Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 63

Θέμα: ελληνικη αστυνομια κλεμενο μηχανακι....αλλο ενα ρεκορ!!!!!

  1. #46
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    +1000 ΣΤΟΝ ΦΩΤΗ
    To δικο μου παπι πριν χρονια παντως το βρηκαν μπατσοι μετα απο 5-6 μερες, παρκαρισμενο 200 μετρα μακρυα απο το τμημα και το πηραν...Μου ειπαν οτι ημουν τυχερος που δεν το ειχαν κλεψει και του κλεφτη του ιδιου μιας και το αφηνε ξεκλειδωτο στη μεση του δρομου... ειχε αλλαξει κλειδαριες αλλα μαλλον δεν ειχε χρηματα για λουκετο...
    Παντως μετα απο μια εβδομαδα βρηκα και τον πιτσιρικα που το ειχε ψυρισει... το τι εγινε ειναι μια αλλη ιστορια...
    Τυχερος ησουν αυτη τη φορα φιλε μου (οπως και εγω τοτε...)αλλα σιγουρα επρεπε να την στησεις στον κλεφτη να μαθεις ποιος ειναι τουλαχιστον και τα υπολοιπα θα τα εβρισκες....
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  2. #47
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.948
    Κλεφτρόνι: Έλα φιλαράκι, να ξέρεις ότι σου έκανα μήνυση για φθορά ξένης περιουσίας (λουκέτα). :rotflmao:


    Νταξ’ για τον μπο@@σο είμαστε!

  3. #48
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

    Παντως μετα απο μια εβδομαδα βρηκα και τον πιτσιρικα που το ειχε ψυρισει... το τι εγινε ειναι μια αλλη ιστορια...
    Δε μας τη λες?
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Δε μας τη λες?

    Tον εβρισε ασχημα, τον ειπε "βλακα"!




    :a24: :a24:

  5. #50
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Tον εβρισε ασχημα, τον ειπε "βλακα"!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #51
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    OXI δεν τον ειπα βλακα... αν και ηταν
    Επισης δεν μπηκα για να πω την δικη μου ιστορια αλλα αν επιμενετε...
    Τεταρτη βραδυ (1995 νομιμιζω) και παιzει Παναθηναικος -Λεγκια Βαρσοβιας, παραλολουθω το ματς σε σπιτι κολλητου γειτονα και Αεκτζη οπως και εγω, μετα την ληξη φευγω με τα ποδια να παω σπιτι και θυμαμε να κλειδωσω το παπι μου (honda astrea) με το πεταλο που ειχα, το παπι βρισκονταν στην πιλοτη της πολυκατοικιας που εμενα και ειχα κλειδωσει μονο το τιμονι νωρις το απογευμα(μλκια ) .Το παπι αφαντο και εγω σε κατασταση αλλοφροσηνης...το βρηκαν οι μπατσοι οπως ανεφερα παραπανω... μαζι με τις κλειδαριες που ειχαν αλλαξει εδωσα περιπου τοτε 100 χιλιαδες δραχμες για τις ζημιες που ειχε (απο τις τουμπες και τις σουζες οπως αποκαλυφθηκε μετα) αλλαξα μαρσπιε, φτερα, σελα κ.α και πλεον ημουν χαρουμενος για την ανελπιστη τυχη μου... να αναφερω εδω οτι ημουν ηδη στα ιχνη του παπιου μου μιας και το ειχαν δει καποιοι γνωστοι μου να κυκλοφορει στου Ζωγραφου που εμενα και εγινε και η κλοπη, το ειχα δει και εγω οταν ημουν μεσα στο 235(bus) και κοντεψα να τρελαθω που δεν προλαβα να κατεβω και να τους κυνηγησω... μετα απο λιγες μερες μου τηλεφωνει οδερφος μου απογευμα στο σπιτι (δεν επαιζαν κινητα ακομη) και μου λεει οτι στην αυλη του σχολειου που πηγαινα ειναι οι πιτσιρικαδες που μου εφαγαν το μηχανακι...μου λεει οτι εχει και ενα φιλο του μαζι και δεν παιζει αγχος ειναι πιτσιρικια...παω αμεσως και μου αρχιζουν τις παπατζες οτι δεν το εφαγαν αυτοι και εδωσαν και 30 χιλιαρικα σε αυτον που τους το πουλησε. Να σημειωσω οτι ειχαν καρφωθει γιατι το εψαχναν, νομιζαν οτι τους το φαγανε αλλοι και δεν καταλαβαν οτι το βρηκαν μπατσοι...ηταν μαλιστα σιγουροι γιατι σκεφτηκαν οτι οι μπατσοι θα τους εβρισκαν και αυτους αλλα αφου αυτο δεν εγινε ολα οκ...(σωστοι στη σκεψη )
    Να πω επισης οτι μιλαμε για 3-4 πιτσιρικαδες απο 13- 16 με αρχηγοπουλο τον πιο μεγαλο που μου εκανε το παγωνι και τον κινεζο για ολα...τους ειπα οτι θα πληρωσουν τα 100 χιλιαρικα για τις ζημιες ολοι οσοι το καβαλησαν(και καννιβαλησαν) χωρις να με νοιαζει ποιος το ειχε κλεψει... εκεινη την μοιραια οπως αποδειχτηκε στιγμη σκαει αλανι με περφεκτο, μαλλι τσουλουφι και κασκολ πρασινο καθοτι μιλαμε για ζωγραφου σιτι... και με υφακι με ρωταει "τι τγεχει με τα φιλαγακια μου?" και των ρωταω αν εχει καβαλησει και αυτος το παπια "ποιο παπι γε μαλακα" μου λεει και τοτε αρχιζουν τα οργανα... εχω θολωσει και τρωει κλωτσιες μπουνιες , πεφτει κατω και τον κλωτσαω με τις βερμαχτ(εποχη 90') με μαζευει ο αδελφος μου ευτυχως και το αλανι μεσα στα αιματα στο προσωπο προσπαθει να καταλαβει τι εγινε...οι πιτσιρικαδες παγωνουν βαζουν τα κλαματα και παραδεχονται οτι αυτοι πηραν το παπι με "εγκεφαλο" το παγωνι....Συνεχιζεται
    Υ.Γ. ΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΠ ΚΟΡΝ
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  7. #52
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Σνεχιζω...
    πιανω το "παγωνι " και του λεω "στους μπατσους ή στη μανα σου?" τον παω στη μανα του... σε ενα διαμερισμα εκει κοντα... εκει παραλιγω να βγαλω και λεφτα απο την τσεπη μου να της δωσω... Δεν θα μπω σε λεπτομερειες εδω αλλα μιλαμε για πολυ φτωχια παιδια οχι μαλακιες...και ο ΤΣΟΓΛΑΝΟΣ αλητευε και το επαιζε μουρη ενω ειχε παρατησει και το σχολειο... εφυγα πριν βαλω τα κλαματα και ακουμπησω και το χαρτζιλικη μου...
    Το θεμα ειχε τελιωσει εκει και το ξαναθυμηθηκα το 2001 στο φανταρικο μου οταν πετυχα ξανα το "αλανι"... Αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123
    Τι είναι η ζωη ρε μάγκες....
    Γειά σου ρε Λούκι... Πιάσε μια

  9. #54
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    στην υγεια μας Φωτη
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #55
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    ... Αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...
    ε, λέγε ρε λούκι. Μη μας αφήνεις έτσι.


  11. #56
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Σας τρωει η περιεργεια και τρωτε και πολλα ποπκορν... δεν ειναι καλος συνδυασμος
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  12. #57
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Εχω την εντυπωση οτι ετσι και αλλιως καπου αλλου θα πρεπει να γραψω τις ιστοριες μου απο την "αγρια δυση" της Αθηνας...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  13. #58
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Για να μην αφηνω πραγματα στη μεση η ιστορια τελιωνει ως εξης...
    Ανοιξη 2001 και υπηρετω τους τελευταιους μηνες ως δοκιμος (αλλη μλκια ) στο 291ΤΠ στη Συρο. Το ταγμα ειναι κεντρο νεοσυλλεκτων, "ανεπιθυμητων"... δηλαδη ερχονταν πρεζακια, αναλφαβητοι, τσιγγανοι, φυλακοβιοι, ρωσσοποντιοι, ανυποτακτοι, ψυχακηδες και γενικως ολοι αυτοι που ο στρατος τους θεωρουσε "προβληματικους"...
    Ολοι οσοι ζητουν αναβολη και παλι, τοποθετουνται σε μια διμοιρια με εμενα επικεφαλη... τους μαζευω μεσα στο θαλαμο να τους πω τα καθεκαστα, οτι δηλαδη για τις λιγες μερες που βρισκονται εντος στρατοπαιδου μεχρι να εγκριθει η αναβολη τους πρεπει να μην την κοπανησουν και να παρουσιαζονται στην πρωινη και βραδυνη αναφορα τουλαχιστον:hypnotize
    Αφου τους τα λεω στο χαλαρο και φιλικο χωρις τυπικουρες και υφος στρατιωτικο αρχιζουν τις ερωτησεις...καποια στιγμη καποιος με ρωταει απο που ειμαι, αν ειμαι συριανος, κατι τετοιο...
    "οχι" του απανταω "Αθηναιος ειμαι" και τοτε πεταγεται καποιος και λεει "Ζωγαφιωτης ειναι γε"... τον εντοπιζω και τον ρωταω απο που με ξερει...? μου απανταει..."εσενα δεν ειχαν κλεψει ενα παπακι στου ζωγαφου?"..."ναι" απανταω με απορημενο βλεμα..."θυμασε εναν που ειχες δειγει στο νεκγοταφειο*?"..."ναι " ξαναπανταω και γουρλωνω τα ματια μου"μη μου πεις ..."του λεω... "ναι" μου λεει..."οχι ρε πουστη μου...σοβαρα?" απαντω... η υπολοιπη συζητηση εγινε κατ ιδιαν, το παλικαρι μου ζητησε και συγνωμη που ανακατευτηκε τοτε και εγω ζητησα συγνωμη που την πληρωσε χωρις να φταιει...
    Μετα μαλιστα δεν πηρε αναβολη (το μετανοιωσε) και τον ειχα απο κοντα και τον καβατζωνα οποτε μπορουσα μιας και φανηκε πολυ ξηγημενο "αλανι"... Το καλυτερο ηταν οτι ολη η διμοιρια εδειξε respect αν και ρεμαλια... δεν το πιστευα μιλαμε (για κανα δυο μερες, μην νομισεται...)
    Δεν ξερω που ειναι και τι κανει αλλα ελπιζω να ειναι καλα και μακρια απο μπεξιματα
    υ.γ.1 το ειχα πει τοτε στον αδερφο μου και κοντεψε να πεσει κατω απο τα γελια...:rotflmao:
    αντε και καλη τυχη μαγκες
    * νεκροταφειο= ετσι ελεγαν στη αργκο το σχολειο που πηγαινα επειδη ηταν διπλα στο νεκροταφειο Ζωγραφου
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  14. #59

    More! more!

  15. #60
    Ζοχαδιασμέλος Το avatar του/της VGER
    Εγγραφή
    05/03/2008
    Μηνύματα
    305
    α) Καταρχήν τι να πω....
    Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν ξέρεις ποιον να πρωτοκουτουλήσεις...Τους μπάτσους ή το κλεφτρόνι...
    β) Για την περίπτωση της "ιστοριούλας" του από πάνω από τον από πάνω από τη μία κρίμα αλλά από την άλλη σε καμία περίπτωση δεν είναι δικαιολογία ότι επειδή δεν έχω λεφτά, κλέβω.
    Κι άλλοι ξεκινήσανε πάμφτωχοι αλλά γίνανε επιστήμονες.....

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αλλο ενα ανεκδοτακι....
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2005, 10:22
  2. αλλο ενα
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 09:51
  3. ΑΛΛΟ ΕΝΑ Ζ 750 ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 10:29
  4. αλλο ενα ακυρο !
    από transalper600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 09:06
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 11:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF