Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 209

Θέμα: Αλλα ηθη αλλα εθιμα θαυμαστε φωτο

  1. #46
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Θελει πολυ τσαγανο και αποφασιστικοτητα απο εναν γονεα να κανει κατι τετοιο.
    Οντως τα συναισθηματα αναμεικτα.
    Απο την μια σκεφτεσαι την φοβερη εμπειρια που θα χαριζες στο παιδι σου και απο την αλλη το τι θα μπορουσε να συμβει σε καποια στραβη.
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  2. #47
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Νομίζω είσαι και τα 2 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
    Επειδή λοιπόν δεν με ξέρεις αλλά βγάζεις συμπεράσματα γρήγορα, άσε κάποιοι από εμάς να έχουμε αποστειρωμένες απόψεις και εσύ συνέχισε να πληκτρολογείς αυτοϊκανοποιηώντας τον εαυτό σου με την δήθεν adventure άποψη σου.
    Πόσοι από εσάς που ενθουσιαστήκατε με το ταξιδιωτικό έχετε παιδιά δεν γράφετε.
    Νομίζω ελάχιστοι.
    Να σου ζησει η κορουλα και να την δεις οπως επιθυμεις.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsci0023 (600 x 450).jpg 
Προβολές:	244 
Μέγεθος:	61,5 KB 
ID:	180715

  3. #48
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Οταν ημουν σε ηλικια 11 χρονων, με τον πατέρα μου κάναμε ένα παρομοιο ταξιδι, οχι βεβαια με μηχανες, αλλα στα ιδια μέρη και με τις ιδιες συνθηκες διαβίωσης. Κοιμόμασταν σε τεντες και καλύβες χτισμένες πάνω σε δέντρα. Αυτα στο πάρκο της Μομπασα στην Κένυα. Ηταν μια εμπειρια που εμεινε χαραγμενη στην μνημη μου, ειδα τα αγρια ζωα απο πολυ κοντα με τα ματια ενός παιδιού. Δοκιμασα την ιδια εμπειρια στα 22 μου...ηταν διαφορετικη. Με αυτό το σκεπτικό δεν θα αλλαζα την παιδική μου εμπειρια με τιποτα....

    Στα 13 μου με εβαλε ο πατερας μου στον βραχο...απο εκεινη την στιγμη δεν κατεβηκα ποτε και σημερα η κορη μου συνεχιζει το ιδιο και μαλιστα απο δυομιση χρονων....


    Τελικα ρε γμτ δεν το σκεφτομαι καθολου το παιδι μου...Δεν το λυπαμαι...


    Μπορει να μεγαλώσει και να πει, δεν μας χέζεις ρε πατερα εγω θελω να καθομαι στην καφετερια, αλλα εγω τουλαχιστον τα ερεθισματα τα εδωσα!!!
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  4. #49
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Πολλες φορες αναρωτιεμαι αν οι περισσοτεροι απο δω μεσα γευονται τα πραγματικα συναισθηματα που κερδιζεις απ'την συμβιωση με μια μοτοσυκλετα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsci0043 (600 x 450).jpg 
Προβολές:	243 
Μέγεθος:	93,5 KB 
ID:	180716

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.854
    Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε μέρος όπου μπορεί να ζεί λιοντάρι σε ακτίνα 500 χιλιομέτρων με μηχανή

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν κάθομαι να διαβάσω τα σχόλια, είμαι σίγουρος οτι κυμαίνονται στα γνωστά μοτίβα περι παιδιού, εξοπλισμου και όλων αυτών των συμπαραμαρτούντων γκρίνιας που πηγάζει κυρίως όχι απο οτι δε θέλετε να παρετε τα παιδιά σας σε τέτοιες βόλτες, αλλα στην Ελλάδα δε θα βρείτε γυναίκα/μανα/γκομενα να σας ακολουθήσει (ουτε καν να σας συμπαρασταθεί)....


    Οπότε καθήστε θαυμάστε τα πολλά κιλά @@ που έχουν οι τύποι και τις φοβερές φωτό. Τα υπόλοιπα ειναι για εσωτερική κατανάλωση.

    Βασικά είσαι αλλού νυχτωμένος
    Και τα παιδιά μας θέλουμε να πάρουμε μαζί, και να τους προσφέρουμε εμπειρίες θέλουμε. Το θέμα είναι, να είναι αυτός ο σκοπός και όχι το να πλασαριστούμε στα φόρα ως άνθρωποι με πολλά κιλά @@ εισπράτοντας σχόλια του τύπου "Τι έκανες ρε Θεε ???" εις βάρος της ασφάλειας του παιδιού.
    Όπως θα χαρακτήριζες κάποιον που ξεκινάει με πλαστικό 4μετρο να πάει Αμοργό με πιτσιρίκι μαζί που φοράει σωσίβιο απ΄το Jumbo, έτσι ακριβώς χαρακτηρίζω κάποιον που δένει ένα πιτσιρίκι πίσω του για να διασχίσει την Αφρική με μοτό.

    Μου ήρθε στο μυαλό ένα εντυπωσικό ταξιδιωτικό που δημοσίευσε το ΜΟΤΟ πριν 2-3 χρόνια με ένα ζευγάρι που πήγε διακοπές στο Αφγανιστάν με μοτό. Αφού τους λήστεψαν (μόνο, και πάλι καλά και δεν τους πήδηξε κανένας λόχος) αντάρτες, αφού τους έγδυσαν και τους εξευτέλισαν Αμερικανοί, και αφού τσίμπησαν και μια σφαίρα εν κινήσει από ελεύθερο σκοπευτή ευτυχώς πάνω στη μηχανή, το έβαλαν στο περιοδικό για να δούμε πόσα κιλά @@ έχουν.
    Ασχημο πράγμα η ματαιοδοξία Captain. Και πολύ περισσότερο όταν χρησιμοποιείς και ανύποπτους για να την ανεβάσεις.

    ΥΓ: Και επειδή πολλά τραγούδια λένε έξω απ΄το χορό, ρώτησε κάποιους κοινούς μας φίλους, πόσες μέρες έμεινε ο μεγάλος μου γιός στο νοσοκομείο όταν κατά την διάρκεια παιχνιδιού μας με το φουσκωτό, κάτι μπήκε στο πόδι του στη θάλασσα. Το τραύμα ήταν διαμέτρου 1mm (!!) και σε 2 ώρες δεν μπορούσε να περπατήσει....
    Εκεί να δω πόσα κιλά @@ θέλεις για να προλάβεις την σηπτική αρθρίτιδα που μας είπαν ότι υπάρχει.
    Εννοείται ότι δεν κρατάς το παιδί στη γυάλα. Απ΄την άλλη είναι ανεπίτρεπτο να αφήνεις τόσα πράγματα στη τύχη όταν έχεις παιδι μαζί σου.

    ΥΓ2: Σοφιανέ μην παρεξηγείς την άποψη μου. Αλλο πράγμα αυτό που κάνεις με την κόρη σου και μαγκιά σου, και άλλο το να ψάχνεται κάποιος κάνοντας το παιδι του αερόσακκο και οδηγώντας σαν παλαβός για να μην τους πιάσει η νύχτα με τα λιοντάρια παρέα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε μέρος όπου μπορεί να ζεί λιοντάρι σε ακτίνα 500 χιλιομέτρων με μηχανή
    Προσωπικά δε θα οδηγούσα μηχανή το καλοκαίρι στην Κρήτη. Βάσει στατιστικών ειναι πιο επικίνδυνο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #53
    Να σου ζησει η κορουλα και να την δεις οπως επιθυμεις.
    Κάππος έτσι θέλω να την δω!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsci0023.jpg 
Προβολές:	224 
Μέγεθος:	61,5 KB 
ID:	180722
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Βασικά είσαι αλλού νυχτωμένος
    Και τα παιδιά μας θέλουμε να πάρουμε μαζί, και να τους προσφέρουμε εμπειρίες θέλουμε. Το θέμα είναι, να είναι αυτός ο σκοπός και όχι το να πλασαριστούμε στα φόρα ως άνθρωποι με πολλά κιλά @@ εισπράτοντας σχόλια του τύπου "Τι έκανες ρε Θεε ???" εις βάρος της ασφάλειας του παιδιού.
    Όπως θα χαρακτήριζες κάποιον που ξεκινάει με πλαστικό 4μετρο να πάει Αμοργό με πιτσιρίκι μαζί που φοράει σωσίβιο απ΄το Jumbo, έτσι ακριβώς χαρακτηρίζω κάποιον που δένει ένα πιτσιρίκι πίσω του για να διασχίσει την Αφρική με μοτό.

    Μου ήρθε στο μυαλό ένα εντυπωσικό ταξιδιωτικό που δημοσίευσε το ΜΟΤΟ πριν 2-3 χρόνια με ένα ζευγάρι που πήγε διακοπές στο Αφγανιστάν με μοτό. Αφού τους λήστεψαν (μόνο, και πάλι καλά και δεν τους πήδηξε κανένας λόχος) αντάρτες, αφού τους έγδυσαν και τους εξευτέλισαν Αμερικανοί, και αφού τσίμπησαν και μια σφαίρα εν κινήσει από ελεύθερο σκοπευτή ευτυχώς πάνω στη μηχανή, το έβαλαν στο περιοδικό για να δούμε πόσα κιλά @@ έχουν.
    Ασχημο πράγμα η ματαιοδοξία Captain. Και πολύ περισσότερο όταν χρησιμοποιείς και ανύποπτους για να την ανεβάσεις.

    ΥΓ: Και επειδή πολλά τραγούδια λένε έξω απ΄το χορό, ρώτησε κάποιους κοινούς μας φίλους, πόσες μέρες έμεινε ο μεγάλος μου γιός στο νοσοκομείο όταν κατά την διάρκεια παιχνιδιού μας με το φουσκωτό, κάτι μπήκε στο πόδι του στη θάλασσα. Το τραύμα ήταν διαμέτρου 1mm (!!) και σε 2 ώρες δεν μπορούσε να περπατήσει....
    Εκεί να δω πόσα κιλά @@ θέλεις για να προλάβεις την σηπτική αρθρίτιδα που μας είπαν ότι υπάρχει.
    Εννοείται ότι δεν κρατάς το παιδί στη γυάλα. Απ΄την άλλη είναι ανεπίτρεπτο να αφήνεις τόσα πράγματα στη τύχη όταν έχεις παιδι μαζί σου.

    ΥΓ2: Σοφιανέ μην παρεξηγείς την άποψη μου. Αλλο πράγμα αυτό που κάνεις με την κόρη σου και μαγκιά σου, και άλλο το να ψάχνεται κάποιος κάνοντας το παιδι του αερόσακκο και οδηγώντας σαν παλαβός για να μην τους πιάσει η νύχτα με τα λιοντάρια παρέα.

    +πάρα μα πάρα πολλά!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.854
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Προσωπικά δε θα οδηγούσα μηχανή το καλοκαίρι στην Κρήτη. Βάσει στατιστικών ειναι πιο επικίνδυνο
    Είναι ο κίνδυνος που ζώ και κινούμαι μέσα σε αυτόν οπότε είμαι υποψιασμένος και ετοιμος, και ο κίνδυνος που δεν γνωρίζω και την πατάω άνετα, σαν τουρίστα στην Κρήτη.
    Δεν είναι το ίδιο.

  11. #56
    Κάτι που μου κάνει εντύπωση είναι επίσης το πόσο οι Αγγλοσάξονες αλλάζουνε τα στάνταρτ τους έξω από την χώρα τους. Στην Κύπρο το 90% των Άγγλων τουριστών είταν χωρίς κράνος.
    Σε αυτό το ταξιδιωτικό ελάχιστοι σχολιάζουν το θέμα της ασφάλειας του παιδιού.
    Εάν έκανε τον γύρο της Αγγλίας έτσι θα είχε φάει πολύ κράξιμο.
    Ο πατέρας γενικά νομίζω είναι αρκετά σωστός αλλά επειδή έχει πάει ένα (και παραπάνω) βήμα παραπάνω μοτοσικλετιστικά και οδηγικά θεωρεί ότι μπορεί να να το κάνει με την κορούλα του.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Κάτι που μου κάνει εντύπωση είναι επίσης το πόσο οι Αγγλοσάξονες αλλάζουνε τα στάνταρτ τους έξω από την χώρα τους.
    Kαι εμείς. Όταν η αφεντιά μου και λοιποί Έλληνες οδηγούσαμε (έστω και παπί) στην Αγγλία βάση νόμου έπρεπε με πλήρη εξάρτηση και το αυτό κάναμε. Εδώ, οι περισσότεροι εκ των ιδίων με παντόφλα-βερμούδα και το τριχωτό του στήθους να ανεμίζει καλοκαιριάτικα πάνω στα GS.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.854
    Ο άνθρωπος μπορεί να μην είναι τουρίστας αλλά ντόπιος και να ξέρει καλύτερα τις συνθήκες εκεί και τον εξοπλισμό που χρειάζεσαι.
    Μπορεί ας πούμε ο άνθρωπος με πλήρη εξάρτηση μοτοσυκλέτας να ζεί μόνο 15 λέπτά στον ήλιο της Αφρικής και μετά να πέφτει σε κόμα απο την ζέστη.
    Μην είμαστε αρνητικοί.
    Σίγουρα και τη ζωούλα του αγαπάει και το παιδάκι του.

  14. #59
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


    ΥΓ2: Σοφιανέ μην παρεξηγείς την άποψη μου. Αλλο πράγμα αυτό που κάνεις με την κόρη σου και μαγκιά σου, και άλλο το να ψάχνεται κάποιος κάνοντας το παιδι του αερόσακκο και οδηγώντας σαν παλαβός για να μην τους πιάσει η νύχτα με τα λιοντάρια παρέα.


    Το μόνο πράγμα που ΔΕΝ κάνω Βύρωνα ειναι να παρεξηγω!!!! Οσο υπάρχουν επιχειρηματα, και συζητηση, ειμαι μέσα...Στους αφορισμους ειμαι κατα!!!
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Πολλες φορες αναρωτιεμαι αν οι περισσοτεροι απο δω μεσα γευονται τα πραγματικα συναισθηματα που κερδιζεις απ'την συμβιωση με μια μοτοσυκλετα.

    Βεβαια τα γευονται αν και κοστιζουν ενα ακομα δικαστηριο στο Γυθειο για την ωραια εικονα που εδειξες
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ
    από blueangel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2009, 16:18
  2. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ Κ ΕΘΙΜΑ
    από ΜΠΙΦΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2007, 17:40
  3. Άλλοι πολιτισμοί, άλλα ήθη
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2007, 18:28
  4. >ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 13:04
  5. Ήθη και έθιμα...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 12:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF