Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 142

Θέμα: KLR-250(Kawasaki) 1984 - 2005

  1. #46
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CustomBoy Προβολή μηνύματος
    το ΠΡΟΒΛΗΜΑ που λες και ξαναλες αυτο, που μπορεί να οφείλεται? ..αυτό προσπαθώ να καταλάβω,εστω στο περίπου να πάρω μια ιδεα

    ειναι μηχαναλογικό και αν ναι τί μπορεί να ειναι
    ειναι ηλεκτρολογικο ? και αν ναι..τί θα μπορουσε να ειναι...
    εχει να κάνει με περιορισμό στην ηλεκτρονική?(Κατι διαβασα για καλώδιο που δεν βγαινει πουθενα,το οποιο ηταν πατέντα που κάναν οι γιαπωνέζοι,για να μην επεμβένουν πουθενα αλλου στο μηχανάκι)


    ...αλλιως το πιο ευκολο ειναι να την αφήσω στο μάστορα..αλλα για αυτο κοιτάμε να ρωτάμε πρώτα εδω !

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Μια ιντερνετική μπακαλοεκτίμηση... Κοίτα την ηλεκτρονική
    δεν καταλαβαίνω τι άλλο θέλεις να μάθεις. Το πως λειτουργεί η ηλεκτρονική; Υπάρχουν άλλοι στο φόρουμ πιο κατάλληλοι να απαντήσουν.

    το μηχανάκι αν δουλεύει σωστά ανεβάζει 9500+ σαλ ακόμα και με μακρύ γρανάζωμα (το κοντέρ είναι σε μίλια)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	33 012.jpg 
Προβολές:	418 
Μέγεθος:	55,3 KB 
ID:	328344
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/04/2013
    Μηνύματα
    6
    Οταν εχεις νεκρα το μηχανακι μεχρι ποσο μαρσαρει????περναει τις 6 η οχι????αν οχι τοτε κατι παιζει αλλου....κ δεν εχεις κοφτη.... το κολπο με τη ντιζα ειναι κλασικο αμα θες να δεις αν εχει το κοφτη στο κοντερ... αμα χωρις ντιζα παει παραπανω τοτε ειναι κλειδωμενο κ λογο τεχνολογιας ειναι ευκολο το ξεκλειδωμα του συνηθως....

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    αυτο με τη νεκρά δεν το εχω δοκιμασει..ίσως δεν περνάει τις 6....δεν συνηθίζω γενικά δηλαδη να το μαρσάρω ετσι....

    το κόλπο με τ ντίζα παλι δεν το ειχα ακουσει..θα προσπαθήσω να το δοκιμασω..

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Λοιπόν επανέρχομαι....Επειδή πήρα και γνώμη απο μάστορα...το δοκίμασε το μηχανάκι να το μαρσάρει,(διοτι εγώ το λυπήθηκα να πώ την αληθεια),και το στροφόμετρο,περασε τις 6χιλ,και εφτασε τις 7-8-ΚΑΙ 9...

    Πιστεύω οτι το πρόβλημα μου ειναι στο ΧΕΡΙ...δηλαδη οτι δεν ανοιγω τοσο τη διαδρομή του γκαζιού ωστε να ανεβάσει τις απαραίτητες στροφές...αν και δεν μου δώθηκε η ευκαιρία γιατι κινηθηκα σε μεσογείων-αλεξάνδρας σήμερα...αγγιξα καποια στιγμη τις 7χιλ....αναμένω να κοπάσουν τα καιρικά φαινόμενα και να βγώ σε ενα ανοιχτό κ ηρεμο δρόμο να πειραματιστώ...

    ίσως δεν εχει τίποτα...ίσως ο κοφτης ενεργοποιείται ομως απο το οδόμετρο (οταν φτάσει τα 80) και οχι απο το στροφόμετρο...

    WE WILL SEE

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2014
    Μηνύματα
    17
    Δεν υπαρχει klr 250 με περιορισμο χιλιομετρων. Ενας καλος κινητηρας με καλες εδρες βαλβιδων,καλες βαλβιδες, καθαρους εκκεντροφορους και καρμπυρατερ που να λειτουργει τελεια που αυτο σημαινει οτι η μεμβρανη υποπιεσης δεν ειναι τρυπια και το φιλτρο αερα εχει τις εργοστασιακες προδιαγραφες υποπιεσης πρεπει να ανεβαζει ευκολα 10000 στροφες ακομα και με εκτη ενταξει οχι με κοντρα αερα. Μεχρι στιγμης δεν εχω δει ποτε klr με καμενη ηλεκτρονικη.Τα πηνια του δεν καιγονται καθολου ευκολα και για να καουν πρεπει να εχει πανω απο 100000 χλμ. Τα συμπτωματα που περιγραφεις δειχνουν οτι η ο αισθητηρας του πλαγιοστατη εχει χαλασει (αν υπαρχει ακομη τοποθετημενος) η ο πολλαπλασιαστης ειναι ξεβιδωμενος και δεν γειωνει.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις.τελικά το εβγαλα εθνικη(και με 1 αλλα και με 2 ατομα επανω) 100αρα βενζίνη,και το πρόβλημα ήταν στο δεξι μου χερι τελικά ....

    ανεβασα μεχρι 115 περίπου (για να ειμαι και προσεκτικος λογω αερα) αλλα ειδα οτι δεν ειχε θέματα...τελικά δεν γκάζωνα τη διαδρομη της γκαζιέρας οσο χρειαζόταν...

    Τα συμπτωματα που περιγραφεις δειχνουν οτι η ο αισθητηρας του πλαγιοστατη εχει χαλασει (αν υπαρχει ακομη τοποθετημενος) η ο πολλαπλασιαστης ειναι ξεβιδωμενος και δεν γειωνει.
    ναι ..ο αισθητήρας του σταντ ειναι ακόμα πάνω και εχω σκοπό να τον ξηλώσω..γιατι την εχω ψιλιαστεί σε αλλες φάσεις τη δουλεια .....τώρα για τον πολλ/στη δεν ξερω ...


    ευχαριστώ κ πάλι οσους ασχοληθηκαν...η συνέχεια στο http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2542079
    Τελευταία τροποποίηση από CustomBoy; 15/12/2014 στις 12:32.

  7. #52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CustomBoy Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις.τελικά το εβγαλα εθνικη(και με 1 αλλα και με 2 ατομα επανω) 100αρα βενζίνη,και το πρόβλημα ήταν στο δεξι μου χερι τελικά ....

    ανεβασα μεχρι 115 περίπου (για να ειμαι και προσεκτικος λογω αερα) αλλα ειδα οτι δεν ειχε θέματα...τελικά δεν γκάζωνα τη διαδρομη της γκαζιέρας οσο χρειαζόταν...

    ναι ..ο αισθητήρας του σταντ ειναι ακόμα πάνω και εχω σκοπό να τον ξηλώσω..γιατι την εχω ψιλιαστεί σε αλλες φάσεις τη δουλεια .....τώρα για τον πολλ/στη δεν ξερω ...


    ευχαριστώ κ πάλι οσους ασχοληθηκαν...η συνέχεια στο http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2542079
    Τα μοτόρια αυτά πρέπει να ήταν από τα τελευταία (μεταξύ άλλων) που ήταν ''ντόμπρα'' σε ότι προσφέρανε.
    Και το σημαντικότερο, δεν χαλάνε για ψύλλου πήδημα.

  8. #53
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2009
    Μηνύματα
    5
    Αγαπητε έχω και γώ το μπλε ασπρο του 86 με αμερικανικες προδιαγραφες τελευταια το πηγα σε μαστορα και εκανα γενικο σερβις το μηχανακι παει καλά αλλα δυό φορές τώρα μου πεταει το τζαμακι που δείχνει την σταθμη λαδιου, θα μπορουσε καποιος να βοηθησει ευχαριστώ

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    πρώτη φορά το ακουω αυτο...μηπως χτυπηθηκε κάπου?λογικα καποια πίεση ασκέιται απο το εσωτερικό και το ''πεταει'' προς τα εξω..

  10. #55
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2009
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CustomBoy Προβολή μηνύματος
    πρώτη φορά το ακουω αυτο...μηπως χτυπηθηκε κάπου?λογικα καποια πίεση ασκέιται απο το εσωτερικό και το ''πεταει'' προς τα εξω..
    Σε ευχαριστώ και καλή χρονιά φλε, τελικώς ο μάστορας μου -γατα- μου είπε κοίτα τό σωληνακη αναθυμιάσεων φύσα μία προς μηχανή και μία προς φίλτρο και όντος προς το φίλτρο είχε βουλώση η τρύπα και έτσι τό χαίρομαι ,μόνο που ψάχνω για πίσω μπουκάλα θέλει αλλαγή άν μάθεις κάτι ευχαριστώ και πάλι.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της spyros33f
    Εγγραφή
    16/10/2008
    Μηνύματα
    128
    Η μπουκαλα πισω τι εχει δεν επισκευαζετε?Πρεπει να ειναι ιδια με του ΚΜΧ 200 κ πρεπει να φτιαχνετε.

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/07/2009
    Μηνύματα
    5
    Aγαπητε μου απο οτι μου λέει ο μαστορας δεν επισκευάζεται και πράγματι ψαχνω να βάλω κάποια που να επισκευάζεται θα λύσω ενα σοβαρό θέμα σε ευχαριστώ θα τό ψάξω.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Μερικές φωτό ακόμα ,απο νέτ και απο το δικό μου...

    Το μηχανάκι μεχρι στιγμής εχει ικανοποιητικότατη κατανάλωση(το δουλευω χωρίς να γυρνάω σε ρεζέρβα εδω και πολύ καιρό),και απλα υπολογίζω τα χλμ που κάνω...το λειτουργώ σχεδόν καθημερινα,μεσα στην πόλη....η αναλογία 6λτ/100χλμ ειναι αληθινή...

    Σκέφτομαι να αλλάξω το μπροστινό γρανάζι που ειναι και πιο οικονομικό....μικρότερο ή μεγαλυτερο κατα ενα δόντι..και γιατί?>.εχει να προτείνει καποιος κάτι?!

    επίσης στις επόμενες αναβαθμίσεις ειναι ενα τα ελαστικά,ενα πιο κοντό φτερό μπροστά,μια λάμπα philips diamond vision και σιαγώνες για πίσω γιατι οταν πατάω πισω φρένο σφυρίζει!..
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων KLR250 wheelie1.jpg‎   20061127-1164626017780-1988-Kawasaki-KLR250.jpg‎   kawasaki.jpg‎  

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    Μερικές φωτό ακομα ....πρωτο πρώτο το δικό μου
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων leukofteri.jpg‎   1926764_727422513957568_1781360901_n.jpg‎   10885452_10204022471024483_7946973461429531482_n (1).jpg‎  

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    επίσης,προσεχώς θα γίνει απόπειρα να ανοιξω τα οργανα συμφωνα με οδηγίες του giorgos.bmw οπως εκανε στο DT για να απομωνόσω τον κόφτη ο οποιος πρεπει να βρίσκεται στα όργανα..θα προσπαθησω να βγάλλω και φωτό...


    Ακόμα...για οποιον ενδιαφέρεται...να ξερει οτι ΔΕΝ υπάρχει ολοκληρομένο MANUAL της μηχανής,αλλα ο ιδιοκτήτης ,πρεπει να έχει το MANUAL απο το KLR600(που ειναι ιδιο ) και το ''συμπληρωματικο'' (κατα την εταιρία) του 250!!!

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kawasaki KLR 250
    από betover στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2007, 15:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF