Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 92

Θέμα: Εδώ μέσα... "πουλάει" το δήθεν;

  1. #61
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    KAI EMEIS EYXARISTOYME NLS...

    NA SAI KALA..RE MAGA....PALI GELASAME....:rotflmao: :rotflmao:

  2. #62
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    εσύ δεν χρειάζεσαι και πολύ προσπάθεια

  3. #63
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΔΗΘΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ Η ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕ ΑΛΛΑ ΜΑΤΙΑ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΟΜΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ. Ο NLS ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
    ΜΑΚΑΡΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΠΟΙΚΟΝΙΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ ,ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ.

    ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ , ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  4. #64
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
    ΑΛΛΟ ΣΟΒΑΡΟΣ,ΑΛΛΟ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΗΣ..
    ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΦΑΙΝΕΣΑΙ...

    ΠΟΣΟ ΔΗΘΕΝ....
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΗΤΟΡΙΚΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΠΑΝΙΩΣ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ...

    ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

    ΘΑΝΑΣΗ, ΜΕ ΚΑΛΥΨΕς...ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ...ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ...
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  5. #65
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    ΘΑΝΑΣΗ, ΜΕ ΚΑΛΥΨΕς...ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ...ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ...

    ΛΟΙΠΟΝ, Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΔΗΘΕΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΟΠΩς ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ. ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ...ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥς ΔΕΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥς ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥς ΚΑΝΩ ΠΑΡΕΑ...
    ΚΛΙΚΕς, ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΜΕ ΟΛΟΥΣ. ΟΥΕ ΚΙ ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΟΛΟΙ ΠΑΡΕΑ. ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...
    ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ...ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΘΕΙ, ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ, ΒΟΛΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΝΕΕς ΦΙΛΙΕς. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ. ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ, ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ, Ο ΧΑΒΑΛΕς, Η ΕΙΛΙΚΡΕΙΝΙΑ ΚΙ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝΟΥΝ ΤΟΥς ΑΝΘΡΩΠΟΥς. ΕΠΟΜΕΝΩς, ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΗΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΕΤΣΙ ΟΠΩς ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩς ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΠΟΔΗΚΝΙΕΙ ΤΗΝ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥς. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΙ ΕΝΑς ΚΑΦΕΣ!

    ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

    Υ.Γ. ΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΙ!!! ΑΜ ΄ΠΩς???

    ΝΙΜΒUS
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    Υ.Γ. ΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΙ!!! ΑΜ΄ΠΩς???

    ΝΙΜΒUS
    Σωστηηηηηή.........


  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2002
    Μηνύματα
    200
    .

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    .
    www.copacampagnia.gr

  9. #69
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    EGO PALI LEO....OTI DITHEN..EINAI OSOI KATHISAN

    KAI ASXOLITHIKAN SOBARA ME TETOIOY EIDOYS EROTHMATA!!


    TORA TO GIATI ...DE SAS TO LEO GIATI KAI EGO DITHEN EIMAI!


    MH NOMIZETE OTI EIMAI FILOS SAS PAIDIA..[XORIS AYTO NA SHMENEI OTI AN KAPOIOS XREIASTEI KATI KAI MPORO NA BOITHISO DE THA TO KANO-AYTO LEGETAI ANTHROPIA KATEME-KTM]!!!

    FILOUS EXO KAPOIOYS APO MIKRO SKATO POY EIMOYNA KAI AKOMA EXO TOYS IDIOYS..[KAI KALA MEGALOSES TORA;;;;] ANTE KAI 2-3 MALAKES AKOMA POY GNORISA EDO MESA KAI KANAME SEFTE!!
    TO OTI MOLIS BRETHO ME TOYS FILOYS MOY MPOREI KAI NA SYZHTHSOYME GIA TO TI MALAKIES BLEPOYME KATHE MERA EDO MESA...EINAI PALI GEGONOS!!
    TO OTI THEORO EGO PALI MALAKIA KATI POY ALOI THA TO THEOROYNE GAMAOYA -SWSTO KTL....EINAI DIKO MOY THEMA..ZHTO POY XESTHKAME AN EIXAME OLOI TIS IDIES APOPSEIS KAI ANTILHPSEIS!



    EMENA DE ME ENOXLOYNE OI DITHEN PAIDIA...GIATI DEN EXO KATALABEI SE TI MPOREI NA ME EPHREASEI EMENA!!ENAS DITHEN DILADI THA PEI EDO OTI EINAI O VDB...[EGO DILADI] KAI DE THA XEREI OUTE POY EINAI O SYMPLEKTHS;;KAI;;THA MOY STERHSEI EMENA TH XARA NA KANO KATI AYTO;;THA MOY STERHSEI KANA PIATO FAI APO TO TRAPEZI MOY TELIKA;;;[KAI EXO GINEI KAI TOY FAGHTOY TELEYTAIA...]
    AFOY AYTO TOY DINEI XARA KAI TON EYXARISTEI...MAGIA TOY..BITSIO TOY.[OPOS EMENA TA PIPINIA ENA PRAMA-DITHEN EROTHLOS].PEITE TO OPOS THELETE!ESEIS POY DEN EISTE DITHEN GIATI SKATE;EIXATE TON TITLO TOY KALYTEROY KAI DE MPOREITE NA TO APODEIXETE;



    KAI KATI ALO RE FORUMITES....OI DITHEN TELIKA ...EINAI XEIROTEROI APO TOYS AYTHENTIKOYS..KAI TEKMIRIOMENOYS KTL KTL..

    POY XEXORIZOYNE;


  10. #70
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι "ο περίεργος NLS" με τις "μαλακίες ερωτήσεις" του σας έβαλε να σκεφτείτε και το thread είναι πια 5 σελίδες

    για μένα όπως και έξω εδώ το δήθεν ευδοκιμιμεί, απλά εδώ πουλάει πιο εύκολα (και ακόμα και στους καφέδες και στις 2-3 βόλτες)

    όπως είπε ο δούκας (που δεν πάω μια - και από την άλλη πάω με χίλια) εδώ δεν είναι φίλοι (καλά μπορεί 1-2 με 1-2 να έχουν καταλλήξει και έτσι) αλλά απλά γνωστοί - οι φίλοι δοκιμάζονται και φτιάχνονται με τα χρόνια και από διαφορετικές καταστάσεις

    επίσης δεν είναι μόνο το ότι το forum είναι... forum που αυτό βοηθά το κάποιος να πουλήσει κάτι που δεν είναι (ή που δεν είναι ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι αλλά περίπου - και αυτό δήθεν είναι), αλλά και το είδος που ασχολούμαστε εδώ μέσα... οι δυο τροχοί... που από μόνοι τους εμπλέκουν το δήθεν... κάποιοι είναι "μοτοσυκλεταράδες", "χεράδες". "μηχανόβιοι", "ταξιδιάριδες", "ρόσι", "χωματεροί" κλπ. πράγμα που πουλάνε κιόλας και περιμένουν ο άλλος να αγοράσει... αυτός που είναι θα φανεί (ή μπορεί και να μη φανεί και σίγουρα όχι άμεσα) δεν το διατυμπανίζει... εδώ αυτή η αυτοδιαφήμιση ευδοκιμεί αρκετά - πλάγια και άμεση (και πείτε μου τώρα ότι δεν το έχετε δει να γελάσουμε παρέα)

    επίσης εύκολα εδώ πουλάς το "πόσο καλός είσαι", "γαμώ τα παιδιά" κλπ. αν προσέξεις τις κινήσεις σου και κάνεις 2-3 πράγματα κλειδιά (δεν θα πω παραδείγματα για να μην καταδείξω ανθρώπους αλλά και για να μην ενοχλήσω και ανθρώπους που δεν τα έκαναν ως κινήσεις κλειδιά αλλά τα έκαναν από μέσα τους)

    γενικά εγώ που σας ξέρω εξ ίδρυσης αλλά σας έχω γνωρίσει ελάχιστα, λέω ότι το δήθεν υπάρχει πολύ εδώ (και εγώ έχω προσπαθήσει σε φάσεις να το πουλήσω - δεν με βγάζω έξω) και σε κάποιους ΠΙΟ πολύ

    άλλος που σας γνωρίζει πολύ (με την έννοια του δεν χάνει καφέ κλπ.) και σας ξέρει λίγο (καιρό) μπορεί να πει κάτι άλλο

    άλλος που σας γνωρίζει πολύ και σας ξέρει και πολύ μπορεί να πει κάτι τρίτο

    και άλλος απλά να αδιαφορίσει (χωρίς να το παίζει αδιάφορος χεχεχε - κάτι δήθεν και παίζει και αυτό)

    α και κάτι άλλο που δεν θέλω να συγχέουμε... ΑΛΛΟ ΔΗΘΕΝ Ή ΟΧΙ, ΑΛΛΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΤΟΜΟ Ή ΟΧΙ... δυο διαφορετικά πράγματα... μπορεί να υπάρχει πολύ καλό παιδί το οποίο όμως να έχει πολύ την ανάγκη του δήθεν (και μπορεί να μην καταλαβαίνει ότι δεν χρειάζεται)... μπορεί άλλος να είναι ο μίστερ τίποτα και να έχει την ανάγκη αυτή γιατί κάτι πρέπει να έχει... μην συγχέουμε

    άντε το σκοτώσαμε το θεριό πάλι
    μπορούμε να συνεχίσουμε την αγοραπωλησία εντυπώσεων και ανάμεσα σε αυτό να βγουν και τα καλά (γιατί μια παρέα πάντα έχει και καλά)


  11. #71
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    "
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  12. #72
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  13. #73
    ρε nimbus συγγνωμη αλλα μηπως εχεις σκεφτει την περιπτωση καποιος να μην ειναι δηθεν απλα να αντεδρασε σε καποιες απ τις καταστασεις που περιεγραψες με τροπο (που κατεσενα τουλαχιστον) τον αναδυκνειει ως δηθεν. Ο καθε ανθρωπος και ο τροπος που παιρνει αποφασεις ειναι εξαιρετικα πολυπλοκη διαδικασια κ μετο να αφοριζεις οτι ΑΥΤΟΙ ειναι δηθεν κ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ειναι δηθεν δεν βγαζεις συμπερασμα. Κ οχι μονο αυτο αλλα ολοι καποια στιγμη το παιζουν δηθεν γιατι μπορει να τους παρουσιαστικε μια ευκαιρια που αλλιως θα εχαναν... κ ποιος ειμαι εγω στην τελικη να κρινω αν καποιος συμπεριφερετε ετσι στην πραγματικοτητα η οχι αν μας δουλευει ομαδικος η οχι. Εγω εχω ρωτησει τον εαυτο μου αν "το παιζει" κ το βασικοτερο πηρα ειλικρινη απαντηση? απλα πιστευω οτι το πως αντιδρα ο καθενας εξαρταται απο απειρους παραγοντες κ δεν μ αρεσει να μπαινει σε καλουπια του στυλ δηθεν, αυθεντικος, κουλος, πιλοτος η οτιδηποτε αλλο ουτε μπορω να δεχτω οτι μπορουμε να χωριζουμε τους ανθρωπους σε κατηγοριες αναλογα τι συμπεριφορα τους (εκτος απο καθαρα χιουμοριστικους σκοπους, βλεπε αρθρα websloth πχ :rotflmao:

    Αυτα απο μενα που ειμαι πολυ καινουριος για να κρινω "αν εδω μεσα πουλαει το δηθεν" αλλα μπορω να πω τη γενικοτερη γνωμη μου. κ χωρις παρεξηγηση nimbus
    Fuck the universe.

  14. #74
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Τω nls

    Τελικά (συγνώμη που το λεω ), πιο δήθεν και πιο <<μουφα>> θέμα δεν έχω ξαναδεί
    Μετά από 72 απαντήσεις και 1110 επισκέψεις, δεν κατάλαβα γρι

    Έγραψες
    δεν θα πω παραδείγματα για να μην καταδείξω ανθρώπους αλλά και για να μην ενοχλήσω και ανθρώπους που δεν τα έκαναν ως κινήσεις κλειδιά αλλά τα έκαναν από μέσα τους

    Τελικά, γιατί το έβαλες το θέμα και μάλιστα στις διαμάχες
    Εγώ, αν είχα έναν προβληματισμό, τέτοιου είδους και που θα ήθελα να πω κάτι (και φυσικά να μην πω τίποτα), θα το έβαζα από την αρχή στους προβληματισμούς και θα ανέλυα τις σκέψεις μου, από το πρώτο μήνυμα

    Δεν ξέρω τελικά τι κατάφερες, γιατί εγώ βλέπω έναν εμπαιγμό, απέναντι σε όλους αυτούς που έκατσαν και ασχολήθηκαν με το θέμα
    Χρησιμοποιώ την λέξη εμπαιγμό γιατί , ενώ έχεις κάτι μέσα στο μυαλό σου και όλοι περιμένουν να το πεις (είτε σε πανε είτε όχι), τελικά βλέπω μια χολή και ένα δηλητήριο που δεν το δικαιολογείς, παρά μόνο μέσα από αοριστολογίες και γενικότητες, που λίγο η πολύ, αγγίζουν όλους και κανέναν
    Ενώ στην πραγματικότητα, απευθύνεσαι σε κάποιους πολύ πιο συγκεκριμένα

    Μπορεί και να κατάλαβα λάθος, αλλά σύμφωνα με το σκεπτικό σου, δεν πρέπει να γράφει κανείς, σε κανένα φόρουμ


    Θα πω μερικά πράγματα, που αυτόματα θα με κατατάξουν στους δήθεν σου, ενώ εγώ δεν το βλέπω έτσι

    Εδώ μέσα δυο είναι τα άτομα, από ότι έχω καταλάβει, που έχουν δημιουργήσει τόσες αμφιλεγόμενες κριτικές
    Εσύ και ο Λεωνίδας (afrotwin )
    Θέλω να πω ότι έχω διαφωνήσει, μερικές φορές και έχω συμφωνήσει περισσότερες μαζί σας (σιωπηλά)
    Το κοινό πρόβλημα και στους δυο, δεν είναι τι γράφεται, αλλά πως το γράφεται και πως το αντιλαμβάνονται οι τελικοί αποδέκτες (πίσω από τις οθόνες), τι στιγμή που σε ένα γραπτό λόγο, λείπει η χροιά και ο τόνος της φωνής (πράγμα που όσο και να προσπαθούμε, με τα εικονίδια που προσθέτουμε, για να χρωματίσουμε τον λόγο μας, δεν τα καταφέρνουμε)

    Είμαι σίγουρος ότι τα ίδια πράγματα που γράφεται, αν τα λέγατε στην ίδια παρέα, με αυτούς που αντιδρούν σε αυτό το φόρουμ, θα υπήρχαν πολύ λιγότερες διαφωνίες και πολύ περισσότερες φιλίες

    Έτυχε, στην εκδρομή που κάναμε, με την γιαγιά αρκούδα για μάθημα στην Εύβοια (και είχα την τιμή να συμμετέχω), να κάτσω δίπλα στον Λεωνίδα, χωρίς να τον γνωρίζω
    Κατάλαβα ποιος είναι, όταν είδα πλέον, τις φωτογραφίες και κατάλαβα ότι και εσύ καθόσουν λίγο παρακάτω
    Ήθελα μάλιστα να φωνάξω, ρε παιδιά ο afrotwin και ο nls ποιοι είναι, για να κάτσουμε όλοι μαζί
    Λοιπόν εμένα, από τις λίγες κουβέντες που ανταλλάξαμε, κατάλαβα ότι, πρέπει να είναι πολύ ωραίος τύπος
    Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, αλλά σε αυτό που λεω, συνηγορεί το γεγονός ( από τις ιστορίες από τα παλιά που τον τσάντισαν και τις έσβησε), ότι ένας άνθρωπος που γράφει με τόσο χιούμορ και τέτοιον αυτοσαρκασμό, χωρίς να φοβάται να εκθέσει τον εαυτόν του, μόνο ωραίος τυπάς μπορεί να είναι
    Μπορεί, να την έχω πατήσει στην κρίση μου και να έχω χάψει, κάτι δήθεν, αλλά δεν με νοιάζει
    Εγώ πήρα τα θετικά στοιχεία που μου πρόσφερε και αν έχει αρνητικά, αυτός η οποιοσδήποτε άλλος, πάλι το θετικό, παίρνω από αυτά
    (Λεωνίδα, έχω πάψει να σε διαβάζω, αν ένα μήνυμα είναι πάνω από 2 –3 γραμμές, γιατί διαφωνώ κάθετα με τα greeknet, όπως τα λες, αλλά αν θες την γνώμη μου, το νόημα από τα γραφομενα σου, δεν αποδίδονται ούτε στο ελάχιστο, εξαιτίας της γλώσσας που χρησιμοποιείς )

    Νικόλα, κάπως έτσι, θα ήθελα να μιλήσεις, με ονόματα και ειδική ανάλυση
    Εγώ περιορίσθηκα σε δυο ανθρώπους για την οικονομία του λόγου και της αμεσότητας του θέματος και όχι από εμπάθεια
    Δεν είμαι ο αδέκαστος δικαστής, αλλά ένας πολίτης αυτού του φόρουμ
    και με αυτό το σκεπτικό ασκω μερικες φορες κριτικη εκφερωντας την γνωμη μου
    Θα μπορούσα να γράψω και για την πανελλήνια, για αυτόν που καθρέπτισε τον τρόπο, που σκέφτονται οι άνθρωποι των λεσχών και για αυτόν που έβαλε μια φωτογραφία και ξεχείλωσε την οθόνη, για τον άλλον που είπε τον άλλον γεροντοκόρη, για την nimbus κρυψίνους που γράφει με κεφαλαία φωνάζοντας μεν , στραβώνοντας μας δε, για τον παρά άλλον, που δήθεν δεν έκανε διαφήμιση και αλλά τόσα …αλλά εγώ γράφω με το ένα δάκτυλο ,και έχω κάνει ένα σωρό λάθη και γράφω δυο ώρες τώρα και έχω ξεχάσει ήδη τι ήθελα να πω

    και το χειρότερο από όλα ,το θέμα μας, η, το μη θέμα μας, είναι το δήθεν και εγώ ήδη είμαι εκτός θέματος


    Επειδή όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται, πάρτε μερικές μύγες με οδηγίες χρήσης, για μια δήθεν πτήση

    Άσχετο, μήπως κάνεις καμιά διατριβή στο ζεν και δεν το έχουμε καταλάβει ?



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rha21.jpg 
Προβολές:	90 
Μέγεθος:	95,8 KB 
ID:	1767
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
    Θα μπορούσα να γράψω και για την πανελλήνια, για αυτόν που καθρέπτισε τον τρόπο, που σκέφτονται οι άνθρωποι των λεσχών και για αυτόν που έβαλε μια φωτογραφία και ξεχείλωσε την οθόνη, για τον άλλον που είπε τον άλλον γεροντοκόρη, για την nimbus κρυψίνους που γράφει με κεφαλαία φωνάζοντας μεν , στραβώνοντας μας δε, για τον παρά άλλον, που δήθεν δεν έκανε διαφήμιση και αλλά τόσα …αλλά εγώ γράφω με το ένα δάκτυλο ,και έχω κάνει ένα σωρό λάθη και γράφω δυο ώρες τώρα και έχω ξεχάσει ήδη τι ήθελα να πω
    Κάνω quote το κομμάτι μόνο και μόνο γιατί στο θέμα της πανελλήνιας μόνο εγώ έβαλα μία φωτογραφία και ξεχείλωσα ( ;;; ) την οθόνη...

    Αν λοιπόν εννοούσες εμένα λύσε μου την απορία... υπάρχει κανένα πρόβλημα στο να βάζω φωτογραφία που δεν μπορώ να φανταστώ και θα έπρεπε να γνωρίζω;
    Θάνος..

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 02:28
  2. Το κακό εδω μέσα.....
    από GyPsy στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2007, 01:20
  3. Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 18:02
  4. δεν πιστεύω να υπάρχει λογοκρισία εδώ μέσα έτσι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:05
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF