Σελίδα 43 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 3338394041424344454647485393143 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 631 έως 645 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #631
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και σέβομαι την πίστη του καθενός

    Καλό ,καλό ...

  2. #632
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Λογικά δεν έχεις παιδιά, αν είχες, θα έβαζες να κοινωνήσει το παιδί σου αμέσως μετά μετάληψη κάποιου με covid-19/σύφιλλη/κλπ;
    Ας κάνω και εγώ μια ερώτηση , θα τρωγατε πιτογυρο η ότι σας κάνει κέφι απο τά χέρια ανθρώπου με covid ? Θα πίνατε καφέ που τον έφτιαξε άτομο με covid ?

  3. #633
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Ας κάνω και εγώ μια ερώτηση , θα τρωγατε πιτογυρο η ότι σας κάνει κέφι απο τά χέρια ανθρώπου με covid ? Θα πίνατε καφέ που τον έφτιαξε άτομο με covid ?
    Νομίζω ότι πρέπει να μπαίνει και λίγο η λογική στην θρησκεια. Άλλωστε ο Θεός είναι λογικός αφού είμαστε φτιαγμένοι καθ'εικονα και ομοίωση. Οπότε αν κινδυνεύω να κολλήσω αρρώστιες με κάτι που είναι έθιμο και δεν αναφέρεται πουθενά μέσα στην Αγία γραφή Ε δεν θα το κάνω.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  4. #634
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι πρέπει να μπαίνει και λίγο η λογική στην θρησκεια. Άλλωστε ο Θεός είναι λογικός αφού είμαστε φτιαγμένοι καθ'εικονα και ομοίωση. Οπότε αν κινδυνεύω να κολλήσω αρρώστιες με κάτι που είναι έθιμο και δεν αναφέρεται πουθενά μέσα στην Αγία γραφή Ε δεν θα το κάνω.
    Δεν έχεις διαβάσει Αγία Γραφή ποτέ ε;

  5. #635
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Ας κάνω και εγώ μια ερώτηση , θα τρωγατε πιτογυρο η ότι σας κάνει κέφι απο τά χέρια ανθρώπου με covid ? Θα πίνατε καφέ που τον έφτιαξε άτομο με covid ?
    Όχι, βέβαια. Χαζοί είμαστε;
    Life begins at 45°.

  6. #636
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Δεν έχεις διαβάσει Αγία Γραφή ποτέ ε;
    Για βάλε σε ποιο εδάφιο λέει να κοινωνεις και να φιλάς εικόνες
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #637
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Διάβασε πιο προσεκτικά τι γράφω. Δες και το βίντεο -αξίζει πραγματικά -
    Στατιστική η Ελλάδα δεν είχε ούτε θα αποκτήσει ποτέ γιατί απλά η χώρα λειτουργεί
    με λογικές προ-καπιταλισμού
    Το ότι δεν ξέρω τι έγινε εσύ το εκλαμβάνεις με το ένα ή το άλλο άκρο
    οκ τι να πω...

    Ο υπόλοιπος κόσμος λειτούργησε με καπιταλιστική λογική, σαφώς αντιεπιστημονική
    και πλήρωσε το τίμημα.
    Ειδικά η Κίνα η οποία γράφει επικά στ @@ της τα πάντα όλα

    Οικονομικά η Ελλάδα την πλήρωσε πιο βαριά απ όλους
    δεδομένων των λογικών που λέω παραπάνω
    (1οι στην ύφεση)
    Η συνταγή γνωστή του τι θα γίνει και πάντα μονοδιάστατη.
    Η ολιγαρχία δεν πληρώνει ο λογαριασμός στο μλκ
    Δηλαδή σ εμένα
    Πάλι...


    Υπάρχει και ένα ακόμα βιντεάκι Ίσως λίγο ακραίο αλλά που δείχνει
    το πρόβλημα ξεκάθαρα.
    https://www.facebook.com/diamkoutoul...5396929045540/
    Το προηγούμενο το βίντεο δε μου λέει κάτι καινούργιο. Τα γνωρίζω όλα αυτά απο όταν τα λέει η ιατρός τον Απρίλη 2020 και βασικά περίμενα τον χαμό απο τον Ιανουάριο/Φεβρουάριο που είχα και ταξίδι και παρακολουθούσα την εξάπλωση.
    Αν δείς το βίντεο προσεκτικά αναφέρει πολλά πάρα πολύ σωστά και δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται να το δώ. Δεν είπα τίποτα διαφορετικό.

    Επειδή δεν έχω χρόνο δεν θα δώ το επόμενο, να με συγχωρέσεις.
    Αυτό ακριβώς που λέει κάνουμε.
    Το είχα αναφέρει τον Μάιο αλλά έπεσα έξω για τους τουρίστες. Περίμενα να είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα πολύ νωρίτερα.
    Και ξαναείπα ότι προφανώς και ο καιρός-εποχικές ιώσεις-και άλλοι παράγοντες που τους μαθαίνουμε επηρεάζουν ΠΑΡΑ πολύ τη μεταδοτικότητα του ιού. ΣΥΝ ότι έχουμε πολύ καλύτερη αντιμετώπιση στα νοσοκομεία γιατί έχουμε μάθει πολλά και έχουν ωριμάσει αρκετά τα πρωτόκολλα αντιμετώπισης. Βάλε και την εκπαίδευση του κόσμου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    ...
    Μέχρι να βγεί εμβόλιο θα πηγαίνουμε όπως μέχρι τώρα.

    Lockdown - φάση 1 - φάση 2 - φάση 3 (όποια φάση φτάσουμε μέχρι να αυξηθούν τα νέα ημερήσια κρούσματα ~50 ) και ξανά lockdown.

    Μετά τον πρώτο κύκλο υπολογίζω ότι αυτό θα γίνει ανα περιφέρεια ή νομό.

    πχ. Η Κρήτη για >1 μήνα δεν έχει νέο κρούσμα. Αν δεν ανοίξουν τα καράβια και συνεχίσουμε έτσι θα μπορούσαν να επιτρέψουν μετά απο τη φάση 3 να μπορούμε να ταξιδέψουμε και σε κάποιο νησί που αντίστοιχα δεν έχει κρούσματα.

    Τουρίστες δεν περιμένω γιατί υπολογίζω μόνοι μας να μολυνθούμε εκεί κοντά στη φάση 3.

    Αυτά
    Η Ελλάδα θα την πλήρωνε πολύ ακριβά έτσι και αλλιώς και το ξέραμε απο το Φεβρουάριο-Μάρτιο.
    Όταν ο Τουρισμός είναι το 1/3 με 1/4 του ΑΕΠ της χώρας τί περιμένεις. Μιλάμε για χώρα ξενοδοχείο...

    Καταφέραμε και φέραμε τουρίστες και δεν γεμίσαμε τις ΜΕΘ (ακόμα)!!!

  8. #638
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όχι, βέβαια. Χαζοί είμαστε;
    Άρα με τόσους ασυμπτωματικους και τα γνωστά σε όλους μας " μέτρα προφύλαξης" δεν θα έπρεπε κανείς να τρώει από έξω , ούτε να πίνει καφέ από έξω , σωστά?

  9. #639
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Άρα με τόσους ασυμπτωματικους και τα γνωστά σε όλους μας " μέτρα προφύλαξης" δεν θα έπρεπε κανείς να τρώει από έξω , ούτε να πίνει καφέ από έξω , σωστά?
    Τα καταστήματα εστίασης - οφείλουν να - τηρούν κάποιους σοβαρούς κανόνες υγιεινής, ακόμα πιο αυστηρούς τώρα με τον ιό. Αν ένα κατάστημα δεν τηρεί έστω τα τυπικά, πίστεψέ με, δε θέλω να τρώω εκεί ούτε χωρίς ιό.
    Life begins at 45°.

  10. #640
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Άρα με τόσους ασυμπτωματικους και τα γνωστά σε όλους μας " μέτρα προφύλαξης" δεν θα έπρεπε κανείς να τρώει από έξω , ούτε να πίνει καφέ από έξω , σωστά?
    σωστα
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #641
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Ό,τι καλό καταφέραμε, με μεγάλο αναλογικά στον καθένα μας κόστος (οικονομικό και όχι μόνο), πρέπει να διαφυλαχθεί· και όχι να τζογάρει να το γκρεμίσει εν μία νυκτί. Κι η κουτσή Μαρία ξέρει ότι αν ανοίξουν τα σύνορα τα κρούσματα θ αυξηθούν.
    Το καλύτερο θα ήταν τα σύνορα να παραμείνουν κλειστά. Το κράτος όμως θέλει λεφτά, οπότε πρέπει να δουλέψει ο τουρισμός, οπότε ανοίγουμε τα σύνορα φόρα παρτίδα; με ελέγχους θερμοκρασίας στ αεροδρόμια και του κώλου τα 9μερα; Ποιός τον εμπόδισε ας πούμε να κάνει επιλεκτικό άνοιγμα των συνόρων; Πχ Ιταλοί γιόκ.
    Και μετά φταίω εγώ ο ανεύθυνος που φταρνίστηκα ξεχνώντας να βάλω το χέρι μου
    Παιδιά δε ξέρω πού ζείτε αλλά δεν θέλει μόνο το κράτος λεφτά!
    Ο κόσμος στις τουριστικές περιοχές φωνάζει να έρθουν οι τουρίστες γιατί αλλιώς θα πεθάνουν το χειμώνα απο ασιτία.


    Και κόψε το 20-30% του ΑΕΠ για το 2020
    https://www.naftemporiki.gr/finance/...-esoda-kai-aep

    θα έχει λεφτά το κράτος να πληρώνει?
    Ο στρατός θα βγεί να μοιράζει συσσίτιο αν αυτό συνεχιστεί το 2021. Ευτυχώς που πάρα πολλοί έχουν καλλιεργήσει κάτι μπας και παράξουν τίποτα μέσα στο έτος.
    Και για αυτό το λόγο στην επαρχία ο κόσμος δεν θα υποφέρει τόσο. Αθήνα - Θεσσαλονίκη τί θα γίνει?

  12. #642
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Άρα με τόσους ασυμπτωματικους και τα γνωστά σε όλους μας " μέτρα προφύλαξης" δεν θα έπρεπε κανείς να τρώει από έξω , ούτε να πίνει καφέ από έξω , σωστά?
    Εγώ είχα μειώσει στη 1/20 φορές τις ταβέρνες (1 φορά το μήνα) μέχρι και τα μέσα Ιούλη. Απο τότε δεν έχω ξαναπάει.
    Καφέ στο χέρι 2 φορές το μήνα απο τις 30 που έπαιρνα.

    Και πίνω καλύτερο καφέ (φτιάχνω σπίτι) και τρώω πιο υγιεινά, κάνουμε και τα BBQ σπίτι με πολύ κολλητούς και μένουν και χρήματα για επενδύσεις

  13. #643
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Για βάλε σε ποιο εδάφιο λέει να κοινωνεις και να φιλάς εικόνες
    Διάβασε να μάθεις Δώσε έμφαση στο Μυστικό Δείπνο...

  14. #644
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Διάβασε να μάθεις Δώσε έμφαση στο Μυστικό Δείπνο...
    Εύκολη απάντηση Ε?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #645
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    τα θεματα πιστης ειναι βιωματα ψυχης ,δεν εξηγουνται με την λογικη γι αυτο σταματειστε το γαιτανακι,δεν μπορειτε να πεισθειτε ενθεν και κειθεν.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 03/08/2020 στις 19:37.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF