Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 151

Θέμα: Αρχάριοι οδηγοί με το ένα πόδι στον τάφο

  1. #46
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Νομίζω ότι ο τρόπος συμπεριφοράς και οδήγησης, είναι θέμα παιδείας που ξεκινά από την οικογένεια και ωριμότητας, που άλλοι την έχουν έμφυτη και άλλοι την αποκτούν με την εμπειρία. Έχω θέμα μεγάλο με την βαφτιστήρα μου, η οποία πρόσφατα ενηλικιώθηκε και τα έμπλεξε με παποκάγκουρα. Τους πέτυχα σε κεντρική οδό ακράνωτους, να οδηγούν λές και τους κυνηγούσε ο Ούριελ.

    Όταν της μίλησα σχετικά, ήρθε η "αφοπλιστική" απάντηση ότι " και ο μπαμπάς δεν φοράει κράνος ... και κοίτα, έχει πέσει τόσες φορές και δεν έχει πάθει τίποτα". Και μαμώ τα παραδείγματα ... Έχουν την εντύπωση οι πιτσιρικάδες ότι μία πιθανή πτώση θα είναι ανώδυνη και ότι οι συνέπειες θα είναι όπως αυτές μίας ίωσης.
    Αφού ακολούθησε ένα μικρό κήρυγμα και μία επίδειξη από φωτό "άτυχων" στιγμών μοτοσυκλετιστών, της αγόρασα ένα κρανάκι και την έβαλα να μου υποσχεθεί ότι τουλάχιστον αυτή θα το φορούσε ... Αγγούρια ... τους ξαναπέτυχα με το κράνος περασμένο στον αγκώνα ....
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  2. #47
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    πριν πολλα χρονια καποιοι απο δω μεσα δραστηριοποιηθηκαμε για να βαλουμε ενα λιθαρακι στην μοτοσυκλετιστικη παιδεια του γαμωτοπου που ζουμε.

    βαλαμε το χερι στη τσεπη, το μυαλο να δουλεψει, αφιερωσαμε χρονο για να τυπωσουμε φυλλαδια, να τα διανειμουμε και να παμε και σε κανα σχολειο να μιλησουμε.

    αντιμετωπισαμε τοτε εμποδια απο τους συλλογους γονεων και κηδεμονων στα σχολεια μεχρι τους ιδιοκτητες χωρων οπου τοτε γινοταν οι εκθεσεις μοτοσυκλετας και απο τις διαφορες λεσχες μεχρι τις διαφορες ΜΚΟ.
    μονοι που βοηθησανε τοτε ηταν το 0-300 του χουντρα με την παρεμβαση τοσο του ιδιου οσο και της ιωαννας αρβανιτακη.

    απο τοτε πεισθηκα ΚΑΙ εγω οτι το μονο που αξιζει σε αυτη τη μαλακισμενη χωρα ειναι 2 μουντζες στους ιθαγενεις της, μια σουζα και ενα να πα να γαμηθει.

    ζηστε με αυτο.



    κατι τετοιο περιπου θα συμβει και τωρα και θα ξανασυμβει κτλ , κτλ , οτι και οπως μας κατσει και να μην τα παραταμε , επισης ξερω σε ποιο φορουμ γραφω , ξερω και απο την διαχειριση και απο πολλα μελη εδω μεσα οτι εχει γινει σημαια και στο παρελθον η χρηση κρανους τουλαχιστον , χαιρομουνα οταν παλιοτερα που ειχα ερθει σε συναντησεις δεν ειχαμε χωρο να βαλουμε τα κρανη στην καφετερια , κανενας δεν ερχοταν ξεκρανωτος
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Αυτοι που ειναι καποιας ηλικιας και δεν φορανε μονιμα κρανος δινουνε το κακο παραδειγμα στη νεοτερη γενεια.Βαραντεροι,Μπεμπεδες και λοιποι ηλιθιοι ,σιγουρα οχι ολοι, που νομιζουνε οτι πιασανε τον Θεο απο τα αντιδια,θελουνε κατακεφαλα.Δεν καταλαβαινουνε τι ζημια κανουνε,καθε φορα που κυκλοφορουνε "ακρανωτοι και ωραιοι".

    Αυτοι φυσικα ειναι χαμενη υποθεση και ελπιζω καποια στιγμη σπαζοντας το κεφαλι τους,να κανουνε καποιους αλλους να καταλαβουνε την αναγκαιοτητα του κρανους (και οχι μονο).Αυτο φυσικα δεν το λεω απο κακια και ελπιζω κανεις να μην παθει ποτε κατι,οσο και ηλιθιος να ειναι.Προκαλουν ομως και το ξερουν,δεν θα τους λυπηθω.

    Η πιο νεα γενεια,ακομη και αυτοι που εχουνε ασχημα παραδειγματα ,εχουνε ελπιδες να αλλαξουνε.Απλα παρτε καποιους απο αυτους σε μια κοντινη εκδρομη.Την επομενη φορα θα ερθουνε ντυμενοι σαν αστακοι.

    ΥΓ Εννοειτε οτι δεν αναφερομαι σε ολους τους κατοχους BMW η Varandero.Δυστυχως ομως τον τελευταιο καιρο,ειναι στην πλειοψηφια τους ακρανωτοι.

  4. #49
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Εγώ μαζί σου... Αν σκεφτείς κάτι.

    εχω διαφορα πραγματα στο μυαλο μου και σιγουρα αλλα τοσα θα εχει το καθε μελος στο φορουμ ,

    πραγματα οπως αυτα που γραφει ο trooper πχ , με βοηθεια μελων οπως ο shooter να παιρνει και μια αλλη επισημοτητα το πραγμα , μην νομιζουν οτι ειμαστε και αληταραδες μηχανοβιοι που μαθαινουμε στα παιδια πως στηνεται η κοντρα , με επικοινωνια και με αλλα φορουμ και με συλλογους μοτο που σιγουρα αρκετοι θα θελουν να συμμετεχουν , θα μπορουσαμε να ζητησουμε και βοηθεια αν υπαρχουν μελη ή εθελοντες γενικα , παιδοψυχολογοι , νοσηλευτες , ορθοπεδικοι και γενικα ανθρωποι που μεσα απο το επαγγελμα τους θα μπορουν να μας βοηθησουν να προσεγγισουμε καλυτερα τα παιδια και να εχει και μια επιστημονικη καλυψη το πραγμα ,

    υπαρχει και συλλογος ατομων με αναπηρια απο τροχαια που μπορει να θελει να συμμετασχει και γενικα ατομα που μπορει να θελουν μιλησουν και να βοηθησουν , εχω εμπιστοσυνη και νομιζω οτι βοηθα αρκετα και η συμμετοχη γυναικων που ασχολουνται με μοτο , οι γυναικες πολλες φορες εχουν καλυτερο τροπο να προσεγγισουν τα παιδια ,

    επισης θεωρω οτι ενα εφετζιδικο καλογυρισμενο ολιγολεπτο videακι για αρχη , με τιγκα μουσικαρα να γουσταρουν οι πιτσιρικαδες και να μην εχει δασκαλιστικο χαρακτηρα , αλλα να προβαλει τον αναβατη με κρανος και στο τελος να τελειωνει πχ - ετσι ρε μαγκα με κρανος ειμαι πιο μουρη - το ανεβασουμε σε youtube , δεχτει και κανα σαπιοκαναλο να το χωσει να προβαλεται ευρυτερα , ισως λειτουργησει καλυτερα στο μυαλο των παιδιων σαν προτυπο για την χρηση κρανους ,

    δεν ξερω παραπανω μπορει να εχω αραδιασει ενα κουβα ανεφικτες π@παριες και να λεω μ@λακιες , αλλα νομιζω κατι πρεπει να γινει γιατι ειναι κριμα η χρηση δικυκλου να γινεται αιτια να χανονται ανθρωπινες ζωες και ειδκα νεων ανθρωπων και εγω λεω σιγα με τον μ@λακα , τον βλακα , τον καγκουρα , αλλα οσες φορες ετυχε κατι και ημουν εκει ετρεξα να βοηθησω και οπου μπορω μιλαω σε ατομα ηλικιας απο 5 μεχρι 105 ,

    οσο gay και να ακουγεται , ποναει η καρδια μου μ' αυτην την ιστορια και
    να σκεφτεις αν και παντρεμενος δεν εχω παιδια αλλα την ακουω ασχημα οταν λενε - σκοτωθηκε ο ταδε 20 χρονων με μηχανακι , φοραγε κρανος ? - και η απαντηση τις περισσοτερες φορες η ιδια - οχι

    σορυ στον συμφορουμιτη αν ξεφυγε η κουβεντα απο το αρχικο θεμα , μπορουμε να ανοιξουμε και ενα σχετικο θρεντ , τι μπορουμε να κανουμε
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  5. #50
    Ωραία ιδέα...

    Αλλα για στασου... Μήπως έχει ήδη γίνει; αυτό το βιντεαρα μουσικαρα γιουτιουμπ γυναίκες "μηχανοβιες" κάποιους μου φέρνει κατά νου...

    Καμμιά νέα ιδέα, λίγο πιο πρωτότυπη; όχι όλοι μαζί στα ίδια μέρη με τον ίδιο τρόπο, η αντιγραφή δεν είναι κολακεία.

    Και λέω τώρα, όπως ηδη ειπώθηκε, μήπως το κλειδί είναι οι γονείς και όχι τα παιδιά; αμα ο πατέρας είναι ξεκρανωτος και το πιτσιρικι κυκλοφορεί με τον μπαμπά και τη μαμά ξεκρανωτο τρικαβαλο τετρακαβαλο, οτι και να πω εγώ και εσύ, ο μπαμπάς του ξέρει καλύτερα.

  6. #51
    Νέο μέλος Το avatar του/της jimpap
    Εγγραφή
    19/08/2012
    Μηνύματα
    69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    γιατι θελετε να πατε κοντρα στην φυσικη εξελιξη και επιλογη του ανθρωπου...??
    απο καταβολης κοσμου, τα πιο χαζα οντα πεθαιναν πιο γρηγορα και πιο ευκολα απο τα αλλα...
    αν εχει το μυαλο ας ακουσει, ας δει, ας διαβασει, ας ρωτησει...

    εγω ειμαι της γνωμης να ξεκινησουμε ΟΛΟΙ απο τα παιδια μας...

    μπορει ν'ακουστει εγωϊστικο, αλλα να προσπαθησω να σωσω εγω το γειτονακι που ο πατερας του δεν φοραει κρανος στο μηχανακι και η μανα του ζωνη στο αμαξι, το θεωρω ουτοπικο...


    +650
    να καθαρίζει και το gene pool

  7. #52
    ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ......................










    Δέν έχετε καμμία σχέση μέ τίς λέξεις...........
    ΠΑΙΔΙΑ......ΜΑΘΑΙΝΩ..........ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ............ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ κ.λ.π.
    Άμολάτε τίς ρουκέττες καί όποιον πάρει ό χάρος.

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ......................

    Δέν έχετε καμμία σχέση μέ τίς λέξεις...........
    ΠΑΙΔΙΑ......ΜΑΘΑΙΝΩ..........ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ............ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ κ.λ.π.
    Άμολάτε τίς ρουκέττες καί όποιον πάρει ό χάρος.
    για πες ρε αρχοντα να μαθουμε μπαλιτσα και μεις
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    για πες ρε αρχοντα να μαθουμε μπαλιτσα και μεις


    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

  10. #55
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Το είπε κι ο Τρούπης το είπε κι ο Σπυράκος το είπαν κι άλλοι.
    Δεν υπάρχει σωτηρία κι ασ' τα να παν' στο διάολο. Τελειωμένη υπόθεση.

    Το "φαίνεσθαι" μας έχει κάψει.
    Είτε αυτό αφορά κάγκουρες, χιπστεράδες, τρέντυδες, ή ό,τι άλλη μαλακία ενταγμένη αλλού ή ανένταχτη.
    Ποτέ δεν πρόκειται να πεισθεί κάποιος ότι το κράνος (και το χάλια μαλλί αφού το βγάλεις), το μοτομπουφάν (και το ιδρωμένο μπλουζάκι/πουκάμισο αφού το βγάλεις), η μοτομπότα κλπ είναι πιο ωραία από τα αντίστοιχα που προτιμάει αυτός να φοράει. Είτε είναι μαλλί φράχτης, είτε χωρίστρα στο πλάι, είτε καρώ πουκάμισο, είτε φούτερ no fear, είτε σταράκια είτε δίχαλο είτε loafers κλπ.

    Μεταξύ μοτοσυκλετιστών ναι. Μπορεί εγώ να δω το δερμάτινο του Sniper και να πω "γαμεί ρε φίλε!" ή τις μπότες του Βύρωνα και να τις καραγουστάρω.
    Δεν είναι όλοι όμως μοτοσυκλετιστές ούτε συναναστρέφονται με μοτοσυκλετιστές.
    Οι περισσότεροι που κυκλοφορούν πλέον στο δρόμο καβαλάνε είτε για οικονομία και γιατί "βολεύει", είτε γιατί βγάλανε τη μηχανή μια βόλτα μην ξεμείνει από μπαταρία.

    Ο τύπος που θέλει να πάρει σκούτερ για να κατεβαίνει πιο εύκολα κέντρο Σάββατο βράδυ, ας μαζέψει τους ομοίους του να πάρουν καμιά προσφορά από γραφείο τελετών μπας και τους έρθει πιο φθηνά.

    Αυτός που καβαλάει γιατί γουστάρει να καβαλάει, τις 8 στις 10 φορές θα είναι προβλεπέ.
    Κι αν δεν είναι υπάρχουν ελπίδες να γίνει.

    Αλλά δυστυχώς πλέον οι δρόμοι έχουν γεμίσει με αυτούς της πρώτης κατηγορίας.
    Είδος υπό εξαφάνιση κοντεύουμε να γίνουμε...

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Το είπε κι ο Τρούπης το είπε κι ο Σπυράκος το είπαν κι άλλοι.
    Δεν υπάρχει σωτηρία κι ασ' τα να παν' στο διάολο. Τελειωμένη υπόθεση.
    ...................
    Μπορει καποιοι να το θεωρουνε χαμενη υποθεση,αλλα μπορεις να θεωρεις μια υποθεση χαμενη,αν δεν κανεις πρωτα κατι γι'αυτο?

    Σκεφτομαι λοιπον:

    Aντι να λεμε κουβεντες μπορουμε να μαζευτουμε 10-20 νοματαιοι,να βαλουμε απο 10 ευρω και να βγαλουμε ενα καλογουστο αυτοκολλητο, για να μπει καταρχην στις μηχανες μας με το σημα του moto.gr απο κατω?
    Μην μου πειτε οτι ειναι δυσκολο να το σχεδιασει καποιος απο εδω μεσα.Το συνθημα θα μπορουσε να ειναι "φοραω κρανος και ειναι μαγκια" η "Τετοιος εγκεφαλος ειναι κριμα να παει χαμενος" η ξερω εγω τι.Αν συνοδευετε και απο ενα καλογουστο σκιτσο θα εχει απηχηση.Και μη μου αρχισετε αμπελοφιλοσοφιες πανω στο θεμα.Αν θελετε να κανουμε κατι,ας το κανουμε τωρα και ας αφησουμε τις κουβεντες στους πολιτικαντηδες.

    Τα λογια ειναι ευκολα αλλα στις πραξεις κολλαμε.Δεν σας ζηταω κατι ακατορθωτο.Κατι πολυ απλο,με μικρο κοστος και που ξερεις,κατι μπορει να γινει.

    Τρουπη, θα προτεινα ,αν μπορεις και συνεχιζεις να θελεις να κανεις κατι να το ξεκινησουμε αμεσα.Τα πρωτα 10 ευρω θα ειναι τα δικα μου.

  12. #57
    Ωραία ιδέα, αναμενω αντιγραφή άμεσα, χωρίς credits φυσικά, όπως συνήθως...

    Sonone η Χιο αν βλέπς, να το δούμε πΧιο σοβαρά... Αν βγει κάτι όμορφο, μέσα.

  13. #58
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Μεσα και 'γω για το αυτοκολλητακι! Πολυ καλη ιδεα! Αντε ριχτε ιδεες για σλογκαν!
    Κριμα παντως ο εγκεφαλος μου να απλωθει στην ασφαλτο οντως, θα χασει η ανθροπωτητα!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #59
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μέσα και εγώ

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.620
    πολυ καλη ιδεα το αυτοκολλητο!εχουμε καποιον γραφιστα κατα δω?το σλογκαν μου που θα βαλω στο τραπεζι αν προκυψει το θεμα ειναι το ´μην φορας κρανος αν δεν εχεις τιποτα να προστατευσεις!´.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγηση σε παγο με το ενα χερι..
    από jimmis5 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2010, 11:13
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 19:24
  3. Στον έξυπνο με το Tdm στην εθνική σήμερα το πρωί
    από satel στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 16:09
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 17:50
  5. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 16:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF