Σελίδα 40 από 72 ΠρώτοΠρώτο ... 30353637383940414243444550 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 586 έως 600 από 1069

Θέμα: Γενικό chat για CBF-250

  1. #586
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    9

    Τιμες μεταχειρισμενων cbf 250

    Καλημερα σε ολους..

    Σκεφτομαι να αγορασω το cbf 250 μεταχειρισμενο σαν πρωτη μηχανη μετα απο παπι..Το προβλημα ειναι οτι τα χρηματα μαζευονται δυσκολα και δεν θελω να μου τα φαει κανενας ξυπνιος εμπορος..αν γινεται λοιπον να μου πειτε σε τι τιμη περιπου το βρισκω καθως και αν καποιος απο εσας μενει πατρα και το πουλαει( αν και μαλλον απιθανο) ..

    Να πω επεισης οτι στην αντιπρωσωπια της Χοντα που πηγα εδιναν ενα για 2900 με 20.000χλμ..
    η τιμη αφτη μου φανηκε υπερβολικη και η μονη ελπιδα να το βρω φθηνοτερα ειναι μαλλον απο ιδιωτη..

    Ευχαριστω παιδες

  2. #587
    φιλε μου απο 2200-2800 θα το βρεις αναλογα και την κατασταση.απο ιδιωτη σαφως πιο φτηνο

    δινω το δικο μου αλλα ειμαι θεσσαλονικη
    δες αν σε ενδιαφερει εδω http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=64306

  3. #588
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paschalis
    ε απο την στιγμη που αναψε η λαμπα θελει βενζινη απο μηχανη σε μηχανη παιζει το ποσο πιο γρηγορα αρα μην στεναχωριεσαι απλα σε καποια φαση ο δεικτης ερχεται στισ 2 γραμμες λογω μετακινησης του ρεζερβουαρ.
    κ εγω εβαλα σωληνακι υψηλης εμπρος καλυτερη αισθηση αλλα γενικα το μπροστα μπλοκαρει ευκολα κ σε ταχυτητες ανω των 90 αστο τελικα εμαθα να φρεναρω με το πισινο πρωτα κ μετα κ το μπροστινο και ολα οκ
    σε ρωτησα για τα λαστιχα γιατι δεν ειναι τα μαμα ε?ποσα χιλιομετρα εχει κ ποσο το πηρες?
    γενικα πιστευω θα την ευχαριστηθεις την μηχανη οπως και εγω και καμια σχεση με την παπια ε?
    Οπα. Ποιο μπλοκαρει ευκολα ρε?? Το φρενο του ειναι πολυ αδυναμο... Με 2ο ατομο επανω ειναι οριακο. Καταρχην πιστευω οτι το φρενο το πατας με 2 δαχτυλα κ οχι με ολα.... γιατι αν το πατας με ολα λογικο ειναι να σου φαινεται πολυ δυνατο. Επισης η μηχανη φρεναρει με το μπροστινο φρενο. Το πισω ειναι για να την σταθεροποιει. Συμβαλει λιγο στην επιβραδυνση της μηχανης, γυρω στο 20 με 30 %. Κ οταν φρεναρεις πατας κ τα δυο φρενα μαζι κ οχι πρωτα το ενα κ μετα το αλλο. Κ παντα σταματας με το μπροστινο φρενο.


    Τωρα για την τιμη. 2900 ειναι παρα πολλα. Αναλογα με το μοντελο παει απο 2000 μεχρι 2500.
    Το εχω κ εγω το μηχανακι κ γενικα για πρωτη μηχανη ειναι καλη αλλα θα το βαρεθεις γρηγορα.
    Live For Speed. Ride To Live!

  4. #589
    ουσιαστικα το ιδιο λεμε φιλε.οπως τα ειπες απλα επειδη το φρενο δεν εχει καλη αισθηση κ στα πολλα χιλιομετρα δεν σταματα με τιποτα αν το ζορισεις με την μια σε αποτομο φρεναρισμα μπλοκαρει γιαυτο μονο κ με πισινο σταματαει.φυσικα με 2 δακτυλα

  5. #590
    Εννοειται οτι κ πισινο πατας οταν φρεναρεις. Αλλιως η μηχανη γινεται πολυ ασταθης. Κ αυτο γιατι το μπροστινο μερος φρεναρει κ το πισω λογω αδρανειας προσπαθει να "ερθει" μπορστα. Γι αυτο πατας κ πισινο για να σταθεροποιειται.
    Live For Speed. Ride To Live!

  6. #591
    αυτο ακριβως εννοουσα ρε συ γιαυτο ειπα τα φρενα του ειναι το αδυνατο σημειο της μηχανης κ το επισημανα στον φιλο γιατι στην αρχη δεν το καταλαβαινεις οταν χρειαστει ομως
    κ φρεναρεις μονο με το εμπρος ειναι πολυ αργα.φαντασου οτι κ με σωληνακι που εβαλα ψιλοβελτιωθηκε η κατασταση αλλα παλι.....

  7. #592
    για την τιμη τωρα απο εμπορο οπου ειδα απο 2600-3000 κι ομως τοσα ζητανε!!!
    απο ιδιωτη μπορει να το βρεις μεχρι 2000 αλλα παιζει κατασταση, χιλιομετρα ,εξτρα κτλ

  8. #593
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    9
    Eνταξει παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες..ηθελα μια πρωτη εικονα θα το ψαξω καλυτερα το θεμα της τιμης..η πατρα ειναι σχετικα μεγαλη πολη και ελπιζω οτι κατι θα βρεθει σε αγγελιες κ.λ.π...επισης ριχνοντας μια ματια σε προηγουμενες συζητησεις ειδα οτι δεν ειναι λιγοι αυτοι που απο παπι πηγανε στο συγκεκριμενο μοντελο..καλη συνεχεια λοιπον και ελπιζω να ειμαι ενας απο αυτους συντομα

  9. #594
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    Παιδιά μια ερώτηση ακόμη,
    ποιά είναι η φυσιολογική στάθμη του λαδιού? Εμένα βρίσκεται λίγο κάτω από τη μέση. Χρειάζεται να συμπληρώσω ή να περιμένω το σερβις που είναι σε λιγότερο από 1000 χλμ?
    Κάθε πόσα χιλιόμετρα γίνεται η ρύθμιση των βαλβίδων?

  10. #595
    δεν σου ειπα για την agio ουτε τα λαδια δεν ειδαν?κανα 2 παιδια ειπαν οτι εκαιγε λαδακια η μηχανη αλλα σε τελικιασματα αρκετη ωρα που το βρισκω λογικο το δικο μου που το βλεπω ειναι οκ.καλο ειναι να συμπληρωσεις τωρα κ μετα το σρβις να τα βλεπεις τακτικα για να δεις αν σου καιει λαδια.για βαλβιδες νομιζω οτι ειναι στα 18000 κ παει λεγοντας αλλα αν καταλαβεις το κινητηρα να αλλαζει καπως η λειτουργεια του(καπως πιο σκληρος με θορυβους κ ακαυστες)ειναι ωρα για ρυθμιση μαλλον

  11. #596
    18000 για βαλβιδες που λες φιλε μου ειναι παρα πολλα... παιζει ρολο κ πως το οδηγεις το μηχανακι. Η Honda λεει νομιζω καθε 12000.
    Live For Speed. Ride To Live!

  12. #597
    χμμ νομιζω οτι παλι μου τιν λες (πλακα κανω)

    δεν πειραζει ομως δεκτη η γνωμη σου
    βασικα στο συνεργειο μου ειπαν στις 16000 αναλογα με το πως πας τα σερβις
    η honda προτεινει στα 6000 σερβις εγω θελω κ το κανω στα 5000.
    η οδηγηση πραγματι παιζει συμαντικοτατο ρολο απλα απο μηχανικους που ειχα μιλησει
    ειχαν περιπτωσεις που στα 5000 οι βαλβιδες ηταν οτι ναναι ενω σε αλλα κ μετα τα 20000 ηταν ολα οκ

  13. #598
    εγω καθε 3000 αλλαζω λαδια, κ καθε 6000 σερβις κ βαλβιδες!!! Κ εχω το κεφαλι μου ησυχο....
    Live For Speed. Ride To Live!

  14. #599


    +1000


    ενταξει 6000 τα βρισκω λιγα καθε 12000 μου καθεται καλυτερα
    αλλα καλα κανεις κ εχεις το κεφαλι σου ησυχο ειδικα μετα τα 20000 πρεπει να τα φροντιζουμε περισσοτερο

  15. #600
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2008
    Μηνύματα
    24
    Απ'ότι κατάλαβα, και με δεδομένο ότι δεν ξέρω πως το συντηρούσε ο προηγούμενος κάτοχος, καλό θα είναι να κάνω άμεσα ένα μεγάλο σέρβις μαζί με ρύθμιση βαλβίδων, για να έχω και εγώ το κεφάλι μου ήσυχο ;-)
    Ευχαριστώ για τις πληροφοριές, παιδιά.

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές ανταλλακτικών για CBF-250.
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2016, 15:11
  2. Βαλίτσες και tankbag για CBF-250
    από ThM στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2014, 20:23
  3. Αντικλεπτικά μέσα για CBF-250
    από oulas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 20:38
  4. Εξατμιση για cbf 250
    από Alchimistis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2005, 22:02
  5. Κλειδαριά δισκόφρενου για CBF-250
    από Alexander στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF