Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 78

Θέμα: καλα θα τρελλαθουμε με τους κινεζους

  1. #46
    Παρε ματι Honda innova σε προνομιακη τιμη των 2400 ευρω... Γιατι να μην δωσω 800 να παρω ενα αλλο παπι κινεζικο κ σε ενα χρονο που θα εχει βγαλει τα λεφτα του το πεταω

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Eντάξει, εντάξει!
    Θα ψηφίσουμε Αλέκα στις επόμενες, εντάξει!
    ποια τη Καμηλά ??

    γιατί με την άλλη μιλάμε για σίγουρη επιτυχία !!!


  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NameUser
    ... Για το ποιοτικα καλυτερο δεν λες οτι πληρωνεις ονομα παραπανω απο τα μισα χρηματα...
    Ναι αλλά δε σπάει σε χρόνο d/t όπως το κινεζολέο.
    Το πρόβλημα όμως είναι πολυσύνθετο, το αντιλαμβάνομαι (νομίζω, γιατί δε λειτουργεί η cpu μου τελευταία...)
    Από τη μια κινέζικες πάμφθηνες μούφες που παράγονται από καταγ@μημένους εξαθλιωμένους εργάτες.
    Από την άλλη καλύτερες ποιοτικά κατασκευές που παράγονται από κάτιτίς καλύτερα πλερωμένους δυτικούς εργάτες των οποίων οι εργοδότες βγάζουν υπερκέρδη από την εργασία τους και τους ομιλούν μονάχα για μείωση ασφαλιστικών εισφορών και μισθών...
    Χρυσή τομή δεν υπάρχει. Υπάρχει, όμως, ακόμα το ότι μπορώ (με αρκετό ψάξιμο και τρέξιμο) να επιλέξω να αγοράσω ένα εργαλείο που δε θα κάνει μπαμ με το που θα το βάλω στην πρίζα ή ένα αυτοκίνητο του οποίου η καμπίνα δε θα γίνει ένα με την πίσω πινακίδα σε ένα χτύπο.

    (έχω βάλει ρακόμελο να γίνεται και πα να δω μη μου χυθεί. Αν γυρίσω και έχω ακόμη κουράγιο θα γράψω και άλλα...)
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος

    (έχω βάλει ρακόμελο να γίνεται και πα να δω μη μου χυθεί. Αν γυρίσω και έχω ακόμη κουράγιο θα γράψω και άλλα...)

  5. #50
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    (έχω βάλει ρακόμελο να γίνεται και πα να δω μη μου χυθεί. Αν γυρίσω και έχω ακόμη κουράγιο θα γράψω και άλλα...)

    "Qu ils mangent de la brioche"

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος


    (έχω βάλει ρακόμελο να γίνεται και πα να δω μη μου χυθεί. Αν γυρίσω και έχω ακόμη κουράγιο θα γράψω και άλλα...)
    Tι αναλογία βάζεις ρακί - μέλι ??
    Βάζεις και κανά μυρωδικό , όπως πχ κανέλα ή κάτι άλλο ??

    Επίσης ρε παιδιά μπορεί να φτιαχτεί και με τσίπουρο , Χιώτικη σούμε ...κτλ ??

    Και τελευταία ερώτηση , άμα κρυώσει το μέλι πήζει και κάθεται στο πάτο ??


  7. #52
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
    Lego είναι....
    έλα συνονόματε μην κοιμόμαστε!! Κοντέινερ που περιέχει 32 μηχανάκια λέω! Δε μπορείς να αγοράσεις μόνο ένα. Μόνο αν είσαι έμπορος φέρνεις 32 και τα πουλάς... 200% ακριβότερα!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  8. #53
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    έλα συνονόματε μην κοιμόμαστε!! Κοντέινερ που περιέχει 32 μηχανάκια λέω! Δε μπορείς να αγοράσεις μόνο ένα. Μόνο αν είσαι έμπορος φέρνεις 32 και τα πουλάς... 200% ακριβότερα!
    Αστειάκι έκανα βρε!

    Πάντως αυτό με τους εμπόρους έχεις δίκιο, τα κοστολογούν 100-300 ευρώ κατώτερα από τον ανταγωνισμό και σου λένε κινέζικο 250 μοτάρντ 2600 ευρώ και BETA μοτάρντ 2800 ευρώ, διάλεξε!


    Α, και με λένε Σταύρο!
    "Qu ils mangent de la brioche"

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    Tι αναλογία βάζεις ρακί - μέλι ??
    Πρωτοράκι (> 60 βαθμών) μια κούπα, 2 κουταλιές σούπας μέρι θυμαρίσιο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    Βάζεις και κανά μυρωδικό , όπως πχ κανέλα ή κάτι άλλο ??
    Κοπανισμένο γαρύφαλο να σιγοβράσει με μια τζούρα τσικουδιά, μετά η υπόλοιπη τσικουδιά, μετά το μέλι και στο τέλος μόλις πάρει βράση 5 τσιμπιές κανέλλα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    Επίσης ρε παιδιά μπορεί να φτιαχτεί και με τσίπουρο , Χιώτικη σούμε ...κτλ ??
    Γιατί όχι; Τούμπανο!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από teneres
    Και τελευταία ερώτηση , άμα κρυώσει το μέλι πήζει και κάθεται στο πάτο ??
    Αν η τσικουδιά είναι καλή όχι, δεν συμβαίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Εξ' άλλου το αλκοόλ αποτρέπει τη στερεοποίηση των αναμεμιγμένων σακχάρων από το μίγμα -εκ νέου- σε ενιαία μάζα σακχάρου. Και φυσικά θα το "κοπανίσεις" προτού κρυώσει. Μετά, άνε κρυώσει, δώκε του του σκύλου να το πιεί, εσύ ίντα να το κάνεις;



    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  10. #55
    Στέλιο καλησπέρα.
    60 βαθμοί
    Μια κούπα ??
    Τι είναι αυτό... Νέο όπλο??

    Πρωτοράκι=Πρώτη απόσταξη ?
    και αν ναι!
    Δεν είναι επικίνδυνο να περιέχει ξυλόπνευμα?? (μεθυλική αλκοόλη)

    Ρε είστε τρελοί εκει κάτω?



  11. #56
    Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
    Στέλιο καλησπέρα.
    60 βαθμοί
    Μια κούπα ??
    Τι είναι αυτό... Νέο όπλο??

    Πρωτοράκι=Πρώτη απόσταξη ?
    και αν ναι!
    Δεν είναι επικίνδυνο να περιέχει ξυλόπνευμα?? (μεθυλική αλκοόλη)

    Ρε είστε τρελοί εκει κάτω?


    Ναι, ναι, ναι, ναι και ναι.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    η μεθανολη εχει το καλο οτι δεν οξειδωνεται, αρα δεν φαινεται στα αλκοτεστ :P

  13. #58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    η μεθανολη εχει το καλο οτι δεν οξειδωνεται, αρα δεν φαινεται στα αλκοτεστ :P
    Eμ, συγνώμη για την παρέμβαση αλλά η μεθανόλη οξειδώνεται μια χαρά.
    Την αναλαμβάνει η αφυδρογονάση της αλκοολης (ADH) στο συκώτι και συνεχίζει με διάφορα τοξικά παράγωγα όπως η φορμαλδεύδη, φορμικό οξύ κτλ κτλ
    Φαίνεται στο αλκοοτεστ καθότι αποβάλεται μια μικρή της ποσότητα (ένα 3-5% αν θυμάμαι καλά) μέσω των πνευμόνων...



    εντιτ
    Εδώ στον σουβλατζιδικοκαφενέ παρακάτω κάνουν τις εσπερινές διαγωνισμό κούπες μπύρας, μετά τσικουδιάς και η βραδυά πάντα καταλήγει με κούπες μπλε οινοπνεύματος! Λίγοι αντέχουν αλλά είναι, ρε παιδιά, ένας τύπος που πολύ θα ήθελα μια μικρή τομή του αριστερού λοβού του συκωτιού του να το εξετάσω να δω τι έχει απομείνει!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    τωρα ειδα τί εγραψα. Βλακεια μου. Ειχα στο μυαλο μου τις 3ταγης που με ισχυρα οξειδωτικα μεσα απλα σπαει η αλυσιδα τους.

    Τσακω μια που με διορθωσες

    and for the record η μεθανολη οξειδωνεται σε τρια σταδια με τελικο προϊον το CO2

  15. #60
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    and for the record η μεθανολη οξειδωνεται σε τρια σταδια με τελικο προϊον το CO2
    Nαι αν την πιείς.
    Αν την εισπνεύσεις; (να σου δώσω κάτι να ψάξεις απόψε)
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 413
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2010, 15:07
  2. Τι θα γινει με τους καγκουρες με τα αυτοκινητα;
    από OrEsTiS82 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 09:17
  3. τι θα γινει με μας τους χωματερους??
    από taxydromos στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2007, 07:11
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2007, 19:17
  5. Τι θα γινει με τους Βενζιναδες?
    από Lazio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2005, 12:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF