Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 83

Θέμα: ktm 690 rally

  1. #46
    Γεια χαααραα! Το avatar του/της tbaris
    Εγγραφή
    31/05/2007
    Μηνύματα
    152
    Έγινε...ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ!

  2. #47
    εδω μια εκκινηση απο τον Μιμικο στο Rally raid που ειχαμε παει στο πευκι ευβοιαςhttp://www.youtube.com/watch?v=OBSXrP9hDd8&translated=1
    ειχε κατι φλαταδουρες για 5 χλμ ,και πηγαινε με κατι 140αρες full lock , σκετη ανατριχιλα
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  3. #48
    και αλλο ενα απο την παραλια http://www.youtube.com/watch?v=aT4dF...layer_embedded
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  4. #49


    τι να πω...δεν κολλαει πουθενα παντως...!~

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2010
    Μηνύματα
    127
    Το τερας αξιζει και με το παραπανο!!!!!Τα ανθρακονιματα, το κεβλαρ και πανω απ'ολα η σχεδιαση ειναι κορηφαια.Πρωτοποριακη σχεδιαση το πισω τεποζιτο που λειτουργει και σαν υποπλαισιο .Απανω του στηριζονται: εξατμισεις, σελα, εργαλειοθυκη, δοχεια νερου, πισω φτερο.Ενα αλλο σημειο που θα σταθω ειναι η <κολονα> στηρυξης των οργανων.Εχω δει εξερευνιτικα και το XR του Ορφανου και 525 rally του φιλου μου , του blue.Το 690 ειναι πολυ μπροστα και ΄σ' αυτο.Μιλαμε για προχωριμενη σχεδιαση και κατασκευη.
    screw the limits
    FREE 2 RIDE
    roadbook holders

  6. #51
    Εξειδικευμένη κατασκευή με ελάχιστο πεδίο χρήσης στην Ελλάδα, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που δεν θα το έπαιρναν αν είχαν την οικονομική άπλα.
    Φτου σκόρδα λοιπόν.

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Παντως στα περι ουσιαστικης περιγραφης μου παραμενει η απορια ( κυριως για να δικαιολογηθει καπως η εξωφρενικη τιμη των 28000 ευρω...! )



    θα προσπαθησω οσο μπορω.
    Ειναι φτιαγμενο για μεγαλες ταχυτητες, η γεωμετρια του ειναι καπως αργη ,αλλα βεβαια ειναι πολυ σταθερο στα πολλα και
    δεν κουναει καθολου ,το μοτερ του ειναι καπως ψοφιο στα χαμηλα ,αλλα μετα απο καποιες στροφες τρελενετε και βγαζει εναν απιστευτο θορυβο,οταν ειναι γεματο μπρος πισω δηλαδη 24 και 24 λιτρα , ειναι λιγο απελπισια και νιωθεις
    αυτο το εξτρα βαρος πισω σου που σε χαλαει ,ειναι πολυ δυσκολη στην οδηγηση για καποιον που ειναι μετριος οδηγος,
    δηλαδη απο οτι καταλαβα αν πηγαινεις κατω απο 80 χλμ ζοριζεσαι ,αν πηγαινεις τερμα γκαζι ολα δουλεουν πιο αρμονικα
    και ωραια,κατι αλλο που μου αρεσει ειναι τα θεορατα μαρσπιε που τα ζαχαρωνω να τα βαλω στο δικο μου. Εγω προσωπικα δεν βολευτικα γιατι τα τιμονια του μου πεφτουν λιγο χαμηλα , ο Μιμικος το παει μια χαρα ,
    και κανει εξωφρενικα πραγματα.
    Για οποιον λεει κουβεντες , γιατι το πηρε ,δεν κανει για εδω ,ειναι πολυ ακριβο και αλλα διαφορα, εχω να πω πως ο ιδιοκτητης του εχει μια συλλογη απο διαφορες εξωτικες μηχανες ,δεν εχει οικονομικο προβλημα ,και αμα γουσταρει την βαζει και στο σαλονι του και την κοιταει ετσι απλα

    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  8. #53
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el patron
    θα προσπαθησω οσο μπορω.
    Ειναι φτιαγμενο για μεγαλες ταχυτητες, η γεωμετρια του ειναι καπως αργη ,αλλα βεβαια ειναι πολυ σταθερο στα πολλα και
    δεν κουναει καθολου ,το μοτερ του ειναι καπως ψοφιο στα χαμηλα ,αλλα μετα απο καποιες στροφες τρελενετε και βγαζει εναν απιστευτο θορυβο,οταν ειναι γεματο μπρος πισω δηλαδη 24 και 24 λιτρα , ειναι λιγο απελπισια και νιωθεις
    αυτο το εξτρα βαρος πισω σου που σε χαλαει ,ειναι πολυ δυσκολη στην οδηγηση για καποιον που ειναι μετριος οδηγος,
    δηλαδη απο οτι καταλαβα αν πηγαινεις κατω απο 80 χλμ ζοριζεσαι ,αν πηγαινεις τερμα γκαζι ολα δουλεουν πιο αρμονικα
    και ωραια,κατι αλλο που μου αρεσει ειναι τα θεορατα μαρσπιε που τα ζαχαρωνω να τα βαλω στο δικο μου. Εγω προσωπικα δεν βολευτικα γιατι τα τιμονια του μου πεφτουν λιγο χαμηλα , ο Μιμικος το παει μια χαρα ,
    και κανει εξωφρενικα πραγματα.
    Για οποιον λεει κουβεντες , γιατι το πηρε ,δεν κανει για εδω ,ειναι πολυ ακριβο και αλλα διαφορα, εχω να πω πως ο ιδιοκτητης του εχει μια συλλογη απο διαφορες εξωτικες μηχανες ,δεν εχει οικονομικο προβλημα ,και αμα γουσταρει την βαζει και στο σαλονι του και την κοιταει ετσι απλα



    Το μονο που ζητησα ειναι.....Πρακτικα ( αναρτησεις, μοτερ κλπ... ) Ακομη δεν μπορεσες να μου αιτιολογησεις τα χρηματα ( και μιλαω απο την πρακτικη αποψη παντα..) και στο τι θα προσφερουν αυτα τα χρηματα παραπανω σε μια φλαταδουρα τυπου Ευβοιας η οπου αλλου ( Αν μιλαμε μονο για Ελλαδα...)

    Προσωπικα πιστευω οτι στις .... Ελληνικες φλαταδουρες με ισαξιους οδηγους, δεν θα εχει καμμια σχεδον μεγαλη διαφορα με ενα απλο 690 , και απλα με ενα super enduro 990 θα κοιταει πως θα ξεφορτωνετε ντεποζιτα και εργαλειοθηκες μπας και εχει τουλαχιστον....

    Οπτικη επαφη μαζι του......

    Αυτα οσο αφορα τα πρακτικα περι ΜΟΤΟ και γιατι στον καθεναν μας ....

    Μπορει να πεφτει λογος περι τιμης και να ρωταει.... Γιατι να το παρω...??? ( Ασχετως εισοδηματος - Ε9 κλπ ...) Εκτος ισως της μοναδικοτητας του και της συλεκτικοτητας του...

    Κατα τα αλλα... Για............

    Τα θεαθηναι που μου αναφερες παρακατω ( αν και δεν καταλαβαινω τον λογο που τα αναφερεις ) Σαφως ειναι και δικαιωμα του καθε ανθρωπου τι ποσα διαθετει ( ασχετως οικονομικης καταστασης ) για την κ@βλ@ του, η για οτιδηποτε, και σαφως δεν μπορει και δεν πρπει να πεφτει λογος σε κανεναν για ποιο λογο χωνει χρημα, αλλα νομιζω.......

    Κανενας εκ των "επικριτων" εδω σε αυτη την συζητηση ειχε αυτο τον σκοπο...




  9. #54
    Μπορω να σου πως ειναι ολα της τα πλαστικα ειναι
    απο κεβλαρ,η σελα της και μονο εχει 900 ευρω,η ποδια νομιζω 1500 ευρω,βαλε τις factory αναρτησεις,το roadbook, το
    ico,την μασκα με ξενον,το σταμπιλιζατερ, την ρυθμιζομενη και στιβαρη βαση οργανων και αλλα κουλα ανεβαινει το ποσο,
    βαλε και την περιορισμενη παραγωγη ,βαλε και το οτι ειναι και καλα συλλεκτικο και φτανουμε στο εξωφρενικο αυτο νουμερο,βεβαια δεν λεω οτι αυτα δικαιολογουν την τιμη αλλα τι να πω και μενα μου φαινεται υπερβολικο.
    Τωρα οσο αφορα τις φλαταδουρες δεν εχει νοημα αν ειναι πιο γρηγορο ενα απλο 690 η ενα 950 , η μηχανη ειναι κατασκευασμενη να κερδιζει dacar και ειναι στημενη ετσι, οσο για τις αναρτησεις το μονο που μπορω να πω ειναι
    οτι ειναι πολυ σκληρες και ακαμπτες ,και δουλεουν καλα μονο οταν πηγαινεις τερμα γκαζι,νομιζω και μια αλλη διαφορα
    που εχουν οι factory ειναι οτι η λειτουργια τους δεν επηρεαζεται απο την συνεχομενη χρηση ,και δουλευουν το ιδιο καλα στο τελος μια μερας 900χλμ σε ενα αγωνα σε σχεση με απλες που πατσαβουριαζουν ευκολα.
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2010
    Μηνύματα
    127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από megalexandros
    Το τερας αξιζει και με το παραπανο!!!!!Τα ανθρακονιματα, το κεβλαρ και πανω απ'ολα η σχεδιαση ειναι κορηφαια.Πρωτοποριακη σχεδιαση το πισω τεποζιτο που λειτουργει και σαν υποπλαισιο .Απανω του στηριζονται: εξατμισεις, σελα, εργαλειοθυκη, δοχεια νερου, πισω φτερο.Ενα αλλο σημειο που θα σταθω ειναι η <κολονα> στηρυξης των οργανων.Εχω δει εξερευνιτικα και το XR του Ορφανου και 525 rally του φιλου μου , του blue.Το 690 ειναι πολυ μπροστα και ΄σ' αυτο.Μιλαμε για προχωριμενη σχεδιαση και κατασκευη.
    STOYBI αν διαβασες το παραπανω θα σου λυθουν καποιες απορειες.Οποιεσδηποτε συγγρισεις με 690 και 990 ειναι αδικες για το 690 ραλλυ.Στις Ελληνικες φλαταδουρες θα παει γρηγοροτερα, ασφαλεστερα, καλιτερα απο τα 690 και 990 γιατι εχει καλιτερες αναρτισεις, πλαισιο και σταμπιλιζατερ στο τιμονι, σιγουρα η διαφορα σε σχεση με τα αλλα θα ειναι μεγαλη και δε θα χρειαστη να ξεφορτοθει τεποζιτα.Αλλωστε τα τεποζιτα σε τετοιου ειδους μοτοσυκλετες εχουν τη βενζινη χαμηλα ωστε να χαμηλωνουν το κεντρο βαρους.Σκεψου: ειναι το ιδιο να εχεις 20λτρ βενζινη σε ενα τεποζιτο η 20λτρ απλομενα και μοιρασμενα σε 4 τεποζιτα.
    screw the limits
    FREE 2 RIDE
    roadbook holders

  11. #56
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


    Τα θεαθηναι που μου αναφερες παρακατω ( αν και δεν καταλαβαινω τον λογο που τα αναφερεις ) Σαφως ειναι και δικαιωμα του καθε ανθρωπου τι ποσα διαθετει ( ασχετως οικονομικης καταστασης ) για την κ@βλ@ του, η για οτιδηποτε, και σαφως δεν μπορει και δεν πρπει να πεφτει λογος σε κανεναν για ποιο λογο χωνει χρημα, αλλα νομιζω.......




    Κωστή και εγώ τα ίδια νομίζω ..............

    Το συγκεκριμένο μοτόρι για τα Ελληνικά δεδομένα, είναι μόνο για το θεαθήναι

    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    Κωστή και εγώ τα ίδια νομίζω ..............

    Το συγκεκριμένο μοτόρι για τα Ελληνικά δεδομένα, είναι μόνο για το θεαθήναι

    Επειδή πας εσυ μέχρι 80 σε φλαταδούρα δλδ ειναι για θεαθηναι ...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  13. #58
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el patron
    Μπορω να σου πως ειναι ολα της τα πλαστικα ειναι
    απο κεβλαρ,η σελα της και μονο εχει 900 ευρω,η ποδια νομιζω 1500 ευρω,βαλε τις factory αναρτησεις,το roadbook, το
    ico,την μασκα με ξενον,το σταμπιλιζατερ, την ρυθμιζομενη και στιβαρη βαση οργανων και αλλα κουλα ανεβαινει το ποσο,
    βαλε και την περιορισμενη παραγωγη ,βαλε και το οτι ειναι και καλα συλλεκτικο και φτανουμε στο εξωφρενικο αυτο νουμερο,βεβαια δεν λεω οτι αυτα δικαιολογουν την τιμη αλλα τι να πω και μενα μου φαινεται υπερβολικο.
    Τωρα οσο αφορα τις φλαταδουρες δεν εχει νοημα αν ειναι πιο γρηγορο ενα απλο 690 η ενα 950 , η μηχανη ειναι κατασκευασμενη να κερδιζει dacar και ειναι στημενη ετσι, οσο για τις αναρτησεις το μονο που μπορω να πω ειναι
    οτι ειναι πολυ σκληρες και ακαμπτες ,και δουλεουν καλα μονο οταν πηγαινεις τερμα γκαζι,νομιζω και μια αλλη διαφορα
    που εχουν οι factory ειναι οτι η λειτουργια τους δεν επηρεαζεται απο την συνεχομενη χρηση ,και δουλευουν το ιδιο καλα στο τελος μια μερας 900χλμ σε ενα αγωνα σε σχεση με απλες που πατσαβουριαζουν ευκολα.
    Moνο που μου λες οτι ολα τα πλαστικα ειναι απο κεβλαρ μου λυνεις αρκετο ποσοστο απο την απορια μου....

    ( Καθως και το ΥΠΕΡΕΝΙΣΧΥΜΕΝΟ πλαισιο που εχω προσεξει...)

    Για τις αναρτησεις δεν μου φαινονται περιεργα τα λεγομενα σου καθως εχουν να αντιμετωπισουν εναν υπερβολικο φορτο ( βενζινες - εργαλεια κλπ ) για πολλες ωρες τεζα οδηγησης στην ερημο και σε καθες λογης τερραιν...

    Στο μοτερ εχει καμμια διαφορα απο το απλο 690...???


  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    Κωστή και εγώ τα ίδια νομίζω ..............

    Το συγκεκριμένο μοτόρι για τα Ελληνικά δεδομένα, είναι μόνο για το θεαθήναι

    Βεβαιως και δεν εχει χρηση σε Ελληνικα δεδομενα ,αλλα δεν μπορεις να λες οτι ειναι μονο για μοστρα ,δεν μπορεις να ξερεις οτι αυτος που το εχει αν θελει να τρεξει σε καποιο rally farao η σε καποιο ραλλυ κορσικης η ακομα και σε ντακαρ
    η ακομα να το δωσει σε καποιον φιλο του και να ειναι αυτος απο πανω με ενα ελικοπτερο και να βλεπει και να γουσταρει.Ειπαμε ο ανθρωπος το γουσταρε και το πηρε ... και δεν ειναι τυπος για μοστρα , με ενα σμαρτ κυκλοφορει
    ασχετα τι εχει στο γκαραζ του..
    Οι αληθινοί παράδεισοι είναι οι παράδεισοι που έχουμε χάσει

  15. #60
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από megalexandros
    STOYBI αν διαβασες το παραπανω θα σου λυθουν καποιες απορειες.Οποιεσδηποτε συγγρισεις με 690 και 990 ειναι αδικες για το 690 ραλλυ.Στις Ελληνικες φλαταδουρες θα παει γρηγοροτερα, ασφαλεστερα, καλιτερα απο τα 690 και 990 γιατι εχει καλιτερες αναρτισεις, πλαισιο και σταμπιλιζατερ στο τιμονι, σιγουρα η διαφορα σε σχεση με τα αλλα θα ειναι μεγαλη και δε θα χρειαστη να ξεφορτοθει τεποζιτα.Αλλωστε τα τεποζιτα σε τετοιου ειδους μοτοσυκλετες εχουν τη βενζινη χαμηλα ωστε να χαμηλωνουν το κεντρο βαρους.Σκεψου: ειναι το ιδιο να εχεις 20λτρ βενζινη σε ενα τεποζιτο η 20λτρ απλομενα και μοιρασμενα σε 4 τεποζιτα.
    Απλα ρωτησα καποις λεπτομερειες που δεν φαινονται στις φωτο και τιςς προσεξε απο κοντα ο ανθρωπος μιας και εζησε απο κοντα το μηχανακι...

    ( Το 990 σκαρτα 10-12 λιτρακια... ) Βαρυ και σταθερο και αυτο αλλα συναμα ευλελικτο εκει που πρεπει ...

    Οι factory αναρτησεις του 690 σε πολλα σημεια θα εχουν μια μπουμερανγκ κατασταση στον αναβατης της ( σε καποια σημεια της διαδρομης...) ειδικα γιατι ειναι αναρτησεις ( υποθετικα μιλαω παντα ) που εχουν αρκετες περισσοτερες δυνατοτητες απο της μοτοσυκλετας ( χωρις τα περιτα φορτια...)

    Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη για την εικονικη κοντρα μας !!!


Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm 690 Sm
    από nikostz9 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 186
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2014, 09:14
  2. KTM 690 Adventure
    από snowman στο forum KTM
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2007, 15:04
  3. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 19:43
  4. KTM 690 - Dakar 2007
    από motaba στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2007, 09:53
  5. 690 Rally
    από advblack στο forum KTM
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2006, 09:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF