Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 87

Θέμα: 2007 Yamaha FZ6

  1. #61
    Εγω πηρα το 600 μοντ 2006 με abs .ενταξει καλο συστημα αλλα θα σου χρειαστει σε οδηγηση στο οριο εντος πολης,η σε τουριστικη χρηση.
    σε μενα λογω μη τετοιας χρησης δεν μου ειναι και τοσο απαραιτητο.
    σκεψου πως οδηγεις,τι χρηση κανεις το μηχανακι και αν ολα αυτα αξιζουν το τιμημα ναι παρτο.για το abs ΚΑΙ ΜΟΝΟ.οχι για τις μικροαλλαγες του 07.
    παντως υπαρχει και καποιο μηχανικο συστημα τυπου abs που ενεργει στον πισω τροχο και τον εμποδιζει να μπλοκαρει.ομως δεν γνωριζω για την αποτελεσματικοτητα του.εγω παντως δεν θα το εβαζα αν δεν το δοκιμαζα σε καποιο αλλο μηχανακι που το χρησιμοποιει.

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fundurakias.gr
    Εγω πηρα το 600 μοντ 2006 με abs .ενταξει καλο συστημα αλλα θα σου χρειαστει σε οδηγηση στο οριο εντος πολης,η σε τουριστικη χρηση.
    σε μενα λογω μη τετοιας χρησης δεν μου ειναι και τοσο απαραιτητο.
    σκεψου πως οδηγεις,τι χρηση κανεις το μηχανακι και αν ολα αυτα αξιζουν το τιμημα ναι παρτο.για το abs ΚΑΙ ΜΟΝΟ.οχι για τις μικροαλλαγες του 07.
    παντως υπαρχει και καποιο μηχανικο συστημα τυπου abs που ενεργει στον πισω τροχο και τον εμποδιζει να μπλοκαρει.ομως δεν γνωριζω για την αποτελεσματικοτητα του.εγω παντως δεν θα το εβαζα αν δεν το δοκιμαζα σε καποιο αλλο μηχανακι που το χρησιμοποιει.
    Δεν το βλεπω με τιποτα για το s2 οχι οτι δεν εχω τα χρηματα αλλα τα 4000ευρω μου φαινονται υπερβολικα για τις <<αλλαγες>>.

    Παντως ενδιαφερομαι για το abs το μαμα που φοραει το 06-07
    γνωριζει κανεις κοστος και συμβατοτητα με το 05?
    ''όσο απαξιωτικό είναι η μη συμπλήρωση αθλητών σε κατηγορίες ή τερματίζοντες στο βάθρο άλλο τόσο είναι το μοίρασμα κυπέλλων στην απονομή σε αθλητές που δεν έχουν τερματίσει τον αγώνα.
    Τώρα αν αυτό είναι στα πλαίσια διατήρησης καλών σχέσεων με τους αθλητές – πελάτες, πάω πάσο!''

  3. #63
    δεν είδα ολες τις σελίδες αν το εχει βάλει κάποιος αλλα ΝΑΤΟ:

    http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/fz_series/fz6a-s2_fazer.jsp
    CALCULATOR ISLAND

  4. #64
    έγω αποβλακωθεί τελείως ή φέρνει σε tdm;;;

    σίγουρα η γεωμετρία του ΔΕΝ είναι tdm αλλά η εμφάνιση προς εκεί μου κάνει

  5. #65
    Μαυρομιχάλης. .. Το avatar του/της stavrobeis
    Εγγραφή
    14/05/2003
    Μηνύματα
    150
    Κανενας που να το οδηγησει υπαρχει τελικα?

    Και ιδιαιτερα καποιος που να ειχε το 2004-06 για να μας πουν τελικα να υπαρχει αισθητη διαφορα σε

    - Φρενα (χωρις ABS)
    - Κινητηρα (χαρτογραφηση)

    και οποιαδηποτε αλλη διαφορα...

    Τελικα αξιζει το κοπο?


    Υ.Γ. Για TDM φιλε δε μου φερνει καθολου

    Μοιαζει ποιο πολυ με το παλιο 1000 στη μουρη, κατα τη γνωμη μου βεβαια....
    Χ

    (δε ξέρω να υπογράφω)

    www.xristopistoi.tk

  6. #66
    Διαφορές απλού με S2 (οπτικά) ...
    Ποίο σας αρέσει περισσότερο ; Προσωπικά το S2 φαίνεται πιο επιθετικό


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yamaha_fz6_fazer_s2_2007_st.gif 
Προβολές:	349 
Μέγεθος:	68,2 KB 
ID:	75120

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από freethan
    Διαφορές απλού με S2 (οπτικά) ...
    Ποίο σας αρέσει περισσότερο ; Προσωπικά το S2 φαίνεται πιο επιθετικό
    Κοίτα τι έκανε το άτομο........

    Ρε συ....έχεις βαλθεί να μας κάνεις αρρωστάκια..........διάλεξες και το χρώμα το κακό, το τούμπανο πανάθεμάσε........

    Έ ρε θα πάθουν τίποτα τα μυαλά μου και θα πάω να πάρω ένα κατάμαυρο S2 Fazer κι ας μου αρέσει κι αυτό που έχω κι εκεί που πάω να τελειώσω με τις τράπεζες θα ξαναπώ το ποίημα..... ρε κάτσε καλά....ίσα που κρατιέμαι μην κάνω καμιά καγκουριά και πάρω το 1000 με φούλ φέρινγκ.....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  8. #68
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623

    Τιμές 2007

    FZ6 – 7.070 ?
    FZ6 ABS – 7.850 ?
    FZ6 S2 – 7.570 ?
    FZ6 S2 ABS – 8.360 ?
    FZ6 Fazer – 7.250 ?
    FZ6 Fazer ABS – 8.050 ?
    FZ6 Fazer S2 – 8.120 ?
    FZ6 Fazer S2 ABS – 8.920 ?
    FZ1 Fazer ABS – 12.480 ?
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  9. #69

  10. #70

    Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer

    FZ6 Fazer S2 ABS – 8.920 ?

    πολυ ακριβο για 600

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    πολυ ακριβο για 600
    Συμφωνώ...οι 3-4 αλλαγές που έχει δεν δικαιολογούν αυτό το μεγάλο άλμα τιμής...

    Πιστεύω ότι η Γιαμάχα πάει να κάνει μια καλή αρπαχτή εκμεταλλευόμενη την καλή φήμη και την εμπορικότητα του FZ6...
    Μόλις δεί τα νούμερα των πωλήσεων να υποχωρούν άτακτα θα το "μαζέψει" κανένα χιλιάρικο...

  12. #72

    Re: Re: Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Συμφωνώ...οι 3-4 αλλαγές που έχει δεν δικαιολογούν αυτό το μεγάλο άλμα τιμής...

    Πιστεύω ότι η Γιαμάχα πάει να κάνει μια καλή αρπαχτή εκμεταλλευόμενη την καλή φήμη και την εμπορικότητα του FZ6...
    Μόλις δεί τα νούμερα των πωλήσεων να υποχωρούν άτακτα θα το "μαζέψει" κανένα χιλιάρικο...
    Χιλιάρικο δεν νομίζω αλλά σίγουρα κάποιες εκατοντάδες ευρώ σίγουρα. Μην ξεχνάς ότι και το VERSYS 650 (σίγουρα θα γίνει μεγάλη επιτυχία)μετά την τιμή προσφοράς που είναι τώρα θα φτάσει τα 8000 ευρώ και αν βάλεις και το ΑΒS σίγουρα θα φτάσει σε παρόμοια τιμή άρα πιστεύω ότι εαν μειωθεί λίγες εκατοντάδες ευρώ θα είναι ανταγωνιστικότατο σε τιμή.

  13. #73

    Re: Re: Re: Re: Τιμές 2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
    Χιλιάρικο δεν νομίζω αλλά σίγουρα κάποιες εκατοντάδες ευρώ σίγουρα. Μην ξεχνάς ότι και το VERSYS 650 (σίγουρα θα γίνει μεγάλη επιτυχία)μετά την τιμή προσφοράς που είναι τώρα θα φτάσει τα 8000 ευρώ και αν βάλεις και το ΑΒS σίγουρα θα φτάσει σε παρόμοια τιμή άρα πιστεύω ότι εαν μειωθεί λίγες εκατοντάδες ευρώ θα είναι ανταγωνιστικότατο σε τιμή.
    το versys εχει 7190

  14. #74
    Γεια χαρα παιδες,
    σχετικα καινουργιος στο φορουμ...

    Πριν απο μια εβδομαδα πηρα στα χερια μου το Fazer S2 (χωρις ΑΒS)
    Μαζι με μανηταρια και συναγερμο μου πηγε περιπου στις 8000.
    Πιστευω αξιζει τα λεφτα του , αν σκεφτει κανεις οτι ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του
    ΚΑΙ οτι φοραει τον κινιτιρα του R6...

    Oσο για το αν πεσει η τιμη του,το συζητισα με τον πωλητη που το πηρα,και μου ειπε οτι αν πεσει θα πεσει σε κανενα χρονο.... και οχι σε 3-4 μηνες.. ουτε το καλοκαιρι γιατι τοτε ανοιγουν ΠΑΡΑ πολυ οι πωλησεις στις μηχανες γενικοτερα....

    Οποτε, οποιος 8ελει φθηνοτερο S2... θα περιμενει αρκετα!
    Εγω παντως δεν μπορουσα να περιμενω...

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2003
    Μηνύματα
    19
    το θεμα ειναι, εχει καμια ουσιαστικη διαφορα οσον αφορα το κινητηρα με του 2006?

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF