Σελίδα 4 από 27 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 398

Θέμα: Αντιπαραθέσεις για τα γνωστά και τετριμένα... "με τρώει ο πισινός μου ενα πράγμα"..

  1. #46
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VGER
    Τι;;;;;;;;;;;; ΚΤΜ????

    Αυτά παίρνουν και φωτιά ρε!!!
    :rotflmao: :rotflmao:

    ε,να τη ζβήσουμε!!!!

    Και παραθέτω προσωπική εμπειρία από ΚΤΜ 640LC4 :έκανα μερικές βόλτες (πριν ο κάτοχός του το βγάλει ΠΕΕ) και διαπίστωσα πως το μηχανάκι πάει πολύ καλά:ανάρτηση που ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ και φρένα στο λύσιμο (όταν βγήκε ΠΕΕ) όλα του τα εξαρτήματα,βίδες κλπ ήταν πολύ ποιοτικά...η μηχανή είχε 58000κμ το μοτέρ (αυτό με το θέμα των κεφαλών)δεν είχε το παραμικρό ψεγάδι και γενικά ήταν ένα πολύ καλό μηχανάκι ακόμα και για καθημερινή χρήση,ταξιδάκια,εντουράδα κλπ ειδικά το συγκεκριμένο θα το έπαιρνα με κλειτά μάτια διότι ήταν σωστά συντηρημένο και ακόμα πιο σωστά δουλεμένο...το να σου βγάζει θεματάκια είτε ευρωπαικο είτε γιαπωνέζικο ανάλογα τη χρήση λογικό...απλά να μην τα γενικεύουμε όλα! απλά τα γιαπωνέζικα έχουν γενικώς καλό και άθραυστο μοτέρ και καλή συναρμολόγηση αντιθέτως με τα ευρωπαικά που σε αυτό το τομέα πάσχουν...θέλουν στοργή, ένα ρετουσάρισμα,και ενασχόληση με το σπορ...αλλά τελικά μηχανή θες ή ταξί;

    (πωπω,το κόβω για 100 σελιδες τσε βάλε...) :rotflmao: :rotflmao:





    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  2. #47
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    εγω που εχω και ΓιαπωνεΖικο και Ευρωπαικο εχω σοβαρο προβλημα ε?
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εγω που εχω και ΓιαπωνεΖικο και Ευρωπαικο εχω σοβαρο προβλημα ε?
    ti na poume kai alloi me 3 giapwnezika kai 1 eyrwpaio kai pame gia ton 2o(zwh naxoun :rotflmao: :rotflmao: - an kai twra pou to blepw prepei an ksefortwnomai kana mhxanaki siga siga tha me kleisoun mesa :rotflmao: :rotflmao: )
    Fuck the universe.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    το εχω ξαναπει και παλιοτερα και θα το ξαναπω.

    για μενα ειναι καθαρα θεμα ισορροπιας σε σχεση με την δυναμη και την αξιοπιστια.
    ποσα αντιστροφως αναλογα.

    οσο ανεβαινει η δυναμη ενος μοτερ μειωνεται η αξιοπιστια του και το αντιστροφο, δλδ οσο λιγοτερα αλογα εχει κατι τοσο δυσκολοτερο να σπασει.

    και οι γιαπωνεζοι μπορουν να γινουν κτηνη του πολεμου, και να κοντραρουν τα κατεμια αλλα μετα η αξιοπιστια τους παει περιπατο. κανενας μαστορας δεν θα σου υπογραψει για μοτερ πουσαρισμενο.


    ολο το ζουμι ειναι να βρει ο καθενας την χρυση τομη για τον εαυτο του.
    ποσο συχνα θελει να πηγαινει συνεργειο και ποσους θελει να παταει στο διαβα του.

    Μαγε τα ΚΤΜ ειναι ιδιαιτερα μηχανηματα.
    ολοι το ξερουν αυτο. γι'αυτο και κοστιζουν τοσο οσο κοστιζουν.

    μπορουν να κανουν παπαδες στα καταλληλα χερια αλλα παντα παιζει το θεμα αξιοπιστιας. και αυτο ειναι παλι ΑΝ σου κατσει. μπορει να παρετε το ιδιο μηχανακι εσυ και ο κολλητος σου και το ενα να σου βγει διαμαντι και το αλλο μπ0υρδελο (οπως ειπε και η Ευη).

    το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτα τα μηχανακια δεν κανουν για all-around. οπως ακριβως και οι σκληροπυρηνικες σειρες GSXR, CBR, ZX, R..

    ακουγοντας και μονο ΚΤΜ το μυαλο σου παει σε κατι απολυτο. με οτι αυτο συνεπαγεται. ειτε λοιπον το αγοραζεις και 1μυριο ευρω να εχει, και σκας με τις οποιες βλαβες του ή πας σε κατι πιο πολιτικο και εισαι πιο ηρεμος και για τα αρχικα λεφτα που δεν εδωσες και για τις βλαβες και για τα ανυπαρκτα σου γκαζια-στησιμο κλπ.


  5. #50
    ΟΧΙ άλλη μια αντιπαράθεση για τα ΚΤΜ….

    ΕΛΕΟΣ…..



    (ας ασχοληθούμε με τα Aprilia….)

  6. #51
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
    ΟΧΙ άλλη μια αντιπαράθεση για τα ΚΤΜ….

    ΕΛΕΟΣ…..



    (ας ασχοληθούμε με τα Aprilia….)
    μπα...τα πιο ωραια μπινελικια ειναι μεταξυ καβασακαιων και χοντεων σουζουκαδες και γιαμαχεεοι ειναι ειρηνιστες οι απριλιανοι κανουν οτι παρεξηγουντε αλλα μετα θυμουντε την ανωτεροτιτα τους οι ντουκατιστοι εχουν τρελο γελιο με αυτα που λενε αλλα δεν ειναι και πολλοι εδω μεσα οσο για τα ΚΤΜ εναν γατουλι ενα βρωμοπουλο και κατι αλλα τετοια εχουν για υπερασπιση που καταληγει στο ΜΗΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΤΑ ΚΤΜ ΧΑΛΑΝΕ και ετσι κοβετε εκει η κουβεντα

    :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #52
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    EVI... έγραψες!!!

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  8. #53
    Πάρτε χονΔα να βρείτε την υγειά σας ρε, 17 χρόνια και 6 χονΔα μετά, κανένα και ποτέ δεν μου έβγαλε πρόβλημα


    ...

    ...











    και που λες, η απρίλια ...

  9. #54
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    εμένα μου κάνει εντύπωση πως οι υπερασπιστές των ΚΤΜ οδηγούν Ιαπωνικά μηχανάκια σήμερα...

    ....κάτσε τώρα γιατί προβλέπω να μου ρίχνει μπινελίκια ο δούκας....

    όσον αφορά πάντως βλάβες... το ΧΤΧ με 32000km πλέον σε κάθε δυνατή χρήση η μόνη βλάβη που έχει βγάλει είναι αλλαγή λυχνίας στον προβολέα. Με τα μισά χρήματα απο ενα ΚΤΜ.

    Και αναρρωτιέμαι τώρα φέρνοντας την κατάσταση σε αναλογία με Ι.Χ.

    Αν πάρω ενα impreza και μου βγάζει ζημιές κάθε 3 και λίγο έχοντας δώσει 20-30.000 ευρώ πάνω απο ενα μέσο Ι.Χ. ... ζημιές μεγάλες και σπαστικές σε ελάχιστα χιλιόμετρα... θα πάω να το κοπανήσω στο κεφάλι του πωλητή/εταιρίας ή οχι;

    Ακόμα και αν είναι συναρπαστικό;...

    Το οτι σκάω περισσότερα χρήματα σημαίνει οτι έχω περισσότερες απαιτήσεις. Που μέσα στις επιδόσεις σημαίνει και μια σχετική αξιοπιστία.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Πάρτε χονΔα να βρείτε την υγειά σας ρε, 17 χρόνια και 6 χονΔα μετά, κανένα και ποτέ δεν μου έβγαλε πρόβλημα...

    και πήγες και πήρες bmw...



  11. #56
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    και πήγες και πήρες bmw...


    ε αφου δεν βγάζει κανα ον-οφφ της προκοπής, τι να κάνω? το RR παραμένει όμως

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    και πήγες και πήρες bmw...
    σε 5,4,3,2,1...ζντουπ :rotflmao:

  13. #58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ε αφου δεν βγάζει κανα ον-οφφ της προκοπής, τι να κάνω?



    :rotflmao: :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hondatrans7accessz5.jpg 
Προβολές:	237 
Μέγεθος:	25,6 KB 
ID:	167645

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

    όσον αφορά πάντως βλάβες... το ΧΤΧ με 32000km πλέον σε κάθε δυνατή χρήση η μόνη βλάβη που έχει βγάλει είναι αλλαγή λυχνίας στον προβολέα. Με τα μισά χρήματα απο ενα ΚΤΜ.

    Gandalf
    Με τα μισα χρηματα απο ενα ΚΤΜ...μιλας ομως και για το ¨μισο¨ μηχανακι ε;;;

    Θα σου προτεινα μια βολτα μονο,με ενα 990 και θα καταλαβεις μονος σου τις διαφορες με τα υπολοιπα ¨μηχανακια¨...
    Θα στενοχωρηθεις που οδηγεις το 660!
    Φιλικα ε;
    Δημητρης
    ...cause the place seems still alive...

  15. #60
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    περνουμε ανορθωτες πηνια και μπαταρια απο τον Σοιχιρο
    πλαισια ρουλεμαν τιμονιου και οτιδιποτε αφορα τσιμουχακια και λοιπα λαστιχακια απο την σουζουκι
    περνουμε περιφερειακα οπως αναρτησεις μπροστινα απο καβασακι
    ηλεκτρονικους εγκεφαλους απο την ΚΤΜ
    ηλεκτρικα μιζες και λοιπα απο τα ντουκατια
    και βαζουμε κεντρικη αντιπρωσοπεια την απριλια

    και βουαλα

    εχουμε το τελειο μηχανακι γιαπονοευροπαικο και ολοι ειναι ευχαριστιμενοι (οι μαστορες):rotflmao:

    μην τσακωνεστε το μελλον ειναι εδω μπροστα μας
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 4 από 27 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 23:54
  2. Carbon Parts για τα Ζ και όχι μόνο!!
    από darkwing στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 07:51
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2005, 08:18
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF