Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 75

Θέμα: Θα ήθελα την γνώμη σας!

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από k600
    Για να ειστε κ εσεις παντως καλυμενοι τραβηξτε καμια φωτογραφια με το κινητο σας τις καμερες κ αν ποτέ χρειαστει χρησιμοποιειστε τις!





    ετοιμοπολεμος!!!
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  2. #47
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    Αρχικά δημιουργήθηκε από loukasfilm
    Ωραία!!!!!!

    Αφού δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, χαλαρώστε και απολαύστε το.

    Οπότε δεν υπάρχει λόγος να λέμε και να δείχνουμε, τα στραβά που μας περιβάλλουν, γιατί "απλά" δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.
    Οπότε το τραβάμε ακόμα λίγο, και καταλήγουμε ότι δεν δικαιούμαστε, να μιλάμε και να προσπαθούμε να κάνουμε την ζωή μας καλύτερη, γιατί το μόνο που πετυχαίνουμε, είναι να δυσκολεύουμε την ζωή των γύρω μας, (με πορείες, απεργίες κ.λ.π.), και τους χαλάμε την υπέρωχη ραστώνη στον όμορφο και αγγελικό μας κόσμο.

    Μμμμμ!!!!!!!!! Πονάω αλλά μου αρέσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, αλλά και να μην μ' αρέσει μην ανησυχείς, σπρώξε εσύ δεν μπορώ να κάνω τίποτααααααααααααααα.

    ειπα εγω να μην κανει τιποτα αν δεν του αρεσει....????

    ας παει και στο συμβουλιο επικρατειας...

    εγω ειπα τι μπορει να γινει αν δεν το δεχτει...ετσι απλα...
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  3. #48
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    παντως εγω......................






































    .....εχω καταγραψει οτι ειπατε!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	camerab.jpg 
Προβολές:	101 
Μέγεθος:	7,0 KB 
ID:	75118

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    2

    Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Δουλεύω σε μια εταιρία που αυτές τις μέρες αποφάσισε να αναπροσαρμόσει την σύμβαση εργασίας. Μέσα στα γνωστά και λογικά σημεία όπως έγκαιρη προσέλευση, καθαριότητα χώρων, κλπ κλπ, υπάρχει και μια παράγραφος που λεει ότι:
    Yπογράφοντας την νέα σύμβαση ο εργαζόμενος δίνει το δικαίωμα στην εταιρία να προβαίνει σε σωματικό έλεγχο και έλεγχο των προσωπικών του αντικειμένων κατά την αποχώρηση του από την εταιρία όποτε και όταν αποφασίζει έστω και χωρίς λόγο.
    Και για να γλυκάνει την "καραμέλα" αυτό λεει θα γίνεται σε "κλειστό" μέρος ιδιωτικά κι όχι μπροστά σε άλλους!

    Σας έχει τύχει ποτέ αυτό? Πραγματικά θα ήθελα να ακούσω και μια τρίτη γνώμη μια και απ’ τα νεύρα μου ακόμα δεν μπορώ να σκεφτώ λογικά απ’ την στιγμή που συνειδητοποίησα ότι με βάζει κάποιος να υπογράψω ότι όποτε θέλει θα με ψάχνει σωματικά σαν ΚΛΕΦΤΗ!

    Y.Γ. Δεν δουλεύω στο Νομισματοκοπείο!

    Οποιoσδήποτε εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας επιχείρησης πρέπει να είναι επικυρωμένος από τη Νομαρχία για να ισχύσει!
    Οποιοδήποτε κύκλωμα κλειστού κυκλώματος κοινόχρηστων ή επαγγελματικών χώρων πρέπει να δηλωθεί και να αδειοδοτηθεί από την Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων!
    Καβάλλα παν στην Εκκλησιά..

  5. #50

    Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Δουλεύω σε μια εταιρία που αυτές τις μέρες αποφάσισε να αναπροσαρμόσει την σύμβαση εργασίας. Μέσα στα γνωστά και λογικά σημεία όπως έγκαιρη προσέλευση, καθαριότητα χώρων, κλπ κλπ, υπάρχει και μια παράγραφος που λεει ότι:
    Yπογράφοντας την νέα σύμβαση ο εργαζόμενος δίνει το δικαίωμα στην εταιρία να προβαίνει σε σωματικό έλεγχο και έλεγχο των προσωπικών του αντικειμένων κατά την αποχώρηση του από την εταιρία όποτε και όταν αποφασίζει έστω και χωρίς λόγο.
    Και για να γλυκάνει την "καραμέλα" αυτό λεει θα γίνεται σε "κλειστό" μέρος ιδιωτικά κι όχι μπροστά σε άλλους!

    Σας έχει τύχει ποτέ αυτό? Πραγματικά θα ήθελα να ακούσω και μια τρίτη γνώμη μια και απ’ τα νεύρα μου ακόμα δεν μπορώ να σκεφτώ λογικά απ’ την στιγμή που συνειδητοποίησα ότι με βάζει κάποιος να υπογράψω ότι όποτε θέλει θα με ψάχνει σωματικά σαν ΚΛΕΦΤΗ!

    Y.Γ. Δεν δουλεύω στο Νομισματοκοπείο!
    Αρχικά δημιουργήθηκε από freezer
    Οποισδήποτε εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας επιχείρησης πρέπει να είναι επικυρωμένος από τη Νομαρχία για να ισχύσει!
    Οποιοδήποτε κύκλωμα κλειστού κυκλώματος κοινόχρηστων ή επαγγελματικών χώρων πρέπει να δηλωθεί και να αδειοδοτηθεί από την Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων
    +
    κανενα ιδιωτικο συμφωνιτικο δεν ειναι υπερανω των νομων του κρατους. Το ψαξιμο απαγορεύεται οτι χαρτι και να υπογράψεις.
    Την βαζεις αμα θες την τζιφρα και οταν πανε να στο κανουν μην τους κατσεις, και επικαλεσου τον νομο!

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    2

    Re: Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    +
    κανενα ιδιωτικο συμφωνιτικο δεν ειναι υπερανω των νομων του κρατους. Το ψαξιμο απαγορεύεται οτι χαρτι και να υπογράψεις.
    Την βαζεις αμα θες την τζιφρα και οταν πανε να στο κανουν μην τους κατσεις, και επικαλεσου τον νομο!
    [/QUOTE


    Είναι δύσκολο να καταλάβουμε ότι το ιδ.συμφωνητικό πρέπει να διέπεται από τον εσωτερικό κανονισμό λειτουργίας της εκάστοτε επιχείρησης,ο οποίος (για άλλη μια φορά)σφραγίζεται από την οικία Νομαρχία(=Δημόσιος Φορέας) για τη νόμιμότητα της;
    Καβάλλα παν στην Εκκλησιά..

  7. #52
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626

    Re: Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    apo oti ksero to sintagma mas leei oti apagorevete somatiki erevna ke prosopikon idon xoris idiko engrafo apo isagkelia
    +10000000



    Οποιοσδήποτε έλεγχος χωρίς το παραπάνω γίνετε ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ!


    Αν υπογράψεις όμως την σύμβαση εργασίας με τον όρο αυτό, τους αφήνεις μία παραθυράρα, να κάνουν τον έλεγχο, κατόπιν εγκρίσεως σου, άρα και σχεδόν νόμιμα.


    Χωρίς να σημαίνει ότι και μετά απ'αυτό δεν μπορείς να κινηθείς δικαστικώς , αλλά χάνοντας τα μεγαλύτερα όπλα σου.


    Αν κάποια στιγμή, γράψουν και όρο για κωλονοσκόπηση, αν δεν έχετε τίποτα να φοβηθείτε, υπογράψτε κι αυτό!


    Μετά μην έχετε παράπονο όμως!


    Ο έλεγχος σε προσωπικά αντικείμενα είναι παράνομος!
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    2

    Re: Re: Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    +10000000



    Οποιοσδήποτε έλεγχος χωρίς το παραπάνω γίνετε ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ!


    Αν υπογράψεις όμως την σύμβαση εργασίας με τον όρο αυτό, τους αφήνεις μία παραθυράρα, να κάνουν τον έλεγχο, κατόπιν εγκρίσεως σου, άρα και σχεδόν νόμιμα.


    Χωρίς να σημαίνει ότι και μετά απ'αυτό δεν μπορείς να κινηθείς δικαστικώς , αλλά χάνοντας τα μεγαλύτερα όπλα σου.


    Αν κάποια στιγμή, γράψουν και όρο για κωλονοσκόπηση, αν δεν έχετε τίποτα να φοβηθείτε, υπογράψτε κι αυτό!


    Μετά μην έχετε παράπονο όμως!


    Ο έλεγχος σε προσωπικά αντικείμενα είναι παράνομος!


    Εγώ θα του πρότεινα -για να μην έρθει σε ρήξη-να τους πει ότι δέχεται στη περίπτωση που θα του δώσουν αντίγραφο με σφραγίδα της εταιρείας του χαρτιού που υπέγραψε.(και παρακολούθα τα μούτρα τους )
    Καβάλλα παν στην Εκκλησιά..

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
    Θέλουμε δεν θέλουμε, ο κάθε ένας εργοδότης, μπορεί να το κάνει, και δεν μπορεί να είναι παράνομο, εφόσον το λέει στην σύμβαση.

    Ακόμα και άν φυλλάσεται απο security, στο συμβόλαιο, αν θέλει ο πελάτης, ο σεκιουριτάς, μπορεί να σε τσεκάρει.



    μονο αστυνομικος εχει δικαιωμα σωματικης ερευνας.....
    yian

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Re: Re: Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από freezer
    Εγώ θα του πρότεινα -για να μην έρθει σε ρήξη-να τους πει ότι δέχεται στη περίπτωση που θα του δώσουν αντίγραφο με σφραγίδα της εταιρείας του χαρτιού που υπέγραψε.(και παρακολούθα τα μούτρα τους )
    εφόσον περιλαμβάνεται στη σύμβαση ο όρος έτσι και αλλιώς θα πάρει αντίγραφο ο εργαζόμενος....
    το θέμα έιναι ότι η σύμβαση κατατίθεται και στην επιθεώρηση εργασίας ....έτσι δεν είναι???
    πως μπορούν να συμπεριλάβουν τέτοιο καταχρηστικό όρο και να εγγριθεί απο την επιθεώρηση εργασιας??
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  11. #56
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yianvoul
    μονο αστυνομικος εχει δικαιωμα σωματικης ερευνας.....
    Ακόμα κι αυτό, πρέπει να πληρεί κάποιες προϋποθέσεις!
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    2

    Re: Re: Re: Re: Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    εφόσον περιλαμβάνεται στη σύμβαση ο όρος έτσι και αλλιώς θα πάρει αντίγραφο ο εργαζόμενος....
    το θέμα έιναι ότι η σύμβαση κατατίθεται και στην επιθεώρηση εργασίας ....έτσι δεν είναι???
    πως μπορούν να συμπεριλάβουν τέτοιο καταχρηστικό όρο και να εγγριθεί απο την επιθεώρηση εργασιας??

    Η αρχική σύμβαση ΝΑΙ ,αυτά τα συμπληρωματικά ΟΧΙ.
    Τώρα για το τι ρόλο βαράει η Επιθεώρηση τα τελευταία χρόνια ...είναι μια άλλη ιστορία.....
    Καβάλλα παν στην Εκκλησιά..

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Ακόμα κι αυτό, πρέπει να πληρεί κάποιες προϋποθέσεις!
    να συντρέχουν κάποιες προϋποθέσεις εννοείς ε???όχι να πληρεί ο μπάτσος προϋποθέσεις??

    από ότι ξέρω δεν μπορεί να σε ψάξει σε δημόσιο χώρο...πρέπει να σε προσαγάγει στην ασφάλεια...
    και για να σε προσαγάγει εφόσον έχεις ταυτότητας πρέπει να συντρέχουν ειδικοί λόγοι...να έχει γίνει κάποια εγκληματική ενέργεια και αν μοιάζεις με το δράστη κτλ...

    ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ...ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΕΝΑΣ ΜΠΑΤΣΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ...
    εχω δει να ξεβρακώνουν και πιτσιρικά στη μέση του δρόμου για ναρκωτικά....

    oi securitαδες δεν έχουν δικαίωμα να κάνουν τίποτα....το μόνο που μπορούν να κανουν είναι να καλέσουν την αστυνομία.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Θα ήθελα την γνώμη σας!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από freezer
    Η αρχική σύμβαση ΝΑΙ ,αυτά τα συμπληρωματικά ΟΧΙ.
    Τώρα για το τι ρόλο βαράει η Επιθεώρηση τα τελευταία χρόνια ...είναι μια άλλη ιστορία.....
    τι εννοείς τα συμπληρωματικά ....??αφού υπαρχει αναθεώρηση της σύμβασης πρέπει να κατατεθεί η΄νέα σύμβαση με τους όρους της για να υπάρχει η απόδειξη των όρων στην αρμόδια αρχή....


    Υ.Γ. η επιθεώρηση παίζει το ρόλο που παίζουν όλες οι κρατικές αρχές στην Ελλάδα.... με λίγα λόγια τον παίζει.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    2
    Τριανταφυλλόπουλος και Ευαγγελάτος φίλοι μου...γιατί δυστυχώς εκεί έχουμε φτάσει...Θυμάστε τον εργοδότη που τους έβαζε κάθε πρωϊ να τραγουδάνε τον ύμνο της εταιρείας;!!!:a31:
    Καβάλλα παν στην Εκκλησιά..

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. θα ηθελα την γνωμη σας...
    από hurricane στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2013, 18:27
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2011, 23:07
  3. Θα ηθελα την γνωμη σας (αγορά cbr 600RR 08)
    από smooth criminal στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2009, 19:29
  4. θα ηθελα την γνωμη σας...
    από xtreme69 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2006, 21:12
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2004, 19:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF