Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 58 από 58

Θέμα: Rev'it jacket

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mikefr
    Οταν λες οτι ανοιγει ολο τι ακριβως εννοεις?Δεν το ειδα απο κοντα,γι'αυτο σε ρωταω...
    Ανοίγει στα μανίκια και στο στήθος, όπως σχεδόν όλα τα μπουφάν,αλλά βγαίνεικαι ολόκληρο κομάτι από δίπλα
    δηλ.
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=47026
    εκεί που είναι το κίιτρινο χρωμα στις δύο λωρίδες της μέσης, αυτό βγαίνει όλο και μένει το δίχτυ που έχει απο μέσα. υπάρχει αερισμός καλύτερος.
    Αν πάω σπιτι και μπορέσω θα βαλω φωτο από το δικό μου.

  2. #47
    Thanks,εισαι φοβερος...

  3. #48
    To μείον που έχω παρατηρήσει είναι ο λίγο χαμηλός και κατά εμένα στενός γιακάς. Το πάνω μέρος που κουμπώνει. Δες το και εκεί.

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Αμα ηταν πολυ ψηλος ο γιακας μπορει να μη σουκαθοταν με το κουμπωμα του κρανους.....
    love will save the planet,hate is a good start.

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Αμα ηταν πολυ ψηλος ο γιακας μπορει να μη σουκαθοταν με το κουμπωμα του κρανους.....
    Nαι σωστά, αλλά στο σπίντι π.χ. είναι λίγο ποιο ψηλός, λίγο, και <<κάθετε>> καλύτερα. Βέβαια τα παραπάνω στο σωματότυπό μου, γιατί σε άλλον μπορεί να είναι μια χαρά.

  6. #51
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nasos78
    Καλησπέρα σε ολοι,
    ψαχνω internetικως (λογω κοστους) το Revit cayenne jacket (οχι το Pro), και δεν υπαρχει τιποτα. Απο οτι φαινεται το εχουνε παρει πολλοι χαμπαρι και εχει εξαντληθει. Ξερει κανεις κανα μαγαζι στη Θεσσαλονικη για το συγκεκριμενο μπουφαν?

    Σας μερσω,

    Θανασης
    Rider's Market
    Κ. Καραμανλή 27 & Παπάφη 48
    Τηλ. 2310900013
    www.ridersmarket.gr
    Sent from me using a computer.

  7. #52
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Μετά από 1.5 χρόνο με το Raptor είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αρκετά δροσερό το καλοκαίρι λόγο των αεραγωγών και το χειμώνα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το κρύο ως τώρα. Και έχω κάνει άπειρα χλμ σε χιονισμένα τοπία. Κανένα πρόβλημα δεν είχα ως τώρα με την αδιαβροχοποίησή του και έχει φάει πολύ νερό.
    Στα μανίκια η επένδυση είναι λίγο πάνω απ' τον καρπό που σημαίνει χωρίς μακρύ γάντι θα μπάσει σε εκείνο το σημείο, κάτι που δεν νομίζω να ισχύει σε όσα έχουν την αδιάβροχη επένδυση ξεχωριστά. Σε όσα είναι 3 εποχών (όπως το δικό μου) η αδιάβροχη επένδυση είναι ενσωματωμένη στην ισοθερμική πράγμα που σημαίνει πως αν την βγάλεις δεν είσαι αδιάβροχος.
    Cayenne pro και off- track είναι 4 εποχών.
    Το πρώτο είναι το κορυφαίο της εταιρείας από θέμα υλικών και τεχνολογίας όπως λέει η ίδια
    το δεύτερο αντικαταστάθηκε από το sand
    http://www.revzilla.com/revit-textile-jackets
    είναι πιο φθηνό, πιο δροσερό το καλοκαίρι, το ίδιο και το χειμώνα. (συγκρινόμενο σε ακραίες καταστάσεις)
    Νομίζω και τα 2 είναι κορυφαία. Ίσως το ένα από αυτά να είναι η επόμενη επιλογή μου μιας και έχω και παντελόνι της ίδιας μάρκας, το factor, με το οποίο είμαι επίσης πολύ ευχαριστημένος.

    Σε αυτή την κατηγορία τιμής βρίσκεις πολλά μπουφάν που να σε καλύπτουν το χειμώνα αλλά δύσκολα φοράς το ίδιο μπουφάν όταν οι θερμοκρασίες ανέβουν. Και δεν είναι μόνο οι θερμοκρασία που σε κάνει να θες ένα μπουφάν να είναι δροσερό αλλά και οι περιστάσεις.

    Περισσότερες πληροφορίες εδώ
    http://www.horizonsunlimited.com/equ...ust-any-jacket
    Αναλυτικότερα εδώ
    http://www.webbikeworld.com/Motorcyc...e-clothing.htm
    Sent from me using a computer.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    προς οσους εχουν ξεχωριστει αδιαβροχη επενδυση..

    η χωριστη αδιαβροχη επενδυση βολευει για καθε μερα που το γαντι θα μπει απεξω;
    σε βροχη το γαντι χωραει να μπει κ μεσα απο τη θερμικη κ μεσα απο την αδιαβροχη επενδυση;

    εχει δοκιμασει κανεις το cayene pro σε οχι ορθια θεση οδηγησης;σε καποιο γυμνο ψιλοσκυφτο δηλαδη.

  9. #54
    Σε γενικές γραμμές τα μακριά μπουφάν δεν βολεύουν σε μη όρθιες θέσεις οδήγησης. Εμένα για παράδειγμα το revit όταν οδηγώ το scouteraki μου δημιουργεί ένα σακούλιασμα στο ύψος του στήθους και δεν εφαρμόζει καλά γιατι του ασκείται πίεση από το υπόλοιπο ύφασμα στο ύψος της μέσης. Το bering μου που είναι μεσάτο δεν έχει τέτοια προβλήματα. Στο εντουρακι όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά και το revit κάθεται άψογα

  10. #55
    παιδες, εγω εχω ενα revit sand, safari mauro. και μου ξεθωριασε στους ωμους πριν καν το πλυνω, αφου το επλυνα στο χερι το εστειλα στο μαγαζι που το αγορασα και αυτοι με την σειρα τους στον επισημο αντιπροσωπο.. το αποτελεσμα ???

    δεν επρεπε να το πλυνω , εκανα λαθος και δεν το ξερω ηταν η απαντηση τους, με υφος!!

    περιμενω και την απαντηση της revit
    wrong way round

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    εχω και εγώ revit το μπουφανακι ειναι ολα τα λεφτα οπως και ενα καλοκαιρινο clover.
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  12. #57
    Πραγματικα η REVIT και η BERING ειναι παρα πολυ καλες εταιριες, αλλα πιστευω πως η RUKKA ειναι η καλυτερη με διαφορα......αλλα ειναι πολυ ακριβη

  13. #58
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisinside
    Πραγματικα η REVIT και η BERING ειναι παρα πολυ καλες εταιριες, αλλα πιστευω πως η RUKKA ειναι η καλυτερη με διαφορα......αλλα ειναι πολυ ακριβη
    μεχρο προτεινως δεν ειχε αντιπροσωπια στην Ελλαδα, δεν ξερω εαν αυτο εχει αλλαξει...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Προβλημα με Rev' it Dragon Jacket.
    από Sith στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2012, 11:43
  2. Rev'it δέρματα που μπορώ να βρω?
    από Aggelos_SV στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2009, 15:46
  3. Rev'it-Berik-Arlen Ness-Icon
    από bentouza στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2008, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF