Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 83

Θέμα: tubeless ελαστικό χάνει αέρα..

  1. #46
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.125
    και αν υπάρχουν και στάσεις εκεί γύρω με κόσμο......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Σωστά, μπορεί χάσει τα μούτρα σε καμιά στροφή λόγω χαμηλής πίεσης και να μαζέψει όποιον τον περνάει από εξωτερική...

    Χαλαρώστε, έκανε μια συγκεκριμένη ερώτηση η οποία απαντήθηκε και λήφθηκε υπόψη, όπως γράφει ο ίδιος.



    Πέρα απο την πλάκα το μιχανάκι δεν το χρησιμοποιώ μέχρι να το φτιάξω τσάμπα σκέφτεστε τρόπους που παίζει να σκοτοθώ ..αλλά κουβέντα να γίνεται θα μου πεις

  4. #49
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Φίου φίου φι φι φίου

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    και αν υπάρχουν και στάσεις εκεί γύρω με κόσμο......
    θα βγεί ανακοινωση στο σκαι απο ποιόυς δρόμους θα περάσω για να ταμπουρωθεί ο αθώος κοσμακης

  6. #51
    Μας αδικείς. Σκεφτόμαστε τρόπους με τους οποίους θα πεθάνουν οι άλλοι.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.518
    το μονο που δεν ειπωθηκε ακομα ειναι να βγουνε παγανια ομαδες κουκουλοφορων με μανομετρα και οποιον βρισκουνε με λαθος πιεση να τονε κανουν ασηκωτο

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Πριν λίγο κοίταξα το λάστιχο να δω άν έχει χάσει πίεση απο την τελευταία φόρα που το φούσκωσα ( πριν 2 μέρες ) και δεν έχει χάσει καθόλου πίεση ..αυτό που θυμάμαι ότι έκανα την τελευταία φορά που το φούσκωσα είναι να σφίξω καλά το μάυρο καψουλάκι της βαλβίδας .Υπάρχει περίπτωση να χάνει απο την βαλβίδα και το καψούλι να μην αφήνει την πίεση να πέσει ; θα δοκιμάσω μετά με σαπούνια και ιστορίες όπως είπε ο φίλος να δω αν χάνει απο την βαλβίδα..

  9. #54
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    872
    Αφού θα το κάνεις που θα το κάνεις ψάξε όλο το λάστιχο, όχι μόνο τη βαλβίδα. Εντελώς πληροφοριακά, η πίεση του ελαστικού πόσο παίζει? Δηλαδή στα πόσα psi ή bar την ανεβάζεις και πόσο είναι όταν είναι πεσμένη?
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  10. #55
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    πηγαινε σε ενα βουλκανιζατερ να κανεις την δουλεια σου αδερφε.55 ποστ κι ακομα ψαχνεις;

  11. #56
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΛΙΑΣΚΤΜ Προβολή μηνύματος
    πηγαινε σε ενα βουλκανιζατερ να κανεις την δουλεια σου αδερφε.55 ποστ κι ακομα ψαχνεις;


    Μάλλον γι' άλλον λόγο, έρχεται κι' αυτός στο δάσος......................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #57
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.260
    ρε παλικαρε, αν εχει κατι το λαστιχο, περνα ένα κορδονι να κανεις τη δουλεια σου, και όταν θα εχεις λεφτα πανε και βαλε μπαλωμα.. δεν είναι αναγκη να βαλεις το μπαλωμα κατ'ευθειαν.. ούτως η αλλως το εξτρα ταληρο που θα δωσεις θα το αποσβεσεις γιατι αφου ξαναβγεί στη κυκλοφορια το μηχανακι θα γλυτώσεις βενζίνες στο αμαξι..

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.235
    Ριξε ενα fast μεσα και καθαρισες!

    Καλα ντε μη βαρατε

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    Κοιτα φιλε χρηστο ( αν σε λενε ετσι) οποιο παιδι εδω μεσα σου ειπε κατι το οποιο παιζει να μη σου αρεσε, δε σημαινει απαιραιτητως οτι σωνει και καλα σου την λεει η οτι σε θεωρει ηλιθιο και κακο η ανευθυνο οδηγο.

    Να σε προφυλαξουν θελουν ολοι, εσενα και τους αλλους οδηγους ,και οφειλεις να τους το αναγνωρισεις ,μονο και μονο απο την στιγμη που μπηκαν στον κοπο να σου απαντησουν, οποιας φυσεως και αν ηταν η απαντηση που σου δωσανε.

    Μπορει σιγουρα να μην σου αρεσαν ολες οι απαντησεις,αλλα η αληθεια καμια φορα δεν ειναι και τοσο ευχαριστη.

    Προσφατα βρεθηκα στη θεση σου,οποτε σε καταλαβαινω,το vstrom μου ειχε αθλια λαστιχα με αποτελεσμα σχεδον σε καθε στροφη το μπροστινο να χανει προσφυση για πλακα, κι εγω να παραμυθιαζω τον εαυτο μου λεγοντας, ελα μωρε σιγα θα προσεχω ποιο πολυ.

    Ευτυχως βεβαια το καταλαβα σχετικα νωρις, απο την αποψη οτι δε συνεβει κατι ασχημο, οποτε το αφησα στην ακρη και για ενα διαστημα περιπου 2 εβδομαδων, πηγαινα με το innova μου,περιοριζοντας οσο το δυνατον περισσοτερο τα υπολοιπα εξοδα μου,ετσι ωστε να μου δοθει η δυνατοτητα να μαζεψω τα χρηματα για να τοποθετησω νεα ελαστικα.

    Αντιλαμβανομαι πληρως το οικονομικο στενεμα σου, μιας που σε κανεναν μας πλεον δε μας περισευουν,και στο λεω εγω που εχω 3 μηχανακια, αλλα πλεον τα οικονομικα δεν επιτρεπουν να τα συντηρουμε οπως πρεπει ,και εκει ειναι η ουσια.

    Μη θυμωνεις λοιπον,μια χαρα στα λενε τα παλικαρια ποιο πανω, και δε διακρινω ιχνος επιθετηκοτητας η εμπαθειας,απλως σου λενε ποιο ειναι το σωστο,κατι το οποιο πιστευω θα αντιλαμβανεσαι και εσυ ο ιδιος, γιατι δε σε κοβω για ανευθυνο οσο μπορω απ τα γραφομενα σου, και θατο καταλαβεις κι εσυ ο ιδιος μολις μπορεσεις να αποκαταστησεις το προβλημα σου το οποιο ειναι καθαρα θεμα ασφαλειας.

    Ειναι κριμα ενα ποστ για ενα λαστιχο που απλως χανει αερα, να φτανει 4 σελιδες χωρις νοημα...
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  15. #60
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.662
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    κείνος ο παλιάνθρωπας ή ο δόκτορας που χάνονται όταν τους χρειάζεσαι??
    Ο Δόκτωρ εκπονεί διατριβή περί της απαραίτητης επιφανειακής τασης σχηματισμού πομφολύγων του ελαιώδους υφής απορρυπαντικού στο ανωθεν προταθεν μιγμα ελέγχου διαρροής του αέρα και ο παλιανθρωπας μαζευει τα σαπουνόνερα μη σβολωθεί κανενας ανυποψίαστος χριστιανός....
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποσα χλμ κρατησε το δικο σου ελαστικο?
    από DrIoannis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2012, 10:48
  2. αερα στα λαστιχα cb400
    από sloumos στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 11:18
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF