Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 63

Θέμα: αν χτυπησω ποιος πληρωνει ?

  1. #46
    για να σου πω την αληθεια αυτα που μου λες δεν τα ξερα θα μιλησω και με τον πατερα του και μαλλον θα βρουμε ακρη.... οσο για το φακελακι θα πω στους γονεις να μην του δωσουνε τιποτα και να τον καταγγειλουμε τον συγκεκριμενο γιατρο και να παμε σε αλλο νοσοκομειο

  2. #47
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.029
    Με τον αφαλιστη του φιλου σου εχετε μιλησει καθολου???
    Αυτος δε σας καθοδηγησε/πληροφορησε καθολου?


    Δε μιλαω για το θεμα του νοσοκομειο, αλλα τα περι του ατυχηματος

  3. #48
    αυτος μας ειπε οτι ολα καλα θα πανε και η μηχανη θα φτιαχτει και οτι η ασφαλιστικη αυτουνου του μαλακα θα πιεστει απο την στιγμη που φταιει ο αλλος 100% αλλα ο φιλος ειναι μεσα στο νοσοκομειο..... και περιμενει

  4. #49
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Ρε φίλε γιατί δεν παίρνεις την ασφάλεια/ασφαλιστή σου να σου πει τι θα κάνετε...γιατί το θέμα εγώ πιστεύω οτι απο την αρχή το έχετε πάρει λίγο στον χαβαλέ και δεν έχει δώσει έστω ο πατέρας του παιδίου την πρέπουσα σημασία! Τι μπουνιές και κλωτσίες και @@ μας λέτε.... Ακολουθήστε την νόμιμη οδό που θα σας υποδείξει ο ασφαλιστής ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!

    ΑΙΝΤΕ!

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    ρε φιλε τραυματισμο στην τροχαια δηλωσε ο φιλος σου?
    δηλωνει τραυματισμο την επομενη ημερα κι ολας κι αρχιζει
    να μαζευει αποδειξουλες!!!!
    Απο ικα-συκα κ.τ.λ...
    τι φακελακια και βλακειες λες
    αυτα ολα πρεπει να τα πληρωσει η ασφαλεια του αλλου!
    Απο την στιγμη που υπαρχει χαρτι της τροχαιας που λεει οτι
    παραβιασαι Stop τελειωσε!

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    για να σου πω την αληθεια αυτα που μου λες δεν τα ξερα θα μιλησω και με τον πατερα του και μαλλον θα βρουμε ακρη.... οσο για το φακελακι θα πω στους γονεις να μην του δωσουνε τιποτα και να τον καταγγειλουμε τον συγκεκριμενο γιατρο και να παμε σε αλλο νοσοκομειο
    σιγα μην κανεις καταγγελια και στο ΙΚΑ..
    δε χρειαζεται
    πειτε στο γιατρο οτι θα γινει δικαστηριο κι οτι θελετε αποδειξη
    αν σας πει μα βα να πατε αλλου!!

  7. #52
    Όσων αφορά τον ιατρό: Παίρνεις τηλ στην αστυνομία και λες το και το, σου δίνουν αυτοί κάποια προσημειωμένα χαρτονομίσματα και τα δίνεις στο λαμόγιο.Εκείνη την ώρα μπουκάρουν μέσα τα στρούμφ και τον πάνε με την μία εισαγγελέα.Ο εισαγγελέας παραπέμπει με ερώτημα για οριστική απόλυση τον ιατρό στο ΥΥΚΑ και ξαφνικά είναι άνεργος.Έχουν αγριέψει πάρα πολύ σε σχέση με τα φακελάκια.6-7 τους έχουν δώσει ήδη πόδι από τα νοσοκομεία από τον Φλεβάρη μέχρι τώρα.
    Κυνήγα τον τον πούστη.

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Όσων αφορά τον ιατρό: Παίρνεις τηλ στην αστυνομία και λες το και το, σου δίνουν αυτοί κάποια προσημειωμένα χαρτονομίσματα και τα δίνεις στο λαμόγιο.Εκείνη την ώρα μπουκάρουν μέσα τα στρούμφ και τον πάνε με την μία εισαγγελέα.Ο εισαγγελέας παραπέμπει με ερώτημα για οριστική απόλυση τον ιατρό στο ΥΥΚΑ και ξαφνικά είναι άνεργος.Έχουν αγριέψει πάρα πολύ σε σχέση με τα φακελάκια.6-7 τους έχουν δώσει ήδη πόδι από τα νοσοκομεία από τον Φλεβάρη μέχρι τώρα.
    Κυνήγα τον τον πούστη.
    +1 αν βεβαια ειναι ευκολο κατι τετοιο να γινει..α κ περαστικα στο φιλο σου
    ΕΕΕΕΕ? ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕ ΤΡΟΧΟΝΟΜΕ!!

  9. #54
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    αυτος μας ειπε οτι ολα καλα θα πανε και η μηχανη θα φτιαχτει και οτι η ασφαλιστικη αυτουνου του μαλακα θα πιεστει απο την στιγμη που φταιει ο αλλος 100% αλλα ο φιλος ειναι μεσα στο νοσοκομειο..... και περιμενει
    λοιπόν...Σωστή ενημέρωση...μεγάλο θέμα...
    εαν δεν πάθεις δεν θα μάθεις..
    δυστυχώς εγώ έπαθα και έμαθα..λοιπόν φίλε μου..
    ακούς,λες στο φίλο σου και κάνετε...
    Από την στιγμή που έγινε τραυματισμός η αστυνομία δεν λέει τιποτά..παραθέτει τα χαρτία στον εισαγγελέα..
    απο την στιγμή βέβαια που ο φίλος σου σε λογικά χρονικα πλαισια (1-2 μηνες)θα κληθεί απο την αστυνομία και να καταθέσει τι εγινε ΚΑΙ ΕΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ ΠΟΙΝΙΚΑ(και πιστεψε με θέλει εαν ο αλλος δεν δεχθει)(στην καταθεση καλο θα ήταν να υπάρχουν και μαρτυρες..πχ εσυ..)
    ωστοσο μπορει εαν δηλώσει οτι θέλει να τον διώξει ποινικα να το αναιρέσει αργότερα,ενώ το αντιθετο δεν γίνεται.

    Λοιπόν...ΤΗΝ εκανε απο χέρι ο φιλος σου εάν δεν δεχθεί ο άλλος οτι φταίει..έχει να τραβιέται χρόνια στα δικαστήρια και θα προσπαθήσει να πάρει τα λεφτά του πίσω..
    λοιπόν εποικινωνήστε με τον κουτάκια οπου και εαν δεχθει του κάνει θετικη δήλωση, ειναι η πιο εύκολη λύση..(ΩΣΤΟΣΟ παρτε μια υπευθυνη δήλωση του αρθρου 8 που την βρισκεις και στα περιπτερα όπου θα γραφει τα ίδια μεσα..ΠΑΝΤΑ με το γνήσιο της υπογραφής του απο κ.ε.π. ή αστυνομια...γιατι μια θετική δήλωση έχει δικαίωμα να την αναιρέσει και δεν λεει κατι σε κανεναν δικαστη εαν το είχε παρεδεχθει απο πιο πριν)

    η δύσκολη οδος όπου και δεν κανει δήλωση και πας δικαστηκά και μεσω της αστυνομιας και μέσω δικηγόρου..
    δηλαδη:πρωτον πας αστυνομια βλεπεις ποιος χειριζεται την υποθεση σου,κανεις ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ καταθεση..προσοχη καθε λεξη μετραει..και την ιδια μέρα πας σε ενα καλο δικηγόρο..οπου και μιλάτε και καταληγετε οτι θα του κανει μηνυση οποτε και θα πεις τα παντα με αναλυτικα στοιχεια..ΠΡΟΣΟΧΗ αυτα ειναι δυο διαφορετικα δικαστηρια το πρωτο ειναι το ποινικο απο την τροχαια για να δει ποιος εφταιγε..και το δευτερο το ειρινοδικειο που κανει ο φιλος σου στον αλλον..αλλα μιας και ο φιλος σου έχει χτυπησει τα χρηματα που θα ζητησει λογικα ειναι περισσοτερα απο 12.000 ευρω οποτε θα παει το δικαστηριο σε ενα ανωτερο.
    γιατι θα μπορούσα να γραφω μεχρι αυριο..
    εαν θελεις να στα εξηγησω πολυ πιο καλυτερα πες μου να σου στειλω με πμ το τηλεφωνο μου να με παρεις.
    παιζουν πολλά ρολο οπως ποιες ειναι οι ασφαλειες εαν ειναι στον φιλικο διακανονισμο..
    μην βασιζεστε στις ασφαλειες..ειναι εταιριες δεν ειναι φιλος σου..τα ξερω γιατι ειμαι καμενος απο χερι και ποιος δεν ειναι που έχει μπλέξει σε τροχαιο..


    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Όσων αφορά τον ιατρό: Παίρνεις τηλ στην αστυνομία και λες το και το, σου δίνουν αυτοί κάποια προσημειωμένα χαρτονομίσματα και τα δίνεις στο λαμόγιο.Εκείνη την ώρα μπουκάρουν μέσα τα στρούμφ και τον πάνε με την μία εισαγγελέα.Ο εισαγγελέας παραπέμπει με ερώτημα για οριστική απόλυση τον ιατρό στο ΥΥΚΑ και ξαφνικά είναι άνεργος.Έχουν αγριέψει πάρα πολύ σε σχέση με τα φακελάκια.6-7 τους έχουν δώσει ήδη πόδι από τα νοσοκομεία από τον Φλεβάρη μέχρι τώρα.
    Κυνήγα τον τον πούστη.

    ειλικρινα θα περιμενω μηνυμα σου ωστε να σε ενημερωσω καλυτερα..θα χαρω να ενημερωσω καποιον και να γνωριζει και οχι οπως επαθα εγω που ακόμα τραβιεμαι..4 χρονια για στοπ που με χτυπησαν με εισαγγελεα και μαρτυρες και ηδη ενα χρονο απο το δευτερο..και ακομα τιποταααααααα
    περαστικα στον φιλο σου.

  10. #55
    Κάνε για τα διαδικαστικά ότι λένε τα παιδιά από πάνω..Ασφαλιστής και δικηγόρος θα σε καθοδηγήσουν για ό,τι χρειαστείς..Για δικηγόρο δείτε άμα έχει νομική προστασία στο συμβόλαιο να γλυτώσει τα χρήματα ή κάποια χρήματα...

    Για το φακελάκι δεν σε πληρώνει κανένας όμως,αφού δεν θα σου κόψει απόδειξη....Παρανομίες δεν καλύπτει καμία ασφαλιστική.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.219
    Εδώ έχουμε να κάνουμε με 2 εντελώς διαφορετικά θέματα

    Το 1 είναι η νομική υπαιτιότητα σε ένα ατυχημα. Την στιγμή που καταγεγραμμένα υπάρχει παραβίαση ΣΤΟΠ τα πράγματα είναι σχετικά απλά. Οι ασφάλειες θα τα βρούν γρήγορα μάλλον και χωρίς να χρειαστεί δικηγόρος...

    Το 2ο είναι εκβιασμός-χρηματισμός γιατρού. Απλά πας σε αστυνομικό τμήμα, το καταγγέλεις, προσημειώνονται τα χαρτονομίσματα και μετά στον λάκκο με τα κωλοδάχτυλα. Αν και η γνώμη μου είναι μακριά από αυτόν τον γιατρό έτσι κι αλλιώς...Είναι στυγνός επιχειρηματίας άρα όση φήμη και να έχει ΔΕΝ είναι καλός γιατρός...

  12. #57
    απο οτι φαινεται επειδη μιλησε ο πατερας του παιδιου με τον αλλον οδηγο δειχνει να ειναι συγκαταβατικος και να αλλαζει γνωμη απο οτι μας ειπε και μαλλον θα κανει θετικη οσο για τον γιατρο αποφασισανε να πανε στον διευθυντη να μιλησουνε και απο εκει και περα βλεπουμε......

  13. #58
    κΑι ΤωΡα Τι...?? Το avatar του/της aisxos
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanasiss
    απο οτι φαινεται επειδη μιλησε ο πατερας του παιδιου με τον αλλον οδηγο δειχνει να ειναι συγκαταβατικος και να αλλαζει γνωμη απο οτι μας ειπε και μαλλον θα κανει θετικη οσο για τον γιατρο αποφασισανε να πανε στον διευθυντη να μιλησουνε και απο εκει και περα βλεπουμε......
    πρεπει να κανει θετικη δήλωση του τροχαιου μέσα σε τρεις εργασιμες μερες..ωστοσο σου ειπα με μια θετικη δηλωση και με μια υπευθυνη δηλωση τον κρατας απο τα @@..ενω με μια απλη δηλωση παιζεται,εαν το αλλαξει..και εχει δικαιωμα να το κανει..

  14. #59
    οκ ευχαριστω δεν το ξερα....

  15. #60
    Εχει φυγει ηδη καποιος απο εσας να βγαλει φωτογραφιες απο τον τοπο του ατυχηματος! Ελπιζω το φορτηγο να ειναι ακομα εκει! Αν χρειαστει να γινει δικαστηριο, που δεν το ευχομαι, να ειστε σε θεση να υποστηριξετε αυτο που ειπες... Οτι δηλαδη το φορτηγο δεν επηρεαζε την ορατοτητα του στοπ!
    Για τα υπολοιπα.... Κρατατε αποδειξεις απο τα ΠΑΝΤΑ!! Πιεστε την ασφαλιστικη, με καθημερινη επικοινωνια. Αν δειτε οτι δεν γινεται τιποτα, τοτε βαζετε δικηγορο. (στη δικη μου περιπτωση, ουτε τον τυπο που ηταν υπευθυνος για τον φακελο μου δεν μου δινανε).
    Για τον γιατρο, δεν μπορω να εκφερω καποια γνωμη. Αν αυτο που ειπαν τα παιδια με τα προσημειωμενα χαρτονομησματα, ειναι ευκολο και γρηγορο να γινει τοτε καντε το. Και στα καπακια αλλαγη νοσοκομειου. Αντε μπραβο με τα @ρχιδι@... Δινουν και ορκο κιολας...

    Ολα τα παραπανω οσο πιο γρηγορα μπορειτε. Δεν ειναι δυνατον το παιδι να χρειαζεται χειρουργειο και να μενει ετσι!!


    Καλα ξεμπερδεματα.
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιος πληρωνει;
    από omrtlegol στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2013, 17:32
  2. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2008, 18:34
  3. ποιος γνωριζει αν ειναι αληθεια
    από EVI στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 09:13
  4. Συνέντευξη του Α. Σταθάκη - Αν δεν μπορούν ούτε οι βουλευτές, τότε ποιος?!!
    από dimzab στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2007, 14:40
  5. Ποιός πληρώνει για την μπύρα?
    από morpheus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2006, 16:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF