πισω του και στην πρωτη ευκαιρια τον περνας.....δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα....
    δεν μπορεις να το ακολουθησεις μεχρι το επομενο φαναρι, την επομενη διασταυρωση ή να πας απο αλλου ? ......αποκλειεται.......

  15. #60

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2008, 17:05
  2. Τον αύγουστο γέμισαν οι δρόμοι με κουλούς ή ιδέα μου είναι?
    από babis o sougias στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2008, 13:38
  3. Είναι η ιδέα μου...
    από VANDA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2007, 16:47
  4. Είναι αραγέ η ιδέα μου .....
    από Anritsu στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 17:26
  5. Ιδέα μου είναι...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF