Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 97

Θέμα: Νέα Οδηγός-Τι να οδηγήσω βρε παιδια;;;

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2012
    Μηνύματα
    14
    Χμμμ... Δηλ εσυ garfieldmaria και οι υπόλοιποι τις φύγατε τις τουμπιτσες σας σαν νεοι οδηγοι; Σκοπεύω να πω στον φιλο μου να μου κάνει μερικές προσομοιώσεις πτώσης... Καλό να ξέρεις να σηκώνεσαι αλλά βασικό και να ξέρεις να πέφτεις... Σωστός;
    Να πω την αλήθεια μου τό εχω λίγο άγχος αυτό με την πτώση... Πφφφ
    Τελευταία τροποποίηση από EphieK; 23/05/2012 στις 11:19.
    "Until you make the unconscious conscious, it will direct your life and you will call it fate" ~Carl Jung~

  2. #47
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Χμμμ... Δηλ εσυ τις έφαγες τις τουρίστες σου σαν νέα οδηγός;
    Αν μιλάς στον vaska, αυτός έχει φάει τα πάντα..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Σκοπεύω να πω στον φιλο μου να μου κάνει μερικές προσομοιώσεις πτώσης...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Καλό να ξέρεις να σηκώνεσαι αλλά βασικό και να ξέρεις να πέφτεις... Σωστός;
    Δεν μαθαίνεται η πτώση.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Να πω την αλήθεια μου τό εχω λίγο σγψος στο με την πτώση... Πφφφ
    Όλοι μας, και τις αποφεύγουμε..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #48
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Χμμμ... Δηλ εσυ garfieldmaria και οι υπόλοιποι τις φύγατε τις τουμπιτσες σας σαν νεοι οδηγοι; ........
    ναι.

    και να σου πω κατι το σιγουρο για οποιον καβαλαει ειναι οτι θα πεσει.δυστυχως δεν ειναι το ιδιο σιγουρο για οποιον πεφτει οτι θα ξανασηκωθει.αυτο καλο θα ειναι να εχεις βαλει καλα μεσα στο κεφαλι σου πριν κανεις την κινηση και μπεις σε αυτον τον κατα τα αλλα ομορφο χωρο.καλη αγορα ευχομαι και παντα εξοπλισμο!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2012
    Μηνύματα
    14
    Ελα βρεεεε παιδί μου... Μίκα λίγο σοβαρά. Έχεις ωραία πράγματα να πείς. Μην τα κρατάς μέσα σου (είμαι λίγο επιφυλακτική σε αυτή την προτροπή χιχιχι)
    Κι εγώ σκοπεύω να τις αποφύγω... Ωστόσο πάντα υπάρχει ο καλυτεροςτροπος να πέφτεις και καλό είναι να τον γνωρίζει κανείς(αχρείαστος να ναι) sniper δεν σηκώνω κουβέντα σε αυτό! Πφφφ
    "Until you make the unconscious conscious, it will direct your life and you will call it fate" ~Carl Jung~

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2012
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ναι.

    και να σου πω κατι το σιγουρο για οποιον καβαλαει ειναι οτι θα πεσει.δυστυχως δεν ειναι το ιδιο σιγουρο για οποιον πεφτει οτι θα ξανασηκωθει.αυτο καλο θα ειναι να εχεις βαλει καλα μεσα στο κεφαλι σου πριν κανεις την κινηση και μπεις σε αυτον τον κατα τα αλλα ομορφο χωρο.καλη αγορα ευχομαι και παντα εξοπλισμο!
    Χμμμ... Κοίτα δεν είναι πως θα χω με την ιδέα πως η πτώση έρχεται ούτε κ πως αν έρθει Δεν θα ξανασηκωθω... Νομίζω κανείς δεν τό κάνει αυτό. Ωστόσο εχω επίγνωση της ιστορίας που θα μπω... Όσο μου επιτρέπει η εμπειρία μου να πω. Κατά τα αλλά εξοπλισμός 100%!!!
    "Until you make the unconscious conscious, it will direct your life and you will call it fate" ~Carl Jung~

  6. #51
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    ... sniper δεν σηκώνω κουβέντα σε αυτό! Πφφφ
    like we care..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #52
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Χμμμ... Κοίτα δεν είναι πως θα χω με την ιδέα πως η πτώση έρχεται ούτε κ πως αν έρθει Δεν θα ξανασηκωθω... Νομίζω κανείς δεν τό κάνει αυτό. Ωστόσο εχω επίγνωση της ιστορίας που θα μπω... Όσο μου επιτρέπει η εμπειρία μου να πω. Κατά τα αλλά εξοπλισμός 100%!!!
    μαλλον δεν εγινα κατανοητος.
    δεν ειπα οτι πρεπει να καβαλαει κανεις εχοντας στο νου του οτι παει να σκοτωθει.αλλα καλο ειναι να το εχει συνειδητοποιησει.προφανως και αν σκεφτεσαι το χειροτερο αυτο ειναι που θα σε βρει,και προφανως δεν κοιτας στο στραβο γιατι εκει θα βγεις.αλλα το ξερεις οτι παραμονευει και φροντιζεις να το αποφευγεις.δυστυχως δεν τα καταφερνεις παντα.

    και ενα ρητο λεει οτι υπαρχουν δυο ειδων αναβατες.αυτοι που επεσαν και αυτοι που θα πεσουν.

    my 2 cents και καλη τυχη στην αναζητηση
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2012
    Μηνύματα
    14
    Χαχαχχα αν είμασταν στο Φεισμπουκ θα σου έκανα λαϊκ 100% χοχοχο
    "Until you make the unconscious conscious, it will direct your life and you will call it fate" ~Carl Jung~

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Μίκα λίγο σοβαρά. ...
    πάντα υπάρχει ο καλυτεροςτροπος
    Καταρχήν, μην μας προσβάλεις με αυτή την ορθογραφία. Το επίπεδο εδώ είναι τρισδιάστατο, ανα μη σου πω τετρασδιάστατο και βάλε
    (επ αυτού επιφυλάσσομαι σε άλλα νήματα).

    Κατα δεύτερον, η 1η, 2η.....ν πτώση που όλοι φοβόμαστε, δεν γίνεται με προσομοιώσεις. Για να αποκτήσεις εμπειρία επί του ζητήματος,
    θα πρέπει να φας πολλέεεεεεες τούμπες σε ελεγχόμενο χώρο, κάτι που σίγουρα δε θα θες με το ολοκαίνουργιό σου μεταχειρισμένο
    μηχανάκι.
    Τώρα, συμβουλές για το τι μπορείς να κάνεις κατά τη "σαβούρδα" ώστε να ελαχιστοποιήσεις τα άσχημα αποτελέσματα, φαντάζομαι
    ότι εδώ υπάρχουν πολλοί άλλοι σαφώς εμπειρότεροι από εμένα.
    Να έχεις όμως στο μυαλό σου ότι ποτέ δε θα είσαι έτοιμη για τη πτώση, γιατί αν είσαι απλά δε θα συμβεί.
    Πιθανόν να μην προλάβεις δε ούτε να καταλάβεις τι έγινε, οπότε οι κανόνες είναι δύο και απλοί :

    1. Να περιμένεις ανά πάσα στιγμή ότι κάποιος κακόβουλος έχει βάλει σκοπό του να
    κάνει αυτό που ΔΕΝ περιμένεις ώστε να σε σακατέψει.

    2. Υπάρχουν δύο κατηγορίες αναβατών. Αυτοί που έχουν πέσει και αυτοί που θα πέσουνε (έντιτ, με πρόλαβε ο TROOPER)



    Μετά, μπορείς να σαβουριαστείς άνετα εκεί που δε θα το περιμένεις

  10. #55
    Κρουστο μελος Το avatar του/της Kleman
    Εγγραφή
    20/02/2012
    Μηνύματα
    105
    To παν ειναι να το εχεις στην ακρη του μυαλου ετσι ωστε να προσεχεις παραπανω.
    ισχυει και το no pain no gain αλλα δεν χρειαζεται να πηγαινεις με αυτο το σκεπτικο.
    Για μας είναι η ζωή!

  11. #56
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    ............
    και 3.οταν πεφτουμε μετραμε μεχρι το 10 απο τη στιγμη που ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι σταματησαμε τις κουτρουβαλες και μετα σηκωνομαστε.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #57
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	untitled.JPG 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	7,6 KB 
ID:	259150


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από EphieK Προβολή μηνύματος
    Φεισμπουκ θα σου έκανα λαϊκ

  13. #58
    Κρουστο μελος Το avatar του/της Kleman
    Εγγραφή
    20/02/2012
    Μηνύματα
    105
    βλεπω αν συνεχισουμε ετσι να μην ασχοληθει με το αθλημα.................
    Για μας είναι η ζωή!

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2012
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    μαλλον δεν εγινα κατανοητος.
    δεν ειπα οτι πρεπει να καβαλαει κανεις εχοντας στο νου του οτι παει να σκοτωθει.αλλα καλο ειναι να το εχει συνειδητοποιησει.προφανως και αν σκεφτεσαι το χειροτερο αυτο ειναι που θα σε βρει,και προφανως δεν κοιτας στο στραβο γιατι εκει θα βγεις.αλλα το ξερεις οτι παραμονευει και φροντιζεις να το αποφευγεις.δυστυχως δεν τα καταφερνεις παντα.

    και ενα ρητο λεει οτι υπαρχουν δυο ειδων αναβατες.αυτοι που επεσαν και αυτοι που θα πεσουν.

    my 2 cents και καλη τυχη στην αναζητηση
    Μ αρέσεις!
    "Until you make the unconscious conscious, it will direct your life and you will call it fate" ~Carl Jung~

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    και 3.οταν πεφτουμε μετραμε μεχρι το 10 απο τη στιγμη που ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι σταματησαμε τις κουτρουβαλες και μετα σηκωνομαστε.
    χεράκια ποδαράκια μέσα, καλό είναι να ακολουθήσουμε διαφορετική πορεία από τη μηχανή μην μας στριμώξει κάτω από κανένα αμάξι/πεζοδρόμιο, δεν σκεφτόμαστε εκείνη την ώρα τη ζημιά που κάναμε στη μηχανή κλπ

    Θυμάσαι αν υπάρχουν πουθενά εδώ αυτά που λέει ο Χούντρας στα σεμινάρια ασφαλούς οδήγησης στην πόλη; Για τα 200,5 κλπ λέω. Καλό θα ήταν να τα διαβάσει. Όπως και το γυροσκοπικό μιας και φαντάζομαι δεν θα το έμαθε από τη σχολή οδηγών...

    edit: το βρήκα, EphieK κατέβασε και διάβασε ΑΥΤΟ
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 19:00
  2. Παιδια τι να κανω με το κρανος;
    από laksof στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 20:12
  3. εκεινη η Αννουλα....τι να γινε βρε παιδια..???
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2004, 13:29
  4. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 19:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF