Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 62

Θέμα: Info on Multistrada 620

  1. #46
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    φανταζομε καπως ετσι ονειρευεστε το 620 ε;;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	429 
Μέγεθος:	57,7 KB 
ID:	41196
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  2. #47
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    ωπα ρε μεγαλε! τι 'ν' τουτο???
    αληθινο ή φωτομουφα?
    :a07: :a07: :a07:

  3. #48
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Ενταξει, το εντοπισα! κανενα εγκλημα δεν ειναι τελειο.
    -ασπρο φοντο στην πισω ζαντα-

  4. #49
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.976
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
    Ενταξει, το εντοπισα! κανενα εγκλημα δεν ειναι τελειο.
    -ασπρο φοντο στην πισω ζαντα-
    ...spirto.....To oti einai diaforetikh h mprosta apo thn pisw zanta den se peira3e..? ....

  5. #50
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    stayroulia se pianw ti ennoeis alla einai kai i afiksi tis bmw f 800 s alla kai tou neou multi 695 pou tha kanoun ti zitisi mikroteri..

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    γεια χαρα παιδια,

    δεν ανοιγω νεο Topic για να μην πιανω ασκοπα χωρο.

    ηθελα να μου πειτε 2-3 πραγματα.λαδια,φιλτρο αερα,φιλτρο βενζινης εχω προσβαση να αλλαξω μονος μου στο 620?δεν το εχω δει απο κοντα το μηχανακι γι αυτο ρωταω?

    περα απο ιμαντες εκκεντροφορων,εχει δυο?αλλαζετε και ρουλεμαν?το κοστος αυτων και η εργασια ειναι περιπου 300€

    το μοτερ επειδη ειναι αεροψυκτο στην ελλαδα θα βγαλει 60000km+ ???

    δηλ.καταπονειται το μοτερ με την ζεστη?

    κοστος για τακακια μπρος πισω?

    εχετε κανει καποια βελτιωση?ειδατε αποτελεσματα?

    καποια μειονεκτηματα?μηχανικα,ηλεκτρικα?καποια τρομπα νερου?ανορθωτης κτλ?

    στο KLE 500 motard που εχω,τα κοστη ειναι χαμηλα.τα περισσοτερα τα κανω μονος μου εκτος απο ρυθμιση βαλβιδων. δηλ.τακακια 30€ υγρα ψυγειου,λαδια 24€ φιλτρο βενζινης 5€,φιλτρο αερα,καρμπυρατερ,μπουζι 7€ το εχω ζιγκλερωσει κτλ.

    εν κατακλειδι,καποια πραγματα μπορω να τα κανω μονος μου στο 620?
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  7. #52
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    γεια χαρα παιδια,

    περα απο ιμαντες εκκεντροφορων,εχει δυο?αλλαζετε και ρουλεμαν?το κοστος αυτων και η εργασια ειναι περιπου 300€

    Κατάρχήν Γεια χαρά σ'όλους... Η εταιρία για τους ιμάντες λέει 20000. Εχω περάσει τις 60000 και απλά τους τέντωσα τέλη Ιουνίου. Ρουλεμάν τεντωτήρα δεν αλλάζεις και το κόστος είναι 100 ευρος παρακάτω απ' όσο γράφεις.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    το μοτερ επειδη ειναι αεροψυκτο στην ελλαδα θα βγαλει 60000km+ ???δηλ.καταπονειται το μοτερ με την ζεστη?

    [/B]
    Κοίτα, το δικό μου έβγαλε. Επίσημα, μπορείς να το βρείς και στο net, μοτέρ ducati έχει μπεί πίστα με 2000000χλμ και δουλεψε μιά χαρά! Επιδή είδα κάτι ψιλά απο πάνω, η θερμοκρασία κάνει κακο. ΣΤΑ λάδια... Γι΄ αυτο ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ και δεν τα τσιγκουνευόμαστε... Ο κινητήρας όταν έχει ανάγκει απο αλλαγή μας το λέει. Ακουγεται διαφορετικά.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR

    κοστος για τακακια μπρος πισω?
    Αν οι τιμές είναι ίδιες γύρω στα 100. Με δύο δίσκους εμπρός...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    εχετε κανει καποια βελτιωση?ειδατε αποτελεσματα?
    [/B]
    Ναί έχω βάλει την πινελιά μου. Προσωπικά ήθελα μικρό βάρος και το πέτυχα. Είναι απιστευτο να μην μπορεί το 1000 japan να σε κάνει καλά στις στροφές...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    καποια μειονεκτηματα?μηχανικα,ηλεκτρικα?καποια τρομπα νερου?ανορθωτης κτλ?
    [/B]
    Μηχανικά: Μην ακούς τους κόπανους που νομίζουν οτι έχουν συνεργεία. Το 95% των ευρωπαίκών μοντέλων, υποφέρουν επιδή, εμείς οι ιδιοκτήτες τους, τα πηγαίνουμε στον "μάστορα" της γειτονιάς, που έχει σειρα απο τα παπιά και απο τα z.. (zετάδες μην μου παρεξηγήστε...) Η συντήρηση της duc είναι ιδιαίτερη αλλά, όχι δύσκολη.
    Ηλεκτρικά: Ότι γράφει Marreli & Champion να το προσέχεις.
    Γενικά: Έχουν πάρει ένα φόβο πολλοί με ανορθωτές και διάφορα. Δεν κάνουν λάθος, μόνο που πλέον δεν ισχύει. Έχουν γίνει "κουλά" απο την duc, τον καιρό που πήγαινε για κλείσιμο.... Απο τότε που μπήκαν τα σκατοπουστομαλακοΑμερικάνακια και τα σκάνε δεν παίζει...Μη φοβού!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    στο KLE 500 motard που εχω,
    [/B]




    ΟυΥΥΥυυΟΥΟΥΟΥΥΟΥΟΥΟΥΟΟΟΟΟΥΥΥΥ !!!! !!! !! 6 6 6 !! ! ! !

    Μας συγκρίνει με KLE ρε μάστορα!!!!





  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    επειδη βλεπω εισαι ψαγμενος .

    α)τι λαδια βαζεις,ιξωδες,καθε ποτε αλλαζεις?

    β)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα?κοστος?

    γ)τελικα χερι στα αναλωσιμα μπορω να βαλω και να τα αλλαζω εγω,οπως κανω τωρα?

    δ)με λιγα λογια λες οτι δεν βγαζει κουλα προβληματα,περα απο κατι που μπορει να ειναι τυχαιο.

    ε)με φοβιζει το μοτερ ρε φιλε,αεροψυκτο,αθηνα,κινηση...μονο αυτο φοβαμαι...δεν ξερω ρε παιδια αλλα δεν θελω να αφησω κατι που εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μπλεκω με μαστορια της πλακας και περιπετειες...

    λιγα με το KLE γιατι και 50.000km εχει και 10/40 λαδακι φοραει και σταγονα δεν καιει,και 47 αλογα στροφαλο εβγαλε πριν κανα 2 βδομαδες στο dyno...α και καλο σετακι πισω TECHNOFLEX...αναρτηση :rotflmao:
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  9. #54
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    επειδη βλεπω εισαι ψαγμενος .

    α)τι λαδια βαζεις,ιξωδες,καθε ποτε αλλαζεις?

    β)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα?κοστος?

    γ)τελικα χερι στα αναλωσιμα μπορω να βαλω και να τα αλλαζω εγω,οπως κανω τωρα?

    δ)με λιγα λογια λες οτι δεν βγαζει κουλα προβληματα,περα απο κατι που μπορει να ειναι τυχαιο.

    ε)με φοβιζει το μοτερ ρε φιλε,αεροψυκτο,αθηνα,κινηση...μονο αυτο φοβαμαι...δεν ξερω ρε παιδια αλλα δεν θελω να αφησω κατι που εχω το κεφαλι μου ησυχο και να μπλεκω με μαστορια της πλακας και περιπετειες...

    λιγα με το KLE γιατι και 50.000km εχει και 10/40 λαδακι φοραει και σταγονα δεν καιει,και 47 αλογα στροφαλο εβγαλε πριν κανα 2 βδομαδες στο dyno...α και καλο σετακι πισω TECHNOFLEX...αναρτηση :rotflmao:
    α) Shell 10/40 4t, αλλάζω σχεδόν κάθε 5000, νωρίτερα ναι αργότερα όχι και φιλτράκι κάθε 10000

    β) Μία φόρα ρύθμισα αλλά δεν μου τις χρέωσα... Απο κόστος δεν ξέρω!

    γ) Γιατί να μην μπορείς;;;

    δ) Καμία μοτοσυκλέτα που συντηρήτε δεν βγάζει προβλήματα

    ε) Αν της αλλάζεις λαδάκια μην φοβάσε. Τόσα χρόνια κινητήρες και δεν έχουν βγάλει χαζα μ'εσένα θα το κάνουν;;;


  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    εγινε φιλε ευχαριστω.

    α)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα συμφωνα με το Manual?και ποσο εμπειρικα?

    β)αυτα με τα καπελωτα και τα λοιπα ανταλακτικα που λεγαν τα παιδια πιο πανω τι ειναι παλι?

    ξεχασα το KLE ειναι Motard,με χειροποιητη γεφυρα μπροστα,τρομπα απο 1100 street..κτλ.
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    sorry απο ποια χρονια εβγαινε με 2 δισκους μπροστα?
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  12. #57
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    sorry απο ποια χρονια εβγαινε με 2 δισκους μπροστα?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    εγινε φιλε ευχαριστω.

    α)βαλβιδες καθε ποτε ρυθμισμα συμφωνα με το Manual?και ποσο εμπειρικα?

    β)αυτα με τα καπελωτα και τα λοιπα ανταλακτικα που λεγαν τα παιδια πιο πανω τι ειναι παλι?

    ξεχασα το KLE ειναι Motard,με χειροποιητη γεφυρα μπροστα,τρομπα απο 1100 street..κτλ.
    α) Σύμφωνα με το manual 1ο τσεκ στις 10000(για τους υπερκάνγκουρες), δεν το έκανα
    Σύμφωνα με το νέο manual 120000. Tι λέμε τώρα;;;; Για μένα προληπτικά στις 40000 και
    ρύθμιση στις 80000, λέω εγω τώρα...

    β) Οι γνωστές μ@λ@κίες που χρεώνουν τα συνεργεία για να βγάλουν φράγκα... Τες πα.. Καλά να είναι και τα συνεργεία. Αν ποτέ αγοράσω japan θα είναι επιδει βαρέθηκα και δεν τους μπορώ άλλο.


    Κοίτα φίλε, μην το πέρνεις το multi, θα μπλέξεις και μετά θα λες οτι κολλήσανε τα κύλιντρα. Εμένα αυτή είναι η άποψη μου. Είμαστε αυτό που μας αξίζει και δυστυχός η Ελλάδα, δεν μπορεί να καλύψει μοτοτσυκλέτες που έχουν απαιτήσεις. Πάρε ένα V-Storm και για να το λέω όπως οι ιδιοκτήτες του , V-STROM. Άντε καλά θα είσαι.. Η κανένα z.... Ο Έλλην μέχρι εκεί φτάνει. Ήταν ο δημιουργός του κόσμου, αλλά τώρα έγινε ο batler του Ιάπωνα και ο υπηρέτης του Κινέζου.Άντε και μην ακούς που βγάζουν masterbike τα Aprilia, ούτε που η 999 βγήκε για να πάρει το WSB. 3 φορές το κατάφερε και μ@λ@κίες σου λένε οι Ducatisti. Να κοίτα να πάρεις 1 Zonchshen(αν το έγραψα καλά...) γιατί τα ευρωπαϊκά χαλάνε...


    Α! και πού σε,κάλη επιλογή το KLE,κοίτα να μην το δώσεις, ειδικά τώρα που το έκανες motard. Μέχρι τώρα είχαμε μόνο το ΔΟΥΚΑ που μας έριχνε όλους φόλα με τα καλοταησμένα 120 (σε dyno ποτέ πάνω απο 100+...) άλογά του.

    Εγώ το σκέφτηκα... θα την πουλήσω και θα πάρω LEAD




  13. #58
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Όχι το SS, το απλό... Μην με παρεξηγήσουν κιόλα...







































































  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    κοιτα εγω δεν ειρωνευομαι το ducati.απλα ρωταω για να μαθω κατι που δεν γνωριζω.ασχολουμαι με βελτιωση σε μοτερ αυτοκινητων...

    οποτε μοιραια ασχολουμαι με γελοια κοστη και για το KLE.Τρομπα φρενων 40€,τελικο χειροποιητο 160€,ζαντες 3,5Χ17 και 4,25Χ17 200€,λαστιχα 120/70/17 160-60-17 280€ ΑVON,τακακια μπρος πισω 40€,μπουζι 7€,οπως προειπα κτλ...

    απλα θελω να παρω ducati επειδη τα αναλωσιμα θελω να τα αλλαζω εγω,οποτε μοιραια ιμαντες.βαλβιδες και αλλα που δεν ξερω πανε για συνεργειο.το θεμα ειναι σαν αεροψυκτο αν εχει αντοχη και αν βγαζει κουλες βλαβες οπως σου ειπα πριν πχ ανορθωτη κτλ.

    α)εσυ μου λες οτι απο αυτα δεν πασχει,απλα ολα ειναι θεμα περιοδικης συντηρησης,σωστα?

    την φιλοσοφια αστην στην ακρη σχετικα με γιαπωνεζακια και ευρωπαικα.δεν ειναι νομιζω της ωρας και δεν ρωτησα αυρο.
    β)Να κοίτα να πάρεις 1 Zonchshen(αν το έγραψα καλά...) γιατί τα ευρωπαϊκά χαλάνε...
    εδω σε χανω,δεν ξερω τ εννοεις?

    γ)ξερεις πολλα ευρωπαικα μοτερ αυτοκινητων που απο 1.4 κυβικα και 95 αλογα στροφαλο να φτανουν 135 στροφαλο με κοστος 900€ και δυο πραγματακια ολα και ολα ???προγραμμα + μεγαλυτερη πολλαπλη εισαγωγης.ΓΙΑΤΙ εγω δεν ξερω κανενα ιαπωνικο με αυτο το κοστος και αυτες τις μεταροπες να βγαζουν αυτα τα αλογα.ΟΠΟΤΕ μην χαλαμε το topic με φιλοσοφιες για ιταλικα,γερμανικα και ιαπωνεζικα...

    στο α) και στο Β) μπορω να εχω απαντηση?
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  15. #60
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    [B]


    α)εσυ μου λες οτι απο αυτα δεν πασχει,απλα ολα ειναι θεμα περιοδικης συντηρησης,σωστα?

    Κοίτα απο αυτά που έχω δει... Δεν ασχολούμε και 15 χρόνια... Ούτε και ξέρω τα πάντα.

    την φιλοσοφια αστην στην ακρη σχετικα με γιαπωνεζακια και ευρωπαικα.δεν ειναι νομιζω της ωρας και δεν ρωτησα αυρο.

    Κοίτα δεν λέω μπορεί να το παράκανα, αλλά αυτά θα ακούς απο το πρωϊ ως το βράδυ. ΧΩΡΙΣ πλάκα...

    β)Να κοίτα να πάρεις 1 Zonchshen(αν το έγραψα καλά...) γιατί τα ευρωπαϊκά χαλάνε...
    εδω σε χανω,δεν ξερω τ εννοεις?
    Κινεζικη εταιρία με χαμηλές τιμες... Χουμορ-Χουμορ

    γ)ξερεις πολλα ευρωπαικα μοτερ αυτοκινητων που απο 1.4 κυβικα και 95 αλογα στροφαλο να φτανουν 135 στροφαλο με κοστος 900€ και δυο πραγματακια ολα και ολα ???προγραμμα + μεγαλυτερη πολλαπλη εισαγωγης.ΓΙΑΤΙ εγω δεν ξερω κανενα ιαπωνικο με αυτο το κοστος και αυτες τις μεταροπες να βγαζουν αυτα τα αλογα.ΟΠΟΤΕ μην χαλαμε το topic με φιλοσοφιες για ιταλικα,γερμανικα και ιαπωνεζικα...

    Καμία σχεση με τα αυτοκίνητα. Στα περιφεριακά έχεις το ίδιο και σε διάφορες περιπτώσεις μεγαλύτερο κόστος. Εξαρτάτε τι θα ζητήσεις.Αλλά στο multi τι μετατροπές θα κάνεις

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πωλείται multistrada 620
    από nikonian στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 16:53
  2. Multistrada 620
    από ruyjin στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 16:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF