Σελίδα 40 από 43 ΠρώτοΠρώτο ... 30353637383940414243 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 586 έως 600 από 637

Θέμα: pw80 road race

  1. #586
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    και μια συγκριση. πως ηταν μαμα και πως εγινε.. λογω αλλαγης διαμετρου ροδας μεγαλωσε πολυ η καστερ..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Photo0142.jpg 
Προβολές:	1063 
Μέγεθος:	85,8 KB 
ID:	261611

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Photo0143.jpg 
Προβολές:	1064 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	261612

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Photo0144.jpg 
Προβολές:	1063 
Μέγεθος:	90,9 KB 
ID:	261613

  2. #587
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    χαχαχαχα κατσε εχω να παω πιστα δυο βδοαμδες.. τα μαρσπιε τα ειδες που τα κατεβασα?? ελπιζω τωρα να τα ξυσω τα γονατα.

  3. #588
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Πατέρας πια..

  4. #589

  5. #590
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    το μηχανακι μπηκε πιστα. αυτη τη φορα ειχε και δυο παπια παρεα, που για διαφορους λογους δεν μπορουσαν να ακολουθησουν. (οι κυριοτεροι:το ενα ειχε σταθερα μαρσπιε και το αλλο ηταν 50αρι) με τα μαρσπιε χαμηλα πλεον το γυρολογιο επεσε αισθητα. να πω οτι καλυτερος μου χρονος ηταν 2:50 ενω τωρα με την πιστα πολυ πιο βρομικη ηταν 2:42:68. σιγα τα αυγα θα μου πειτε αλλα για μενα μετραει. η πρωτη φορα που δεν φορεσα γαντια και η πρωτη που επεσα σε πιστα (δις) στην ιδια στροφη εκεινη την διπλη αριστερη. 4η 5η δεν θυμαμαι.. και τις δυο απο μπροστινο. μονο γδαρσιμο στο χερι και σκισιμο στο μπουφαν. το συγκεκριμενο σημειο ειχε ιστορικο αλλων τριων σοβαρων πτωσεων και το υλικο ηταν πλεον καταπονημενο. η τελικη με τρηθηκε με το αυτοκινητο στα 80 χιλιομετρα πραγματικα πραγμα που σημαινει οτι στις κ1,2,3 εμπαινα με 80. πολυ καλα λεω. φωτο αυριο. βιντεο να ανεβασει ο ανεπροκοπος αδερφος ο οποιος πρωταγωνιστει κιολας. (2:47:00 best lap time) καληνυχτα σας!

  6. #591
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  7. #592
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    Μη χαιρεσαι λαμογιο θυμασαι εκεινη την αναβαση για καστανια με το 400 μου??????????που δεν μπορουσεσ να μου κανεισ ουτε ενα δευτερολεπτο διαφορα????και αρχισες τις παπαριες επειδη και καλα δεν ειχες φερινγκ???με 40 αλογα παραπανω στην ανηφορα ρε γκαβακα σου φταιγε το φαιρινγκ (με cbr600f '98 ο μητσος παρακαλω)???για να μην πω οτι ηξερες απεξω την καστανια και εγω ανεβαινα 3η φορα με το 400 να μην εχει κλεισει ουτε διμηνο στα χερια μου......
    Στο θεμα μας τωρα η στροφη που επεσες ειναι η 3 και επεσες στην εξοδο ακριβως πριν σηκωσεις το μηχανακι (ημουν ακριβως απο πισω εξου και οι λεπτομερειες)...
    οσο για τον χρονο μπορει να βελτιωθει λιγο ακομα πιστευω αλλα πρεπει να εχουν ολοι λιγο απο το πιθηκογονιδιο σου γιατι εκει πανω ανθρωπος δεν μπορει να βρει θεση οδηγησης αφου για να μην ξυνεις ολη την μποτα μεσα στην στροφη και ενω εισαι πλαγιασμενος (το πατηναρι ειναι τρια δαχτυλα και το γονατο ηδη ξεπερναει κατα πολυ το υψος της λεκανης) πρεπει να κρατας το ποδι ακομα πιο ψηλα και στον αερα κανοντας ατσαλες κινησεις κατα την διαρκεια της στροφης με ενα συνολο αναρτησοπλαισιου ψοφιο για παρεξηγηση.οσο για την παπια ετοιμασου....θα παρει εκδικηση...

  8. #593
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAKIS-RR
    Εγγραφή
    29/01/2009
    Μηνύματα
    215
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC05194.jpg 
Προβολές:	983 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	261904
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC05191.jpg 
Προβολές:	982 
Μέγεθος:	101,0 KB 
ID:	261905
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC05196.jpg 
Προβολές:	985 
Μέγεθος:	101,1 KB 
ID:	261906
    βιντεο δεν ξερω πως βαζω μολις μαθω θα το δειτε

  9. #594
    Ανεξερεύνητο μέλος Το avatar του/της ereynitis
    Εγγραφή
    29/06/2010
    Μηνύματα
    302
    Εγώ μόλις την τέλειωσα τη θεματάρα σου και πολύ εύκολα μπορώ να πω ότι μου δημιουργούσε εναλλασσόμενα όλα τα συναισθήματα! Γέλιο , κλάμα , νεύρα (για τις κακοτυχίες σου), ανυπομονησία , απορίες , μπερδέματα , απογοητεύσεις , πολλές εκπλήξεις και πιο πολύ ακόμα περηφάνια και αναπτερωμένο ηθικό επειδή δεν το έβαζες κάτω με τίποτα!!!

    1.000.001 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Το πιο διασκεδαστικό θέμα που έχω διαβάσει και περισσότερο απ' όλα ευχαριστήθηκα τις πατέντες που έκανες με εξωγήινα σώματα! Όπως τα φιλέτα σκληρού δίσκου, τις τάπες απ' τις καρέκλες (ή απ' όπου αλλού ήταν) που έβαλες στα κλιπόν, τη σχάρα τζακιού για τις βάσεις του ντεπόζιτου με το κολάρο αυτοκινήτου για μαξιλαράκια, τη χειροτεχνημένη σέλα (!), την Τέρψα μίξης και δε νομίζω ότι μπορώ να τα θυμηθώ όλα! Το καταΦΚαριστήθηκα και να σου ευχηθώ πολλά, καλά, επόμενα χιλιόμετρα ακόμα με ό,τι και να ξαναματαπιαστείς και κυρίως να το διασκεδάζεις (κι εμείς μαζί σου) πάντα έτσι!!!

  10. #595
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannnhs Προβολή μηνύματος
    Εγώ μόλις την τέλειωσα τη θεματάρα σου και πολύ εύκολα μπορώ να πω ότι μου δημιουργούσε εναλλασσόμενα όλα τα συναισθήματα! Γέλιο , κλάμα , νεύρα (για τις κακοτυχίες σου), ανυπομονησία , απορίες , μπερδέματα , απογοητεύσεις , πολλές εκπλήξεις και πιο πολύ ακόμα περηφάνια και αναπτερωμένο ηθικό επειδή δεν το έβαζες κάτω με τίποτα!!!

    1.000.001 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Το πιο διασκεδαστικό θέμα που έχω διαβάσει και περισσότερο απ' όλα ευχαριστήθηκα τις πατέντες που έκανες με εξωγήινα σώματα! Όπως τα φιλέτα σκληρού δίσκου, τις τάπες απ' τις καρέκλες (ή απ' όπου αλλού ήταν) που έβαλες στα κλιπόν, τη σχάρα τζακιού για τις βάσεις του ντεπόζιτου με το κολάρο αυτοκινήτου για μαξιλαράκια, τη χειροτεχνημένη σέλα (!), την Τέρψα μίξης και δε νομίζω ότι μπορώ να τα θυμηθώ όλα! Το καταΦΚαριστήθηκα και να σου ευχηθώ πολλά, καλά, επόμενα χιλιόμετρα ακόμα με ό,τι και να ξαναματαπιαστείς και κυρίως να το διασκεδάζεις (κι εμείς μαζί σου) πάντα έτσι!!!
    αδερφε ειμαι της φιλοσοφιας οτι μια τετοιου ειδους ανακατασκευη οφειλει να μην τελιωσει ποτε.. οποτε τωρα που μου περισευει ενα τετοιο πιρουνακι λεω να το βαλω πανω. ειδαλως περθισευει ενα ομορφο ψηλο φτερακι που με δελεαζει να το ξανακανω εντουρακι.. θα δειξει. να τελιωσουν αλλες δουλειες πρωτα και θα ασχοληθω με το παιχνιδι μου παλι... το καλοκαιρι παντως θα εχει υποστει αλλαγες πιστευω..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00686.jpg 
Προβολές:	722 
Μέγεθος:	74,4 KB 
ID:	279659
    και με ενα παρομοιο μπροστινο φτερο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00678.jpg 
Προβολές:	721 
Μέγεθος:	78,6 KB 
ID:	279660
    ..με βαζεις φυτιλια τωρα κι εχω κι αλλα 3 μηχανακια λυμμενα..
    επισης ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

  11. #596
    Μπράβο motomaniac,

    Πολυ (πατεντίσια) δουλειά!

    Οχτώ μήνες μετ'εμποδίων. Κουράστηκα να διαβάζω
    Θα του βγάλεις και ημερολόγιο? Ξέρεις, πόζες και τέτοια.

    Μπράβο και πάλι.. Ελπίζω να ακολουθήσουν και αλλα.
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων

  12. #597
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arkroan Προβολή μηνύματος
    Μπράβο motomaniac,

    Πολυ (πατεντίσια) δουλειά!

    Οχτώ μήνες μετ'εμποδίων. Κουράστηκα να διαβάζω
    Θα του βγάλεις και ημερολόγιο? Ξέρεις, πόζες και τέτοια.

    Μπράβο και πάλι.. Ελπίζω να ακολουθήσουν και αλλα.
    ευχαριστω πολυ φιλε μου! για την ωρα το εχω εγκαταλειψειλογω χωρου. εχω αλλα δυο σχεδον ετοιμα αλλα ανεργος απο τονοκτωβριο μεχρι και tire up μετραωπου θα τα βαλω. το συγκεκριμενο μικρο παντως δεν εχει πει την τελευταια του λεξη....

  13. #598
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να ξανααρχισει το προτζεκτ. μου παραχωρηθηκε μποστινο κομπλε και πισω τροχος απο crm 50 οπως και τερα και το σκεφτομαι σοβαρα. μολις τελιωσω με τα tzr.

  14. #599
    Άντε ντε ρε Μήτσο να παίρνουν όλα σειρά!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  15. #600
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    και μιας και με το μικρο tzr απογοητευτηκα και εχει μπει για πουλημα (δεν μπορω να τα τρεχω ολα και χρειαζονται και αιμα-χρημα) διαλεγοντας αυτα που μου αρεσουν πιο πολυ, το ικρο απεκτησε αλλη καρδια. μοτερ απο f1zr σημερα. με πλεξουδα ρευματα καρμπυρατερ κομπλε. αλλα δεν θα αρχισω τις μετατροπες πριν μαζεψω ολα τα απαραιτητα. σηλαση και μια εξατμιση και τελιωσα σχεδον. θα μπουν σε μηχανουργειο, αμορτισερ πισω απο crm 50, σιως αν χωρεσει κι απο tzr2501kt, το οποιο ειναι ελαφρως κλασμενο αλλα για την εδω μετατροπη μαλλον θα ειναι αρκετο. εμπρος μαλλον μπουκαλες απο srx 600. θα εβαζα απο το crm 50 που τις εχω κι αυτες αλλα θα ψηλωσει υπερβολικα μονο το εμπρος μερος και θα τσοπεριζει. δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα το κανω τρακερωτο και παλι η θα παραμεινει με street ( ο θεος να τους κανει) τροχους. αν θα γινει ψηλοφτερο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00698.jpg 
Προβολές:	292 
Μέγεθος:	49,8 KB 
ID:	304095

    με το στρογγυλο φαναρι να παραμενει αλλα μαλλον αλλη σελα με βαση την μανισια του οπως και τα μανισια πισω πλαστικα. ροδες απο crm 50 (17 εμπρος 14 πισω).


    οι βασεις κινητηρα ειναι ευτυχως ολοιδιες. οποτε μιλαμε για bolt on μετατροπη. αλλα ολα αυτα αφου αδειασω λιγο χωρο πρωτα.

Παρόμοια θέματα

  1. Isle of man TT road race - respect!
    από trelf στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 19:06
  2. The REAL road racing
    από Joyrider στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2011, 05:38
  3. sapila racing off road!
    από sapila racing στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2008, 15:27
  4. real road racing.
    από vassilis88 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/12/2006, 20:17
  5. Of Road....
    από powerphot στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2004, 12:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF