Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 50 από 50

Θέμα: Βοήθεια στην επιλογή μηχανής 50cc

  1. #46
    Honda Power...--->Innova
    Εγγραφή
    28/09/2009
    Μηνύματα
    21

    sa

    gia sas pedia eime neos sto forun kai 8a i8ela sas parakalo na m pite an fisika mporite kai 8elete pia apo tis 2 mixanes p 8a sas anafero eine kaliteri 1 eine i aprillia rs 50 kai 2 i aprillia sx 50 akoma an mporite peste m pia apo tis 2 exi kaliteri teliki efxaristo prokatavolika!!!

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1
    Γεια σας ειμαι καινουριος στο φορουμ και βρεθηκα εδω καθως εψαχνα διαφορες γνωμες για αγωρα πρωτου παπιου στα 50cc διοτι ειμαι 16χρονων και πανω σε αυτο θελω την βοηθεια σας... σκευτομαι να παρω ενα μεταχειρισμενο παπι μεχρι 800 ευρωπουλα το ανωτερο τι μου πρωτεινετε..? επισεις ξερει κανεις τι παιζει στο θεμα μεταβιβαση που πηγενω ακριβως για να γινει η μεταβιβαση ποσα ευρα χρειαζονται, και για να γινει θα χρειαστει να εχω αφμ και με την αγωρα του παπιου να κανω καθε χρονο φορολογικη δηλωση που να διλωνει οτι εχω ενα παπι 50cc κλπ..? Ζητω συγνωμη απο τον διαχειρηστη του moto.gr και στο παιδι που ανοιξε το θεμα αν βγηκα off topic η εκανα καποιο αλλο λαθος Ευχαριστω προκαταβολικα Πανος..

  3. #48
    Φίλε μου DrAvEnStOrM , κι εγώ ήμουν σε αυτήν την φάση πρίν από 2 χρόνια..και μιλούσα με τον πατέρα μου..και δεν είχε πρόβλημα σε ότι κι αν έπαιρνα.. (motard ή δρόμου) απλά με είχε ενημερώσει σε περίπτωση που έπαιρνα δρόμου, εάν μου το έριχνε ένας το μηχανάκι, π.χ. κάποιος που δεν ξέρει να παρκάρει, θα πλήρωνα την μισή μεριά του μηχανακιού...ενώ σε sm τίποτα...άντε κανένα φλάς...

    επίσης αφού το πήρα, το sm, διαπίστωσα πώς είναι κλάσης καλύτερο για πρώτη μηχανή..:

    1. Οι αναρτήσεις του είναι πολύ καλύτερες σε περίπτωση όπου, πέσεις σε λακούβα, σε πέταγμα γάτας..και να την πατήσεις δεν θα καταλάβεις (σχεδόν) τίποτα, σε πεζοδρόμιο (σε ειδικές περιπτώσεις..), κτλ.

    2. Θέση οδηγού: είναι πιο άνετη, ξεκούραστη..σε κίνηση δεν καμπουριάζεις, και θα είναι και πιο άνετη και σε εσένα που δεν θές κάτι μικρό.

    3. Έχει καλύτερη ροπή..σε αντίθεση με του δρόμου που έχει 5χλμ περισσότερα τελική (περισσότερο χρειάζεσαι την ροπή, το άνοιγμα, παρά την τελική..μην νομίζεις ότι θα είσαι συνέχεια με τελική..

    4. Και γενικά είναι πιο ασφαλές..εγώ δεν έχω πέσει ποτέ ..και γνωστοί μου με rs50 έχουν ξαπλώσει στην άσφαλτο 5-6 φορές...

    σκέψου το οικονομικό..ότι τα πλαστικά του σε περίπτωση πτώσης είναι περισσότερα..και ότι είναι πιο εκτεθημένο σε σχέση με το sm το οποίο έχει μεγάλο τιμόνι και σε πτώση εκεί πέφτει όλο το βάρος...


    Και σε περίπτωση που αποφασίσεις πουλάω το aprilia sx50 μου..το οποίο το έχω σαν καινούργιο.(κυριολεκτικά) και είναι δεν το έχω ταλαιπωρήσει με αναβαθμίσεις..εάν θές πάρε με στο κινητό(είναι στην αγγελία) να στα πώ αναλυτικά..

    Μην την πατήσεις και πάς σε δρόμου...εγγυημένο.

    Φιλικά πάντα..και δεν το κάνω για να πουλήσω το δικό μου..(έχω ήδη 2 παιδιά από Αθήνα, απλά δεν δεσμεύομαι με κάποιον..όποιος το πάρει πρώτος.. )

    και ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

  4. #49
    το προηγούμενο θέμα μου ισχύει και για 'σένα alexxx32 ...

  5. #50
    Honda Power...--->Innova
    Εγγραφή
    28/09/2009
    Μηνύματα
    21
    ty

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF