Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 166

Θέμα: Ποιος ειπε το bandit αργο?

  1. #46
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    αααα μάιστα, έτσι εξηγείται το γεγονός ότι όταν πάω με την χοντρούλα μου πάνω από 250 χλμ κάτι με γαργαλάει στην πλάτη.

    Είναι η οπισθέλκουσα. Μωρέ μην το μάθει η milf ότι ανεβαίνει κι άλλη γκόμενα στη μηχανή θα με σκίσει λέμε.


    Παρακαλω να γραφει στα πρακτικα οτι του Vaska τ'αρες η 'οπισθελκουσα'
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #47
    Κατ' αρχήν βρες κάποιον που δεν του αρέσει... Αν και για τον Βασκα τα λέει ο Νιο χρόνια τώρα...

    Επίσης Μένος είσαι λάθος και θα ψάξω να δω αν έχω στο σπίτι ακόμα το συγκριτικό να ανεβάσω διαγράμματα...

    Και τέλος πάντων. ΣΟΒΑΡΑ ασχολείται κόσμος τέσσερις "σελίδες" για το αν το bandit είναι γρήγορο; ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΡΕ... Δεν είναι καλό. Όχι σοβαρά. Καλό είναι μόνο το δικό σας.

  3. #48
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    Παραθετω αυτο το βιντεο...


    Πάντως δεν θυμάμαι να έχει γραφτεί κάτι κακό για το bandit στο moto.gr. Οπότε τι κάνεις, στέλνεις το link με αυτό το thread σε όσους σου είπαν κάτι τέτοιο;


    Βy the way ωραίο το video αλλά αφού ποστάρεις video με τελικές κτλ νομίζω πρέπει να αλλάξεις αυτή την υπογραφή... (κάπου το ξαναλέγαμε; )
    Give me fuel, Give me fire

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    459
    Mετρημενο με gps η αποκλιση στο ταχυμετρο ειναι 8,3%.
    Οσο για την αεροδυναμικη που αναφερετε, το ποσο τελικη θα φτασει ενα οχημα δεν εξαρτατε μονο απο απο την οπισθελκουσα αλλα απο το αποτελεσμα της οπισθελκουσας και της μετωπικης επιφανειας.
    Μπορει ενα αυτοκινητο να εχει καλυτερη οπισθελκουσα αλλα στην μετωπικη επιφανεια χανει κατα κρατος απο μια μηχανη.
    Ετσι η hayabusa φτανει τα 300 με 170 αλογα και ενα αυτοκινητο χρειαζετε 400+ για την ιδια τελικη.
    Ακομη και στις μηχανες υπαρχουν μεγαλες διαφορες.
    Δειτε απο μπροστα διπλα διπλα ενα σουπερ σπορτ και μια bmw r1200 και οι διαφορες σε πλατος και υψος ειναι διπλασιες.
    Τελευταία τροποποίηση από Ληστης; 22/08/2012 στις 08:42.

  5. #50
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ληστης Προβολή μηνύματος
    Οσο για την αεροδυναμικη που αναφερετε, το ποσο τελικη θα φτασει ενα οχημα δεν εξαρτατε μονο απο απο την οπισθελκουσα αλλα απο το αποτελεσμα της οπισθελκουσας και της μετωπικης επιφανειας.
    Μπορει ενα αυτοκινητο να εχει καλυτερη οπισθελκουσα αλλα στην μετωπικη επιφανεια χανει κατα κρατος απο μια μηχανη.
    Ετσι η hayabusa φτανει τα 300 με 170 αλογα και ενα αυτοκινητο χρειαζετε 400+ για την ιδια τελικη.
    Ακομη και στις μηχανες υπαρχουν μεγαλες διαφορες.
    Δειτε απο μπροστα διπλα διπλα ενα σουπερ σπορτ και μια bmw r1200 και οι διαφορες σε πλατος και υψος ειναι διπλασιες.
    Το ξερουμε συντροφε. Αυτο που τονιζουμε ειναι οτι το μπουσα (το οποιο εχει απο τους καλλιτερους αεροδυναμικους συντελεστες σε μηχανη) θελει τα μισα αλογα απο αμαξι για τα 300, αλλα εχει πολυ μικροτερη απο την μιση μετωπικη επιφανεια του αμαξιου. Πραγμα που σημαινει οτι ενα σπορ αμαξι ειναι πολυ πιο αεροδυναμικο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Τι προσπαθεί να αποδείξει το βίντεο;;;

    Καταρχήν οι μετρήσεις ταχύτητας πρέπει να γίνονται με GPS για να είναι ακριβείς. Το κοντέρ πάντα κλέβει (εξού και η έκφραση "κοντερίσια") Το GSR μου κοντερίσια βγάζει 265... Σιγά να μην είναι πραγματικά!!!

    Στο κάτω κάτω έχει σημασία αν πηγαίνει το bandit με 200 ή 220; πραγματικά χιλιόμετρα;; Το ότι είναι από τα πιο αργά στην κατηγορία του είναι γεγονός, αλλά αυτό δεν αναιρεί την αξία του! Δεν φτιάχτηκε ούτε για τελικές ούτε για επιταχύνσεις! Αυτό για το οποίο φτιάχτηκε, δηλαδή μια all around χρήση με τίμιες δυνατότητες ταξιδιού και φορτώματος, το κάνει επάξια!

    Είναι ένα πολύ τίμιο μηχανάκι. Μην πάμε όμως να το συγκρίνουμε με άλλα σε τομείς όπως η τελική ή η επιτάχυνση,που δεν παίζει να συγκριθεί.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  7. #52
    άιντε πάλι.

    ξαναματαλέω. power bikes, 0-300, MOTO, το bandit σε σχέση με er-6, cbf600, diversion600 ακόμα και με το shiver είναι πιο γλήγορο από στάση, στις περισσότερες μετρήσεις αν όχι σε όλες πιο γρήγορο εν κινήσει και με τα πιο αποτελεσματικά φρένα σε αποστάσεις.

    Εννοείται πως το "γρήγορο" και "αργό" στα χαρτιά τελικά μικρή σημασία έχει γιατί τα χέρια του αναβάτη κάνουν πάντα την διαφορά.

    Το βίντεο είναι άνευ ουσίας, όντως. Αλλά έχει πλάκα. Και δεν είναι το πρώτο που ανεβάζει ο προσέχω για να έχω, αλλά όπως την βρίσκει κανείς.

  8. #53
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    amyroukai, δεν υπάρχει λόγος να τσιτώνεσαι.. κανείς δεν είπε το Bandit "κακή μηχανή".
    Το έχω πάρει βόλτα και το βρήκα ευκολοδήγητο, ιδιαίτερα φιλικό στον αναβάτη και με όμορφο design.. αλλά μέχρι εκεί.
    Όπως είπε και ο Viper4, είναι ανούσιο να κοιτάμε ροπή και τελικές, σε μηχανές που δεν φτιάχτηκαν για αυτόν το σκοπό.

  9. #54
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ....

    ....το bandit σε σχέση με er-6, cbf600, diversion600 ακόμα και με το shiver είναι...
    μονοκυλινδρα,2κυλινδρα,4τρακυλινδρα σε σειρα....οτι να ναι γιαννη....συγκρινουμε ανομοια πραματα μου φαινεται....

    και ναι το μπαντιτ ειναι τιμιο και καλο για αυτο που ειναι αλλα μη τρελαθουμε κιολας οτι ειναι και γρηγορο.ναι σε σχεση με παπι ειναι γρηγορο.σε σχεση με κατι στην κατηγορια του δλδ (φειζερ,χορνετ,Ζ που βασικα ειναι μια κατηγορια μονο του και κακως μπαινει στη συγκριση) ειναι για τον μπεοντα μια και ειναι 300 τονους σε σχεση με τα υπολοιπα και απο στησιμο αστο καλυτερα.στο cbf του ριχνει, μια και το χοντα ειναι και καμια 20αρια αλογα κατω.

    αλλα μη συγκρινουμε @@ με πορτοκαλια
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #55
    φίλε ότι συγκρίνει το περιοδικό γιατί είναι όλα "μεσαία στριτ κατηγορία" διαβάζω. τα παράπονα... ε καλά τα δύο περιοδικά έκλεισαν οπότε ο χούντρας και ο καλαντζόπουλος δεν, στον χατζάρα πλέον.

    προσωπικά, τις επιλογές μου τις έκανα και εννοείται ότι δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τα δικά μου μηχανάκια, γιατί είναι δικά μου και όλων των άλλων είναι χρέπια

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    αντε ας το αλλαξουμε τον τιτλο γιατι ηρθαν τρικυμιες..


    περισσοτερο για πλακα το γραψα τον τιτλο ετσι , το ξαναπα

    Το βιντεο απλα για τη χαρα το ανεβασα, να εχουμε και μια ιδεα πως ανοιγει κι αυτο το μηχανακι. Βιντεο με μηχανη ειναι , οποτε διασκεδαστικο ειναι, εγω τουλαχιστο βλεπω συχνα τετοια
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  12. #57
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    φίλε ότι συγκρίνει το περιοδικό γιατί είναι όλα "μεσαία στριτ κατηγορία" διαβάζω. τα παράπονα... ε καλά τα δύο περιοδικά έκλεισαν οπότε ο χούντρας και ο καλαντόπουλος δεν, στον χατζάρα πλέον.

    προσωπικά, τις επιλογές μου τις έκανα και εννοείται ότι δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τα δικά μου μηχανάκια, γιατί είναι δικά μου και όλων των άλλων είναι χρέπια
    δεν αμφιβαλω οτι μιλας με βαση τα στοιχεια των περιοδικων.αλλα κοντα στο νου και η γνωση ε...

    ολοι κανουμε τις επιλογες μας και ζουμε με αυτες.αλλες ειναι καλες,αλλες κακες.μακαριοι οι ευτυχισμενοι με αυτες.και με αυτο σαν δεδομενο μου φαινεται τοσο λαθος ενα τετοιο θρεντ...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #58
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΡΕ... Δεν είναι καλό. Όχι σοβαρά. Καλό είναι μόνο το δικό σας.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    και εννοείται ότι δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από τα δικά μου μηχανάκια, γιατί είναι δικά μου και όλων των άλλων είναι χρέπια
    Αντιφάσκεις..

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Αντιφάσκεις..
    Καθόλου. Ότι είναι καλό για εμένα, εννοείται πως δεν είναι απαραιτήτως καλό για τους άλλους.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    μου φαινεται τοσο λαθος ενα τετοιο θρεντ...
    Δεν διαφωνώ, αλλά πόσα τέτοια και αν δεν έχουν ανοίξει κατά καιρούς σε όλες τις κατηγορίες... Τεσπα, και γιατί όχι ζεστό νεράκι αφρό ξου και προσφέρω και το αφτερ σέιβ για απαλό δερματάκι, δεν θα χάσει κανείς τίποτα... Ας ξαναβάλει το βίντεο στο "γενικής συζήτησης" θρεντ για το 650 ο δημήτρης

  15. #60
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ....

    Δεν διαφωνώ, αλλά πόσα τέτοια και αν δεν έχουν ανοίξει κατά καιρούς σε όλες τις κατηγορίες... Τεσπα, και γιατί όχι ζεστό νεράκι αφρό ξου και προσφέρω και το αφτερ σέιβ για απαλό δερματάκι, δεν θα χάσει κανείς τίποτα... Ας ξαναβάλει το βίντεο στο "γενικής συζήτησης" θρεντ για το 650 ο δημήτρης
    μαλλον λοιπον δεν διαφωνουμε.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF