Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 101

Θέμα: Διεθνές παραμύθι του Κοσόβου & SkopiaLand

  1. #46
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210

    Re: Re: SkopiaLand & λοιπές Βαλκανικές Υστερίες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa

    γιατι φίλε βαλκάνιε ένα εξοπλισμένο MIG29 κατασκευής 1955 είναι πιο επικίνδυνο απο ένα άχρηστο για πόλεμο F16 κατασκευής 2005
    Έχουν τα 29ρια βλήματα BVR και συστήμα LANTIRN......???
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  2. #47
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918

    Re: Re: SkopiaLand & λοιπές Βαλκανικές Υστερίες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa


    οσον αφορά το έδαφος...μέσα στα στρατόπεδα θα τους περιμένουμε γιατι μέχρι να βάλεις μπροστά όλα τα οχήματα που έχουν μείνει απο μπαταρία με καλώδια γάματα
    Καλα αυτα που το πας;....

    εδω εχουν καταντησει τον στρατο δημοσια υπηρεσια... αξιωματικοι, επιτελεις και βαθμοφοροι, τοποθετουνται με αυστηρως....πολιτικα κρητηρια σε καιριες θεσεις, εχοντας νοοτροπια υπαλληλων...

    14 μηνες εκατσα στην Χιο και λογω της ειδικοτητος μου γυρισα ολο το νησι, ολες τις μοναδες και τα φυλακια.

    τι να πω;...μακαρι να εχει αλλαξει η κατασταση, αλλα τοτε που πηγα φανταρος, το νησι ηταν πραγματικα ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΟ...πολυ απλα δεν λειτουργουσε τιποτα!

    τραγικες καταστασεις...

  3. #48
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918

    Re: Re: Re: SkopiaLand & λοιπές Βαλκανικές Υστερίες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nontas
    Συμφωνώ και διαφωνώ μαζί σου. Από την άλλη όμως, όχι δεν είμαστε μόνο για σκυλάδικα, και πραγματικά λυπάμαι που αισθάνεσαι έτσι, αν και δεν το πιστεύω. Και αν ακόμα υπάρχει ενα ροτβάιλες και ένα ντοπερμαν από πίσω, δεν σημαίνει ότι σκύβεις να σε δαγκώσουν. Το παλεύεις και λίγο....ποτέ δεν ξέρεις!
    θειε Νωντα δυστυχως ετσι ειναι...

    αφου εχουμε αναγει τα σκυλαδικα σε πολιτιστικο γεγονος...ψεμματα ειναι;

    και ενταξει θα μου πεις τι σχεση εχει αυτο με τα αξιομαχο του ΕΣ και το εθνικο φρονημα...μωρε εχει και παραεχει λεω εγω.

    Οι εκφανσεις της καθημερινοτητας μας, δυστυχως καταδεικνυουν και το πως θα αντιδρασουμε στα δυσκολα.

    μακαρι να βγω ψευτης.

  4. #49
    Παλαιο Μελος Το avatar του/της dimdoc
    Εγγραφή
    13/10/2005
    Μηνύματα
    166
    Eνα σωμα ειναι αξιομαχο και αυτο ειναι η αεροπορια, που εχει συγχρονο εξοπλισμο και πολυ καλα εκπαιδευμενο προσωπικο. Σε σχεση με τους γειτονες-πλην Τουρκιας- ειμαστε πολυ μπροστα, για την ακριβεια εροπορια δεν εχουν και αυτα περι Μιγκ και μη εξοπλισμενων φ16 ειναι για γελια

    Σε καλο επιπεδο θεωρειται οτι ειναι και το ναυτικο

    Το θεμα ειναι οτι εχουμε ενα διπλωματικο χαρτι ισχυρο και δεν το παιζουμε καθολου...θα επρεπε να το εχουμε φερει στο τραπεζι...

  5. #50
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Εγω λεω να τους τα χαρισουμε ολα και να μας θρεφουν...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4_17_208[1].gif 
Προβολές:	263 
Μέγεθος:	11,6 KB 
ID:	122256

  6. #51
    Εγω παλι λεω να μεταφερθουμε οπως ειμαστε στο θεμα του Gandalf στους προβληματισμους..

  7. #52
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Eγώ πάλι πιστεύω πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτα το ''επιζήμιο'' σε περίπτωση άσκησης veto από την Ελλάδα(καλά... για εδαφικές αμφισβητήσεις έναντι των γειτόνων ούτε που το συζητάω,δεν μπορεί να υφίσταται κάτι τέτοιο)

    Τόσα χρόνια η Ελλάδα υποκύπτει στη βούληση των ''μεγάλων'' για να μην χαλάσει τις σχέσεις της και τα όποια ( ποιά????) οικονομικά της συμφέροντα.Κοινώς σε θέματα εξωτερικής πολιτικής είμαστε το πουτανάκι το Αμερικάνων.Ποιός ξεχνάει το "Ευχαριστώ τους Αμερικάνους" του κινέζου?????

    Και όμως τόσα χρόνια υποκύπτουμε σε εκφοβισμούς περί ενδεχόμενου πολέμου και γενικά κρίσεων, αν η Ελλάδα παραβεί τις ''εντολές'' .

    Το υποταγμένο σκυλάκι μπορεί να φέρει αντίρρηση στ'αφεντικό του?

    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ένα ελληνικό veto σίγουρα θα αποσυντόνιζε την εξωτερική πολιτική της Αμερικής ,ώντας συνηθισμένη στην υποταγή μας.Είναι τρόπος να ορθώσουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ανάστημα.

    Τι φοβόμαστε?Θα μας βομβαρδίσουν?Θα ξεκινήσουν πόλεμο και με την Ελλάδα?
    Ένας τέτοιος πόλεμος θα ήταν ντόμινο για όλον τον πλανήτη.Για σκεφτείτε...
    Αλβανοί Σκοπιανοί μαζί με Αμερικάνους εναντίον μας,δηλαδή μια χώρα του ΝΑΤΟ και της Ε.Ε.
    Οι Βούλγαροι και οι Τούρκοι δεν θα χάσουν ευκαιρία για εδάφη.Οι Σέρβοι θα χτυπάνε τους Αλβανούς και τους Σκοπιανούς.Η Τουρκία θα έχει τον εσωτερικό εχθρό που ονομάζεται Κουρδιστάν.Η Ε.Ε θα πρέπει να πάρει θέση και ή θα είναι μαζί μας,ή εναντίον μας ή θα καταρρεύσει.Σε όλα αυτά τα γεγονότα η Ρωσία τι θα κάνει?
    Αν ξεκινήσει πόλεμος τέτοιου είδους ο θεός να μας φυλάει.

    Και δεν πρόκειται να γίνει.
    Το οικονομικό αντίκτυπο στις ΗΠΑ θα ήταν δυσβάσταχτο, σε μια εποχή όπου έχει διασπαρμένα στρατεύματα σε όλον τον πλανήτη , με ανοιχτά μέτωπα παντού.
    Σε μια εποχή που η Αμερικάνικη οικονομία είναι σε ύφεση.

    Ο μόνος πόλεμος που μπορέι να ξεκινήσει είναι διπλωματικός.Εκεί είναι το θέμα.Έχουμε ηγέτες με @ρχίδι@ για να το αντιμετωπίσουν ή χειραγωγημένα ανθρωπάκια?

    Θυμάμαι τον πρωθυπουργό μας σε παλιά πλάνα της TV την καθαρά Δευτέρα, να πετάει χαρταετό και να φοράει δερμάτινα γάντια για να μην κάνει βαβα.
    Μακάρι να μας διαψεύσει

    Ξαναλέω(πιστύω) ότι παίζεται ένα παιχνίδι εκφοβισμού της Ελλάδας, μια διπλωματική μπλόφα,στην οποία ΑΝ δεν τσιμπίσουμε σίγουρα μόνο κερδισμένοι θα βγούμε.
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  8. #53
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Α ....και αυτές οι πίπες( μετά συγχωρήσεως) που ειπώθηκαν για τα MIG-29......

    Aν ήταν κατασκευής του '55 τότε οι Βιετναμέζοι θα είχαν κερδίσει τον πόλεμο και η διεθνής γλώσσα θα ήταν τα ρώσικα.
    Επίσης ποιά γειτονική χώρα έχει MIG-29?Η αλβανία?Τα σκόπια?Με μικρή επιφύλαξη ίσως έχουν οι βούλγαροι(και σε τι κατάσταση θα είναι...)
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  9. #54

    Re: Re: SkopiaLand & λοιπές Βαλκανικές Υστερίες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
    θείε Νώντα

    το ότι τα πολέμικά αεροσκάφη που αγοράσαμε τελευταία θα είναι πλήρως εξοπλισμένα το 2012 δεν βλέπω να σε απασχολεί καθόλου....

    γιατι φίλε βαλκάνιε ένα εξοπλισμένο MIG29 κατασκευής 1955 είναι πιο επικίνδυνο απο ένα άχρηστο για πόλεμο F16 κατασκευής 2005
    εκτός αν νομίζεις ότι θα κάνουν κόντρες ταχύτητας στον αέρα

    Tωρα το γ@μησες και πεθανε....
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  10. #55
    Εδώ τα τελευταία χρόνια ο Έλληνας απαιτεί από τους πολιτικούς τους 2 πράγματα....να μην παει στρατό (μακριά από το σπίτι του) και να τον βολέψει κάπου........οπότε μετά τι περιμένετε από τους πολιτικούς ή από μια τέτοια κοινωνία.....κανένα τσιμέντο δεν θα σας σώσει από τίποτα. Οπότε σε τέτοια θέματα γυρνάει μπούμερανγκ.

    Ή αλλιώς θελέστα και παθαίστα.

    Οπότε μην απορείτε με όλα όσα μας συμβαίνουν....διότι στρουθοκαμηλισμός λέγεται αυτό......
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Περα απο τις διαφορες πολιτικες αναλυσεις παντως, αν υπηρχε η απειροελαχιστη πιθανοτητα να εμπλακουμε σε πολεμο θα το ξεραμε απο πριν.
    Οι ΗΠΑ θα ειχαν κοψει προ εξαμηνου (και βαλε) τα ανταλλακτικα για τα F16 οπως και στο παρελθον,κοινως νταβατζιλικι για το θεμα με τους C-300 επι Τσοχατζοπουλου αν θυμαμαι καλα;;;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nontas
    Εγγραφή
    07/01/2007
    Μηνύματα
    391
    Που είσασταν όλοι εσεις ρε τόσο καιρό και δεν μιλούσατε; Έπρεπε να βάλω εγώ το λάδι στην φωτιά;

  13. #58

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.863
    Δεν αντιλαμβάνομαι ακριβώς τι συζητάμε.
    Πρίν μερικά χρόνια είχαμε στα Βόρεια σύνορά μας μια χώρα που λεγόταν Γιουγκοσλαβία, και είχε ένα ηγέτη που αμφιβάλω αν και αυτός ήξερε ακριβώς τι πίστευε.
    Θεωρούμε ότι ήταν φιλικός πρός την Ελλάδα αλλά μέχρι εκεί.
    Υπήρχε ένας φραγμός για εμάς πρός την Ευρώπη.
    Αυτό το κράτος διαλύθηκε.
    Λέμε τώρα κάκώς και είμαστε εναντίον του διαμελισμού και χαζομάρες.
    Επί της ουσίας μας βόλεψε.
    Πρώτα απ όλα οικονομικά ανοιχτήκαμε και μάλλον ελέγχουμε μεγάλο μέρος της οικονομίας της γείτονος "εχθρικής" χώρας, και επι της ουσίας την ελέγχουμε.
    Θα γινόταν αυτό στην περίπτωση της Γιουγκοσλαβίας?
    Μάλλον όχι.
    Τι μας χαλάει?
    Οτι θέλουν να λέγονται Μακεδόνες.Αυτό γιατί να δημιουργεί πρόβλημα σε εμάς εφόσον οι Μακεδόνες ήταν Ελληνες?
    ΠΕρισσότερο πιθανόν είναι να βρεθούν αυτοί Ελλάδα παρά να αποσχιστεί ( το να κατακτηθεί το θεωρώ γελειότητα) η Ελληνική Μακεδονία.

    Θεωρούμε τα Ελληνικά στρατά της πλάκας και ίσως δεν έχουμε άδικο.
    Λέτε αν αύριο γίνει καμιά στραβή στη Ρόδο η στη Χιο δεν θα έχουν μπαταρίες.
    Να πάνε με τη μηχανή τους στην παραλία, δεν είναι μακριά.
    Και μπορούν να βρούνε και καμιά μπαταρία απο κανα αμάξι κανα μαγαζί.
    Δεν είναι μακριά το μέτωπο.
    Οι άλλοι πρέπει να μαζέψουν στρατό και καράβια και οχήματα για να έρθουν.
    Εμείς μια τρύπα στο χώμα πρέπει να σκάψουμε και να περιμένουμε να έρθουνε.
    Και αν θέλετε την γνώμη μου έτσι και κάνουμε ένα ντού στην Ευρώπη δεν βλέπω ποιοί είναι ικανοί να μας σταματήσουνε.
    Αντε να κολώσουμε σε Γερμανούς και Γάλλους.
    Τους υπόλοιπους τους έχουμε.
    Και αν κάνουμε καμιά μοιρασία με τους Τούρκους τους έχουμε όλους για πλάκα.
    (δεν βάζω την Ελληνική λεβεντιά στον λογαριασμό)

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos

    Και αν κάνουμε καμιά μοιρασία με τους Τούρκους τους έχουμε όλους για πλάκα.
    (δεν βάζω την Ελληνική λεβεντιά στον λογαριασμό)
    Μια μου - ,μια σου - ,μια μου...μια - μου ,μια - σου ,μια - μου...
    Ετσι τους εχουμε ολους
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2010, 09:40
  2. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2009, 18:50
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2009, 08:22
  4. Προέλευση του... fuck!
    από KAS77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:46
  5. Δημοσιογραφοι του κωλου!!!
    από AFTER στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2003, 07:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF