Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 78

Θέμα: GSR 750 2011

  1. #61
    ενταξει ρε παιδια...το καταλαβαμε οτι δεν γουσταρετε τα ιαπωνικα...γιατι ασχοληστε τοτε με αυτα... και εγω θεωρω τα ducati καμπανοκουδουνιστρες που 'η περισια βενζινη καινε 'η λαδια θα καινε (με φρενα αγκυρες και αναρτησεις κοκαλα για 70 αλογα) αλλα δεν πηγα ποτε σε εκεινη την ενοτητα να το πω γιατι απλα σεβομαι τα παιδια που τα γουσταρουν και καλα κανουν...

    παρεπιπτοντως μια χαρα μου φαινετε το μηχανακι...και ας μην εχει φρενα γιγας(ετσι για το ματι)

    http://www.youtube.com/watch?v=LOhddT9siLE

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από captaindimitris
    ενταξει ρε παιδια...το καταλαβαμε οτι δεν γουσταρετε τα ιαπωνικα...γιατι ασχοληστε τοτε με αυτα... και εγω θεωρω τα ducati καμπανοκουδουνιστρες που 'η περισια βενζινη καινε 'η λαδια θα καινε (με φρενα αγκυρες και αναρτησεις κοκαλα για 70 αλογα) αλλα δεν πηγα ποτε σε εκεινη την ενοτητα να το πω γιατι απλα σεβομαι τα παιδια που τα γουσταρουν και καλα κανουν...

    παρεπιπτοντως μια χαρα μου φαινετε το μηχανακι...και ας μην εχει φρενα γιγας(ετσι για το ματι)

    http://www.youtube.com/watch?v=LOhddT9siLE
    με το να μην γουσταρει καποιος τα ιαπωνικα σημαινει οτι δεν σεβεται αυτους που εχουν τετοια????
    και ασχολουμαστε για να γινει κουβεντα
    αλλιως να παμε ο καθενας στην ενοτητα της μαρκας του και να λεμε τι γαματα μηχανακια εχουμε

  3. #63
    ενταξει....κουβεντα να γινεται τοτε...

  4. #64
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.784
    Ο στρόφαλος της Υαμαχα είναι μαλακία? Δεν νομίζω! Απλά η τεχνολογία αυτή δεν ήταν ακόμα έτοιμη για να περάσει στο δρόμο. Γιατί για τους αγώνες είναι. Εκεί όμως το οικονομικό δεν είναι πρόβλημα ενώ στην αγορά..

    Η honda μπορεί να έβγαλε το vfr αλλά το έβγαλε με μάτια μισόκλειστα και μετά την πήρε πάλι ο ύπνος.
    Και αφού μπορεί να βγάζει τέτοια μηχανάκια χωρίς να ανοίξει τα ματάκια της είναι σίγουρο πως μπορεί πολλά. Το θέμα είναι να ξυπνήσει.

    Ότι δεν έχουν βγάλει όλες οι άλλες μαζί?

    Η Yamaha παρουσίασε ανάποδες κεφαλές, περίεργους στροφάλους μηχανές φτιαγμένες απ' το μηδέν. Η berg κινητήρες ξάπλα. Η bmw το 1000άρι. Το 800άρι. Τον εξακύλινδρο. Η ducati το multi. Η κτμ? Όχι αυτή δεν την πιάνω στο στόμα μου, γιατί τραβάει τόσο δυναμικά που ή θα την πατήσει ή θα τους πατήσει όλους.
    Δεν κατάλαβα τι παραπάνω έχει κάνει η Ηοντα. Α ναι! Έβγαλε πάλι το c100. (Μη χαίρεστε δεν εισάγεται). Έβγαλε και κάτι εκτρώματα και άνοιξε καινούριους ορίζοντες (ή κατηγορίες αν θέλετε). Και βάζει σε όλα το νέο σήμα κατατεθέν της. Το εμπνευσμένο σχεδιαστικά φανάρι απ' το vfr.
    Θέλει να μας πει δλδ πως έχει περάσει σε καινούρια εποχή με αφετηρία τη ναυαρχίδα της. Που παρεμπιπτόντως δεν παρέλειψε να την βγάλει και σε 125, σύντομα και σε λαμπάδα στο μαγαζάκι της γειτονιάς σας.
    Sent from me using a computer.

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από captaindimitris
    και εγω θεωρω τα ducati καμπανοκουδουνιστρες που 'η περισια βενζινη καινε 'η λαδια θα καινε (με φρενα αγκυρες και αναρτησεις κοκαλα για 70 αλογα)
    Πολλά λες....γύρω στα 28-30 τροχό δίνουν
    Αρχικά δημιουργήθηκε από captaindimitris
    παρεπιπτοντως μια χαρα μου φαινετε το μηχανακι...και ας μην εχει φρενα γιγας(ετσι για το ματι)

    Όντως για καμμιά αφίσα στον τοίχο, μια χαρά φαίνεται. Γιατί με τα κουφώματα που φοράει για σκελετό/ψαλίδι δεν είναι και τίποτα παραπάνω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
    ρε φιλε για να τελειωνουμε, τα ιαπωνικα τα σιχαίνομαι ολα μα ολαααααααααααααααα.
    τι ακριβως κανει καλα το gsr που δεν εχεις οδηγησει κιολας?
    αν κρινουμε απο τα περιφεριακα, ΤΙΠΟΤΑ.ειναι και ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ για μια μαζα σιδερα.
    τωρα για τα 1000αρια ΜΑΖΙ και το cbr δεν μου λενε απολυτος τιποτα.
    παλευουν καθα χρονο ποιος θα βγαλει εναν υπο παραπανω
    το yamaha με τον μαλακια στροφαλο τι κερδισε?
    τιποτα γιατι το ζητουμενο στην κατηγορια αυτη ειναι οι επιδωσεις.
    Βρε κάνε ότι θες με τα ιαπωνικά...σίγουρα έχουν τις μαλακίες τους και οι ιάπωνες, αλλά έχοντας οδηγήσει το Z750, το hornet το τελευταίο, το FZ6, GSR600, FZ1 καταλαβαίνω ακριβώς τι θα κάνει και πως θα το κάνει αυτό το 750....οπότε, στα 9000 δεν είναι κι απλησίαστο...άσε που τόσα θα έπρεπε να αξίζει μόνον ο κινητήρας του για τα ευρωπαϊκά δεδομένα. Και τέλος, ας περιμένει ο υποψήφιος αγοραστής 3 μήνες να ρίξει η suzuki την τιμή στα 6500χιλιάρικα...να είναι ένα μάτσο φθηνά σίδερα....δεν θα χαλάσει κανέναν σε πληροφορώ.

    Και στα 1000άρια όμως γαργάρα το κάνεις πως κι η χονδα κοιμάται επίσης....εκτός κι αν είναι η καβάτζα σου στην ανατολή οπότε και μια στη δύση για να φέρνεις κατά πως θες, όταν πατώνουν οι ιάπωνες να έχεις τους ευρωπαίους και το ανάποδο....

    Ναί, σε απόλυτα νούμερα το R1...μπορεί να μην κέρδισε, αλλά είναι καινούριος κινητήρας, διαφορετικός από ότι υπήρχε μέχρι τώρα (πέρα από πανάκριβος)...επιλογές λοιπόν υπάρχουν, ακρεί να μην έχουμε παροπίδες.

    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Ο στρόφαλος της Υαμαχα είναι μαλακία? Δεν νομίζω! Απλά η τεχνολογία αυτή δεν ήταν ακόμα έτοιμη για να περάσει στο δρόμο. Γιατί για τους αγώνες είναι. Εκεί όμως το οικονομικό δεν είναι πρόβλημα ενώ στην αγορά..

    Η honda μπορεί να έβγαλε το vfr αλλά το έβγαλε με μάτια μισόκλειστα και μετά την πήρε πάλι ο ύπνος.
    Και αφού μπορεί να βγάζει τέτοια μηχανάκια χωρίς να ανοίξει τα ματάκια της είναι σίγουρο πως μπορεί πολλά. Το θέμα είναι να ξυπνήσει.

    Ότι δεν έχουν βγάλει όλες οι άλλες μαζί?

    Η Yamaha παρουσίασε ανάποδες κεφαλές, περίεργους στροφάλους μηχανές φτιαγμένες απ' το μηδέν. Η berg κινητήρες ξάπλα. Η bmw το 1000άρι. Το 800άρι. Τον εξακύλινδρο. Η ducati το multi. Η κτμ? Όχι αυτή δεν την πιάνω στο στόμα μου, γιατί τραβάει τόσο δυναμικά που ή θα την πατήσει ή θα τους πατήσει όλους.
    Δεν κατάλαβα τι παραπάνω έχει κάνει η Ηοντα. Α ναι! Έβγαλε πάλι το c100. (Μη χαίρεστε δεν εισάγεται). Έβγαλε και κάτι εκτρώματα και άνοιξε καινούριους ορίζοντες (ή κατηγορίες αν θέλετε). Και βάζει σε όλα το νέο σήμα κατατεθέν της. Το εμπνευσμένο σχεδιαστικά φανάρι απ' το vfr.
    Θέλει να μας πει δλδ πως έχει περάσει σε καινούρια εποχή με αφετηρία τη ναυαρχίδα της. Που παρεμπιπτόντως δεν παρέλειψε να την βγάλει και σε 125, σύντομα και σε λαμπάδα στο μαγαζάκι της γειτονιάς σας.
    σε ολες τις μαρκες που ανεφερες οτι κατα εκαναν,τα περισοτερα ειναι ευρωπαικα
    για τα ποια εγω δεν ανεφερα ποτε τιποτα.
    ΓΙΑ ΙΑΠΩΝΙΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.
    ειπα οτι ολοι οι ιαπωνες κοιμουντε,παλευουν καθε χρονο να ελαφρυνουν κιλο κιλο και να δωσουν λιγο υποδυναμη παραπανω
    και ερχετε ξαφνικα η bmw και βγαζει το πιο τουμπανο 1000αρι που εχει βγει ποτε
    με την πρωτη προσπαθια.
    η honda τα τελευταια χρονια δειχνει οτι προσπαθει περισοτερο
    εκτος της yamaha με αυτον τον στροφαλο
    πες μου ολοι οι αλλοι τι εχουν να δειξουν?
    και δεν με νοιαζουν οι αγωνες,με ενδιαφερει μεχρι εκει που μπορω να οδηγησω εγω
    για τους αγωνες ας προβληματιστει ο lorenzo και stoner

  8. #68
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.784
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
    σε ολες τις μαρκες που ανεφερες οτι κατα εκαναν,τα περισοτερα ειναι ευρωπαικα
    για τα ποια εγω δεν ανεφερα ποτε τιποτα.
    ΓΙΑ ΙΑΠΩΝΙΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.
    ειπα οτι ολοι οι ιαπωνες κοιμουντε,παλευουν καθε χρονο να ελαφρυνουν κιλο κιλο και να δωσουν λιγο υποδυναμη παραπανω
    και ερχετε ξαφνικα η bmw και βγαζει το πιο τουμπανο 1000αρι που εχει βγει ποτε
    με την πρωτη προσπαθια.
    η honda τα τελευταια χρονια δειχνει οτι προσπαθει περισοτερο
    εκτος της yamaha με αυτον τον στροφαλο
    πες μου ολοι οι αλλοι τι εχουν να δειξουν?
    και δεν με νοιαζουν οι αγωνες,με ενδιαφερει μεχρι εκει που μπορω να οδηγησω εγω
    για τους αγωνες ας προβληματιστει ο lorenzo και stoner
    Εντάξει Πάνο μαζί σου είμαι! Παρεξήγησα αυτό..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
    στανταρ παραπανω απο οτι ολοι οι αλλοι μαζι
    τουλαχιστον προσπαθει να καινοτομήσει(dn1,vfr κλπ)

    υ.γ. δεν ειμαι χοντακιας αλλα η αληθεια να λεγετε
    Νόμιζα πως εννοείς απ' όλους τους άλλους ενώ εσύ αναφερόσουν στα Ιαπωνικά.

    Sent from me using a computer.

  9. #69

  10. #70
    #1 στόχος των εταιρειών ήταν ειναι και θα ειναι να μην μεινουν εκτος αγορας.
    Πια αγορά όμως? Μα φυσικά της Κίνας και της Ινδίας!
    Κατεβάζουν το κατασκευαστικο κοστος οπως μπορουν για να μπορουν να πουλησουν εκει.

    Το ερωτημα ειναι γιατι ενα σχετικα φθηνο κατασκευαστικα μηχανακι να ειναι ακριβο?
    Μα μπορουν να το πουλησουν ακριβα.....
    Εδω ερχεται το brand name.
    Σου λεει Honda Yamaha Suzuki Kawasaki δεν σπανε δεν χαλανε ,σε σχεση με κατι BMW, Ducati, KTM, Aprilia. Και οντως ετσι ειναι.
    Μετα τα τεχνολογικα αλματα, χωρις κερδος, των προηγουμενων δεκαετιων απλα αραζουν και φτιαχνουν σαν ενα καλο καρτελ τιμες.
    Ποσο κανει το 796 , το street triple, το Duke, το F800, το shiver? Εμεις σου λεει θα ειμαστε φθηνοτεροι με διπλασιο ποσοστο κερδους ομως.

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Αρχικά δημιουργήθηκε από IVX
    #1 στόχος των εταιρειών ήταν ειναι και θα ειναι να μην μεινουν εκτος αγορας.
    Πια αγορά όμως? Μα φυσικά της Κίνας και της Ινδίας!
    Κατεβάζουν το κατασκευαστικο κοστος οπως μπορουν για να μπορουν να πουλησουν εκει.

    Το ερωτημα ειναι γιατι ενα σχετικα φθηνο κατασκευαστικα μηχανακι να ειναι ακριβο?
    Μα μπορουν να το πουλησουν ακριβα.....
    Εδω ερχεται το brand name.
    Σου λεει Honda Yamaha Suzuki Kawasaki δεν σπανε δεν χαλανε ,σε σχεση με κατι BMW, Ducati, KTM, Aprilia. Και οντως ετσι ειναι.
    Μετα τα τεχνολογικα αλματα, χωρις κερδος, των προηγουμενων δεκαετιων απλα αραζουν και φτιαχνουν σαν ενα καλο καρτελ τιμες.
    Ποσο κανει το 796 , το street triple, το Duke, το F800, το shiver? Εμεις σου λεει θα ειμαστε φθηνοτεροι με διπλασιο ποσοστο κερδους ομως.
    το παλικάρι απο εδώ τα είπε όλα..ακριβώς στοχεύουν εκεί που θέλουν να βγάλουν

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από IVX
    #1 στόχος των εταιρειών ήταν ειναι και θα ειναι να μην μεινουν εκτος αγορας.
    Πια αγορά όμως? Μα φυσικά της Κίνας και της Ινδίας!
    Κατεβάζουν το κατασκευαστικο κοστος οπως μπορουν για να μπορουν να πουλησουν εκει.

    Το ερωτημα ειναι γιατι ενα σχετικα φθηνο κατασκευαστικα μηχανακι να ειναι ακριβο?
    Μα μπορουν να το πουλησουν ακριβα.....
    Εδω ερχεται το brand name.
    Σου λεει Honda Yamaha Suzuki Kawasaki δεν σπανε δεν χαλανε ,σε σχεση με κατι BMW, Ducati, KTM, Aprilia. Και οντως ετσι ειναι.
    Μετα τα τεχνολογικα αλματα, χωρις κερδος, των προηγουμενων δεκαετιων απλα αραζουν και φτιαχνουν σαν ενα καλο καρτελ τιμες.
    Ποσο κανει το 796 , το street triple, το Duke, το F800, το shiver? Εμεις σου λεει θα ειμαστε φθηνοτεροι με διπλασιο ποσοστο κερδους ομως.
    +950

  13. #73
    Εξε-ληγμένο Μέλος Το avatar του/της eagleye101
    Εγγραφή
    22/08/2011
    Μηνύματα
    150
    Ξεκιναει μια συζητηση για ενα καινουριο μηχανακι και καταληγει στο γιατι κανουν οι εταιριες αυτο που κανουν και σε κοντρα μεταξυ Ευρωπης και Ιαπωνιας (μια χωρα δεν ειναι η Ιαπωνια;; γιατι νομιζα η Ευρωπη ειχε πολλες χωρες... Τεσπα!)

    Στο θεμα μας, το εχει παρει κανεις το gsr750;

    Εχει καποιος να πει κατι απο εμπειρια πανω σε αυτο;
    One with everything

  14. #74
    μπαααα .... έχει μάπα ψαλίδι όμως ... :ZZZ:
    But in the town it was well known when they got home at night their fat psychopathic wives would thrash them within inches of their lives.

  15. #75
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.768
    Και οχι πολυ καλα φρενα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. new suzuki GSR 750
    από x-cite 135 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2010, 08:51
  2. Gsr 750
    από DIM.K30 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2009, 16:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF