Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 64

Θέμα: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

  1. #46
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787

    Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282

    Δεν ειναι μαρτυριο,εξαρταται τις συνθηκες...Εγω σε αδεια Κηφισιας κατι απογευματα
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282



    ειδικα οταν ειμαι στους δρομους και σε δουλειες ολη μερα η καλυτερη μου ειναι να μην εχει κινηση και να ειμαι με 50-60 στην δεξια με 6η και απλα να ρολαρω.....

    γιατί δεν ξεκινάς τζόκινγκ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #47

  3. #48
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398

    Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Δεν ειναι μαρτυριο,εξαρταται τις συνθηκες...Εγω σε αδεια Κηφισιας κατι απογευματα ειδικα οταν ειμαι στους δρομους και σε δουλειες ολη μερα η καλυτερη μου ειναι να μην εχει κινηση και να ειμαι με 50-60 στην δεξια με 6η και απλα να ρολαρω...Και αισθανομαι παρα πολυ ομορφα
    Βρε παιδιά το είπα και παραπανώ δεν αναφέρομαι στην Κηφισίας και τη Μεσογείων, την Ποσειδώνος, Συγγρού κλπ δεν πάω με 30 εκεί πέρα, δεν είμαι βλαμμένος. Δηλαδή για παράδειγμα Καποδιστρίου στο Μοσχάτο, Ηρώων Πολυτεχνείου στον Πειραιά, Μαυρομιχάλη στο κέντρο (τυχαίοι δρόμοι για να δείξω σε ποιούς δρόμους αναφέρομαι) εγώ πάω μάξιμουμ 60 κι εντούτοις υπάρχουν πάρα πολλοί που πηγαίνουν με πολύ παραπάνω.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  4. #49
    Eπι της ουσιας τις 150 τις εχω για καθε μερα Κηφισιες συγγρου κλπ ,αλλες παραβασεις σχεδον δεν κανω.Και αργα μπορω να οδηγησω αλλα μονο αργα θα τρελαθω και βασικα θα τρακαρω σιγουρα.Οταν ΕΓΩ παω αργα μου συμβαινουν ολα τα κουλα απο γερους με παπακια εως βιαστικους κουτακηδες. Κατι μαθηματα που πηραμε για την πολη ελεγαν οτι πρεπει τα μηχανακια να ειναι σβελτα η ενεργητικη ασφαλεια ειναι φυση της μηχανης. Ο καθενας βεβαια οπως μπορει και κρινει εμου συμπεριλαμβανομενου. Αμα δεις κανα Ορφανο να κατεβαινει την Κηφισιας (ας ειναι καλα ο ανθρωπος) θα καταλαβεις.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  5. #50

    Re: Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Βρε παιδιά το είπα και παραπανώ δεν αναφέρομαι στην Κηφισίας και τη Μεσογείων, την Ποσειδώνος, Συγγρού κλπ δεν πάω με 30 εκεί πέρα, δεν είμαι βλαμμένος. Δηλαδή για παράδειγμα Καποδιστρίου στο Μοσχάτο, Ηρώων Πολυτεχνείου στον Πειραιά, Μαυρομιχάλη στο κέντρο (τυχαίοι δρόμοι για να δείξω σε ποιούς δρόμους αναφέρομαι) εγώ πάω μάξιμουμ 60 κι εντούτοις υπάρχουν πάρα πολλοί που πηγαίνουν με πολύ παραπάνω.
    Πολυ αναθεωρεις .Δηλαδη το να περνας κοκκινο με 180 επειδη δε προλαβες να το δεις εννοουσες στη Μαυρομιχάλη; Κοροϊδευόμαστε;
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  6. #51
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787

    Re: Re: Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
    Πολυ αναθεωρεις .Δηλαδη το να περνας κοκκινο με 180 επειδη δε προλαβες να το δεις εννοουσες στη Μαυρομιχάλη; Κοροϊδευόμαστε;

    Ας ξεκινήσουμε απο τα βασικά....


    αγοράζουμε δίκυκλο....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #52
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398

    Re: Re: Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
    Πολυ αναθεωρεις .Δηλαδη το να περνας κοκκινο με 180 επειδη δε προλαβες να το δεις εννοουσες στη Μαυρομιχάλη; Κοροϊδευόμαστε;
    Αστο υφάκι. Αν δεν καταλαβαίνεις ρώτα, αν βαριέσαι να διαβάσεις και προσπερνάς απαντήσεις κοίτα καλύτερα. Σε δυο διαφορετικά ποστ εξήγησα που και πως πάω από 30 εως 60. Όταν αναφερόμουνα στις 180αρες ναι εννοούσα δρόμους σαν τη Συγγρού κλπ και δεν έγραψα ούτε υπονόησα πουθενά οτι πάω με τόσα έστω και σ' αυτούς τους δρόμους έστω και άδειους. Κι όχι οτι δε μπορώ και μηχανή που έπιανε 230 είχα και αυτή την περίοδο καβαλάω ένα σχεδόν δανεικό Κ1, δε θέλω, αγαπάω τη ζωή μου. Επομένως κανένας δεν πάει σε αυτούς τους δρόμους με 180 έτσι; Εμένα θα μου φαίνεται λοιπόν όταν βλέπω μηχανές να πετάνε στη Βουλιαγμένης, τη Συγγρού, την Ποσειδώνος... Α και που 'σαι εκεί δεν πάω με 60.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  8. #53
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Α μάλιστα κι ο φίλος μου ο Sniper...

    Τη μια δεν ξέρω να στρίβω, την άλλη δεν έχω μηχανή, την τρίτη δεν έχω ούτε καν δίκυκλο, έτσι;
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  9. #54
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Αστο υφάκι. Αν δεν καταλαβαίνεις ρώτα, αν βαριέσαι να διαβάσεις και προσπερνάς απαντήσεις κοίτα καλύτερα. Σε δυο διαφορετικά ποστ εξήγησα που και πως πάω από 30 εως 60. Όταν αναφερόμουνα στις 180αρες ναι εννοούσα δρόμους σαν τη Συγγρού κλπ και δεν έγραψα ούτε υπονόησα πουθενά οτι πάω με τόσα έστω και σ' αυτούς τους δρόμους έστω και άδειους. Κι όχι οτι δε μπορώ και μηχανή που έπιανε 230 είχα και αυτή την περίοδο καβαλάω ένα σχεδόν δανεικό Κ1, δε θέλω, αγαπάω τη ζωή μου. Επομένως κανένας δεν πάει σε αυτούς τους δρόμους με 180 έτσι; Εμένα θα μου φαίνεται λοιπόν όταν βλέπω μηχανές να πετάνε στη Βουλιαγμένης, τη Συγγρού, την Ποσειδώνος... Α και που 'σαι εκεί δεν πάω με 60.
    εκεί με πόσο πας δλδ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #55
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Α μάλιστα κι ο φίλος μου ο Sniper...

    Τη μια δεν ξέρω να στρίβω, την άλλη δεν έχω μηχανή, την τρίτη δεν έχω ούτε καν δίκυκλο, έτσι;

    κι αμα συνεχίσεις να υποτιμάς την νοημοσύνη μας.... θα αμφιβάλλω και για την ύπαρξή σου....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #56
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.909

    Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Δεν ειναι μαρτυριο,εξαρταται τις συνθηκες...Εγω σε αδεια Κηφισιας κατι απογευματα ειδικα οταν ειμαι στους δρομους και σε δουλειες ολη μερα η καλυτερη μου ειναι να μην εχει κινηση και να ειμαι με 50-60 στην δεξια με 6η και απλα να ρολαρω...Και αισθανομαι παρα πολυ ομορφα
    Εγω αισθανομαι πολυ ομορφα οταν πηγαινω με 180 στην πολη και αναβει κοκκινο.

    :rotflmao:

  12. #57
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    κι αμα συνεχίσεις να υποτιμάς την νοημοσύνη μας.... θα αμφιβάλλω και για την ύπαρξή σου....
    Υπονοείς οτι είμαι κάποιο παλιό μέλος που το διώξατε κι έκανα νέο account ; Ψάξε τώρα την ΙΡ μου. Θα βρεις τρεις ΙΡ που αν ξέρεις λίγο παραπάνω η μια θα σου βγάλει περιοχή Μοσχάτο - Καλλιθέα, η άλλη θα σου βγάλει Νέο Φάληρο κι η τρίτη θα σου βγάλει Άρτα. Αλλά αν δεν έχεις σκοπό να ψάξεις την ΙΡ μου ή να πεις σε κάποιον άλλο να το κάνει, μη διανοηθείς να ξαναϋπονοήσεις κάτι τέτοιο.
    Κι όσον αφορά τη νοημοσύνη σου έλα να μου μιλήσεις πάλι γι' αυτήν την επόμενη φορά που θα σκοτωθεί κάποιος στη Βουλιαγμένης σπάζοντας τετάρτες στα φανάρια. Κι αν υποτιμώ τη νοημοσύνη σου γιατί δεν πλακώνομαι μέσα στην πόλη μάλλον εσύ υπονομεύεις τη ζωή σου αν οδηγείς με τρόπο που ''η ζωή να μην κυλά αργά'' -δικά σου λόγια όχι δικά μου.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  13. #58

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Αστο υφάκι....
    Αναφερεσαι και κατακρινεις ειδη μοτοσικλετιστών κι οδηγικες συμπεριφορες,με τροπο που φανερωνει ελαφρια εμπαθεια. Δυστηχηματα γινονται καποιες φορες κι απο ανοησια και καγκουρια.

    Κι εδω ειναι η ουσια: Το οτι αυτοι ειναι απαραδεχτα επιπολαιοι (οπως λες) δε σημαινει οτι εσυ εισαι ικανος, εμπειρος, ασφαλης, οδηγος. Γιατι οταν κατακρινουμε συμπεριφορες εχουμε στην πισω πλευρα του μυαλου μας οτι εμεις ειμαστε καλητεροι ,ο δρομος ομως εχει κι αλλα να διδαξει ,γι αυτο ,κρυβε λογια.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  14. #59
    road67

    η αλήθεια είναι ότι το γύρισες και πολύ μάλιστα

    ενώ το θέμα είχε να κάνει με ΜΕΓΑΛΟΥΣ δρόμους που επιτρέπουν τριψήφιες ταχύτητες, έγραψες για 30, και όταν σου είπα "αποκλείεται" έγραψες "εννοούσα στα στενά"

    μα δεν είναι ούτε ήταν ποτέ σ' αυτή την κουβέντα το θέμα μας τα στενά...

    οπότε το τοστ σου περί 30 και 60 ήταν ΑΣΧΕΤΟ με το θέμα

  15. #60

    Re: Re: Re: Re: Τί κάνουμε ρε στο φανάρι;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Εγω αισθανομαι πολυ ομορφα οταν πηγαινω με 180 στην πολη και αναβει κοκκινο.

    :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τί κάνουμε τώρα ρε zireous;
    από zireous στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2007, 20:16
  2. Τί έγινε ρε παιδιά;;;
    από makis206 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 14:46
  3. τι μου αρεσε στο κυπελο?...
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2004, 13:33
  4. Τι εγινε ρε παιδια;
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 07:37
  5. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 23:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF