Σελίδα 41 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 31363738394041424344454651 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 601 έως 615 από 1187

Θέμα: action camera

  1. #601
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shaolin Monk Προβολή μηνύματος
    Από Κινέζικες θα έλεγα πως η καλύτερη είναι η Gittup 2.

    http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_254191.html

    Και σε δεύτερη μοίρα θα έβαζα την Firefly 6s.

    http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_239152.html

    Κοστίζουν κάτι παραπάνω απο την Xiaomi αλλά καλό θα ήταν να ρίξετε μια ματιά... Δείτε και τα τεστ στον Γιουτούμπη.
    Eίδα αρκετά βίντεο απο την Git2 και προσωπικά νομίζω είναι καλύτερη η εικόνα της σε σχέση πάντα με τα χρήματα που κοστίζει.
    https://www.youtube.com/watch?v=GWeFM53zxaQ#t=218.741

    http://www.aliexpress.com/item/Free-...999.261.Qgro7n

    Εδώ τη δίνει με έξτρα μπαταρία,χειριστήριο χειρός και έξτρα φορτιστή.

    Αυτό που δεν μπορώ να βρω είναι αν αλλάζει η οπτική του φακου απο 170 σε μικρότερη γωνία.

    Edit:Αλλάζει η γωνία.Απο 170 σε 120 Thank God.
    Φίου φίου φι φι φίου

  2. #602
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Στη κυριακάτικη βόλτα χρησιμοποίησα για πρώτη φορά την κάμερα σε μοτοσυκλέτα.
    Τράβηξα 2 βίντεο, το ένα γύρω στα 10 λεπτά το άλλο γύρω στα 45.

    Έχω 2 θέματα:

    1) Το μεγάλο βίντεο μου το έσπασε σε 3 αρχεία. Τα 2 ίδιου μεγέθους το τρίτο μικρότερο.

    2) Σε κάθε ένα από τα 3+1 τελικά βίντεο, γύρω στο 4ο με 5ο λεπτό αρχίζει και κάνει διακοπές ο ήχος!
    Σε άλλα βίντεο (πχ στην παραλία) δεν υπήρχαν θέματα ήχου (ίδια sd card, ίδιες ρυθμίσεις)



    Καμιά ιδέα τι φταίει;

    Η κάμερα είναι η sony as200v
    Το βίντεο ρυθμισμένο στα 1080p@60fps με optical stabilization on
    [FONT=verdana]Κάρτα μνήμης η Kingston 32GB Micro SDHC Card UHS-I U3[/FONT]

    έκανα ένα φορμάτ στην κάρτα, κια χθες στην επιστροφή από βόλτα έκανα κάτι δοκιμαστικά βίντεο.
    οι διακοπές στον ήχο ευτυχώς σταμάτησαν, αλλά στο βίντεο ακούγεται μια στο τόσο ένα γκρρρρ....! wtf

    εσείς πως κάνετε φορμάτ στην κάρτα; fat32; quick format ή κανονικό;




    Η μαλακία είναι ότι έμπλεξα σε dogfight με μια 911 αλλά την είχα μαζέψει την κάμερα

  3. #603
    Α....ωραίο το βίντεο και της gitup2.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #604
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    έκανα ένα φορμάτ στην κάρτα, κια χθες στην επιστροφή από βόλτα έκανα κάτι δοκιμαστικά βίντεο.
    οι διακοπές στον ήχο ευτυχώς σταμάτησαν, αλλά στο βίντεο ακούγεται μια στο τόσο ένα γκρρρρ....! wtf

    εσείς πως κάνετε φορμάτ στην κάρτα; fat32; quick format ή κανονικό;




    Η μαλακία είναι ότι έμπλεξα σε dogfight με μια 911 αλλά την είχα μαζέψει την κάμερα
    Aρχικά κάμε φορμάτ hard όχι quick μετά εγώ προτείνω να την σουτάρεις την καρτούλα ή βαλτην στο κινητό και πάρε μια SanDisk Extreme® 32GB microSDHC ή την Lexar® MicroSDXC Memory Card

  5. #605
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Lexar έχω 633χ και όποτε την έκανα φορμάτ, την έκανα στο fast,tapa πως το λένε.
    Το πρόβλημα μου εμένα είναι στο laptop. Δεν παίζει τα βίντεο 1080p. Κολλάει το σύμπαν.

  6. #606
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Lexar έχω 633χ και όποτε την έκανα φορμάτ, την έκανα στο fast,tapa πως το λένε.
    Το πρόβλημα μου εμένα είναι στο laptop. Δεν παίζει τα βίντεο 1080p. Κολλάει το σύμπαν.
    Δοκίμασες με όλους τους player?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #607
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασες με όλους τους player?
    VLC και windows. Έχει και codecs και από όλα. Windows7 αλλά παλιό laptop.
    Ξέχασα να αναφέρω πως αυτό το κάνει μόνο με την Lexar 64g. Σε μια SanDisk 32g, που είναι μια ταχύτητα κάτω, παίζει κανονικά. Το ίδιο αν συνδέσω την κάρτα απευθείας στην TV.
    Αν βάλω την κάρτα στο τηλέφωνο με Usb otg, παίζει κανονικά. Το ίδιο αν συνδέσω την κάμερα με το laptop.

  8. #608
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Aρχικά κάμε φορμάτ hard όχι quick μετά εγώ προτείνω να την σουτάρεις την καρτούλα ή βαλτην στο κινητό και πάρε μια SanDisk Extreme® 32GB microSDHC ή την Lexar® MicroSDXC Memory Card

    φορμάτ έκανα το κανονικό, δεν πάτησα δλδ το κουτάκι για quick format.

  9. #609
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2014
    Μηνύματα
    44
    Μπάμπη νομίζω είναι πρόβλημα της κάμερας αν δεις στο youtube βίντεο από sony ο ήχος έχει πολλά χρρρρσσσσςςς.

    LogOutGoRide Nομίζω ότι απλά φταίει που είναι παλιό το λάπτοπ, αν το αντιγράψεις και στον σκληρό και το δεις μετά το ίδιο δεν κάνει; Είναι πολύ βαριά τα 1080p βίντεο στα 60 fps.
    Εμένα ο BsPlayer την παλεύει καλύτερα από όλους, ειδικά αν κλείσεις τον ήχο.

  10. #610
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    ο αλήθεια είναι ότι έχουν αναφερθεί θέματα όταν μπαίνουν οι σόνυ σε οχήματα άρα υψηλή ροή ήχου λόγω του στερεοφωνικού μικροφώνου.

    στα περσινά βίντεο που τραβάγαμε στη παραλία δνε είχα θέμα με τον ήχο...θα δοκιμάσω την επόμενη να καλύψω τις οπές της θήκης με ταινία

  11. #611
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    τι γνωμη εχετε για την midland H7? πολυ τιμια για τα χρηματα της και με 4Κ στα 10FPS και wifi!

  12. #612
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    4Κ με 10 καρέ ούτε καν. Γενικότερα αυτή την ανάλυση που, και με τι θα την δεις, και γιατί να την δεις με δέκα καρέ.

  13. #613
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    4Κ με 10 καρέ ούτε καν. Γενικότερα αυτή την ανάλυση που, και με τι θα την δεις, και γιατί να την δεις με δέκα καρέ.
    αν δεις στο youtube ειναι αρκετα καλα ακομα κ τα 10φπς...λες να κολλαει? να τα βλεπεις ολα σε slow motion? τι εννοεις ακριβως?

  14. #614
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Το ανθρώπινο μάτι βλέπει στα 24 καρέ. Στα 10 θα είναι σα να σπάει λίγο η εικόνα. Προσωπικά αυτή την ανάλυση με τόσα λίγα καρέ δε μπορώ να τη καταλάβω.

  15. #615
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    στο youtube που ειδα κατι βιντεο παντως δεν εσπαγε..γενικα στα αλλα specs της τι λες? ειναι value for money Νομιζω

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF