Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 77

Θέμα: Ιστορίες γέλιου

  1. #46
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Πρόσφατο .

    Κατεβαίνω να βάλω μπρος το μοτόρι να πάω μία τσάρκα κοντινή . Ντυμένος αρματωμένος με τα όλα μου ... καβαλάω πατάω τη μίζα .
    Τίποτα .

    Ρε γμτ λέω τι έγινε τώρα ?
    2η προσπάθεια , 3η , 4η ..... ρε γμτ να δεις η μπαταρία θα ναι .

    Όταν σαν απο μηχανής θεός μετά από όλη αυτή τη ταλαιπωρία συνηδητοποιώ ότι είχα απλά κλειστό το kill switch !!
    ... στα μούτρα μου .
    και μολις ξεκινησα να διαβαζω ηδη γελαγα,, λ4εω μαλακα το σβηστηρι εχεις στο οφ... και μετα απο τοσες γραμμες νοερα φωναζα γελωντας μαλακα το σβηστηρι σε λεω... χαχαχχαχαχχαχαχα εδω ο αλλος ο ρειν καπου εγραφε οτι ελυσε το μισο crm και ειχε μεινει απο βενζινη..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgezzr600 Προβολή μηνύματος
    ο γαμπρος μου ο μιλτος.
    τρομερα καλο παιδι,αθλητικοτατος προπονητης σκι ορειβατης,αλλα ποντιος!!
    βγαινει απο το αμαξι ερχεται μπροστα ξαναβαζει καλωδιο τραβαει την αλλη ακρη σε εμενα και μου λεει
    -α ενταξει τωρα ειναι μια χαρα.
    ενω εχουν περασει καμμια δεκαρια δευτερολεπτα που εχω μεινει λιγο αφωνος του λεω.
    -καλα ρε μ@λ@κ@,επρεπε να φερεις ολοκληρο το αμαξι??ενα τσακ θα εκανα τη μηχανη και θα ηταν τζετ.
    με κοιταει με ενα υφος του ανακαλυψα το τροχο και πω πω τι ειπες τωρα...
    ξαναμπαινει μεσα στο αμαξι,το βαζει μπρος και το παει ξανα 10-20 ποντους πιο πισω......
    -ενταξει φερτην πιο εδω μου λεει !!!!!!!!
    αι χεσου. το διαβαζα χθες το βραδυ και ξερεις τι ειναι να προσπαθεςι σκασεις απο τα γελια για κανα δεκαλεπτο αηχα? ακομα γελαω...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος


    το 2006 αγοράζω το GS1200 και δεν εχω πουλήσει ακόμη την Αφρικα η οποία είναι παρκαρισμένη κάτω απ το σπίτι, ξεσκέπαστη, με ενα ΠΩΛΕΙΤΑΙ απλώς επάνω και τα λουκέτα της.
    Βρέχεται, σκονίζεται, κρυώνει, τη βλεπει ο ήλιος...
    "τελείωνε, βάλε μπρός το χόντα να φύγουμε γιατί βιάζομαι και οταν επιστρέψουμε βγάλε το ΠΩΛΕΙΤΑΙ απο αυτό και βάλτο στο άλλο!"

    "Σιγά μην πάρει ύστερα απο τόσες μέρες" σκεφτομαι... κλειδί, μίζα, βρούμ!



    :a37::a37::a37:
    χαχχαχαχαχαχα ποσο μαλ@κς ενιωσες? εγω δνε θα την πουλαγα μετα απο αυτο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από soter3gm Προβολή μηνύματος
    1988 -89 έχω πάρει το GPZ 1000 RX είμαι μες τη καλή χαρά με καινούργιο μηχανάκι και με καινούργιο αμόρε !!
    Το αμόρε είναι μια κοκέτα περιωπής δίμετρη και για να βγει έξω πρέπει και τα πασούμια της να είναι 12ποντα
    Για ένα τριήμερο στα Γιάννενα έχει γεμίσει 2 πλαϊνές βαλίτσες και το top case.
    Ταξιδεύουμε μια χαρά περνώντας την Άρτα για όποιον ξέρει την περιοχή δίπλα στο ποτάμι στο δρόμο με της μεγάλες λεύκεςμε πιάνει τρέλα και στρίβω λιγουλάκι, εκεί σταματάμε γιατί αισθάνομαι τη μηχανή ποιο ελαφριά, κοιτάω και σε όλο το δρόμο έχει γεμίσει στριγκάκια σουτιέν κλπ κλπ όπου ένας τύπος μας ρωτάει "μαγαζί έχετε" ? . Εμένα με έπιασαν τα γέλια μέχρι δακρύων έπεσα κάτω από τα γέλια , εκείνη την έπιασαν τα νεύρα της όχι γιατί τα έχασε αλλά γιατί έβλεπε εμένα κόκαλο από τα γέλια

    Συνημμένο 311021
    το εχω παθει και μου εφυγε και κρανος απο την τσαντα πλατης.. και μου το μαζαψε βουλγαρος νταλικιερης με αυτοκινηταδικο φορτηγο και δε μου το εδινε.. οχι οτι το χρειαζομουν μτα απο τοσες τουμπες πυ εφερε... και το κινητο το βρηκα σε κομματια το μαζεψα και δουλευε!!! sharp gx20...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από annateo Προβολή μηνύματος
    Καλοκαίρι του 89-90. Περιπου 10 χρονων και καμια σχεση με μηχανάκια. ολη η πιτσιρικαρια της γειτονιας καμια 20αρια άτομα απτην ηλικια μου μεχρι 17-18.
    Σκαει μυτη ενας ξαδερφος μου με το φρεσκοβαμμενο του rd 50 (νομίζω).
    Σταματαει διπλα μας και τον βλεπω να παταει ενα λεβιεδακι με το αριστερο του ποδι.(πολυ ζηλευα!!!!).
    Παταει τα ποδια ασφαλτο, σηκωνεται απτην σέλα καιαρχιζει να το γκαζωνει για να ψαρωσουμε ολοι.
    ε εκείνη την ωρα εγω σκεφτηκα να πατησω το λεβιεδακι που τοσο ζηλεψα. Δυστυχώς δεν παταγε συμπλέκτη.
    Το μηχανακι φευγει καμια δεκαρια μετρα. Την συνέχεια δεν την προλαβα. Δεν πρεπει να έχω ξανατρεξει τοσο γρηγορα στη ζωη μου.
    ακομα θα σε κυνηγουσα αμ σε ειχα ξαδερφο... χαχαχχαχαα

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Καλοκαιρι του 1992 αν θυμαμαι καλα...Μωλος Λοκριδας,ειχε ενας ξαδερφος ενα παπι,και τον ειχα πρηξει να με μαθει να οδηγω με ταχυτητες..
    Παμε λοιπον στην ακρη στην προβλητα να μην μας δει κανεις,μου λεει βαλτο μπροστα,το βαζω..ειχε πρωτη μεσα και ανοιξα το γκαζι τερμα...
    Επεσα στη θαλασσα μαζι με το παπι,πρωτα αυτο και απο πισω εγω...κοντεψα να πνιγω...
    Παντως για λιγα δεπτερολεπτα δουλευε μεσα στο νερο αν θυμαμαι καλα..
    Η συνεχεια ειναι περιττη...
    Αμάν! Από τότε έχεις την αντιπάθεια με τα καράβια έτσι?
    Travel, Grow, Share

  3. #48
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Κάπου το 98-99 είχα ένα kaze-r
    βραδάκι καλοκαιρινό και βολτάρω μαζί με τόν κολλητό πάνω κάτω το ηράκλειο (άλλες εποχές δέν ενδιέφερε πόσο έκανε η βενζίνη )

    σουλατσάραμε ωραία και καλά στήν παραλιακή , στο φανάρι του λιμανιού ο φίλος γιάννης μου δίχνει απέναντι ( εκει που είναι σήμερα το λουνα-παρκ ) το λόφο και μου λέει

    Γιάννης : "μ@λ@κ@ ο στέλιος με το wr το ανέβηκε μέχρι πάνω
    εγω : "καλά σιγά και με το καζέρι το ανεβαίνω η σχεδόν (τρομάρα μου )"

    μέχρι να περάσουμε το φανάρι.........δεν ξέρω πώς ( ξέρω τώρα λέγεται νεανική μ@λ@κι@ ) έχουμε αποφασίσει να το δοκιμάσουμε με το παπί ( hillclimb παπί τρομάρα μας )

    να"μαστε στήν βάση του λόφου εγώ να γκαζώνω τα πολλά κυβικα καιγκάζια του πάπιου και ο γιάννης να ανεβαίνει με τα πόδια ώστε να είναι κοντά ΑΜΑ γίνει κάτι

    ξεκινάω εγώ ....τσίτα το γκάζι......ο πάπιος αρχίζει να ανεβαίνει προσπαθω να κρατίσω το τιμόνι....το γκάζι τσίτα και όλος μπροστά


    κάπου στα 3/4 το μηχανάκι δέν το είχε άλλο και είχε και τρελή κλίση ...έτσι με έκοψε και κόντεψα να έρθω καπάκι βοηθάει και ο γιάννης και το σταθεροποιουμε

    το γυρνάμε πρός τα κάτω για να το κατεβάσουμε , βάζω ταχύτητα για να κόβει

    Γιάννής : ¨ποπο κοντά ήταν αλλα και κοντά να το κάνουμε κουτάλι αν σε τουμπαρε μέχρι κάτω θα κουτρουβαλουσατε "

    εγώ : εχω ταχύτητα μήν γκ........

    μπραααφ............

    Γιάννης : κατέβασμα πρέπει να είναι πιο εύκολο....κατέβηκε μόνο του .....ωραία δέν φάνηκε απο εδώ
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  4. #49
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    To 80 καθόμασταν στη καφετέρια όλοι οι "μηχανόβιοι" μέσα σε αυτούς ένας γιος περιπτερά όπου της μπύρες της έπινε κατά ντουζίνες στο περίπτερο.
    Το "παιδί" ήταν 1,60 45 κιλά φτερό δηλαδή, μια μέρα πιωμένος του βγαίνει από στενό ένα αμάξι, τον καρφώνει στο κέντρο και μετά το "παιδί" εξαφανίστηκε, ψάχνουμε να το βρούμε πουθενά, μετά από κανένα 20λεπτο ακούμε βογκητά από ψιλά κοιτάμε προς τα πάνω και ήταν κρεμασμένο πάνω σε ένα δέντρο.
    Μετά από καιρό πάλι πιωμένος το ξαναβγαίνει μπροστά στη καφετέρια πάλι ένας και πάλι το παιδί εξαφανίζετε ρε που πήγε ρε που πήγε κάποιος λέει από τη παρέα έγινε πουλί και πέταξε ξανακοιτάμε και το "πουλί" ήταν στη τέντα της καφετέριας χωρίς να έχει πάθει ούτε γρατζουνιά.
    Έκτοτε τον λέγαμε πουλί η ο πουλής μιας που πέταγε σε κάθε τράκο

    Σκηνικό δεύτερο ο πουλής πλέων μεγαλύτερος (μόνο στα χρόνια) πάει και παίρνει μπύρες από το περίπτερο για ένα πάρτι με το παπί της γκόμενας του στο καφέ μπροστά με το ένα χέρι τη σακούλα, το άλλο χέρι το τιμόνι τον χαιρετάμε από μακριά, και αυτός ο βλάκας μας χαιρετάει με το ελεύθερο χέρι, !!! ποιο χέρι ? αυτό που κράταγε το τιμόνι και...... μπαμ το πουλί προσγειώθηκε αυτή τη φορά στο γκαζόν του καφέ.
    Μετά από τόσα χρόνια ακόμα γελάμε με της π@π@ριες του πουλιού και έχουμε να το λέμε πως ένας τόσο βλάκας έχει χεστεί στο τάλιρο με αρκετά περίπτερα
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  5. #50
    Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

    "Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;"
    Think faster than you ride

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

    "Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;"

  7. #52
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

    "Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;"
    Καλό κι αυτό! Και μετα αντε να ανοόξεις το γκάζι.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

    "Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;"

    την αντίδρασή σου εκείνη την στιγμή θα ήθελα να ξέρω....



  9. #54
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Αυτο μου θυμησε την ευχη της γιαγιας στον ξαδερφο μου που ειναι πιλοτος μαχητικου......
    "Σιγα και χαμηλα αγορι μου σιγα κα χαμηλα!"
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτο μου θυμησε την ευχη της γιαγιας στον ξαδερφο μου που ειναι πιλοτος μαχητικου......
    "Σιγα και χαμηλα αγορι μου σιγα κα χαμηλα!"
    :rotflmao::rotflmao:
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Στον πρώτο μου αγώνα, λίγο πριν την εκκίνηση, μου λέει η γυναίκα μου (και βοηθός, χρονομέτρης, αϊφέρε κλπ) :

    "Πρόσεχε. Και μη τρέχεις πολύ, ε;"
    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    539
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αυτο μου θυμησε την ευχη της γιαγιας στον ξαδερφο μου που ειναι πιλοτος μαχητικου......
    "Σιγα και χαμηλα αγορι μου σιγα κα χαμηλα!"

    Η ευχή της αιώνιας ελληνίδας γιαγιάς στο εγγόνι της προσαρμοσμένη στα εκάστοτε δεδομένα...Ζακετάκι του πέταξε μέσα στο κόκπιτ;

  13. #58
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    αυτό το thread είναι πραγματικά όλα τα λεφτά


    1998, μετά από τρελλούς τσακωμούς με τη μάνα, παίρνω το ΟΚ για να πάρω το παπί
    πάμε με τον Σταύρο (φίλος μεγαλύτερος, και μέντορας όσον αφορά στα δίτροχα), και το διαλέγουμε
    εγώ δεν έχω οδηγήσει ποτέ στη ζωή μου
    φυσικά, το μηχανάκι μου το φέρνει ο Σταύρος από το μαγαζί
    εγώ περιμένω μες στην αγωνία κάτω από τη πόρτα μου για το πότε θα έρθει ο σίφουνας
    κάποια στιγμή εμφανίζεται
    ο Σταύρος το σβήνει, το βάζει στο σταντ, και κατεβαίνει
    το βάζουμε στο γκαράζ μου, κλειδώνουμε, και μου λέει:

    - τώρα θα πας επάνω, και θα κανονίσουμε αύριο να κάνουμε μάθημα. Μόνος σου δε θα κάνεις τίποτα. Οκ ;
    - μάλιστα

    μόλις φεύγει, κατεβαίνω φυσικά κάτω
    ανοίγω γκαράζ, βγάζω το παπί έξω
    βάζω μπρος, μαρσάρω

    ωραίο σκέφτομαι, τι γλυκός ήχος
    μαρσάρω, μαρσάρω, μαρσάρω, κάποια στιγμή κουμπώνω και πρώτη

    η συνέχεια φυσικά γνωστή

    ο Αριστείδης κάτω από το Nissan Sunny του γείτονα με το χέρι στο γκάζι κολλημένο να ψάχνει να βρει τι έγινε

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #59
    Νέο μέλος Το avatar του/της woofy
    Εγγραφή
    11/10/2009
    Μηνύματα
    16

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    χτεσινο.


    το σουπερμαρκετ ειναι στα 2 λεπτα με τα ποδια. αλλα με τα ποδια ειναι χωματοδρομος. οποτε παιρνω την μηχανη και παω απο ασφαλτο. λιγα πραματακια ηθελα.

    ψωνιζω και φευγω απο το σουπερμαρκετ.

    παω με τα ποδια απο τον χωματοδρομο (το ξεχασα) :a31:

    φτανω σπιτι και σιχτιριζω τις λασπες. και βλεπω αφαντη η μηχανη :a31:

    πανικοβαλομαι κι αρχιζω να ρωταω μπας και ειδε τιποτα ο γειτονας :a31:

    παιρνει τηλ την αστυνομια ο γειτονας. μολις απανταει τοτε μου ερχεται η θεια φωτιση

    Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡΜΑΡΚΕΤ ΜΟΥ

    ξερετε τι του απαντησε ο αστυνομικος σαν ακουσε τις φωναρες;


    εχει χεσει σημερα αυτος που φωναζει;


    :rotflmao::rotflmao:

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ιστορίες της Ζούγκλας
    από rc31 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 09:14
  2. αστειες ιστοριες
    από death_stv στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2005, 09:38
  3. Ιστορίες από τα παλιά του afrotwin
    από afrotwin στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:19
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2004, 10:11
  5. Μαθήματα Επιβίωσης - 3 μικρές ιστορίες...
    από wizard στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 11:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF